Świry razem

    Na Twitterze pojawił się hasztag  #świryrazem  {TUTAJ}.  To oczywiście kpina z najnowszego hasła wyborczego Koalicji Obywatelskiej "Silni razem".  Nie chciała się przyznawać do niego kandydatka KO na premiera, Kidawa-Błońska {TUTAJ}.  Jej zastrzeżenia budziło to, że pod hasztagiem  #silnirazem  publikowano uprzednio najbardziej wulgarny antypisowski hejt.  Grzegorz Schetyna pochwalił jednak to hasło {TUTAJ}.
 
  Przedwczoraj [18.09.2019] w programie "W tyle wizji" {TUTAJ} zaprezentowano akcję Tomasza Sikory  "Nie świruj - idź na wybory".  W samym haśle nic złego nie ma.  Ja bym je tylko uzupełniła "Nie świruj - idź na wybory - głosuj na PiS".  Rzecz jednak w tym, iż dodano do niego krótkie filmiki wideo, w których znani opozycyjni aktorzy [Gajos, Janda, Pszoniak oraz wielu innych] nabijają się z chorych psychicznie i nerwowo, parodiując ich zachowanie. {TUTAJ}.  Bezlitośnie wykpili ich Ziemkiewicz i Feusette we wspomnianym wyżej programie.  Nie było to trudne - poziom artystyczny tych "występków" był denny, a kpiny z ludzi chorych są powszechnie uważane za coś obrzydliwego.
 
  Owa akcja spowodowała istną burzę w Internecie {TUTAJ}.  Protestowali nie tylko internauci oraz publicyści, ale i oficjalne instytucje, takie jak Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Rzecznik Praw Obywatelskich.  Jedynym, któremu sie ta akcja Sikory spodobała był znów Grzegorz Schetyna {TUTAJ}.  Powiedział on:
 
  " Atakować akcję profrekwencyjną, to trzeba, albo nie mieć dystansu do dowcipu, który zobaczyłem na tych prezentacjach, albo robić to w sposób prymitywny, jak dziennikarze TVP, atakując i obrażając aktora, który prezentuje jakąś postawę – powiedział Grzegorz Schetyna na konferencji prasowej.
Kiedy dziennikarz TVP Info zauważył, że akcji zarzuca się wyśmiewanie osób niepełnosprawnych, lider PO nie zgodził się z taką interpretacją. Schetyna wyjaśnił, że rozumie przesłanie akcji, jako: „nie wariować, nie udawać, tylko iść na wybory”. 
W zupełnie innym tonie wypowiedział się Borys Budka. – Absolutnie ubolewam, że coś takiego ma miejsce. Idea szczytna, by zachęcać do wyborów. Natomiast myślę, że to wykonanie przez artystów nie miało na celu nikogo obrazić, ale absolutnie może sprawiać takie wrażenie. Mam nadzieję, że sposób wyrażenia zostanie zmieniony – powiedział poseł PO w rozmowie z TVP Info.".
 
  No cóż, ja tylko się cieszę, że do ciszy wyborczej pozostały zaledwie trzy tygodnie.  Strach pomyśleć - co jeszcze mogą wykombinować KO i Grzegorz Schetyna.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-09-2019 [22:43] - Imć Waszeć | Link:

Świrów jest coraz więcej, co sprawia wrażenie planowanej akcji rozbujania nastrojów w społeczeństwie. Ciekawe kto i w jakiej kwocie natchnął Tokarczuk?

https://www.polishclub.org/201...

Obrazek użytkownika kaliszanin

21-09-2019 [10:17] - kaliszanin | Link:

Dzień dobry Imć Waszeciu,

cóż tak jak umysłowego durszlaka nie nie napełni mądrość żadna, emocjonalnej dziewicy nie rozgrzeje erupcja wulkanu to i amorficzna tokarczuk natchnienia nie dostąpi.

ps Singapur zaklepany - i to dokładnie w chiński nowy rok trwający chyba ponad tydzień - Ci to się potrafią bawić. mam nadzieję, że i nam się udzieli.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-09-2019 [17:43] - Imć Waszeć | Link:

Poczytam sobie o tym w oryginale ;)))

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-09-2019 [00:22] - Tomaszek | Link:

A ci opozycyjni aktorzy to są w opozycji do aktorstwa ? Jakoś mi to tak wygląda .

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-09-2019 [07:58] - Marek1taki | Link:

To jest akcja "Platforma dla PiS" zorganizowana przez kelnerów. Większość konstytucyjna pozwoli zmienić konstytucję. Kelnerzy wystawią rachunek. Należy mieć obawy o kształt konstytucji bo ona też może być elementem zapłaty obok uwikłania budżetu w koszty.

Obrazek użytkownika Jabe

21-09-2019 [08:57] - Jabe | Link:

Nie przypadkiem plany konstytucyjne są tabu.

Obrazek użytkownika kaliszanin

21-09-2019 [10:03] - kaliszanin | Link:

myślę, że ewentualna faktura nie będzie miała żadnego odniesienia do konstytucji - kto by się nią przejmował skoro dwóch dowolnych konstytucjonalistów już przy preambule skacze sobie do gardeł ustalając co zawiera i co autor miał na myśli.

Panie Jabe dla jednych konstytucja jest tabu a dla drugich tabu konstytucją więc jakie mogą być plany jej zmiany.

Obrazek użytkownika xena2012

21-09-2019 [09:54] - xena2012 | Link:

No cóż akcja ,,Świry silne razem'' to kontynuacja innej równie głosnej ,,Żryj banana''.No i żarli te banany przed kamerami pchając się jeden przed drugiego do tak wielkiego wyróżnienia politycy,aktorzy,celebryci.Nawet w Brukseli niejaka Thun pozowała niezbyt estetycznie wygladając ze skórami banana wokół ust.Teraz liczyli na podobny efekt no i rzeczywiście efekt jest.I choć to może nie wypada,ale warto spytać ile ci wystepujący w tych produkcjach aktorzy ,celebryci czy politycy dostali pieniędzy?Warto było?

Obrazek użytkownika kaliszanin

21-09-2019 [10:23] - kaliszanin | Link:

jedyny efekt to efekt jo-jo, z każdym razem coraz głębiej penetrować się muszą by się wypróżnić czymkolwiek w sposób coraz mniej racjonalnie wytłumaczalny...

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-09-2019 [12:02] - Pani Anna | Link:

Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze, "artyści" nie próżnują, od "świrowania", pod hashtagiem #CałaPolskaCzytaOSeksie czytają fragmenty książki „SEXED” autorstwa Anji Rubik.
Agnieszka Holland czyta o powiększaniu penisa, jeśli ktoś ma do stracenia 5 sekund życia, to polecam: https://twitter.com/HornedDuck....
Wiekszość konstytucyjna dla PIS jest coraz bardziej realna.

Obrazek użytkownika xena2012

21-09-2019 [21:19] - xena2012 | Link:

W wieku Agnieszki Holland rzeczywiście już nic nie pozostało jak tylko czytanie o powiększeniu penisa.A pani Anna tak surowa,czyż staremu już nawet pomarzyć nie mozna? 

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-09-2019 [22:16] - Pani Anna | Link:

Fragment odczytany przez panią Holland pochodzi z rozdziału zatytułowanego "Pokochaj swojego penisa", a czytający wybierali „ulubione” fragmenty z książki Rubik. Jestem pod wielkim wrażeniem.

Obrazek użytkownika xena2012

22-09-2019 [09:02] - xena2012 | Link:

Oczywiście żartowałam z tą Pani surowością.Ale jak zobaczyłam na jakims portalu uduchowioną minę czytającej pani Holland......