Czy puszczanie gazów w Krakowie będzie penalizowane ?

Przepraszm ale niestety tzw. walka czystość ekologiczną zaczyna być prawdziwie niebezpieczna... w Krakowie skazano człowieka za to, że palił w piecu drewnem i węglem...
https://www.tvp.info/45420709/sad-skazal-mezczyzne-ktory-palil-w-piecu-weglem-i-drewnem 
ta zniewaga krwi wymaga... w takim razie wiązki drewna sprzedawane przez ikea i inne takie to dzialanie przestepcze ? czy może się mylę ? skoro palenie weglem czy drewnem jest karalne to ikea sprzedajaca drewno do kominków powinna być ukarana mega mandatem i zamknieta ? tak tylko pytam ?
Pozostaje zapytać, kiedy puszczanie gazów osobistych (bąków) w domu w Krakowie będzie penalizowane ? Rzumiem, że palenie śmieciami w piecu  może dawać niepożądane efekty...ale palenie drewnem albo węglem ma być penalizowane ? To jakiś absurd i byłoby nawet śmieszne gdyby nie było to grozne... no i ciekawie mnie co ze sprzdażą drewan do kominków...w Krakowie zwłaszcza...
Ozyma moje małpiej wyobrazni już widzę czujniki w każdym domu, inspekcje roboticzo-chłopskie, kotrole rutynowe i lotne... inspektorzy obwąchujący podejrzanych... (??)
Inna sprawa, że globalnemu ociepleniu okazały sie też winne krowy które puszczają gazy do atmosfery... w wynku gwałtów ? jak chce pani spurek ?
Moim zdaniem chodzi o ochronę monopolu gazowego...
Ave schabowy
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

22-11-2019 [14:35] - Jabe | Link:

Oj, Panie Naczelny, nie wiesz Pan jaki postępowy stał się ostatnio kraj nadwiślański. Mamy nawet ministra klimatu.

Bąki ludzkie są jeszcze tylko nietaktem, ale hodowli zwierząt postępowcy już próbowali zakazać. Teraz dołączyli koledzy pana Zandberga, więc raczej nie dadzą za wygraną.

Obrazek użytkownika xena2012

22-11-2019 [18:35] - xena2012 | Link:

O ile wiem z pisma zwiazkowego w Krakowie w Hucie Sendzimira załoga planuje strajk z powodu planowanego ze wzgledu na zanieczyszczenia postoju wielkich pieców. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-11-2019 [19:04] - Marek1taki | Link:

Sprzedawanie szczapek i smolaczków to podżeganie w takim razie.
Problem tylko kto osądzi takie władze samorządowe. To nadużycie władzy. Nie na tym polega samorząd, że wprowadzi zakaz wolności obywatelskiej w dość podstawowej sprawie egzystencjalnej. W Krakowie jest zanieczyszczenie powietrza i nie ma dowodów, że palenie drewnem jest tego problemem. Wręcz przeciwnie podejrzewam związek z paleniem w piecach duszących proces spalania w niskiej temperaturze, zwanych dla niepoznaki ekologicznymi, a na które samorząd wydał publiczne pieniądze. I to się nadaje do NIKu i dla służb, bo to nadużywanie władzy w oparciu o propagandę. Problem w tym, że to nie tylko kwestia lokalna bo sięga szczytów władzy z radą ministrów i wyżej globalnie, a dotyczy pospolitego oszustwa zwanego klimatycznym.
Ponieważ ograniczyliśmy węgiel a wprowadziliśmy gaz to wprowadzili nowe kryteria.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-11-2019 [19:06] - Marek1taki | Link:

"chodzi o ochronę monopolu gazowego..."
Chyba nie. Chodzi o danie po d.

"EBI jako pierwsze wprowadził limity emisji CO2 dla produkcji energii (początkowo 550 g CO2/kWh) jako próg finansowania, albo nie finansowania inwestycji – de facto odcinając od finansowania na początek całą energetykę węglową, która poniżej 550 w żaden sposób nie mogła się zmieścić. Teraz przyszła pora także i na gaz. Do tej pory z emisjami rzędu 360-450 gCO/kWh, układy gazowo-parowe jak i turbiny gazowe, czuły się w miarę bezpiecznie, a nawet komfortowo z uwagi na eliminację konkurencji. Jako backup energetyki odnawialnej, projekty gazowe były „finansowywalne” i pozwalało to także rozbudowywać infrastrukturę gazową (z czego także korzystała Polska). Teraz to się zmienia. Decyzja na dniach – EBI zmienia prób dopuszczalnej emisji CO2 dla finansowania na poziom 250 g CO2/kWh (i to już w 2021) co w praktyce wskazuje na skazanie na śmierć (w przyszłości) także i energetyki gazowej."
http://konradswirski.blog.tt.c...

Obrazek użytkownika Czesław2

24-11-2019 [08:08] - Czesław2 | Link:

Danie po d. tylko Polsce, czy zlecenia jest na Europę?

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-11-2019 [08:51] - Marek1taki | Link:

Zlecenie jest na całą Europę:
"Jestem całkowicie przeciw mrożeniu tych rachunków i sztucznym regulacjom, ale też i przeciw wprowadzaniu zupełnie arbitralnych przepisów preferujących najbogatsze państwa i najbogatsze gospodarki a innych (jak odległe kraje peryferyjne Europy Wschodniej) na stagnację gospodarcza w UE spowodowaną ambitną polityką klimatyczną." pisze Świrski - zresztą chlorofilonegacjonista.
W praktyce będzie jak ze stoczniami w Szczecinie i Rostoku.
Pisze Świrski dalej o utraconych korzyściach z rozwoju gospodarczego zablokowanego w ten sposób i czy zostaną za nie wypłacone rekompensaty. Czyż to nie świetny przykład na to co się stało z polskimi elitami i jak wejście do UE przypomina wejście sowietów w 1939 do Wilna i Lwowa?
I dalej: Niemcy na nas napadli, Sowieci w 1939 weszli, wkroczyli, a w 1945 wyzwolili, a do UE udało nam się wejść na kolanach i UE nas szczęśliwie przyjęła. Czy nie wspaniale nawet jeśli sam siebie złapałem na nowomowie?

Obrazek użytkownika Czesław2

22-11-2019 [19:16] - Czesław2 | Link:

Niemcy rocznie spalają ok 5 mln ton pelletu.

Obrazek użytkownika KrzysztofBla

26-12-2019 [11:40] - KrzysztofBla | Link:

Witam Państwa.

Z żalem zawiadamiam, że osoba prowadząca blog - mój kuzyn Mariusz zmarł 20 grudnia. Był to ostatni wpis Mariusza.. Bardzo cenił sobie ten portal i ludzi z którymi poruszał wszelakie tematy. Pogrzeb odbędzie się dopiero w styczniu ze względu na okres świąteczny i czas na sprowadzenie ciała z Anglii.  Jeżeli są tu jakieś osoby które utrzymywały większy kontakt z Mariuszem i chcą się czegoś więcej dowiedzieć to proszę o kontakt. Proszę również o modlitwę za niego. Był dobrym człowiekiem. Życzę wszystkim spokojnych świąt..
 

Obrazek użytkownika Jabe

26-12-2019 [15:01] - Jabe | Link:

R.I.P.