Hołownia przykrył kandydatów PO- Kidawę-Błońską i Jaśkowiaka

Kandydat Hołownia przykrył kandydatów PO- Kidawę-Błońską i Jaśkowiaka
 
1. Ledwie odbyła się debata kandydatów na kandydatów na prezydenta w Platformie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Jacka Jaśkowiaka, a już następnego dnia pojawił się kolejny kandydat, tym razem show biznesu, Szymon Hołownia.
 
Debata kandydatów w Platformie była nijaka, wszak tej partii mimo spędzonych 4 lat w opozycji, nie udało się zbudować spójnego programu wyborczego, stąd kandydaci nie byli w stanie wyartykułować żadnej konkretnej propozycji, którą mogliby zainteresować Polaków.
 
Ale mimo tej nijakości Grzegorz Schetyna liczył na to ,że najbliższe tygodnie w mediach zdominują kandydaci Platformy, a tu tuż po prawyborach, pojawia się kandydat Szymon Hołownia, który ich występy przykrywa, zapowiedzią swojego startu w  nadchodzących wyborach prezydenckich.
 
2. Start w wyborach prezydenckich Szymona Hołowni nie jest niespodzianką, w mediach, jego zapowiedź pojawiła się w mediach już jakiś czas temu, a potwierdzenie przyszło w momencie rezygnacji z prowadzenia formatu „Mam talent” w telewizji TVN.     
 
Później ogłoszono, że Szymon Hołownia wynajął salę w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku na niedzielę 8 grudnia i  wtedy stało się już jasne, ze tego dnia zostanie ogłoszony jego start w wyborach prezydenckich.
 
Jednocześnie sam Hołownia poinformował, że szefem jego sztabu wyborczego będzie dziennikarz Kobosko jakiś czas temu redaktor naczelny „Newsweek Polska” i  miesięcznika „Forbes”, a później tygodnika „Wprost”.
 
Parę dni temu w mediach pojawiła się informacja, że Michał Kobosko po 6 latach pracy odchodzi z Atlantic Council, ponieważ będzie kierował nowym projektem społecznym Szymona Hołowni.
 
Przy tej okazji w mediach pojawiła się informacja, że skoro w tym projekcie uczestniczy wspomniany Michał Kobosko, to muszą za nim stać poważne pieniądze, bo on tylko w takich przedsięwzięciach uczestniczy.
 
Wprawdzie sam Hołownia zapowiedział, że na razie wydatki związane z tym przedsięwzięciem finansuje z własnych oszczędności, a liczy na wpłaty zwykłych ludzi ale to tej pory żaden projekt polityczny w Polsce nie był w ten sposób finansowany.
 
3. W kampanii wyborczej żadnego kandydata nie należy lekceważyć ale jak się wydaje Szymon Hołownia będzie przede wszystkim zagrożeniem dla kandydatów Platformy, PSL-u i Lewicy.
 
Główne zagrożenie Hołownia stworzy jednak dla kandydata Platformy, bo wsparcia będzie szukał wśród wyborców w wielkich i  średnich miastach, podobnie jak politycy tej partii czy szerzej Koalicji Obywatelski.  
 
Tak zresztą zdiagnozował sytuację Bogdan Zdrojewski, który tuż po ogłoszeniu tej kandydatury w jednym z wywiadów stwierdził wprost, że Hołownia będzie odbierał głosy kandydatowi Platformy.
 
4. Niezależnie od tego komu te głosy Hołownia będzie odbierał, to już po ogłoszeniu kampanii wyborczej pierwszym progiem jaki będzie musiał pokonać, to zebranie przynajmniej 100 tysięcy podpisów, aby swoją kandydaturę zarejestrować.
 
Nawet jeżeli kandydat będzie miał pieniądze i opłaci ludzi, którzy będą te podpisy zbierać, to zdobycie podpisu wyborcy nie jest obecnie wcale takie łatwe, potwierdzają to kandydaci, którzy w ostatnich wyborach do Senatu chcieli startować  z własnych komitetów i nie udało się im zebrać nawet 2 tysięcy podpisów.
 
Co więcej w każdej kampanii wyborczej potrzebne są jednak struktury zakotwiczone chociażby w każdej gminie i jeżeli się takich struktur nie ma, to bardzo trudno dotrzeć do wyborców, bo przecież Szymon Hołownia nie jest w stanie w ciągu najbliższych 6 miesięcy odwiedzić blisko 2,5 tysiąca gmin.
 
Niezależnie jaki będzie przebieg wypadków w najbliższych tygodniach, to jednak kandydat Szymon Hołownia przykrył prawybory w Platformie i postawił tę partię i jej kandydata w trudnej sytuacji.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

09-12-2019 [08:03] - Jabe | Link:

Dywersja.

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-12-2019 [08:56] - Marek1taki | Link:

Dywersja ale nie wobec platformy. To dywersja ideologiczna. Celem wprowadzenia Hołowni nie są obecne wybory, tylko kreowanie poglądów elektoratu pod kolejne. Te wygra Duda i nikomu nie będzie to przeszkadzało - prawica się będzie cieszyć z mniejszego zła. Zobaczymy czy uda się wprowadzić Hołownię do drugiej tury. Po rozłożeniu głosów każdy z pozostałych kandydatów będzie miał na to szansę.

Obrazek użytkownika Jabe

09-12-2019 [13:33] - Jabe | Link:

A może jednak przyjaciel się asekuruje? Ciekawe.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-12-2019 [10:27] - NASZ_HENRY | Link:

Bombowiec Szymon Hołownia ma tylko jeden problem. Dolecieć do drugiej tury ale przy wsparciu żony myśliwca może mu się udać. A w drugiej turze cały anty PiS zagłosuje na niego i będziemy mieli najmłodszego prezydenta w historii ☺
 

Obrazek użytkownika xena2012

09-12-2019 [13:26] - xena2012 | Link:

Może w debacie przykrył Kidawę i Jaśkowiaka,ale tak naprawdę to co sobą reprezentuje? Czy można go sobie wyobrazić jako prezydenta w rozmowach miedzynarodowych? Będzie dukał esemesy z centrali? Przecież ten czlowiek nie ma ani wizji,ani,talentu,ani znajomości polskich problemów ani wiedzy o Polsce i świecie.Jest forsowany przez TVN żeby ,,coś zrobił'' z ta okropną katolicką Polską.Myślę że naet moje koty bardziej nadaja sie na prezydenta niz ten zarozumiałydureń.

Obrazek użytkownika Jabe

09-12-2019 [13:37] - Jabe | Link:

A zatem nikt nie zauważy różnicy.

Obrazek użytkownika xena2012

09-12-2019 [16:37] - xena2012 | Link:

Róznicy w czym?

Obrazek użytkownika Jabe

09-12-2019 [17:25] - Jabe | Link:

W prezydentach, w razie zmiany.

Obrazek użytkownika angol

09-12-2019 [18:41] - angol | Link:

Jebe ja cie jebe......przywoluje do porzadku, piszesz o naszym prezydecie

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-12-2019 [19:32] - Marek1taki | Link:

Przywołaj do porządku prezydenta. Naszego.

Obrazek użytkownika xena2012

09-12-2019 [19:38] - xena2012 | Link:

To bardzo malo Pan widzi,ale rozumiem,że ma Pan prikaz obśmiać prezydenta Dudę.Pojechałabym jeszcze Pasierbiewiczem mówiąc że jest Pan niekumaty nie dostrzegając róznic.Jak Hołownię widzę jako przewodniczącego jury w konkursie na miss Mokrego Podkoszulka,obecnego pana prezydenta raczej nie postrzegam w tak ,,odpowiedzialnych'' imprezach.

Obrazek użytkownika Jabe

09-12-2019 [19:44] - Jabe | Link:

Pani Xeno, my tu sami swoi, nie trzeba się tak oficjalnie srożyć. Umówmy się, że pan prezydent ma wady i zalety. Zaletę ma taką, że jest nasz, a wadę, że jest naszych przyjaciół.

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

10-12-2019 [15:55] - Jak pragnę zdrowia | Link:

No właśnie: inni mają prezydenta, a my mamy Dudę - nie podoba się?

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

10-12-2019 [15:52] - Jak pragnę zdrowia | Link:

@Xena
A w jakich to imprezach postrzegasz naszego jakże niezłomnego (jak sam o sobie mówił), że tak powiem: prezydenta - hę?