Tymczasowy sukces w sprawie warszawskich ścieków

  Dziś [14.09.2019] rano rurociąg na moście pontonowym zaczął tłoczyć ścieki ze 100% wydajnością {TUTAJ}.  Po 18 dobach Wisła przestała być zanieczyszczana.  Jest to niewątpliwie sukces rządu PiS odniesiony tuż przed wyborami.  Ma on jednak charakter tymczasowy.  Trwałość rurociągu awaryjnego obliczana jest na 2-3 miesiące.  A co potem?

  Na władze Warszawy liczyć nie można.  Nie mają one pojęcia - co robić.  Snują pomysły typu ułożenia awaryjnego rurociągu na moście, względnie wciśnięcia go jakoś do tunelu i nie robią nic.  Starają się tylko nie dopuścić do dyskusji w Radzie Warszawy i zataić prawdziwe przyczyny i rozmiary katastrofy.  Próbują chronić swoje tyłki.  Rację ma internauta pisząc:

  " @TeodorKwasior 
Przyczyny "awarii" kolektora ściekowego w Warszawie nie zostaną podane przez MPWiK i Trzaskowskiego przed 13 października. Bo to słaba wiadomość dla wyborców, że budowa od nowa potrwa 1,5 roku i będzie kosztować miliard złotych." {TUTAJ}

  W innym miejscu na Twitterze dowiadujemy się, że:

  "@Jan Witanowski
Pompy do rurociągu #Czajka sprowadzono z Holandii, Niemiec i Francji. Tylko takie mogły tłoczyć ścieki ze względu na ogromny stopień zanieczyszczenia. Poza tym polskie firmy bały się współpracować z rządem ze względu na PO i ewentualny odwet warszawskich wodociągów." {TUTAJ}

  Wynika z tego, że PO sabotowała budowę rurociągu awaryjnego.  W tej sytuacji rząd PiS powinien nadal zajmować się tą sprawą.  Może dałoby się reaktywować most Syreny? {TUTAJ}.  W 1985 wojsko budowało go 3 miesiące.  Służył do 2011.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

15-09-2019 [07:18] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Rząd sobie z tym poradzi, bo widać, ze daje radę. Życzę jednak sobie, by za wszystko potem wystawił rachunek Miastu Stołecznemu Warszawie, a doliczył do niego wszelkie grzywny za zatrucie środowiska i międzynarodowe kary za skręcenie inwestycji unijnej. I broń Boże nie wprowadzać komisarza, bo wtedy smród spadnie na niego. Dopiero wtedy, gdy Miasto Stołeczne Warszawa i rządzące nim gogusie, diduszki i gawory będą musiały sprzedać innym miastom po okazyjnych cenach tabor autobusowy i tramwajowy, wagony metra, rowery na wynajem, zredukować połowę zatrudnienia w urzędach, zredukować do 1/4 oświetlenie ulic itd., żeby się z tego wypłacić, mieszkańcy Warszawy zrozumieją, że konsekwencje wyboru nieodpowiedzialnych pajaców na odpowiedzialne stanowiska ponosi ostatecznie wyborca.

(Mieszkam w Warszawie, jakby co).

Obrazek użytkownika kaliszanin

15-09-2019 [12:54] - kaliszanin | Link:

przecież te kary to nie wawa zapłaci tylko jej mieszkańcy czyli również i pan  

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

15-09-2019 [15:29] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Oczywiście, przecież o tym piszę. Jeśli mieszkańcy nie ponoszą materialnej odpowiedzialności za decyzje władz, które sami wybrali, to głosują na pajaców. Ja to jakoś przeżyję. Albo wrócę do Cicibora.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

15-09-2019 [11:03] - AŁTORYDET | Link:

A propos przyczyny awarii przedstawię moją hipotezę. Tylko w oparciu o DWA niekwestionowane fakty: wykonanie kolektora nie z materiału ceramicznego, a z polimerów żywicznych, oraz zalania betonem obydwu rurociągów. Wykonanie z materiałów ceramicznych, wymaga precyzji w osadzeniu rur (pomijalna sprężystość), polimer zaś cechuje znaczna sprężystość. Jednym zdaniem, "dopasowano" odcinki rur na siłę, dla spokoju dodano opaski uszczelniające, a aby tego dziadostwa nie  eksponować, zalano betonem. Na długości 800 m pozornie niewielkie niedokładności wytworzyły ogromne naprężenia. I rypło. Tylko jakie znaczenie mogą mieć tego rodzaju rozważania? Warbud nie istnieje, pieniądze się rozpłynęły, za nowe rozwiązanie trzeba będzie słono zapłacić, a Trzaskowski, nawet gdyby reklamował się na tle spływających do Wisły ścieków, wygrałby prezydenturę w pierwszej turze.

Obrazek użytkownika xena2012

15-09-2019 [12:22] - xena2012 | Link:

Zachowanie władz W-wy budzi po prostu grozę.Co widzimy?Niefrasobliwość,niechęć do współpracy z rządem nawet gdy sobie ewidentnie nie radzą,krycie odpowiedzialnych za jak to nazywają awarię.......Co Ratusz zrobił do tej pory oprócz uników ,zrywania obrad w sprawie ścieków,nacisków na ekologów by bagatelizowali problem? Jedynie postarano się o sondaż z którego wynika,że ,,W-wa stoi murem za Trzaskowskim''i że jest to najlepszy prezydent nawet licząc od czasów przedwojennych.Najbardziej zadziwia milczenie w kwestii kosztów wycieku nieczystości,montażu awaryjnego przerzutu do Czajki,pracy wojska.A co będzie jeśli kraje nadbałtyckie już i tak protestujące o zanieczyszczenie Bałtyku zażądają ukarania finansowego Polski?Kto będzie te kary płacił? Polska czyli my podatnicy,bo nie Trzaskowski któremu w głupim łbie rodzą się jedynie plany parad równościi jego równie głupi i leniwy zastępca biorący pieniadze chyba tylko za wrzucanie swoich gołych fotek do internetu,

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-09-2019 [13:10] - Pani Anna | Link:

Mnie ciekawi, gdzież to się podziali wszyscy dyżurni inzynierowie i ekonomiści "nadzorujący" wszystkie planowane inwestycje i program PIS, ktory ma nas doprowadzić do ruiny, wszyscy tropiciele pisowskich afer ze Swisspolą na czele? Pochowali się jak działacze greenpeacu nie przymierzając, bo nie za krytykę gó... j  inwestycji za niemal 4mld wykonanej za rządów PO i uszkodzonej za rządów Trzaskowskiego im płacą. Swoja drogą, skoro główna rura wytrzymała 7lat, to jak i z czego na litość boską  została wykonana rura awaryjna, która wytrzymał 1(!) dzień? Panie Swisspola, gdziekolwiek pan jest, rusz się pan, do roboty, afera jest!

Obrazek użytkownika xena2012

15-09-2019 [15:29] - xena2012 | Link:

No właśnie pochowali się ekolodzy którym jak dotąd nie straszne były wysokości,kominy czy trudne warunki do protestów.I znana aktywistka Kinga Rusin nawet sie nie rozebrała w proteście........

Obrazek użytkownika Zunrin

15-09-2019 [14:52] - Zunrin | Link:

Ale teorie spiskowe... Prędzej obstawiam, że nasi producenci nie mieli na składzie odpowiednich pomp.

@AŁTORYDET
Same żywiczne nie są złe przy założeniu, że zostałyby zalane porządnym i stabilizującym je betonem, a nie takim jakiego użyto. A zresztą o czym my mówimy? Tu już na etapie projektu pojawił się podstawowy błąd, czyli tłoczenie ścieków na drugi brzeg Wisły. Najpierw spadek, a potem w górę. To musiało je**ąć. Jak już tak nie chcieli budować oddzielnych oczyszczalni dla lewego i prawego brzegu, to trzeba było puścić to pod którymś z mostów.