Szkodnicy, albo V kolumna

Wielu internautów, z młodzieńczym entuzjazmem i naiwnością popierających Konfederację, oznaczających siebie dumnie znaczkiem przekreślonego 447, swą niechęć do PISu uzasadnia, brakiem tempa i słabością przemian w kraju. Oni obiecują więcej i szybciej. Ekspertów od rządzenia wprawdzie jeszcze nie mają, ale wkrótce się o nich postarają.

Jednym z głównych zarzutów tej grupy uważającej się za jedynych prawdziwych patriotów, jest fakt nie dokonania głębokich czystek i nie ukarania byłych rządzących oszustów i złodziei.
Nic, tylko przyklasnąć. Mnie też mierzi, że te typy ciągle są na wolności, a co gorsza, chowają się pod parasolem immunitetu. Tylko ja wiem dobrze, że nie możemy zostać państwem autorytarnym i pozamykać bez sądów szubrawców, jak Erdogan w Turcji, czy kiedyś Piłsudski.

Zjednoczona prawica nadal rządzi, ale pełni władzy nie sprawuje.
Komuniści tak zbudowali system, że wiele istotnych obszarów państwa pozostaje poza wpływem władzy centralnej. Wiemy co to: - samorządy terytorialne; krajowe sądownictwo; szkolnictwo wyższe i ZNP, uniwersytety; media sprzedane nieprzychylnym Polsce państwom; wiele pozarządowych organizacji i fundacji, finansowanych głównie z zagranicy, albo jednostek samorządowych.
Władzy trudno jest to "ugryźć", jeżeli będąc pod skrupulatną obserwacją zlewaczonej opinii publicznej świata, musi dobitnie demonstrować demokratyczność polskiej drogi przemian.

Wszyscy wiemy, że niesłychanie pomocną bronią w rozprawieniu się z tymi starymi chorobami państwa byłaby zmiana fatalnej konstytucji opracowanej przez komunistów z otoczenia byłego prezydenta Komorowskiego.
Do tego właśnie PIS potrzebował zwycięstwa w wyborach powyżej 50%.

Tymczasem, niby prawicowa Konfederacja, niby, jak się wydawało i jak głosili, mająca wspólny cel z obecną władzą, rozpoczęła walkę podjazdową, faktycznie dołączając do tego totalnego antypisu.

Rezultat?

Konfederacja uzyskała 6,81 proc. głosów i 11 mandatów.
Do sejmu weszły tak kontrowersyjne postaci jak Grzegorz Braun, czy Janusz Korwin Mikke (nieformalny przywódca ugrupowania).
Konfederacja otrzymała około 1,2 miliona głosów Polaków.

Co to oznacza?

Gdyby nie odsunięto, bądź co bądź, prawicowych wyborców od PISu, to swobodnie przekroczyłby on 50% głosów obywateli.
Jako, że na PIS głosowało ponad 8,05 miliona wyborców, to gdyby dodać do tego 1,2 mln Konfederacji, to niemalże 10 milionów wyborców dałoby władzy niepodważalny mandat do zmiany konstytucji i załatwienie spraw, które narodowcy wytykają władzy.

Tymczasem, jaką moc sprawczą w 460 osobowym sejmie posiada 11 posłów Konfederacji? Bardzo niewielką.

Większość poważnych i obiektywnych analityków uważa, że te 1,2 miliona głosów, to głosy zmarnowane.

Czy to było świadome działanie?

Wielu zwolenników, czy nawet fanatyków Konfederacji, uważających siebie za jedynych prawdziwych patriotów, niemalże rewolucjonistów, przyjęło sobie za symbol przekreślone 447. To zaznaczenie, że się występuje przeciwko pro-żydowskiej ustawie amerykańskich władz.
Niby słusznie, ale śmiesznie, bo oznacza to prymitywną interpretację tego dokumentu.
Lecz to jest zrozumiałe, bo Konfederacja otwarcie stoi na stanowisku anty – żydowskim, anty – amerykańskim i pro – rosyjskim.
Już tutaj należy się poważnie zastanowić, czy coś takiego można uznać za patriotyzm.

A na dodatek całej tej Konfederacji 447, z silnym antysemickim komponentem, komizmu dodaje oświadczenie przywódcy formacji, Janusza Korwina Mikkiego, że jest on żydem, konkretnie żydem aszkenazyjskim, czyli z pochodzenia Chazarem.

https://youtu.be/odtVGy11fG0

Oto patriotyzm wymieszany z antysemityzmem, dowodzony przez żyda, tylko po to, byleby tylko Dobra Zmiana nie stała się zbyt silna, a Polacy nadal mieliby zamieszane w głowach, nie myśleli za dużo, bo dobry żyd, a wiadomo, że żydzi są dużo mądrzejsi od Polaków, poprowadzi ich ku świetlanej przyszłości.

.
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

16-10-2019 [12:15] - AŁTORYDET | Link:

Konfederacja jest hałaśliwa, bo nigdy nie otarła się nawet o sprawowanie władzy. Oni zachowują się jak pies mojej sąsiadki, który jazgotał i obszczekiwał przechodniów z za ogrodzenia. Kiedyś szczekając, jakimś cudem, znalazł się po drugiej stronie i .... zamilkł, po czym wycofał się z opuszczonym ogonem. Oni też mają buzie od ucha do ucha, pieprzą bzdury jak poseł za dychę (Sośnierz), ale stając naprzeciw realnego przeciwnika, lecą w głupa. To są ofiary rodzimego systemu edukacji. Ale ma Pan rację: szkoda tycj głosów, i tych ludzi. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-10-2019 [14:41] - jazgdyni | Link:

To bardzo niedojrzały zespół ludzi. Bardzo naiwny i dający łatwo się sterować manipulatorom typu Braun, Michalkiewicz, czy JKM. Nie widzą, że szachraje robią tylko swoje interesy.

Obrazek użytkownika Zunrin

16-10-2019 [16:21] - Zunrin | Link:

Gorzej, że oni nie przyjmują żadnych uwag co do swoich "idoli".

Obrazek użytkownika Jabe

16-10-2019 [17:04] - Jabe | Link:

Może któryś z Panów kilka z owych manipulacji zdemaskował ku przestrodze. Ciekawe też, jakie to interesy tyko robią szachraje Braun, Michalkiewicz i JKM.

Ależ Wam zalazła ta Konfederacja za skórę.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-10-2019 [20:29] - Imć Waszeć | Link:

Tylko jeden zasadniczy interes. Ogłosili przypadkiem, że wysadzą komunistycznych żydów z siodła i stąd ten jazgot i ambaras.

Obrazek użytkownika angela

17-10-2019 [22:30] - angela | Link:

Jakieś żarty, żeby wysadzić komuszych Żydów  z  siodła, potrzeba ludzi i sprzętu. 
W konfederacji,  ani ludzi, ani sprzętu.

Obrazek użytkownika Jabe

16-10-2019 [12:41] - Jabe | Link:

Wkradło się Panu trochę kłamstw...

Komuniści nie zbudowali państwa tak, że nie cała władza jest dla władzy. Przeciwnie, to właśnie za komuny do Komitetu Centralnego szły wszystkie sznurki. Obecna władza ma chrapkę, by to przywrócić.

Konstytucja jest fatalna (acz nie powstała w otoczeniu prezydenta Komorowskiego). Jednak widać wyraźnie, że PiS nie ma pomysłu na państwo, innego niż więcej władzy dla przewodniej siły narodu. Zwolennikom konstytucja służy za listek figowy mający zamaskować nieudolność rządzących.

Konfederacja nie ma wspólnego celu z obecną władzą. Jest choćby za suwerennością i za gospodarką opartą na przedsiębiorczości obywateli, a nie recydywą centralizmu demokratycznego. Trudno oczekiwać, że poparliby monopole apteczne czy likwidację przemysłu futrzarskiego.

Zagrożeni pozoranci, prowadzili bezpardonową, i nielegalną, walkę z Konfederacją. Zamilczanie w telewizji, nawet wbrew wyrokowi sądu, pozwoliło Konfederacji zgłosić protest wyborczy. Szkoda, że nic z tego nie będzie, jak zwykle, bo byłaby nauczka dla przyszłych samowładnych samodzierżców.

Nikt wyborców od PiS-u nie odsuwał, prócz samego PiS-u. Ktoś inny musi być winny słabszego wyniku, a przecież nie prezes, który obietnicami pieniędzy przekroczył granicę śmieszności – władza nam zbuduje państwo dobrobytu.

Jaka jest słuszna interpretacja 447? To on teraz dobry?

Pomawianie o prorosyjskość ma długą tradycję. Mógł Pan przez ten czas zgromadzić jakieś argumenty, żeby nikt Panu łajdactwa nie zarzucił.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-10-2019 [14:38] - jazgdyni | Link:

Pan w tych swoich abstrakcyjnych rozważaniach nie pojmuje prostej prawdy - ja nie staram się o wszechwładzę dla PISu, tylko dla Polaków, całego narodu. I jedynego suwerena. Ciągle pan myśli, we wszystkich wpisach, o ordynarnej walce o władzę. Naró i jego dobro dla pana nie istnieje.
Klasyczna pogarda totalniactwa a;la Szczur.

Obrazek użytkownika Jabe

16-10-2019 [14:54] - Jabe | Link:

Postępowanie wobec Konfederacji jest przejawem ordynarnej walki o władzę.

Ciągotki do ograniczenia władzy samorządów, które mają ten sam mandat na jej sprawowanie, są przejawem walki o władzę.

Atak na sądownictwo, które powinno pilnować aktualnych „Polaków”, był przejawem ordynarnej walki o władzę. Nie mam na myśli potencjalnych prób posprzątania tej stajni Augiasza. To inna sprawa. Chodzi o to, co by było, gdyby PiS podporządkował sobie sądy. Czy wówczas Konfederacja miałaby szansę w dochodzeniu swoich praw? Nie, bo cała władza byłaby w ręku „Polaków”, jak w złotych czasach tow. Gierka czy tow. Piłsudskiego.

Darowałby sobie Pan frazesy o narodzie i jego dobru, a skupił się na znajdowaniu argumentów.

Obrazek użytkownika Zunrin

16-10-2019 [16:10] - Zunrin | Link:

Lepsza możliwość centralnego sterowania niż gromada państw w państwie.

Obrazek użytkownika Jabe

16-10-2019 [16:56] - Jabe | Link:

Jedno księstwo w państwie lepsze? Nie sądzę. To jest właśnie myślenie stepowe: przyjdzie mądry wódz i wszystkich poustawia. Dlatego tak mało o tej konstytucji, co to ją trzeba koniecznie wprowadzić. Kto by się tam prawem przejmował.

Obrazek użytkownika foros

16-10-2019 [17:27] - foros | Link:

IMO to bardzo dobrze, że Konfederacja weszła do sejmu. Przedstawione przez Pana tezy są tezami naiwnymi:
a. gdyby Konfederacja nie weszła do sejmu, to 11 dodatkowych mandatów (góra, zapewne mniej część wzięłaby opozycja) nic nie zmieniają
b. teza, że wyborcy Konfederacji zagłosowaliby na PiS też jest naiwna, bo duża część z nich to zwolennicy Mikkego, inni głosowali na coś przeciw PiS, inni po prost na młodych. Ile z tych 1,2 mln mógłby zgarnąć PiS gdyby nie było Konfederacji? Moim zdaniem w najbardziej sprzyjających okolicznościach ok. 0.5 mln. I nic nie zmieniłoby to w stosunku do dziś. Bo to za mało by mieć 276 mandatów. Jedyne co mogłoby się zmienić to ułatwienie Kaczyńskiemu rozgrywanie wszystkich przeciw wszystkim, głównie Gowina i Ziobry. Czy byłoby to dla kraju korzystne?
 
Niewątpliwą zaś korzyścią dla kraju jest to, że cokolwiek pojawiło sie po prawej stronie. PiS bezwzględnie wykorzystywał naiwność i szczerą wiarę elektoratu patriotycznego i nie realizował na poważnie żadnych tego typu projektów. Wystarczyło jednak widmo Konfederacji i część spraw - wcześniej niemożliwych - ruszyło z kopyta. Moim zdaniem dzięki widmu Konfederacji mamy m.in. film Legiony, bodaj pierwszy film w III RP gdzie widać jak Polacy biją Rosjan. Wcześniej takie filmy nie mogły się ukazać. Z dwóch instytutów Pileckiego, zwalczających się i słabych powstał jeden, silniejszy z jakąś polityką. Jest jeszcze więcej takich spraw. Bo dopóki nie został postraszony Konfederacją to PiS traktował elektorat patriotyczny dokładnie tak samo jak Tusk lewaków: mówił dużo nie robił nic albo grundolił. 

Last but not least mam nadzieję, że PiS w końcu pójdzie po rozum do głowy i nauczy się, że tubylcy, czy "ciemny lud" to nie są do ciemniacy do końca, którzy łykną każdą bzdurę którą im serwuje propaganda PiS. Skończy się to g..., że każdy na prawo od aktualnej linii PiS to jest ruski agent. I ludzie zaczną być przez tę partię (PiS) traktowani poważnie, bo zasługują na to.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-10-2019 [19:06] - jazgdyni | Link:

Jasne, jasne.

Stare cwaniaki, kto wie, czy nie na służbie, wszystko potrafią pięknie wytłumaczyć i ładnie opakowane sprzedać intelektualnym łasuchom. Oni przecież nie są "ciemnym ludem". W proporcajach 11 : 235.

Obrazek użytkownika xena2012

16-10-2019 [20:05] - xena2012 | Link:

To od kogo tubylcy i ciemny lud mają sie dowiedzieć że nie są ciemniakami do końca? Przecież że nieod działaczy Konfederacji. Właśnie wczoraj wasz guru w muszce nazwał Polaków idiotami bo zaglosowali w większości na PiS.Mamy to kupić? Dołożyć kolejną obelgę do ciemniackiego sztambucha? 

Obrazek użytkownika xena2012

16-10-2019 [17:35] - xena2012 | Link:

Kto tak naprawdę wierzył w prawicowosć i ideowość Konfederacji. Sprawa stara jak świat,byle się dorwać do koryta i jakoś dalej to będzie.Ideowa po uszy Konfederacja pozwała TVP za przemilczanie jej wyniku w sondażu,ale nie pozwałaTVN która popełniła przecież ten sam ,,grzech''.Pokazawszy raz swój spryt i determinację Konfederacja poczuła się pełnoprawnym członkiem koalicji antypisowskiej.Będą uśmiechy,wzajemne rozmowy w przyjaznej atmosferze w przyjaznym antypisowskim TVN,uściski na misia i rączek .Stary sepleniący bałwan będzie plótł trzy po trzy ,,robiąc za inteligentnego ekscentryka'',a marsowe miny przybrane groźnie na okoliczność ustawy447 zamienią się w miłe usmiechy i przyjazne gesty.Czego to nie potrafią zrobić pieniądze! I tak sielanka będzie trwała do czasu wyborów prezydenckich,bo po nich nastąpi zimny prysznic i kop w cztery litery.Dzielny koalicjant musi odejść od powaznych i nader szczwanych graczy.

Obrazek użytkownika Jabe

16-10-2019 [18:23] - Jabe | Link:

Trudno winić konfederatów, że w pisowskiej TVP nie będzie „uścisków na misia i rączek”.

Obrazek użytkownika xena2012

16-10-2019 [20:08] - xena2012 | Link:

Wystarczą te słodkie misie i rączki w TVN.

Obrazek użytkownika xena2012

16-10-2019 [20:08] - xena2012 | Link:

Wystarczą te słodkie misie i rączki w TVN.

Obrazek użytkownika xena2012

16-10-2019 [20:08] - xena2012 | Link:

Wystarczą te słodkie misie i rączki w TVN.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-10-2019 [19:03] - jazgdyni | Link:

Popatrz Xeniu na poprzednie komentarze. Jakże mało jest logicznych i strategicznie myślących zwolenników niby patriotycznych harców. Będą bronić tych jedenastu nic nie znaczących posłów, jak niepodległości. Dobro kraju mają w dupie. Stary żyd od 30 lat zawracał w głowach, mącił i szkodził, Faktycznie to on doprowadził do obalenia rządu Olszewskiego. Bezczelny i arogancki, bo ma za sobą potężną siłę. Cóż, to nie pierwszy raz w Polsce. Za poprzedniej Konfederacji, za Branickim, Potockim też szli ci, co mieli gdzieś Rzeczpospolitą.

"Polak przed szkodą i po szkodzie głupi".

Obrazek użytkownika cyborg59

16-10-2019 [19:58] - cyborg59 | Link:

Muszę Cię poprawić !
Facet gra ekscentryka od jakiś pięćdziesięciu (!) lat - jak widać skutecznie. Czytywałem go w "Tygodniku Demokratycznym" na przełomie lat 60-tych i 70-tych - był takim samym wentylem jak Urban w "Szpilkach" !

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-10-2019 [22:30] - jazgdyni | Link:

Tak, pamiętam go z końca 60-tych. Brydżysta. Nawet imponował.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-10-2019 [22:19] - Imć Waszeć | Link:

Wy jesteście mniej więcej takimi patriotami, jak niegdyś arendarz sołtysem. Polszewizacja PIS-u następuje równie szybko, co poprzedniej ekipy i koniec też będzie taki sam. Obrażajcie wszystkich w koło dalej. Zaczynam mieć jakieś takie dziwne przeświadczenie, że uratowaliśmy w wyborach Polskę przed waszą socjalistyczną większością konstytucyjną imienia 447.

Obrazek użytkownika Jan1797

17-10-2019 [18:22] - Jan1797 | Link:

Te wy, patrioto od Bakuna, życzysz sobie argumentów?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-10-2019 [23:30] - Imć Waszeć | Link:

Za poprzedniej konfederacji szli ci, którzy pozostali wierni starej konstytucji. A że byli głupi i nie rozumieli pisanego, to już inna sprawa. Ich współczesnym odpowiednikiem jest KOD z POlszewią. Kalambury, metonimie i inne takie służą polityce tylko krótkoterminowo. Potem ludzie się na nich poznają i jest łyso.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-10-2019 [20:57] - Imć Waszeć | Link:

Dzieląc słowami, niczego nie połączycie w narodzie Pani Xeno. Będzie tylko coraz gorzej. To nie ustawa 447 jest prawdziwym spoiwem Konfederacji, ale anty-okrągły stół. Ponadto wyrosło już nowe pokolenie i wiele spraw nagłośnili właśnie ci młodzi od Bąkiewicza. Tymczasem PIS z przygródkami tylko w koło "Korwin i Braun". Ja już dawno tutaj wskazywałem, że Bąkiewicz ma realną szansę zastąpić nowymi ludźmi dziadostwo "starego" RN, capiącego Czecią PR jak naftaliną. Niedługo będzie dogrywka i jak tak dalej pójdzie, to młodzi nie wybiorą Dudy. A czy będzie wtedy Tusk czy inny POdstawiony Makaron, to już zupełnie inna kwestia. Nie można budować silnego państwa i narodu na siłę, kiedy się wali w pory na wizji choćby przed żydami. Ludzie to czują i reagują. Kolejna sprawa to konstytucja. PIS do tej pory nie powiedział CO chciałby w niej zmienić, żeby było lepiej. Jedynie Duda zgłosił jakiś stek bzdur i to skrajnie niebezpiecznych dla naszej suwerenności i niepodległości. Oczywiście PIS może powiedzieć, że to nie my. Tylko co z tego mają wyborcy? Gdzie są jakiekolwiek propozycje do wglądu? Nie ma? No to PIS ma zwyczajnie naród w... za idiotów chyba. Zwłaszcza po obaleniu nocą ustawy Anty-447. Czy PIS wie co to jest zgromadzenie narodowe, konstytuanta i jak się toto pisze, tę mityczną konstytucję? Powtórki z Kwaśniewskiego już nie będzie. Obecnie PIS będzie musiał wysłuchać propozycji POlszewików i komuchów, a nawet tych najgorszych, czyli Konfederatów, albo nowej konstytucji po prostu nie będzie, bo nikt jej nie uzna. Sorry, ale trzeba mówić prawdę o rzeczach naprawdę ważnych.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-10-2019 [21:47] - jazgdyni | Link:

Słuchajcie uważnie pisowcy!
Imć Waszeć wam wszystko wytłumaczy. Bo nie wiecie tumany durne "co to jest zgromadzenie narodowe, konstytuanta i jak się toto pisze, tę mityczną konstytucję". Tu trzeba naukowych teorii, które Imć Waszeć, jeden z niewielu na tej żałosnej planecie rozumie, głównie o tym, jak się robi coś z niczego. I jak koleżanka Staniszkis, nie został ekspertem przy premierze.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-10-2019 [22:07] - Imć Waszeć | Link:

Słucham. Co ma Pan w tym temacie do powiedzenia? Bo PIS nie ma nic.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-10-2019 [22:29] - jazgdyni | Link:

Jesteście dzisiaj Imci niedysponowani?
Grypa?
Cholera?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-10-2019 [23:16] - Imć Waszeć | Link:

Gorzej. To logika. No to skoro złapaliśmy kontakt, to słucham. Co ma zamiar PIS zmienić w konstytucji, żeby w Polsce automatycznie sam nastąpił Raj na Ziemi? Ja już wyraziłem swoją opinię i brzmi ona "W miejsce 'róbta co chceta' (lyberalyzm PO) wstawiono 'tera cekojta na Godota' (zmiana konstytucji)" i tyle.

Obrazek użytkownika mmisiek

17-10-2019 [02:21] - mmisiek | Link:

Podejrzewam, że PiS niczego nie ma zamiaru zmieniać bo ma świadomość, że większość konstytucyjna i tak jest nierealna - stąd brak jakiegokolwiek nawet zarysu zmian i samo tylko puste hasło.
Inna sprawa to czy jest tam ktokolwiek intelektualnie zdolny podołać takiemu zadaniu. Zgłoszone do tej pory naprędce wymyślone postulaty w stylu wiecznej miłości do UE nasuwają raczej bardzo duże wątpliwości w tej sprawie.
Jest za to duża korzyść praktyczna z tego wszystkiego - ostatnio PiS nic nie mógł bo mu przeszkadzali straszni koalicjanci. Teraz dostał samodzielną większość i Prezydenta więc coś trzeba było ludowi podać do wierzenia dlaczego dalej "nic nie może" i w naturalny sposób padło na Konstytucję.  Ciekawe co by było gdyby dostali tą większość, ale patrząc po tych ogłoszonych pomysłach to chyba lepiej tego nie sprawdzać.
 

Obrazek użytkownika paparazzi

16-10-2019 [21:11] - paparazzi | Link:

Szukałem żeby takie coś przeczytać i już się  zniechęciłem a tu masz , jest w punkt, w dziesiątkę. Tak wyrolować wyborców dobrej zmiany żeby takiej prostej analizy nie znali. Patrioci za dychę. Rozumiem dawnych aparatczyków i ich dzieci, wszelkiej maści szemranego, cmentarnego businessu bo mieli cart blanche POKO, PSL i innej badziewi. Widać to szczególnie w Pomorskim i Lubuskim. Dziekuje za slowa prawdy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-10-2019 [21:49] - jazgdyni | Link:

Trzech Mędrców Konfederacji - JKM, Braun i Michalkiewicz szczególnie specjalizują się w rolowaniu wyborców. Z tego są niezłe pieniądze.

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-10-2019 [22:11] - Marek1taki | Link:

Konkretnie ile ma ta trójka a ile wyciąga PiS skoro już mowa o piniądzorach?

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-10-2019 [22:07] - Marek1taki | Link:

Dobro kraju nie POlega na władzy PiSu. Argumentacja, że 8mln Polaków zmarnowało swój głos oddając go na PiS albo 1,25mln zmarnowało go głosując na Konfederację oznacza tylko zawziętość rujnującą właśnie dobro Polski. Tylko Prezes Kaczyński wie kto go namówił do wrogości w mediach od samego początku kadencji aż po (już nieuniknioną prawdopodobnie) eskalację przedwyborczą. To zaowocowało wzmocnieniem lewicy - tej przez trzy duże L.
Problem PiSu i jego elektoratu polega na tym tym, że Konfederacja i jej elektorat są jej obcy ideowo i wraży emocjonalnie.
Po pierwsze dlatego ponieważ wprawiają PiSowców w nierozwiązywalny dylemat jak być prawicą mając tak wiele lewicowych poglądów. Może nie aż tak wiele ale, w świetle polityki państwa, dominujących bo ekonomicznych, które podsumuję znanym "socjalizm - tak, wypaczenia - nie.
Po drugie są kwestie historyczne wynikające z tradycji PPSowskiej Sanacji i relatywizmu wobec ziem Wielkiego Księstwa Litewskiego utraconych dwukrotnie: po obu wojnach światowych.
Po trzecie po stronie PiSu są dylematy wynikające z polityki zagranicznej opartej o sadomasochizm wstawania z kolan pod parapetem.
Po czwarte są niekonsekwencje w polityce wewnętrznej wobec akcji międzynarodowej lewicy z użyciem imigrantów i LGBT kosztem tradycyjnych polskich rodzin.
Po piąte rozdawnictwo nie przyniosło sukcesu wyborczego z powodu efektu Tokarczuk, czyli wzięli i się wypięli.
Po szóste propaganda prorosyjskości i antysemityzmu Konfederacji wywołuje efekt odwrotny - przypomina kto bryluje w wiernopoddańczości.
W tej sytuacji elektorat i przywództwo PiS szuka kozła ofiarnego po prawej stronie bo po lewej już nie da się poszerzyć elektoratu. Można to było przewidzieć. Tak samo jak wzmocnienie ideologiczne konsekwentnej lewicy, bo po co głosować na niekonsekwentnie lewicowy PiS?
Może PiS w sobie poszuka winy za konsekwentne niszczenie wartości prawicowych myślą, mową i uczynkiem?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-10-2019 [23:41] - Imć Waszeć | Link:

No jak to kto. Ja stawiam na jakiegoś kackvogela ;) i jest to naturalna kontynuacja polityki zwalczania MN jako manifestacji faszystów. Kiedyś ktoś się zamknął w czasie Marszu w pokoju hotelowym, schował w wannie i nadawał z niej do "wolnego" świata o dantejskich scenach, niemal jak z likwidacji getta. Dawno to było? Ponadto Hartman niedawno dał głos o tym, czyja to gęba wylazła z wyborów. To są zdarzenia przewidywalne, cykliczne i celowe. Tak samo jak tyrada polnych pisowców na spotkaniu z Michalkiewiczem, że już nie mamy wyjścia i musimy zapłacić 447. Taki grunt ktoś musi starannie przygotowywać i to od wewnątrz. Szkoda, że PIS odbił w tę stronę, ale tak się właśnie kończą flirty z syfilisem.

1) Definicja: https://pl.pons.com/t%C5%82uma...
2) Materiał poglądowy: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-10-2019 [06:42] - Marek1taki | Link:

Było miło aż to znęcanie się nad berlińskimi zwierzętami na koniec. To się nazywa złapać małpkę po jednej małpce.

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-10-2019 [07:03] - Marek1taki | Link:

Vogel voglem a punkt siódmy - jak Pan i Foros słusznie zauważacie - brzmi okrągły stół. I jest punktem pierwszym - zaraz po służby tajne i organizacje piramidalne.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-10-2019 [13:00] - Imć Waszeć | Link:

Jeśli ostatnie obserwacje Browna przed wyborami się potwierdzą (inwigilacja Konfederacji przez obce służby) i nie będzie to tak typowe u niego "mirmiłowanie", to brzmi to raczej jak rok 1984 i konsekwencje rozmowy Jaruzelski-Rockefeller. Wtedy cała III RP byłaby po prostu "przewrotem" na drutach jakiejś sekcji żydowskiej w CIA. Możemy skończyć jak Kurdowie i to nie dlatego, że Rosja jest zła (bo zawsze była zła), tylko dlatego, że Chabad jest i w Moskwie i Waszyngtonie. Jest i przy Putinie i przy Trumpie (w rodzinie). Wyciąganie jakichś daleko idących wniosków z prawicowości żydów, bo np. są wierzącymi ultrasami, to typowy błąd logiczny i rażąca nieznajomość tematu na przestrzeni dziejów (vide dr Kurek). Najwyraźniej istnieją tu inne silniejsze związki poziome, które wyjawił Baron Rothschild na spotkaniu z polska delegacją na konferencji w 1918 roku: "jeżeli ten pan [Dmowski] dalej będzie wchodził w skład polskiej delegacji, to cały Izrael... najważniejszy jest honor Izraela... spotkacie nas wszędzie na drodze do..." (szczegóły u Michalkiewicza). Przytaczając jeszcze fragmentu ze wspomnień, jak zorganizowano rewolucję bolszewicką, widać tu wyraźnie jak ta mafia działa. Dlatego dziś stara polska żydokomuna, potomkowie stalinowców i ubeków, są oczkiem w głowie Rothschildów z Unii Europejskiej i Rockefellerów z Unii Amerykańskiej. Są pod ochroną CIA i dlatego wszelkie reformy w Polsce się walą, a nie dlatego, że Duda albo Gowin umyślili sobie być kackvogel.

Obrazek użytkownika mmisiek

17-10-2019 [02:32] - mmisiek | Link:

Największym plusem zaistnienia Konfederacji jest to, że teraz może trochę więcej wysiłku trzeba będzie wkładać w udawanie prawicy.
No i trochę ostrożniej pogrywać z patriotycznym elektoratem, który "i tak nie ma na kogo głosować".
 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

17-10-2019 [05:52] - AŁTORYDET | Link:

Panie Waszeć, wymachujesz Pan konstytucjami, konstytuantami jak cepem. A nie zauważył Pan, że obecnie obowiązująca konstytucja, została oktrojowana? Formalnie nie, praktycznie tak. Sejm, który nad nią pracował, nie był reprezentatywny, bez ugrupowań prawicowych. Na pewno nie miał cech konstytuanty. Pisano ten akt, w kontrze do Wałęsy, widząc jego projekt uprawnień prezydenckich, jawnie dyktatorskich (np. gwardia narodowa podlegająca jedynie prezydentowi). Obawiano się wałęsowskiej reelekcji. Po zwycięstwie Kwaśniewskiego, próbowano coś odkręcić, ale nie się nie całkiem udało. Umieszczono twory jak Trybunał Konstytucyjny, do którego wybierano posłów zwykłą większością, nadając prerogatywy mocniejsze niż sejmowej konstytucyjnej większości! Bubel ten przepchnięto, znosząc na tę okoliczność obowiązek przekroczenia 50% progu frekwencyjnego. Było to de facto oktrojowanie! Koło konstytuanty, to on nawet nie stał. Piłsudski dał odpowiednie słowo tak uchwalonej konstytucji. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-10-2019 [06:49] - jazgdyni | Link:

To bardzo słuszne spostrzeżenia.
Dlatego Konstytucja jest do całkowitej wymiany, a nie do naprawy.
Nie pisze się konstytucji na potrzeby chwili.
Grupa mądrych ludzi pracuje nad nową Konstytucją od dobrych 20 lat.
Oczywiście, jak zostanie upubliczniona i trafi do sejmu oraz obywatelskie konsultacje, to będą korekty. Jak zwykle.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-10-2019 [07:04] - Marek1taki | Link:

Co to za grupa mądrych ludzi? Chętnie ich poznam i ich lewicowe poglądy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-10-2019 [16:43] - jazgdyni | Link:

Czy ja wiem, czy lewicowa? Co to dzisiaj znaczy "lewica"?

Obrazek użytkownika cyborg59

17-10-2019 [07:12] - cyborg59 | Link:

Konstytucja, nawet w warstwie słownej, jest kolażem pzpr-owskiej nowomowy z dumnymi archaizmami. Patchworkiem, w którym bałaganiarsko, o jednej sprawie czyta się w trzech miejscach.
Projekt konstytucji rozsyłany był do obywateli w/g klucza: swoi - reszta. Ja dostałem już po uchwaleniu - na pamiątkę.

Obrazek użytkownika Jabe

17-10-2019 [08:37] - Jabe | Link:

Zna Pan nazwiska członków tej grupy? Udało się im przez te 20 lat cokolwiek zrobić?

Obrazek użytkownika tricolour

17-10-2019 [10:26] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Jesli grupa pracuje juz 20 lat i rzecz jest na takim etapie, ze jeszcze jej nie widać, to moze grupa zajmie się czyms mniej skomplikowanym, co jest w stanie ogarnąć - dajmy na to - w rok.

Może upiecze ciasto? Śliwki obrodziły...

Obrazek użytkownika angela

17-10-2019 [22:47] - angela | Link:

@ tricolour ,  proszę bardzo, może pan założyć grupę i  powstanie konstytucja w miesiąc.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-10-2019 [13:05] - Imć Waszeć | Link:

No i co z tego (ad cechy konstytucji kwaśniewskiej), skoro PIS nie chce tego feleru wykorzystać ani skorzystać z konstytucji przedwojennej II RP. W tamtej konstytucji, którą ostatecznie odrzuciła wódka wypita przy stole u Kiszczaka, jest wyraźnie napisane, że "artykuł 125 Konstytucji przewidywał, że co 25 lat Konstytucja ma być poddana rewizji przez Zgromadzenie Narodowe". Ile lat już minęło, nawet licząc od momentu "obalyly komune"? Oczywiście pomijając kwaśniewszczyznę i wykorzystując fakt stosowania groźby i sztuczek bolkoidów (WSI). Właśnie o tym mówi m.in. Braun z tej znienawidzonej przez PIS i czerwonych Konfederacji

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-10-2019 [11:07] - NASZ_HENRY | Link:

Jacy szkodnicy?
Pewnie ci z TVP co frekwencje 85% w Wilanowie napędzili ☺
A może ci co, po tym jak gdański gangster zabił gdańskiego mafiosa, żenadę narodową wprowadzali ☺

 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-10-2019 [16:43] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Tylko ja wiem dobrze, że nie możemy zostać państwem autorytarnym i pozamykać bez sądów szubrawców, jak Erdogan w Turcji, czy kiedyś Piłsudski."
Właśnie dlatego każdy przyzwoity człowiek głosował przeciw przejęciu pełnej  władzy przez PiS.
Marzenia o wsadzaniu  przeciwników Partii bez sądów do więzień i nazywanie ich szubrawcami, świadczą o skażeniu umysłów elektoratu pisowskiego komunizmem.
BTW
Generał Rozwadowski został wsadzony przez Piłsudskiego do więzienia bez sądu, Panie Blogerze. Był traktowany jak szubrawiec.
 

Obrazek użytkownika angela

17-10-2019 [22:52] - angela | Link:

Zdzichu żartuje,  albo obraca się w innej rzeczywistości.
Mrowie złodziei "czeka",  drży przed reformą sądów,  a Zdzichu  swoje  komusze, dyrdymały prawi.

Obrazek użytkownika angela

17-10-2019 [23:02] - angela | Link:

Zdzichu, na temat sądów to się nie wypowiadaj, bo ilu ludzi zniszczyły sądy, za waszej tuskowej kadencji, to ludzie amnezji nie mają. 
"Przyzwoici  ludzie głosowali przeciw PIS,  TO PEWNIE TYCH 60% przyzwoitych  W WIEZIENIACH,  a reszta jeszcze na wolności, co ich jeszcze wasze rozgrzanego sądy,  z marszu uniewinniaja .
Albo taki NIEWINNY, milion kaucji wplaci, jak 60 zajumał.

Obrazek użytkownika xena2012

18-10-2019 [11:02] - xena2012 | Link:

A ja też głosowałam za PiS i wcale nie uważam,że jestem osobą ,,nieprzyzwoitą''.

Obrazek użytkownika angela

17-10-2019 [19:20] - angela | Link:

Konfederacja ujawni swoje prawdziwe oblicze,  kiedy będzie trzeba poprzeć Zjednoczoną Prawicę  właśnie w tematach, reformy sądów,  repolonizacji mediów i zmiany konstytucji.
Wtedy konfederacja się dokładnie określi.

Obrazek użytkownika Kaciszek

17-10-2019 [20:30] - Kaciszek | Link:

Konfederacja mogłaby się wyraźnie określić gdyby PiS wreszcie poruszył od lat oczekującą w zamrażarce sprawę aborcji, której PiS z zamrażarki nie wypuszcza - a polskie dzieci codziennie są zabijane...

Obrazek użytkownika angela

17-10-2019 [22:26] - angela | Link:

@Kaciszek. Tak bardzo Konfederacji zależy  na sprawie aborcji,że Kaja Godek odeszła, z powodu tego, że nikt w Konfederacji nie kwapil się podjąć tematu aborcji.
To właśnie dlatego odeszła od was, a z nią  milion wyborców. 

 

Obrazek użytkownika mmisiek

17-10-2019 [23:27] - mmisiek | Link:

A to PiS wreszcie zgłosił jakąś ustawę o repolonizacji mediów?
Gdzie można o tych rewelacjach przeczytać?
 

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2019 [00:21] - Jabe | Link:

Po tym, co wyprawiały pisowsie media, proszę nie oczekiwać niczego dobrego.

Obrazek użytkownika xena2012

18-10-2019 [10:59] - xena2012 | Link:

To groźba?

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2019 [11:52] - Jabe | Link:

PiS wojuje ze wszystkimi, imając się wszelkich chwytów. To dlatego, że wszystko, co nie jest podporządkowane prezesowi jest anty-PiS-em, a więc jest złe. Skoro Konfederacja tak została zakwalifikowana, alianse z PiS-em nie byłyby przejawem rozsądku ze strony jej liderów.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-10-2019 [08:38] - jazgdyni | Link:

Zacząłem stosować nową metodę oceny jakości wpisu.

Tekst jest tym lepszy im więcej trolli się zlatuje.

Za pabiedu !!!

Obrazek użytkownika xena2012

18-10-2019 [11:08] - xena2012 | Link:

Mozna juz nawet powiedzieć -trolle rezydenci.Jako bloger powinie Pan ufundować dla nich jakąś nagrodę w kategoriach-bluzg,jatrzenie,szyderstwa,tropienie ( to takie modne),,faszyzmu''.

Obrazek użytkownika maxilampus

18-10-2019 [15:40] - maxilampus | Link:

Przeginasz..Blogi sluza wielu jako srodek terapeutyczny :-)) wyrzucaja z siebie i pozbywaja sie w ten sposob "moralnego i etycznego" gnoju ,ktory jest im aplikowany przez roznej masci organizacje partyjne i agentury..U mnie na tapecie przez ostanie 3 lata jest PIS i Kaczynski :-))