Podział opozycji na 3 bloki to fikcja

Podział opozycji na 3 bloki to fikcja, w wyborach do Senatu idą razem
 
1. Zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego, rozpadła się Koalicja Europejska, Grzegorz Schetyna zdecydował ,że do wyborów parlamentarnych PO pójdzie razem tylko z resztkami Nowoczesnej, SLD i PSL zaczęły poszukiwać nowych koalicjantów.
 
Ostatecznie opozycja utworzyła 3 bloki: Platformy z Nowoczesną , kandydaci lewicowych partii Razem i Wiosna wystartują na listach SLD, a kandydaci z resztek Kukiz 15 z list PSL-u. 
 
Mimo tego, że takich partiach jak Wiosna, Razem czy Kukiz 15 doszło do buntów i część ich działaczy zrezygnowała ze startu w wyborach i odeszła z tych partii , to ich kierownictwa po otrzymaniu „jedynek” na listach wyborczych zdecydowały ostatecznie, że wystartują odpowiednio z list SLD i PSL-u.
 
Okazuje się jednak, że mimo sporych różnic programowych, które co i rusz pojawiają się pomiędzy tymi trzema blokami, w wyborach do Senatu zawarte zostanie porozumienie i uzgodnieni zostaną wspólni kandydaci we wszystkich okręgach wyborczych ( jest ich aż 100).
 
2. Prawdopodobnie w trwającej już kampanii wyborczej dojdzie do wzajemnego „podgryzania się” przedstawicieli trzech trzech bloków opozycyjnych ale istnienie porozumienia wyborczego do Senatu oznacza, że w dużej mierze różnice między nimi są fikcyjne.
 
W szczególnie dwuznacznej sytuacji znajduje się PSL, który po niepowodzeniu w wyborach do PE (wprowadził tylko 3 posłów , liczył zaś na 5 mandatów) i jednoczesnym otrzymaniu przydomka „tęczowy”, natychmiast ogłosił ,że wraca na pozycje chadeckie.
 
A więc wracają do łask sztandary z wyhaftowanymi na nich słowami „Bóg, Honor, Ojczyzna”, a PSL znowu przyznaje do tradycyjnych wartości , obrony katolicyzmu i tradycyjnej rodziny.
 
Jednak zawarcie porozumienia w wyborach do Senatu, z Platformą ,Nowoczesną, SLD, Wiosną i Razem , dobitnie pokazuje, że ten powrót PSL-u do tradycyjnych wartości to jednak fikcja, a „tęczowa koniczynka” to znak rozpoznawczy tej partii już na zawsze.
 
Co więcej zawarcie porozumienia w wyborach do Senatu przez  wszystkie partie opozycyjne oznacza, że gdyby w wyborach parlamentarnych udało się im uzyskać większość to bez wahania zawrą koalicję w której jak się można domyślać lewicowe postulaty takie jak  np. zalegalizowanie związków partnerskich, z dużym prawdopodobieństwem zostaną zrealizowane.
 
3. Zresztą  przez 8 lat współrządzenia z Platformą PSL wykazał się wyjątkową lojalnością i subordynacją wobec PO, czego najbardziej skrajnym dowodem, było przeprowadzenie podwyższenia wieku emerytalnego, zabranie 150 mld zł z OFE, czy masowa wyprzedaż ziemi rolnej tylko i wyłącznie po to aby dostarczyć dochodów budżetowych w wysokościach narzuconych ministrowi rolnictwa przez ministra finansów.
 
Ówczesny minister Paweł Graś w podsłuchanej w restauracji „Sowa i Przyjaciele” rozmowie z Janem Kulczykiem, nazwał przeprowadzenie przez ówczesnego ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza, podwyższenie wieku emerytalnego i przechwycenie do systemu ZUS 150 mld zł z OFE, „przeprowadzeniem dwóch najgorszych historii w wolnej Polsce.
 
Z kolei masowa wyprzedaż ziemi rolniczej pod finansowe potrzeby budżetu nawet w sytuacji kiedy tych transakcji dokonywano na tzw. słupy (obchodząc w ten sposób ustawę o zakazie sprzedaży ziemi rolniczej cudzoziemcom), sprzeczna z fundamentalnymi zapisami programu PSL-u, pokazuje ,że PSL pod obecnym kierownictwem nie cofnie się przed niczym aby tylko uczestniczyć w rządzeniu.
 
W tej sytuacji podział opozycji na 3 bloki i oddzielny ich start w wyborach do Sejmu jest fikcją, partie te mimo ogromnych różnic programowych współpracują ze sobą i są gotowe wspólnie rządzić , gdyby udało im się w tych wyborach uzyskać większość po nadchodzących wyborach parlamentarnych.
 
Wydaje się jednak ,że nawet to porozumienie opozycji w wyborach do Senatu , nie przyniesie jej sukcesu, Prawo i Sprawiedliwość przy poparciu na poziomie ponad 40% powinno uzyskać także większość w tej izbie Parlamentu.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-08-2019 [08:23] - Marek1taki | Link:

"W tej sytuacji podział opozycji na 3 bloki i oddzielny ich start w wyborach do Sejmu jest fikcją, partie te mimo ogromnych różnic programowych współpracują ze sobą i są gotowe wspólnie rządzić"
Robią to dla PiS, a nawet zapewne "dla Polski". Bez ich podziału nie byłoby waszej większości. Tu nie ma miejsca na zdziwienia, podobnie jak gdy Lis po raz kolejny zaatakuje córkę Dudy aby podnieść mu sondaże z podkulonym ogonem.

Obrazek użytkownika Jabe

19-08-2019 [08:50] - Jabe | Link:

partie te mimo ogromnych różnic programowych współpracują – Zatem mają jakieś programy.

Obrazek użytkownika xena2012

19-08-2019 [09:50] - xena2012 | Link:

Nie jakieś programy tylko jeden wspólny-wszyscy przeciw PiS.

Obrazek użytkownika Jabe

19-08-2019 [09:54] - Jabe | Link:

No to gdzie te olbrzymie różnice?

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-08-2019 [23:20] - Tomaszek | Link:

To coś jak TVN i POlsat z doklejkami . A w programach zwykle to samo tylko w różnej kolejności . Dymanie , strzelanie , rębanie i rębanie dymanie strzelanie . I oczywiście Dzienniki w różnych konfiguracjach . Raz ze Szydło be a raz Kuchciński latał samolotem . A Kopaczowa to co? Na miotle i za darmo?

Obrazek użytkownika krystal

19-08-2019 [12:34] - krystal | Link:

FIKCJĄ jest, owszem, ale istnienie zorganizowanej opozycji.
Jedynie pojedynczy, przyzwoici ludzie czasem staraja się oponować wobec złych decyzji władzy, ale sa skutecznie zamilczani (np.https://wolnosc24.pl/2019/08/1...).