Tusk. Czyżby pożegnanie z PO?

    Wczoraj [5.11.2019] wiadomością dnia była deklaracja Donalda Tuska, który oświadczył, iż nie wystartuje w polskich wyborach prezydenckich {TUTAJ}.  Sam ten fakt mało kogo zdziwił.  Od dawna przypuszczano, że Tusk nie zaryzykuje porażki w rywalizacji z Andrzejem Dudą.  Ciekawe jest jednak to, iż w swej wypowiedzi Tusk ani słowem nie wspomniał o Platformie Obywatelskiej.  Owszem, mówił o tym, że będzie popierać kandydata opozycji, ale wskazał na Kosiniaka-Kamysza z PSL.

  To przypomniało mi artykuł Stanisława Kowalczuka sprzed trzech tygodni "Wielki spisek Tuska i Kosiniaka-Kamysza. Tak wyrolują Schetynę?", który ukazał się na stronie Se.pl {TUTAJ}.  Autor napisał:

  "Od dawna mówi się o tym, że Donald Tusk sympatią darzy Władysława Kosiniaka-Kamysza i z nim wiąże polityczne nadzieje. Kiedyś nawet pojawiały się teorie zakładające, że szef Rady Europejskiej będzie patronem zjednoczonej opozycji, której to lider PSL będzie kandydatem na premiera. Teraz jednak na czasie jest inna teoria. Zakłada ona, że Kosiniak-Kamysz będzie wystawiony w wyborach na prezydenta RP. "To jest więcej niż przeczucie, też tak sadzę. Tusk sam nie startując(?) będzie Władysława Kosiniaka-Kamysza promował, nie tak dawno mówił ,ze WKK byłby dobrym premierem. Widać po ruchach Kosiniaka z dystansowaniem się od Schetyny, że taki scenariusz prezydentury jest projektowany po cichu z udziałem Donalda Tuska" - tak brzmi jeden z twitterowych postów wpisujących się w narrację o sojuszu Tuskowo-Kosiniakowym. Na pewno taka współpraca nie spodobałaby się Grzegorzowi Schetynie...".

  Wczorajsza deklaracja Tuska idealnie pasuje do tego scenariusza.  Wkrótce po niej odbyło się spotkanie Schetyny z Kosiniakiem-Kamyszem.  Jego szczegóły są wciąż nieznane.  Nie należy jednak zapominać o Niemcach.  Tusk jest tworem niemieckim.  Już jego pierwsza partia, KLD została założona za pieniądze CDU.  Jeśli Angela Merkel każe Tuskowi startować w polskich wyborach, to on zmieni decyzję i to zrobi.  Jego sympatia do PSL może świadczyć o tym, że Niemcy są rozczarowani PO i szukają innego ugrupowania, na które mogliby postawić.  Czy tak rzeczywiście jest - przekonamy się niedługo.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

06-11-2019 [15:55] - Jabe | Link:

Pan Kosiniak-Kamysz wydaje się mieć dużą szansę na pokonanie Andrzeja Dudy. Z tego, że Donald Tusk go promuje, można jedynie wyciągać wniosek, że Angela Merkel chce pokonania Andrzeja Dudy. Nic specjalnego, ale to by znaczyło, że Niemcy prowadzą własną politykę, bo wątpliwe jest, że obecny prezydent przestał się podobać wielkiemu bratu zza wielkiej wody, a zwłaszcza jego zapleczu.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-11-2019 [16:17] - NASZ_HENRY | Link:

Angela wykastrowała kaszubskiego kundla ☺

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

06-11-2019 [16:20] - zbieracz śmieci | Link:

Trzeba być wielkim naiwniakiem zakochanym po uszy w słoneczku Peru aby liczyć na jego powrót ,start w wyborach i nawet gdyby udało mu się je wygrać to niby co on by zyskał -nic ,nul za 10 tysięcy PLN a ma w perspektywie zarobek w granicach nie mniej niż 20 tysiaków ojro.
Ojczyzna wzywa ,jest w potrzebie ,patriotyzm nakazuje ,jaki patriotyzm skoro Polska to dla niego nienormalność a dusza parobka 

Obrazek użytkownika xena2012

06-11-2019 [17:05] - xena2012 | Link:

Nie chwalić dnia przed zachodem słońca.Może się bowiem okazać że choc dziś popiera Kosiniaka to jutro wjedzie do Polski na wiernym Grasiu.Przecież do,, Europy'' tez sie podobno nie wybierał tylko Merkelowa potrzebowała na gwałt lokaja a Jouncker pokojówki do ubierania.Bardziej interesujace jest jak bedzie kwitła dalej przyjaźń Kosiniaka z Kukizem sciskajacych się miłosnie bo Kukiz zaczyna flirtować z Jaruzelską,głaskac jej pieska i usprawiedliwiać generała.Kosiniak namaszczony przez Tuska jest już gotowy do prezydentury i starając sie o lewicowy elektorat na pewno polubi na nowo LGBT.

Obrazek użytkownika Natalia Zychówna

06-11-2019 [17:16] - Natalia Zychówna | Link:

Ta nieustanna  niemieckość Tuska wywodzi się oczywiście z odkrycia,że miał on mieć (!) dziadka w Wehrmachcie, pomimo iż okazało się,że to był brat jego dziadka, jako Kaszub przymusowo wcielony do niemieckiej armii, skąd zbiegł i resztę wojny spędził w AK-wskiej partyzantce. No, ale takie drobiazgi propagandy PiS-owatejj nie interesują. Najważniejsze bowiem, to obrzucić błotem, zawsze się coś przylepi, co - jak widać - w przypadku "ciemnego ludu" zdało egzamin. A potem należało cały czas innym już błotem Tuska obrzucać jako śmiertelnego wroga Oberprezesa, bowiem  w inny sposób nie dało się go pokonać, jak chociażby słynną "victorią brukselską" z wynikiem 27:1. Teraz już nie będzie trzeba wynajdywać innego błota, skoro Tusk przestał być zmorą Oberprezesa.

Obrazek użytkownika tricolour

06-11-2019 [19:13] - tricolour | Link:

Spoko. Za jakiś czas kadencja wygranego się skończy, szeregowy także i miejsce będzie wolne. Cierpliwość przynosi róże.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-11-2019 [19:20] - NASZ_HENRY | Link:

Natalka daj sPOkój z takim pisaniem.
Natalka, nawet Wiki nie umiesz przeczytać ☺
 

Obrazek użytkownika Natalia Zychówna

06-11-2019 [21:28] - Natalia Zychówna | Link:

@naszHenry
dzięki za pouczenie zawarte w  sposób tak merytoryczny, jako forma odniesienia się do mojego komentarza - jakież to typowe dla niektórych tzw. "komentatorów"...
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-11-2019 [22:19] - Tomaszek | Link:

A te AK z w twojej historyjce , to jakaś komórka w NRD ?  To by tłumaczyło wiele w kwestii układów z Angelą Merkel ps "Makrela". Wiesz takie tajne trzecie pokolenie AK .

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-11-2019 [23:10] - Tomaszek | Link:

A to kto , kumple z partyzantki ? https://www.wykop.pl/wpis/2836...

Obrazek użytkownika Natalia Zychówna

07-11-2019 [00:01] - Natalia Zychówna | Link:

Powołanie się na to "historyczne" zdjęcie  ukazujące Tuska na ok.20 lat przed jego urodzeniem dowodzi, że zawsze się znajdzie jakiś prymitywnie ciemny lud, który to kupi.

Obrazek użytkownika tricolour

06-11-2019 [23:34] - tricolour | Link:

@Tomaszek

To nie wiesz, co to AK?

Afrika Korps.

😁

Obrazek użytkownika Natalia Zychówna

07-11-2019 [01:16] - Natalia Zychówna | Link:

A ty jesteś święcie przekonany, że Tusk naprawdę  służył pod Rommlem i działo się to przed kilkunastu laty i  nadal wierzysz, że Ziemia jest płaska - nieprawdaż?

Obrazek użytkownika Natalia Zychówna

06-11-2019 [23:53] - Natalia Zychówna | Link:

@Tomaszku
jesteś równie infantylny, jak Twój nick, więc trudno ,żebyś kumał o co chodzi.. Z Twoich dotychczasowych tzw."komentarzy", które przejrzałam na NB, wyraźnie wynika, że nigdy nie kumasz omawianego tematu,a tylko tak poszczekujesz, żeby się popisać Może lepiej zabierz się do odrabiania lekcji na jutro -  co?

Obrazek użytkownika mjk1

07-11-2019 [09:53] - mjk1 | Link:

Cyprian Kamil Norwid powiedział, że nie jesteśmy żadnym narodem. Ja natomiast twierdzę, że jesteśmy najgłupszym społeczeństwem na Świecie i od czasów Norwida nic się nie zmieniło. Potwierdza to w całej rozciągłości dialog pomiędzy Natalią Zychówną a Naszym Henry, Tomaszkiem i trójkolorowym. Wymienieni dyskutanci, albo są idiotami, albo udają idiotów, albo swoich czytelników uważają za idiotów, co chwały raczej nie przynosi. Zanim uzasadnię muszę jednak uczciwie napisać, że rację mają zarówno Ci, którzy twierdzą, że dziadek Tuska był w Wermachcie, jak i Ci, którzy twierdzą, że dziadek Tuska w Wermachcie nie był. Jeżeli ktokolwiek nie rozumie, jest idiotą właśnie. Teraz uzasadnienie. Musicie przyjąć do wiadomości, że Pan Bóg tak stworzył ten świat, że każda normalna istota ludzka ma dwóch dziadków. W tym miejscu muszę wyraźnie podkreślić, że użytego przeze mnie przymiotnika „normalny” nie należy utożsamiać z krytyką jakiegokolwiek środowiska. Donald Tusk nie jest więc żadnym wyjątkiem i też miał dwóch dziadków. Jednego, Józefa Tuska, który, jak większość Kaszubów, został wcielony do Wermachtu i drugiego Franciszka Dawidowskiego, który w Wermachcie nie służył. Najciekawsze jest jednak to, że informacje te można znaleźć nawet w głupawej „ Bronkopedii” a sam Donald Tusk nigdy się tego nie wypierał.        
 

Obrazek użytkownika tricolour

07-11-2019 [11:40] - tricolour | Link:

@mjk

Z faktu, ze się miało dziadka w Wehrmachcie mniej wynika niż z faktu, że się ma żonę Żydówkę. Chyba nie muszę rysować, że dziadka się nie wybiera, a żonę raczej powinno, a nawet musowo.

Więc jeśli chodzi o opcje z idiotami, to trzecia. Z powodu wybiórczego sposobu myślenia na polityczny obstalunek. Dodam tylko, że mnie cudze żony i dziadkowie nie przeszkadzają bez względu na ich życiowe meandry.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-11-2019 [12:14] - NASZ_HENRY | Link:

W.Cejrowski kilka lat temu trafnie zauważył, że z głupkami się nie dyskutuje ☺

Obrazek użytkownika mjk1

07-11-2019 [14:18] - mjk1 | Link:

Ja jednak w przeciwieństwie do Cejrowskiego uważam, że każdy zasługuje na szansę i jak najbardziej należy dyskutować.

Obrazek użytkownika Natalia Zychówna

07-11-2019 [15:10] - Natalia Zychówna | Link:

Gdyby jednak kolejny idiota miał rację,że jednak jakiś dziadek Tuska był w Wehrmacie, to oczywisty wniosek z tego płynie, że Tusk jest pochodzenia niemieckiego, a więc spokrewniony z Merkel (dlatego go zrobiła prezydentem Europy!)  i Adenauerem,następcami na urzędzie kanclerskim niejakiego Hitlera Adolfa. Stąd  słuszny następny wniosek,że Tusk, wzorem swoich krzyżackich przodków zawsze działał  i nadal będzie działać na szkodę Polski. I jeszcze będzie pluł nam w twarz i dzieci nam gerrmanił,no!

Obrazek użytkownika mjk1

07-11-2019 [16:39] - mjk1 | Link:

Natalko. Niejaki Maks Paradys w którego rolę wcielił się nielubiany zapewne przez Ciebie „stary” Sthur, miał całkowitą rację, że panienki, zarówno te młode jak i te już bardziej leciwe muszą „ześwirować”, jak długo chłopa nie mają. Określenie „mieć chłopa” nie oznacza jednak służby męskiej, która to służba nie była wcale tak powszechna we wcześniejszych wiekach, jak sądziła przełożona Lamii.
 

Obrazek użytkownika Natalia Zychówna

07-11-2019 [18:16] - Natalia Zychówna | Link:

@mjk1
przyznaję ze wstydem, że bełkot Twój,chociaż zapewne wielce uczony i o Twej  erudycji mający zaświadczać, jest dla mnie mało zrozumiałym, zwłaszcza jako odniesienie do mojego komentarza.
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-11-2019 [19:50] - Tomaszek | Link:

@Wszyscy oprócz Natalii Z
Choroba psychiczna jest taką szczególną chorobą , że dotyka często  bardziej otoczenie niż chorego . Bo jemu jest wszystko jedno . Tak że zbrójmy się w cierpliwość i pokorę wobec choroby .Nie takie biedy przetrwaliśmy , przetrwamy i Natalię .

Obrazek użytkownika paparazzi

09-11-2019 [02:00] - paparazzi | Link:

"Natali" )Pt. Lewak.

Obrazek użytkownika Natalia Zychówna

09-11-2019 [17:58] - Natalia Zychówna | Link:

Gorzej będzie przetrwać Tomaszka, chyba że kiedyś nauczy się komentowania, a nie tylko ujadania. Ale, żeby dojść do tego, Tomaszek musiałby się nauczyć rozumienia tematów poruszanych we wpisach i komentarzach. Czy mu się to kiedyś uda...?
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

07-11-2019 [19:15] - zbieracz śmieci | Link:

Kłamstwa którymi tu raczysz prostować to może tylko idiota który nie szanuje swojego czasu łżesz co paszczękę otworzysz i we wszystkim !
Jak tak sobie czytam to coraz bardziej widzę pod nowym nickiem Julkę Palmer z salónnu przeniesioną na NB-będzie wesoło to pewne...

Obrazek użytkownika Natalia Zychówna

09-11-2019 [18:04] - Natalia Zychówna | Link:

Śmieciarzu!
głupoty wypisujesz gcdne jeszcze głupszych od ciebie. No, ale skoro nie potrafisz merytorycznie odpowiedzieć....