Infantylizm

    Zdumiewa mnie coraz bardziej infantylizm środowisk opozycji związanych z PO, w szczególności tych z kręgu KOD.  W ciągu minionych czterech lat mieliśmy aż za dużo tego przykładów: kładzenie się na ziemi i udawanie trupa, Ciamajdan na sali sejmowej, kopanie w barierki itp.  Takie wygłupy doprowadziły tylko do tego, że demonstracje KOD, które gromadziły kiedyś tysiące uczestników, obecnie interesują tylko kilka, najwyżej kilkadziesiąt osób, na ogół wciąż tych samych.

  To jednak wcale nie zmniejsza zapału, z jakim kodziarze robią z siebie durniów.  W dniu 10 listopada mieliśmy występ performera z Pszowa, pana Piątkowskiego, który jeździł tekturowym czołgiem po Placu Piłsudskiego i nabijał się z żołnierzy pełniących wartę przy Grobie Nieznanego Żołnierza.  Jego akcja, wspierana przez KOD spotkała się z powszechnym potępieniem.  Spodobała się tylko rosyjskiemu portalowi Sputnik News {TUTAJ}

  W Sejmie [12 listopada] poseł PO, Cezary Tomczyk postanowił uczcić wybór Tomasza Grodzkiego na marszalka Senatu poprzez odśpiewanie hymnu narodowego.  Wyglądało to tak:

  " Nawiązał tu do zachowania posła PO Cezarego Tomczyka, który tuż po wyborze Tomasza Grodzkiego na marszałka Senatu zaintonował w sali sejmowej hymn Polski. – Mniej ważne było to, że poseł Tomczyk fałszował, bo nie każdy musi umieć śpiewać. Mnie bardziej raziło, że tekst kolejnych zwrotek musi sprawdzać na smartfonie – powiedział Kamil Bortniczuk z Porozumienia." {TUTAJ}.

  Ten występ także nie był sukcesem.  Nie rozumiem, czemu działacze opozycji z uporem wciąż powtarzają takie zachowania, które przede wszystkim szkodzą im samym.  Jestem zwolenniczką PiS, więc raczej mnie to cieszy, ale pojąć tego nie mogę.  Ten numer z czołgiem skrytykował nawet Bartłomiej Sienkiewicz z PO {TUTAJ}.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

14-11-2019 [22:10] - Jabe | Link:

Czasem mam wrażenie, że im nie wolno zachowywać się inaczej, bo mogliby niechcący wygrać wybory.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-11-2019 [22:46] - Marek1taki | Link:

W czym jest Sputnik gorszy od Le Monde?
W tym, że Le Monde jest bliższy Prawdy?

Obrazek użytkownika mmisiek

15-11-2019 [02:34] - mmisiek | Link:

Chyba im te wygłupy wcale nie szkodzą, bądź co bądź zbierają prawie połowę głosów wyborców.
A żeby było śmieszniej ci zachwyceni wyborcy uważają ich i siebie za inteligencję...

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

15-11-2019 [04:25] - SilentiumUniversi | Link:

Podejrzewałbym, ze chodzi o zrażenie ludzi do polityków. Im mniej wyborców i im bardziej wyrównane elektoraty, tym mniej kosztuje ich wygranie wyborów. 500+ trzeba dać wszystkim, a 10% od obrotu mafii vatowskich nie trzeba inwestować w całosci w języczki na wadze ...

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

15-11-2019 [07:07] - AŁTORYDET | Link:

Ma Pan(i) wiele racji. To gra na emocjach. Sprowadzenie decyzji wyborcy do alternatywy: lubię - nie lubię. Tak się steruje teraz ludźmi. Opisał to Zuckerberg, podczas przesłuchania przed kongresem. Ten mechanizm jest aplikowany wyborcom, czyli konsumentom polityki. Dokładnie jak klientom sieci, czy nabywcom samochodów. Skutki są przerażające: zniknął dyskurs, w znaczeniu wymiany myśli, stanowisk, inspiracji. Wartość i sens słowa, zostały wyrugowane. Oglądając serwisy informacyjne i widząc polityków, otwierających usta, wciskam "mute", a i tak wiem o czym mówił. Dzięki temu, mogę zachować spokój i choćby dostateczną, nędzną opinię o mówcy. Pozdrawiam. 

Obrazek użytkownika ruisdael

15-11-2019 [10:00] - ruisdael | Link:

I znowu powtarza się, typowy dla prawicy, uśmiech politowania dla głupkowatych zachowań opozycji lewicowo-liberalnej. A ja wolałbym, aby  rząd potrafił ZDECYDOWANIE reagować na podobne ekscesy, których już by dzisiaj nie było!!! (podejrzewam również, że poparcie dla nich byłoby szczątkowe- a tak? zdążyli przejąć senat).

Obrazek użytkownika angela

15-11-2019 [13:26] - angela | Link:

Ja nie posądzam ich o jakieś wyższe cele.
Programu zadnego dla Polski nie mają, antyPiS  już dosyć zgrany,  coraz wyrwie się jakiś samotny wilk, i działa wg swojego umysłu.
A ze umysl ograniczony,  a z SMS, em na czas nie pospieszyli,  to mają kompromitację. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-11-2019 [19:20] - Pani Anna | Link:

Nie zgodzę się z Panią, że akcja z czołgiem spodobała się TYLKO w Sputnik News, nasze tutejsze trolle też były zachwycone.

Obrazek użytkownika izabela

16-11-2019 [13:31] - izabela | Link:

Bodajże dwa lata temu załatwiałam coś u notariusza naprzeciw Sejmu. Pod Sejmem wiekowe i tęgie niewiasty leżały na ziemi i kopały tłustymi nóżkami w barierki. Podziwiałam ich odwagę. Wolałabym iść z butelką na czołgi niż tak obnażać mankamenty swojej urody. A może oni wszyscy uważają się za tak wyjątkowych, że jak Ludwik XIV (le Roi-Soleil) nawet swa defekację traktują jak sakrament