Pompowanie Kosiniaka-Kamysza

    Rozpoczęło się ono już pięć dni po wyborach parlamentarnych od tekstu blogera Matki Kurki [Piotra Wielguckiego] "Nie Tusk, ale Kosiniak-Kamysz jest najgroźniejszym kandydatem opozycji na prezydenta" {TUTAJ}.  Autor argumentował:

  "Nie ma w kandydacie Kosiniaku-Kamyszu nic śmiesznego, rzekłbym nawet, że ta kandydatura nie posiada wad, o ile opozycja dogadałaby się, co do wystawienia właśnie tego kandydata. (...) jest śmiertelnie poważna, ale wcześniej postawię pytanie naprowadzające. Kto znał Andrzeja Dudę na dzień przed ogłoszeniem, że to właśnie on będzie z ramienia PiS bił się o prezydenturę i kto się wówczas nie zaśmiał lub nie załamał? Odpowiedź brzmi: „Proszę z pokorą podchodzić do „Władka”, bo on ma lepszy start niż prawie anonimowy kandydat Andrzej Duda”. (...)  Potocznie mówiąc lider PSL ma wizerunek „swojego chłopa”, młodego i przystojnego, a to jest drugi, jeśli nie pierwszy atut kandydata na prezydenta.(...) Kosiniak-Kamysz jest „ładny”, umiarkowany i … z PSL-Kukiz, czyli zlepka politycznego, który odniósł spektakularny sukces, jak na formację walczącą o życie. (...) Przykro to pisać, ale wszystkie atuty są po stronie Kosiniaka-Kamysza, z wyjątkiem jednego. Andrzej Duda, jak każdy prezydent ma poważny zapas w postaci pierwszej kadencji i w przeciwieństwie do Komorowskiego bardzo dobrze sobie radzi w wystąpieniach publicznych, poza tym jest tytanem pracy, szczególnie, gdy walczy o własny sukces.".

  Analiza Matki Kurki była sensowna, ale dziś wiemy więcej.  W niedzielę, 3 listopada 2019 odbyło się w Wierzchosławicach:

  "uroczyste posiedzenie Rady Naczelnej PSL. Ludowcy podjęli uchwałę, w której stwierdzono, że naturalnym kandydatem ludowców na prezydenta jest prezes Władysław Kosiniak-Kamysz.
Ten wskazał, że PSL jest gotowe stanąć do tych wyborów i jest do tego przygotowane. 
- Ja jestem gotowy 
- powiedział mediom Kosiniak-Kamysz.".  Dalej czytamy w tym samym miejscu {TUTAJ}:

"Nie minął nawet dzień, a „partnerzy” z Platformy Obywatelskiej już zbili Kosiniak-Kamysza z tropu. „Gdy przedstawiciel partii, która uzyskała 8,5 proc. poparcia, kreuje się na kandydata całej opozycji, to staje się trochę niepoważny” – oceniła w rozmowie z Polską Agencją Prasową Izabela Leszczyna (PO).
- Cieszę się, że Kosiniak-Kamysz zdołał odbudować swoją pozycję w PSL, ale wyborcy Koalicji Obywatelskiej chcą kandydata naprawdę centrowego, nie tylko w deklaracjach, ale też w poglądach i działaniu, kandydata, który szanując Kościół katolicki i jego wiernych, szanuje jednocześnie konstytucyjny rozdział Kościoła od państwa 
- punktowała lidera ludowców.  Zapowiedziała, że właśnie takiego kandydata "da Polkom i Polakom Koalicja Obywatelska".

  Zawsze jest szansa na to, że kandydat KO  [Kidawa-Błońska? Tusk?] okaże się na tyle nieudolny, że do drugiej tury wyborów przejdzie właśnie Kosiniak-Kamysz i analiza Matki Kurki stanie się znów aktualna.  Na razie jednak wszystko układa się pomyślnie dla Dudy.  Będzie co najmniej dwóch kandydatów opozycji, którzy będą się wzajemnie zżerać.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

03-11-2019 [22:34] - Teresa Bochwic | Link:

Trudno mi sobie wyobrazić kandydata na prezydenta z takim profilem, jak p. WKK, choć staram się zwykle nie komentować czyjegoś wyglądu

Obrazek użytkownika foros

03-11-2019 [22:35] - foros | Link:

jeśli Leszczyna potrafi zbić kandydaturę Kamysza, to nie jest to kandydatura tak poważna jak pisał Matka Kurka i nie tylko on.
Kamysz nie został zgłoszony jako kandydat PSL tylko jako propozycja kandydata PO, bezpośrednio po konsultacjach z Tuskiem. A elektorat PSL-Kukiza wnosi w wianie. Na tym polega siła tej kandydatury.
Zaś to co mówi Leszczyna to głos jakiejś frakcji PO wypowiedziany przez polityka małego kalibru, z którego bardzo łatwo się wycofać.

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-11-2019 [23:23] - Marek1taki | Link:

W kategorii młody, przystojny i nieznany wygrywa Mentzen z Konfederacji.
Sławomir - dobre imię.
https://www.se.pl/torun/wybory...

Obrazek użytkownika Czesław2

04-11-2019 [18:06] - Czesław2 | Link:

Dla 90% kobiet to jedyne kryteria wyboru.Na całym świecie, gdzie maja prawo głosu.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

07-11-2019 [20:49] - Teresa Bochwic | Link:

Panowie niestety nie zrozumieli. Na twarzy bywają cechy charakterystyczne dla znajdującego się pod nią umysłu a nawet mentalności

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-11-2019 [20:58] - Marek1taki | Link:

A ja tak się chciałem wykazać empatią do kobiet i pomyślałem, że fizjonomia Konfederaty zostanie doceniona przez Panią. I niestety pudło. Ubolewam.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-11-2019 [21:09] - wielkopolskizdzichu | Link:

Całe szczęście że  Bernard Gui pisząc podręcznik dla inkwizytorów nie brał pod uwagę tego co napisała Pani Teresa. Natomiast wiele kobiet zginęło na stosie z rąk protestanckich rzeźników z powodu pryszczy na twarzy i haczykowatego nosa.

Obrazek użytkownika tricolour

08-11-2019 [08:24] - tricolour | Link:

@teresa

Znany poseł kapelusznik ma wygląd szczura.

Co wynika z takiej facjaty?

Obrazek użytkownika xena2012

04-11-2019 [06:21] - xena2012 | Link:

Przy tym pompowaniu ujrzymy jeszcze różne karkołomne wygibasy Kosiniaka -Kamysza w drodze do prezydentury.Udało się krytyką LGBT wejść do Sejmu to teraz widząc kręcenie nosem opozycji na jego świetlaną kandydaturę stanie się gorliwym wyznawcą tego ruchu.Chorągiewka zawsze pozostanie chorągewką z wiatrem czy bez niego a Kamysz jest własnie okazem takiej chorągiewki.I to jest cały jego dorobek.Jak na prezydenta to trochę mało.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-11-2019 [07:50] - NASZ_HENRY | Link:

Pompowanie POntonu ratunkowego czyli PSLu zaczęło się znacznie wcześniej. Klub PSL w Sejmie, w poprzedniej kadencji,   wsparli kosmopolici z  PO wysyłając Libickiego, Niesiołowskiego i Kamińskiego. Wsparli też Lichwiarze z Banku Morgana wysyłając Bartoszewskiego. Na koniec wsparły onuce z WSI wysyłając Kukiza. W efekcie w kosmoPOlitycznym PSL-u nie ma już żadnego chłopa!

Jako dowód lista zawodów kandydatów na posłów z PSL (cytuję za PKW)  z jednego okręgu wyborczego nr 20:
 architekt
politolog
dziennikarz
ekonomista
przedstawiciel władzy samorządowej
dyrektor departamentu
wyższy urzędnik samorządowy
prezes
przedstawiciel władzy samorządowej
doradca zawodowy
wyższy urzędnik samorządowy
dyrektor szkoły
wyższy urzędnik samorządowy
rolnik upraw polowych
Prezes
Ekonomista
Prawnik
technik leśnik
animator kultury
dyrektor szkoły
Architekt
trener sportu
nauczyciel wychowania fizycznego
dyrektor szkoły

Ani jednego chłopa bo ten rolnik "upraw polowych" to była baba ☺

Obrazek użytkownika Jabe

04-11-2019 [08:18] - Jabe | Link:

Jarosław Kaczyński powinien zacząć modlić się o powrót Donalda Tuska.

Obrazek użytkownika angela

04-11-2019 [09:25] - angela | Link:

Pan Kosiniak, czy czerwony może być zielony, a tym bardziej, bialo-czerwony. 
 Jedyna nadzieja, to chlopski  rozum, a wies patrzy i widzi, i bez wyborczego oszukanstwa elastyczny doktorek rolnik  jest skonczony.
Taki przedstawiciel rolników,  obrotowy doktorek, to szyderstwo PSL  z polskich rolników. 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-11-2019 [19:01] - zbieracz śmieci | Link:

W Wierzchosławicach   rada złożona z byłych ukochanych przywódców zsl a dziś tylko byłych przywódców dała swoje błogosławieństwo aktualnemu przywódcy plus bochen komiśniaka plus parę kamaszy {nówki nie śmigane] życząc włokowi w najgłębszych pokładach swoich dusz a niektórzy nawet pod nosem tego czego ja nie napiszę bo byłoby to obraza moralności i pretekst dla Admina [oby żył wiecznie]....!

Obrazek użytkownika xena2012

04-11-2019 [20:49] - xena2012 | Link:

Do forosa z 22:35.......Elektorat PSL wnosi Kukiza w wianie? Strzeżcie się takich ,,darów''.