Prawo i Sprawiedliwość strzeliło sobie w kolano

  
 Mało nie spadłam z fotela z wrażenia, gdy w TVP Polonia usłyszałam zapowiedź "Wiadomości TVP" :  "Marian Banaś trwa na stanowisku, ale jego syn Jakub Banaś stracił swoją posadę."  Spiker powiedział to tonem tryumfu.  W samych "Wiadomościach" te słowa już nie padły, ale i tak potwierdziły moje podejrzenia, że PiS nie mogąc uderzyć w Mariana Banasia - zemściło się na jego synu.  Dzisiaj [03.12.2019] w Salonie 24 mogliśmy przeczytać:

"Afera wokół kamienicy Mariana Banasia jeszcze się nie zakończyła. Najnowszym wątkiem jest zwolnienie Jakuba Banasia z funkcji pełnomocnika zarządu Banku Pekao SA. Czy to nacisk na szefa NIK, by odszedł z życia publicznego?
- Usłyszał propozycję nie do odrzucenia. Albo się zwolni sam, albo zostanie wyrzucony. Wybrał to pierwsze. Odszedł ze skutkiem natychmiastowym - powiedział informator cytowany przez Onet. Aż trzy niezależne źródła w obozie władzy wskazują, że zwolnienie Jakuba Banasia z Banku Pekao SA jest sygnałem ostrzegawczym dla ojca. Marian Banaś wciąż nie podał się do dymisji." {TUTAJ}.

  To posuniecie PiS spotkało się z potępieniem nawet ze  strony prawicowych dziennikarzy.  Oto ich reakcje, przytoczone przez "Tygodnik Solidarność" {TUTAJ}:

  "Podchodzenie Mariana Banasia poprzez naciski na syna, który właśnie stracił pracę w państwowym banku to nie jest honorowe wyjście z patowej sytuacji, do której samemu się doprowadziło
- napisał Marcin Makowski. 
  PiS nie może dopaść Banasia, to zemścił się na jego synu... Powiem tak: to nie po polsku. Przez polityczną poprawność nie mogę powiedzieć po jakiemu, ale nie po polsku 
- stwierdził Rafał Ziemkiewicz. 
  Jak ojciec był dobry to i syn był dobry. Ojciec przestał być dobry to i syn przestał. Genetyczny patriotyzm a rebours 
- uznał Konrad Piasecki. ".

  Nic dziwnego, że nieprzytomna nagonka na Mariana Banasia zaczyna budzić obrzydzenie.  W portalu Niezalezna.pl ukazał się tekst Ryszarda Kapuścińskiego "Czas powiedzieć: dość tego!". Napisał on:

  "To, co dzieje się wokół prezesa NIK Mariana Banasia, przekracza wszelkie normy przyzwoitości. Stek pomówień, bo jak dotąd nikt mu niczego nie udowodnił, niesłychana agresja w opluwaniu zasłużonego dla Polski człowieka – to codzienność.
Bez żadnej reakcji polityków Zjednoczonej Prawicy, w sposób haniebny obrażany jest człowiek, dzięki któremu, jak mówił w wywiadzie dla miesięcznika WPIS: „Od wprowadzenia reformy i utworzenia KAS-u dodatkowo wpłynęło do budżetu państwa z tytułu VAT-u z paliw, a także usług budowlanych ponad 100 mld zł; w samym roku 2017 była to kwota ponad 30 mld”. Nikt nie broni tego, który tworząc Krajową Administrację Skarbową, z trzech różnych służb fiskalnych zwolnił 350 byłych współpracowników komunistycznych służb specjalnych! Dlaczego? To niepojęte, żeby w obecności posła prawicy Kamila Bortniczuka i ministra Pawła Muchy ktoś taki jak Włodzimierz Czarzasty bezkarnie mówił o Banasiu, że jest „cwaniakiem i bandytą”. A przecież im chodzi tylko o to, co w chwili zapomnienia powiedział Bartosz Arłukowicz: „Trzeba zabrać certyfikat bezpieczeństwa do materiałów niejawnych, to ograniczymy skuteczność decyzji przez Mariana Banasia”. {TUTAJ}.

  Wczoraj ukazał się list otwarty działaczy "Solidarności" w obronie Mariana Banasia {TUTAJ}. Czytamy w nim:

  "Nagonka rozpętana przez lewicowe media i polityków przeciw Panu Marianowi Banasiowi i metody stosowane w tej walce jako żywo przypominają PRL. Nawet partia rządząca, dla której zrobił tak wiele nie chce mu zapewnić prawa do uczciwej obrony. Czy rodziny i dzieci polskie otrzymałyby potrzebne świadczenia socjalne, a PiS wygrałby wybory, gdyby nie jego zdecydowana walka z przestępczością podatkową? Czy błędy w oświadczeniu majątkowym mają przekreślić świadectwo życia człowieka, zniszczyć jego i rodzinę? Czy człowiek, który z narażeniem życia, bronił bezinteresownie interesu Skarbu Państwa na setki miliardów złotych nie zasługuje na uczciwe potraktowanie? Kto z oskarżycieli zrobił więcej od niego dla Polski niech położy swoje czyny na wadze sprawiedliwości.".

  Jedno jest pewne - żaden burdel w kamienicy nie jest w stanie bardziej zaszkodzić wizerunkowi PiS niż ta bezmyślna zemsta na synu Mariana Banasia.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-12-2019 [22:29] - Marek1taki | Link:

Słowa Arłukowicza bezcenne, "„Trzeba zabrać certyfikat bezpieczeństwa do materiałów niejawnych, to ograniczymy skuteczność decyzji przez Mariana Banasia”"
Czegoś się dowiedzieliśmy o kontroli władzy.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

04-12-2019 [18:08] - maks jamnicki | Link:

Gdy spojrzeć w dół na "komentarze" widać ile lewackich i wszelakich pokrewnych gatunków karaluchów wyszło z nor i ciemnych dziur  ciągnąc na światło dzienne swoje odwłoki. Obrzydzenie bierze jak się pomyśli, co to się z naszymiblogami porobiło i z kim trzeba "obcować". I jak tu powstrzymać odruch wymiotny, oto jest pytanie. 

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

05-12-2019 [01:40] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pan Max Jamnicki
zapewne uważa,że właśnie pokazał nam  wzorzec z Sevres prawdziwego komentarza, jaki obowiązywać powinien (i niestety,nieraz tu obowiązuje) na NB,gdzie działało zazwyczaj prawo TWA, a tu tymczasem ktoś ośmiela się mieć inne, swoje zdanie i poglądy - koniec świta! Taka drobna rada: żeby nie mieć odruchów wymiotnych, najlepiej będzie opuścić to okropne forum, wówczas i jego użytkownicy  nie będą mieli takich odruchów czytając podobne do tego "komentarze"  Wielce Sz.Pana Durnia.

Obrazek użytkownika Jabe

03-12-2019 [22:59] - Jabe | Link:

Zaraz, zaraz, to kto w końcu robi tę nagonkę?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-12-2019 [23:16] - wielkopolskizdzichu | Link:

Skąd ta pewność że powodem nerwowego działania PiS są niejasności związane z kamienicą. Opozycja w zanadrzu ma znacznie większy kaliber pocisków,. wszak to pod okiem Banasia rozsiadła się ministerstwie skarbu raczkująca ośmiornica vatowska, po za tym wiedza Banasia i nawet niewielkie jego przewiny  mogą tworzyć zagrożenie dla interesów PiS i ZP które wcale nie jest jedną drużyną. Nikt nie jest odporny na szantaż nawet Banaś zwłaszcza jak zaczyna się przyzwyczajać do wygodnego i pełnego poklasku funkcjonowania.na niwie państwowej.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

04-12-2019 [01:43] - hr.Levak-Levatzky | Link:

SzPan(-i) Elig
począwszy od tytułu swojego wpisu, a skończywszy na obszernych cytatach z obrońców tego mega aferzysty i potencjalnie chyba najbardziej niebezpiecznego szkodnika naszego państwa (ma nadal dostęp do największych i najważniejszych tajemnic państwowych,stąd zapewne jego upór w trwaniu na swoim stanowisku), otóż Autorka zdaje się nie doceniać ogromnej wagi, jaką jest ujawnienie i dalszy rozwój tej afery. To nie "strzał w kolano" władzy -  w innych, prawdziwie demokratycznych państwach taka afera  zmiata z areny politycznej nie tylko właściwego ministra czy jego szefa premiera, ale i cały rząd - tak,tak to nie przesada! I nikt nie czeka na ostateczny prawomocny, po wielu  apelacjach i procesach wyrok na takiego kogoś - ważniejsze jest bezpieczeństwo i właściwe funkcjonowanie państwa. Czy trzeba przypominać żonę cezara, zwłaszcza po raporcie służb specjalnych i 3 doniesieniach w tej sprawie do prokuratury!?

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

04-12-2019 [06:16] - AŁTORYDET | Link:

Niestety, kolano to jedyne miejsce w które Zjednoczona Prawica mogła sobie strzelić. Strzał w pusty łeb, nic by nie dał. 

Obrazek użytkownika tricolour

04-12-2019 [08:33] - tricolour | Link:

Szanowna Elig nie może objąć rozumem, że obok ścigania mafii vatowskiej można być także "cwaniakiem i bandytą"?

Obrazek użytkownika tricolour

04-12-2019 [08:43] - tricolour | Link:

@Elig

A najlepsze oczywiście Pani pomija, bo się wali wieża  z kości słoniowej: Banaś wysłał rezygnację, ale jej Witek nie przyjęła, tylko odesłała wraz ze swoją z inną treścią, czego się wypiera.

Wiec Banaś ma czarno na białym kłamstwo, które moze wykorzystać przeciw drugiej osobie w państwie.

Cdn...

Obrazek użytkownika maks jamnicki

05-12-2019 [11:19] - maks jamnicki | Link:

hr. Levak /do 01:40 /: No i proszę. Lewak na naszychblogach czuje się jak gospodarz. Dokładnie jak jego ideowi a może i biologiczni przodkowie, którzy przynieśli swoje obyczaje na bagnetach, weszli w domy, nabłocili, porozwieszali swoje śmierdzące onuce i kazali delektować się swoim smrodem, a jak nie to do piwnicy lub na strych. Bezczelność dość  typowa dla czerwonego ścierwa o mózgach przeżartych dziedziczną, kiedyś nieuleczalną kiłą roznoszoną po Polsce i Europie przez głosicieli "nowego świata". Przyznam, że wpuszczanie napastliwych lewaków na patriotyczne portale uważam za  "demokratyczną" przesadę, to jak zamieszkać ze skunksem, niemiłe. No i jako goście nieproszeni a namolni, są dla mnie osobiście wykluczeni z prawa do uprzejmości. To jak goszczenie sołdata, mało konstruktywne zajęcie, dziękuję za takich "hrabiów" :)

Obrazek użytkownika tricolour

05-12-2019 [12:28] - tricolour | Link:

@Maks

Kolega z tak wielkim znawstwem opisał nielubiane towarzystwo, że można nabrać podejrzenia, że odniósł się do własnych przodków z rodzinnych fotografii. To by tłumaczyło i detaliczną znajomość tematu, i także organiczną niechęć do - wyniesionego z domu - smrodu i chorób, gdy okazało się, że gdzieś bywa czyste powietrze.

W każdym razie nietrzymanie afektu w rozmowie jest dowodem na głęboką nieudolność.