Za nami 11 listopada - przed nami parlament

   Święto niepodległości 11 listopada było w tym roku uroczyste, pogodne i prawie wszędzie spokojne.  Jedynym wyjątkiem był Wrocław, gdzie władze miasta [z PO] rozwiązały Marsz Narodowców doprowadzając do zamieszek. [{TUTAJ} i {TUTAJ}].  Efektem było kilkunastu rannych i tyluż zatrzymanych przez policję.  Prowokacja wrocławskiego magistratu osiągnęła wiec swój cel i popsuła święto.  Na szczęście był to odosobniony przypadek.  W Warszawie nieliczni działacze KOD usiłowali prowokować, ale policja szybko to udaremniała.  W warszawskim Marszu Niepodległości udział brało ponad 100 tys. ludzi [organizatorzy mówili o 150 tys., a ratusz o 47 tys.].  Frekwencja była jednak o prawie połowę mniejsza niż rok temu.

  Dziś [12.11.2019] natomiast rozpoczęła się kadencja nowo wybranego parlamentu.  W Sejmie rozpoczął ją marszałek-senior Antoni Macierewicz, a w senacie marszałek-senior Barbara Borys-Damięcka.  Potem wybrano marszałków Sejmu i Senatu {TUTAJ}.  W Sejmie wszystko poszło według planu.  Marszałkiem została Elżbieta Witek z PiS, a wicemarszałkami Ryszard Terlecki, Małgorzata Gosiewska, Włodzimierz Czarzasty, Małgorzata Kidawa-Błońska i Piotr Zgorzelski {TUTAJ}.   Ryszard Terlecki pełni tez funkcję szefa klubu parlamentarnego PiS.

  Inaczej przedstawia się sytuacja w Senacie.  Tam opozycji udało się utworzyć koalicję "wszyscy przeciw PiS",  W efekcie marszałkiem Senatu został Tomasz Grodzki z PO {TUTAJ}.  Wynika stad, że PiS będzie miało ciągłe kłopoty z Senatem.  Opozycja spróbuje go przekształcić w ośrodek walki przeciw Prawu i Sprawiedliwości.  Należy się tu spodziewać czystej destrukcji i obstrukcji.  Obecna kadencja będzie jeszcze trudniejsza dla rządu PiS niż poprzednia.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

12-11-2019 [22:05] - xena2012 | Link:

Obecna kadencja niestety spowoduje,że żadna reforma już nie bedzie przeprowadzona.Jasnowidz z Człuchowa Jackowski nawet ,,widzi''więcej,rząd się nie utrzyma,a niejaki Echo24 z S24 robi mu konkurencję we wróżbach az przebierając do tego obalenia nogami.W świecie realiów a nie wróżb już zdążył wypowiedziec się Schetyna cały w skowronkach że antypis przybiera na wadze.Zaniedbanie sprawy Senatu przez PiS zemścilo się.Nie było zadnej promocji kandydatów,żadnych ulotek a ich nazwiska nie były nawet znane.Stąd ta porażka.

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-11-2019 [22:36] - Pani Anna | Link:

Pani Xeno, niechże Pani da już spokój z tym echo24 i z tym czarnowidztwem. Nic tylko siąść i płakać, bo nic się już nie uda. Przepraszam, ale problemy sa po to, żeby je na bierząco rozwiązywać, a nie narzekać co by było, gdyby. Alleluja i do przodu, jak mawia klasyk.

Obrazek użytkownika xena2012

12-11-2019 [23:28] - xena2012 | Link:

Ja nie narzeka i nie płaczę tylko realnie widzę jak będzie trudno.Przecież już mamy jedną nietykalną kastę sędziowską wydajacą wyroki z sufitu i na zamówienie polityczne nastawiona przeciw PiS,teraz przybedzie kolejna w walce z Dobrą Zmianą.Co da się się zrealizować,co zreformować?A czy widziała Pani tę idiotkę z chustą z napisem ,,Tomek wstaw kartofle''?To takimi problemami będzie się zajmowała tzw Izba Wyższa w Parlamencie? Jakim cudem taka idiotka została senatorem?

Obrazek użytkownika Jabe

12-11-2019 [23:33] - Jabe | Link:

Czy kasta sędziowska, wydając wyroki z sufitu, zaszkodziła PiS-owi choć raz?

Obrazek użytkownika xena2012

13-11-2019 [06:11] - xena2012 | Link:

Pan chyba mieszka na Marsie i nie jest zorientowany.Tam przeciez nie ma kasty.Czy wyroki za kradzież cukierka czy batona nie skutkuje kuriozalnym wyrokiem,albo przejażdżka niesprawnego intelektualnie chłopakiem cudzym rowerem? Ale kradzieże dokonywane przez sędziów to tylko zwykłe roztargnienie.Ile spraw złozonych przez PiS z góry odrzuconych? Czy pani Sawicka smarkająca i ryczaca przed kamerami nie została oczyszczona z ewidentnych zarzutów?Kto jak nie najwyżsi przedstawiciele kasty Gersdorf, Stępień,Safjan nadają na PiS ,na rząd współpracują z zagranicą w kwestii jego obalenia i jeszcze otrzymują za swoje zaprzaństwo niemieckie nagrody i odznaczenia? Jak się zachowuje wygladający jak zombie Tuleya?Jak się wiła sędzia na procesie Kaczyński-Wałęsa żeby nie obrazić Wałęsę? Jak złośliwie przetrzymywała na stojaco Kaczyńskiego przez kilka godzin choc był po zabiegu kolana,a brzuchaty wstretny Wałęsa rozwalony na krzesle jeszcze dogadywał?

Obrazek użytkownika Jabe

13-11-2019 [08:46] - Jabe | Link:

@xena2012  Powtórzę więc pytanie: czy sędziowie zaszkodzili PiS-owi wyrokami? Proszę o przykłady.

No i ile spraw złozonych przez PiS zostało przez sądy z góry odrzuconych?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-11-2019 [05:46] - wielkopolskizdzichu | Link:

"A czy widziała Pani tę idiotkę z chustą z napisem ,,Tomek wstaw kartofle''"  Kartofle były na memie, w oryginale była Konstytucja, do której w przemówieniu odwoływał się Prezydent RP. Przeciw Konstytucji chyba nic Pani nie ma , jak również nie można mieć pretensji do posłów że ją reklamują.

Obrazek użytkownika xena2012

13-11-2019 [20:02] - xena2012 | Link:

Wiem,że kartofle były tylko na memie ale idiotka stworzyła swoim zachowaniem wrażenie,że Sejm jest instytucją nie wartą powagi i w której idiotka pewno z drugą idiotką uznają że to świetne miejsce na happenningi.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-11-2019 [22:31] - wielkopolskizdzichu | Link:

Wzięła przykład z Krysi Pawłowicz, której nikt nie prześcignie w traktowaniu Sejmu jak straganu.

Obrazek użytkownika Jabe

12-11-2019 [22:17] - Jabe | Link:

Przynajmniej nie kręci Pani nosem na Marsz Niepodległości, choć wciąż jest nieprawy i niesprawiedliwy.

Obrazek użytkownika angela

13-11-2019 [04:14] - angela | Link:

Jasnowidz ma ogląd z ciemnej strony mocy,  ojciec kłamstwa mu podpowiada, dlatego taki wróży.
Kazde klamstwo trzyma stronę szatana, i jest  na  jego usługach, rechocze  z  zadowolenia, gdzie kiedyś pójdą jego słudzy, bo sam wcale nie lubi tam przebywac. 

 

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-11-2019 [07:24] - Marek1taki | Link:

Za nami kadencja Sejmu i Senatu oraz dwa rządy, w tym Morawieckiego. Zabrakło konkretnych podsumowań. Rząd Tuska dorobił się kilkudziesięciu afer - za rzadko zresztą przypominanych. Rząd Morawieckiego jest za wielki by upaść, a jest tych powodów wiele: afera CO2, afera LGBT i afera 447, afera Aznari, afera Mosbacher, afera tego nowego ambasadora z Izraela, afera RODO, afera Brudzińskiego, afera Kamińskiego, afery Glińskiego, afera imigracyjna, afera ukraińska. Widzę, że wymieniłem głównie afery w polityce zagranicznej i powiązane z dużymi stratami finansowymi, ideologicznymi i prestiżowymi, które razem składają się na utratę przywództwa w Trójmorzu. Są też bankowa związana ze sprowadzeniem i dotowaniem banku, który okazał się niegodny zaufania, afera zwolnienia Googli, Facebooków i podobnych z podatku. Tych gospodarczych też by się uzbierało. Przywalam tak "z pierwszej piłki".

Obrazek użytkownika xena2012

13-11-2019 [20:06] - xena2012 | Link:

Proszę więc wyszczegolnić afery PO tak gwoli przypomnienia.Dziwne,że ma sie odwagę przywalać aferami tylko PiS-owi,ale tej odwagi zabraklo do przywalenie o wiele bardziej znaczącymi aferami innym partiom.

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-11-2019 [20:52] - Marek1taki | Link:

Specjalnie dla Pani Top Twenty :

"1) Afera taśmowa

2) Afera hazardowa

3) Afera wyciągowa

4) Afera stadionowa

5) Afera autostradowa

6) Afera stoczniowa

7) Afera AmberGold

8) Afera Elewarru

9) Afera z informatyzacją MSW

10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru

11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)

12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych

13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)

14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn

15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)

16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)

17) Podniesienie VAT-u na wszystko

18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców

19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych

20) Podniesienie akcyzy na paliwo

Reszta na: https://www.wykop.pl/wpis/2133...

Obrazek użytkownika tricolour

13-11-2019 [21:09] - tricolour | Link:

@Marek

Te peowskie afery jakieś takie swojskie: niepublikowanie, elektrownia atomowa, grabiez OFE, rozrost biurokracji... I wiele innych.

Pełna symetria.

Obrazek użytkownika xena2012

13-11-2019 [21:13] - xena2012 | Link:

Dziękuje ale to nie ma być tylko dla mnie,powinno być skierowane do całego społeczeństwa.Tę aluzję nie kieruję zresztą do Pana.Zbyt malo i zbyt delikatnie jakby półgębkiem bylo to mówione w kampanii wyborczej.A może te afery raczej nie przerażają społeczeństwa,które może bolesnie przekona się po powrocie opozycji do władzy.Bo jak tłumaczyć nieustanne podważanie demokratycznych wyborówPolaków i prowadzenie kreciej roboty przez opozycję? Wystarczający jest dzis widok Schetyny latającego jak kot z pęcherzem i opowiadającym o swoim zwycięstwie? 

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-11-2019 [22:17] - Marek1taki | Link:

Ale nie ma już w Schetynie tego błysku. W zębie.

Obrazek użytkownika Jabe

13-11-2019 [21:31] - Jabe | Link:

Ilu mamy wiceministrów?

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-11-2019 [08:04] - Marek1taki | Link:

Znalazłem ciekawą informację.
W ramach inauguracji w kaplicy sejmowej odprawiono mszę trydencką. To symbol cywilizacji łacińskiej.
https://kresy.pl/wydarzenia/ms...

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-11-2019 [08:49] - Marek1taki | Link:

A tak w ogóle to IX kadencji i wystarczy. PZPR jeszcze ciągnęła co prawda po IX zjeździe ale zupełnie niepotrzebnie zwlekali się z wyprowadzeniem sztandaru.
https://nowahistoria.interia.p...