Zmyliła go gamoniowatość Wałęsy

Zmyliła go gamoniowatość Wałęsy

W Gdańsku powstaje ”Szlak Lecha Wałęsy” - sieć 10 tablic w miejscach, związanych z fałszywą legendą Solidarności.

Powinno być 12:

I. Popowo - lokalny bandyta i gwałciciel.

II. W wojsku konfident

III. Strajki 1970 - konfident

IV. 1971-6 płatny współpracownik SB - wyciąga drugie tyle co w na etacie w stoczni

V. Przejmuje go wojskówka, czyli nadbezpieka bezpośrednio kierowana przez GRU. W latach 1978-80 legendowany jest przez nią jako przywódca strajków 1970 z zadaniem wkręcenia się w gdańskie środowiska dysydenckie. Krzysztof Wyszkowski i inni działacze WZZW rozpoznają, że nasłany, ale Krzysztof uważa, że zrobi z niego człowieka i dopuszcza go. Zmyliła go gamoniowatość Wałęsy
Wyszkowski i Wałęsa
Nie wiedział, że owa gamoniowatość była tą kartą, którą postanowiła wykorzystać wojskówka, żeby go wkręcić. Do wszystkich spotkań w WZZW Wałęsa był starannie przez nią przygotowywany.

VI Sierpień 1980. Wojskówka przerzuca Wałęsę zalegendowanego na przywódcę strajków grudniowych 1970 i działacza WZZW do strajkującej stoczni z zadaniem wygaszenia strajku, z czego wywiązuje się. Strajk w ostatniej chwili ratują Dwie Wspaniałe Kobiety: śp. Alina Pieńkowska i śp. Anna Walentynowicz. https://t.co/RfEphw82hp?amp=1

Anna Walentynowicz ratuje strajk

VII. Wałęsa, widząc, że przegrał, przechodzi na stronę Niezłomnych, co wynosi go na piedestał lidera.

VIII. Jako Przewodniczący NSZZ skrycie torpeduje wszystko, co umacnia Związek w zakresie wyznaczonym tylko przez ryzyko zdemaskowania. Bezpieka wspomaga jego wybór na I Krajowym Zjeździe NSZZ „S”, później wyznacza kogo wspierać i kogo zwalczać w strukturach Związku i on to robi, gdzie tylko może, wykazując się przy tym, tak jak w czasie gdy był tylko konfidentem, własną inicjatywą.

Swoje działania zgrywa z operacjami bezpieki służącymi jako podkład pod propagandę kierowaną przez Urbana mającą przekonać ludzi, że "S" to radykalizm graniczący z oszołomstwem, prowadzący do anarchii. Owa "anarchia" miała przekonać ludzi, że stan wojenny to jedyne wyjście. Czy już wtedy późniejszy założyciel TVN, Walter, punktował u Urbana? Słynny list Urbana polecający fachowość Waltera Kiszczakowi musiał mieć jakieś podstawy.

IX W stanie wojennym trafia na wczasy z pełnym wyszynkiem i dziwkami legendowany na internowanego. Klawisze PRLu przygotowują go do kolejnej roli

X W rozpadzie „Obozu Socjalistycznego” służy jako gwarant zachowania przywilejów przez beneficjentów PRLu i utrzymania wpływów przez Kreml.

XI Jako prezydent czyści ślady po swojej służbie bezpiece cywilnej i wojskowej, niszczy świadków i prawdziwych bohaterów "S" wynosząc konfidentów oraz takich jak Frasyniuk kupionych przez beneficjentów PRL. Usiłuje zachować wpływy Kremla (pozostawienie Rosji posowieckich baz, zablokowanie odpluskwiania Polski z agentury) i uniemożliwić włączenie Polski w struktury UE i NATO.

XII Po zakończeniu kadencji robi wszystko, co szkodzi Polsce i Polakom, szkodzi żywotnym interesom całej naszej wspólnoty narodowej.

Na szczęście jego możliwości szkodzenia znacznie skurczyły się w porównaniu z okresem, gdy był prezydentem.

Ostrożność procesowa nakazuje stwierdzenie explicite, że wszystko, co powyżej napisałem to moje widzenie Wałęsy, do którego, jak każdy mam prawo.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

06-10-2019 [21:35] - xena2012 | Link:

No cóż dzisiaj pokazał że nie jest gamoniowaty ale prostakiem i chamem jak zawsze.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-10-2019 [00:11] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jest taki sam od czasu gdy do na urząd prezydenta pchali go Kaczyńscy. Wtedy jego zachowanie i agenturalność nie przeszkadzała takim jak xena.

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-10-2019 [07:42] - jazgdyni | Link:

Pan oczywiście już wtedy miał lepszych kandydatów na trybuna ludowego. A "geniusze" Kaczyńscy powinni pozwolić, by prezydentem została albo Jaruzelski, albo facet w ciemnych okularach, lub nie daj Boże Mazowiecki.

Ech te wściekłe dziadki...

Obrazek użytkownika Jabe

07-10-2019 [08:55] - Jabe | Link:

Czyli bracia Kaczyńscy dobrze zrobili, promując Lecha Wałęsę?

Obrazek użytkownika Janko Walski

07-10-2019 [10:33] - Janko Walski | Link:

Patrz odpowiedź 07-10-2019 [10:30]

Obrazek użytkownika Janko Walski

07-10-2019 [10:30] - Janko Walski | Link:

Proszę łaskawie zachować tę fraternizację dla swojego dziadka.
Ad rem. Tłumaczyłem tysiąc razy, NIKT nie zdawał sobie sprawy z głębokości współpracy Wałęsy. W WZZW w 1978 gdy wkręcał się, gdy był liderem S, gdy był internowany (rachunki SB za alkohole nie były znane, a to że Arłamów, było zrozumiałe. Uważaliśmy że Czerwony chce go przeciągnąć na swoją stroną, ale byliśmy pewni że nie zdołają, wierzyliśmy, że nieporadny, trochę chytro-mudry, cwniaczkowaty, ale prawy, z najpiękniejszych polskich  tradycji wyrosły), gdy nastał okrągły stół i później, gdy były pierwsze wolne wybory. Nie wiedzieliśmy, że wszystkich graczy Czerwony poobstawiał poza grupami związanymi z Anną Walentynowicz, Kornelem Morawieckim, Janem Olszewskim, braćmi Kaczyńskimi, Świtoniem i wielu innymi odsuniętymi od wpływów wskutek manewru okrągłego stołu. Mało tego, dopiero dzisiaj rozumiemy, że jeszcze gorzej było w wyborach prezydenckich.  Cholera czy malaria - taki był wybór. Nie wiem czy nie lepszy był Kwaśniewski. Świat byłby bardziej czytelny, byłby na cenzurowanym, pilnowałby się, obawiając przecieków, nie zniszczono by archiwów dotyczących Bolka i tego drugiego wcielenia z od chwili gdy bezpieka wojskowa go przejęła. Nie tylko zwykli ludzie jak ja tego nie wiedzieli. Nie wiedzieli nawet współpracownicy Wałęsy, osoby z jego otoczenia, poza Wachowskim i czerwonym kukułczym jajem Kremla. Ja głosowałem na Wałęsę w jednych i drugich wyborach. Broniłem go w gorących dyskusjach z otoczeniem chodzącym z Gazetą Wyborczą pod pachą. To było mistrzostwo rozegrania Narodu, który murem stanął za swoim "bohaterem" i zrobił go prezydentem.
Co wiedzieliśmy wówczas o współpracy Wałęsy z SB, ano to co sam napisał w swojej "Drodze do wolności": coś tam podpisał, co nie miało żadnego znaczenia. Wiadomo było, że po starciu z Czerwonym w grudniu 1970-m, Stoczniowcy byli przepuszczeni przez wyżymaczkę ubecką i różnie różni reagowali.  Część uważała, że podpisanie lojalki pod lufą nie ma żadnej mocy i podpisywali. Dziś wiemy, że nie o lojalkę chodziło tylko o wyczerpujący długie relacje, a w końcowej fazie gdy 1975 gdy ostatecznie zgasły bunty Walesa podjudzał do różnych akcji, by później gdy ktoś podchwycił donieść i w ten sposób pozostać użytecznym i zgarnąć kasę.
Przykład Wałęsy pokazuje, jak perfidne metody manipulacji mogą być stosowane i są. Znaczna część Polakow włącznie z elitami ulega im nadal.

Obrazek użytkownika maxilampus

08-10-2019 [00:18] - maxilampus | Link:

Rozgrywali nas i nadal rozgrywaja taktyka "mniejszego zla"..Tyminski-Walesa..Walesa-Kwasniewski..Kwasniewski-Kaczynski   Tusk-Duda...Duda - ?? pozory " demokracji" zachowane..
Ale te nazwiska to tylko nastepni figuranci..Prawdziwi wlasciciele dzialaja na osi Moskwa-Berlin -Waszyngton ( Tel-Aviv proxi)..
I znowu za tydzien bedziemy w sytuacji wyboru " mniejszego zla"..smutne to wszystko..Tylko Chrystus daje w tym wszystkim ulge i odpoczynek..

Obrazek użytkownika maxilampus

08-10-2019 [00:28] - maxilampus | Link:

Czytam te panskie zwierzenia i lzy same plyna z oczu..Tyle milionow zmarnowanych losow ludzkich przez ta Kanalie..nie do wiary ,ze on jeszcze zyje i ma sie dobrze..Ja dlugo Polska ziemia bedzie jeszcze nosila to scierwo ?

Obrazek użytkownika Jabe

08-10-2019 [10:14] - Jabe | Link:

Nauka na własnych błędach mogłaby się okazać pomocna.

Obrazek użytkownika maxilampus

08-10-2019 [15:44] - maxilampus | Link:

Zapewne..Ale moja kondycja czlowiecza,wlasna niedoskonalosc  i slabosci sa silniejsze czasami od otaczajacej rzeczywistosci ..Nauczylem sie z tym zyc..Ide ale czasami upadam..wbrew samemu sobie..coz moge wiecej zrobic.poza .zaakceptowaniem  samego siebie..

Obrazek użytkownika maxilampus

08-10-2019 [00:49] - maxilampus | Link:

Niewiele sie zmienilo..Wszystko zgnite,zafalszowane,zgangrenowane  i zdegenerowane..Czy pan wie ,ze Oni maja lepszy,bardziej szczegolowy i kompletny obieg informacji o nas niz ten obowiazujacy Schgenowski ?
Na kazdej Komendzie Policji-Milicji,Posterunku dzielnicowym,powiatowym,wojewodzkim sa szafy z teczkami o nas  Wszystkie lokalne plotki,insynuacje ,prawdziwe nieprawdziwe informacje z naszego zycia,gdzie jezdzimy,gdzie pracujemy z kim sie przyjaznimy jaka opcje polityczna mamy.. etc.etc pieczolowicie uzupelnianiane co tygodniowo..Obieg zamkniety na telefon kolesia Prokuratora,Sedziego kolegi policjanta z innej czesci Polski..etc.etc Wystarczy zadzwonic..Wszystko to jest NIELEGALNE ale im dobrze sluzy ta baza danych..moga szantazowac,i robic co sie im zywnie podoba z czlowiekiem..W Polsce jest sie bezbronnym wobec tych wszystkich bandytow..niezaleznie czy sie jest winnym czegos czy nie..Handluja tym,sprzedaja i zarabiaja ..Mafijna Triada Milicja-Prokuratura-Sady.. i nikt z tym nie chce zrobic porzadku..boja sie Ich..bowiem i na nich sa "Haki"

Obrazek użytkownika xena2012

07-10-2019 [09:55] - xena2012 | Link:

Ach ta okropna xena! Nie potrafi uszanować czlowieka który sam w pojedynkę ,,obalył''w Arłamowie po kilkadziesiąt butelek wódki,koniaków,piwa........

Obrazek użytkownika Janko Walski

07-10-2019 [10:57] - Janko Walski | Link:

Ani zachowanie ani agenturalność nie przeszkadzały.
Tę mędrkowatość i przebiegłość prostego robotnika z ludu uważano za atut w walce z Czerwonym.
Pewnych podejrzeń co do skali agenturalności można było nabrać dopiero po tym jak został prezydentem, patrz pkt XI, ale nawet wtedy gdy wyszło, że zniszczył archiwa dotyczące swojej osoby (za co powinien siedzieć) mało kto mógł spodziewać się, aż tak głębokiego współdziałania z bezpieką. On bezpiece podpowiadał jak najlepiej rozprawić się z tymi, o aktywności których pisał obszerne suto opłacane raporty. Później zapłaty zastąpiła droga do awansu... Dopiero Sławomir Cenckiewicz i Paweł Zyzak odsłonili prawdę o Wałęsie, a ściślej mieli dość siły by z nią się przebić do sfery publicznej w przeciwieństwie do dziesiątków czy może nawet setek ofiar raportów Bolka. Przypomnę groźbę wstrzymania finansowania całego UJ za pracę magisterską Pawła o Wałęsie.

Obrazek użytkownika maxilampus

08-10-2019 [16:09] - maxilampus | Link:

Jako czlonek Poloni...bylem w 1996 zaproszony do Chicago na jego Rezydenckie "medrkowanie" ..Prosze zwrocic uwage na minute 2 w wideo..https://www.cda.pl/video/39953...
Bolek Wałęsa namawial amerykańskich żydów do robienia interesów na "głupich Polakach"https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika maxilampus

08-10-2019 [17:46] - maxilampus | Link:

.."Tę mędrkowatość i przebiegłość prostego robotnika z ludu uważano za atut w walce z Czerwonym."
Teraz wiem,ze to byly celowo tworzone pozory..i wiara w te pozory byla nasza slaboscia..Oni o tym wiedzieli i grali na naszych Nadziejach i pragnieniach.Oni stworzyli Mit Walesy doskonale wiedzac ,ze to kanalia ktora gardzil nawet najmniejszy z nich stopniem...\
Swietnie to zjawisko  opisal P.Havel i nazwal to Sila Bezsilnych..sila wyplywajaca z bezsilnego  Tlumu....

Obrazek użytkownika Janko Walski

07-10-2019 [01:13] - Janko Walski | Link:

To wylazło później. Wtedy w drugiej połowie lat 70-tych grał gamonia, do czego wojskowka nie musiała długo go przygotowywać.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

07-10-2019 [08:37] - AŁTORYDET | Link:

Gwoli ścisłości i sprawiedliwości: do Anny Walentynowicz i Aliny Pieńkowskiej, należy dodać Ewę(?) Ossowską. Te trzy dzielne kobiety, naprawiły to, co usilnie chciał zepsuć Bolek.

Obrazek użytkownika Janko Walski

07-10-2019 [09:43] - Janko Walski | Link:

Oczywiście. Zgubiłem tę Wspaniałą Dziewczynę i jest mi bardzo przykro, jakże mogłem pominąć. W podlinkowanym materiale prof. Cenckiewicz mówi o niej. Dopiero niedawno przywrócono ją historii, zob. https://gpcodziennie.pl/39590-...

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-10-2019 [13:46] - jazgdyni | Link:

Nie za bardzo podoba mi się taka analiza, w rezultacie zdejmująca z Wałęsy znamię zbrodniarza. Ot, wielski głupek, chytro-cwany jak pan pisze, a teraz mu odbija.
Nie proszę Pana, w moich oczach to był zdolny do wszystkiego typ. Nie tylko na rozkaz i prowadzony za rękę, a także ze sporą własną, wredną inicjatywą.
Mamy problem z nazywaniem spraw po imieniu i ciągle jesteśmy w defensywie.

A czy na przykład Wałęsa był nieświadom tej zbrodni w jego imieniu?   http://gazetabaltycka.pl/promowane/tajemnice-gdanskiego-wiezowca-czy-musialy-zginac-22-osoby

Obrazek użytkownika Janko Walski

07-10-2019 [22:30] - Janko Walski | Link:

07-10-2019 [13:46] - jazgdyni
Był i jest typem bazarowego cwaniaka. Był również i jest pacynką bezpieki. Kluczowe zachowania były precyzyjnie ustawiane przez bezpiekę. Zajęli się nim najlepsi fachowcy i działali w oparciu o szczegółowy portret psychologiczny. Gdy im się wymykał czasem, da się to rozpoznać po głupocie zachowań, dyscyplinowany był zdemaskowaniem, ujawnieniem rozmowy telefonicznej z bratem itp. Niespójność jego zachowań z tej szarpaniny wiejskiego głupka z chlebodawcami wynika. Widać to także teraz, również w "jego" wpisach na tłiterze.

Obrazek użytkownika Jabe

07-10-2019 [22:33] - Jabe | Link:

Wychodzi na to, że bezpieka jest niedoścignionym wzorem profesjonalizmu, jak na polskie warunki.

Obrazek użytkownika maxilampus

07-10-2019 [20:42] - maxilampus | Link:

Byla tam rowniez obecna tutaj pani Bochwic..w Komisji Sztuki ki i Edukacji jak mnie pamiec nie myli..Tam Dorn i Kuron byli szczegolnie chamscy..Za wszystkim stal Geremek i on nakrecal te szantaze....Walesa byl Walesa..Prosty,chamski Buc..ze slaba znajomoscia jez. Polskiego..Jak juz otworzyl gebe to museli tlumaczyc co chce powiedziec bo nikt nie rozumial..Ogolnie Kobiety dawaly "expertom" najwiecej po uszach..Najwiekszym przyglupem po Walesie byl Borusewicz....a moze i wiekszym..

Obrazek użytkownika maxilampus

07-10-2019 [20:02] - maxilampus | Link:

Bylem na 1-zjedzdzie Regionow  w" Oliwie" Wrzesien 1981  ( Region Podbeskidzie) Potwierdzam punkt VIII !!!!!
Ten Zjazd byl zaplanowanym rozbiciem Solidarnosci i przejeciem steru Solidarnosci przez WSI proxi agenta Walese..!
Propozycje Regionow szly w kierunku utworzenia Ogolnopolskiej ,Kolokwialnej Rady Regionow..Walesa i jego " experci" ( Geremek ,,Modzelewski Lech Różański, Tadeusz Kemnitz, Jacek Kuroń, Ludwik Dorn, Andrzej Borzęcki,zadali "Centrali" i "silnego" lidera-Walesa) Doszlo do klotni i szantazu ze strony Walesy i jego "expertow"..Albo otrzymam i bede kontynuowal role " przewodniczacego Zwiazku) albo zerwe Zjazd i nakaze Regionom" pojechac se do domow" ...
Zjazd miał uchwalić nowy statut, którego najważniejszą częścią był rozdział dotyczący władz związku. Krajową Komisję Porozumiewawczą, prowizoryczne ciało stanowiące dotąd najwyższą instancję, planowano zastąpić nowym organem. Pojawił się jednak spór, czy Solidarność powinna być rządzona przez jeden scentralizowany ośrodek, czy raczej stanowić luźną federację regionów? Część delegatów obawiała się, że silna władza może wyrodzić się w dyktaturę garstki działaczy.Co sie stalo..
Jak się wydaje, szalę przeważyło wystąpienie Karola Modzelewskiego, który ostrzegł: „sytuacja, w jakiej jesteśmy wobec władz naszego kraju, jest sytuacją szybkiej wojny manewrowej (...), ścisłe kierownictwo związku musi być silne”. W efekcie zjazd zdecydował się na powołanie Komisji Krajowej, wyposażonej w szerokie kompetencje, a także na utrzymanie stanowiska przewodniczącego związku.Tak to pamietam..
Juz wtedy wiedzielismy ,ze Walesa nas zdradzil..

Obrazek użytkownika Janko Walski

07-10-2019 [22:38] - Janko Walski | Link:

07-10-2019 [20:02] - maxilampus
Dziękuję za ten wpis świadka. W pełni potwierdza to co znalazło się w książkach Pawła Zyzaka i Sławomira Cenckiewicza

Obrazek użytkownika maxilampus

08-10-2019 [00:05] - maxilampus | Link:

Jak patrze na to teraz z dystansu czasu ,to widac jak to wszystko bylo na biezaco rezyserowane..a my mlodzi z uczciwymi intencjami ale  zadufani w sobie i swojej ignorancji dorzucalismy do tego diabelskiego kotla w ktorym gotowano zupe ale nie dla nas Polakow..Wizyta Jaruzela w NY i spotkanie z Rockefelerem byla odpowiedzia o co w tym wszystkim chodzilo..
Po Internowaniu siedzialem Polskiej krwi upuscili ze mnie bandyci sporo...ale przezylem .nastepnie wilczy bilet w jedna strone.i " dokument podrozy"...stracilem rodzine bo zony nie chcieli wypuscic z Polski..syn mial 1.5 roku..
Wrocilem w 2010..po to tylko aby skonstatowac ,ze mojej Polski w Polsce nie ma.jacyc przemykajacy sie bandyci,oszusci i przemundurowane milicjanty i kapusie..
Dzieki Internetowi dowiedzialem sie ,ze sa jeszcze normalni Polacy..Takie to ludzkie losy..

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

08-10-2019 [00:15] - Ryszard Surmacz | Link:

Gdy przypomnę sobie, że kiedyś dwukrotnie głosowałem na tego faceta, to mocno pukam się w czoło - dwoma rekami, bo mój Dziadek, legionista i człowiek zorientowany, studził mój zapał w 1981 r. już wówczas mówiąc, że nic z tego nie będzie... I miał wówczas rację. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-10-2019 [01:26] - wielkopolskizdzichu | Link:

Doprawdy głosował Pan na Wałęsę? Dokonując tak bezsensownego wyboru, człowieka, który - abstrahując od  jego agenturalnej przyszłości - był i jest złośliwym kabotynem, wystawia Pan świadectwo sobie. Pan nieustannie poucza jak ma wyglądać propaganda, do czego ma się odwoływać, jak robić z Polaków tępe stworzenia reagujące na dźwięk bitewnej trąbki, niczym psy Pawłowa.
Wypisuje Pan sążniste banialuki by uchodzić w oczach czytelników za specjalistę o II RP, a dał się Pan wziąć nalep mitu robotnika pieprzącego, trzy po trzy o puszczaniu w skarpetkach, podczas gdy za jego plecami stali bracia zacierający z radości dłonie.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

08-10-2019 [11:17] - Ryszard Surmacz | Link:

No i co?...Szanowny Panie Zdzisiu, niech Pan nigdy nie ściąga tej pikielhauby, bo odłączy się Pan od prądu i będzie dramat.