Czy zawirowania na NEonie to ułamek większej sprawy?

Regularnie NEonem24 wstrząsają kryzysy. Pierwszym oczywiście było odejście współtwórcy, wówczas jeszcze Nowego Ekranu, zespołu Łażącego Łazarza - Tomasza Parola. Potem już Parola nie było, lecz kryzysy pozostały.

 Interesującym aspektem późniejszych kryzysów jest komiczne, głośne odchodzenie z władz NEonu niesławnego blogera Ruszkiewicza Jarosława. Z hukiem i fanfarami ogłasza swoje ostateczne zerwanie z portalem, a po paru miesiącach powraca jak zbity pies, a w nagrodę dostaje różne stanowiska.
Inną ciekawą koincydencją, że te kryzysy często zbiegają się z wyborami w Polsce. Czyżby NEon był odległym echem, albo odpryskiem tego, co się dzieje w polityce?
Teraz też coś, możliwe, że z tej wielkiej polityki rykoszetem uderza w portal. Za dużo tego, aby to był kolejny zbieg okoliczności.

Ugrupowanie KONFEDERACJA było, a może jest nadal, choć nie rokuje wejścia do Sejmu, nadzieją wielu tak zwanych narodowców. To ludzie o kilometry bardziej na prawo od PiSu i całej Dobrej Zmiany, tylko, że ... ze sporą sympatią i zrozumieniem w stosunku do Rosji i Putina. Coś na kształt partii Le Pen we Francji.
Do Sejmu nie wejdą, ale próg 3% przekroczą, co zawsze jest celem Wielkiego Wodza od 30 lat, Janusza Korwina Mikkiego, gdyż takie wyniki gwarantują stałe państwowe dotacje przez kolejne 4 lata.

Jednak coś poszło nie tak, przez sympatyczną i ideową osóbkę, prolajferkę Kaję Godek, która ma za sobą 1 milion Polaków sprzeciwiających się aborcji. Jak się okazało osobę zasadniczą i niezłomną.

Pani Kaja oświadczyła prasie: 
"Miałam dzisiaj spotkanie z paroma panami z Konfederacji i skończyło się tak, że panowie wstali od stołu i wyszli. Środowisko naszej fundacji zostało postawione przed ultimatum. Albo się zgadzamy na określone warunki albo koniec współpracy. (...)
Byliśmy jedynymi, którzy protestowali przeciw rozmowom ze środowiskiem gen Wileckiego. To nie jest środowisko, z którym można współpracować. Byłam faktem tych rozmów przerażona."
[...]
"JKM, Winnicki i Braun naprawdę się do tego przymierzali" 

Ciekawe ... Środowisko generała Wileckiego wchodziło w układ z KONFEDERACJĄ? Znowu prą do polityki? I to nie pierwszy raz. Może to też się wiąże z nagłym odradzaniem się SLD, gdzie pięciu starych komunistów z towarzyszem Millerem na czele zostało europarlamentarzystami. A może to też się wiąże ze słowami Lecha Wałęsy, bodajże z przedwczoraj, że jak PIS wygra, to będzie wojna domowa. Gdzieś już podobne słowa słyszałem. Może podczas słynnego obiadu drawskiego, gdzie przypadkowo rej wodził, nie kto inny, jak generał Wilecki.
Kto to jest? Paru niewątpliwie zna go bardzo dobrze, ale większość nie. To przypomnijmy:

"Gen. Tadeusz Wilecki karierę rozpoczynał jeszcze w PRL. Był członkiem egzekutywy KW PZPR w Zielonej Górze. Jest absolwentem Akademii Sztabu Generalnego ZSRS. W 1987 r. został mianowany na pierwszy stopień generalski. W sierpniu 1992 r. prezydent RP Lech Wałęsa, na wniosek ministra obrony narodowej Janusza Onyszkiewicza, mianował go na stanowisko szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Wilecki brał też udział w tzw. obiedzie drawskim, gdy wypowiedzieli posłuszeństwo Piotrowi Kołodziejczykowi, ówczesnemu ministrowi obrony narodowej. Wskutek tego został on odwołany ze stanowiska a Wojskowe Służby Informacyjne (WSI) podporządkowano bezpośrednio szefowi Sztabu Generalnego
W wyborach prezydenckich w 2000 r. będący już w stanie spoczynku gen. Wilecki kandydował z ramienia Stronnictwa Narodowo-Demokratycznego, z poparciem ugrupowania Rodzina Warszawska, na którego czele stał Roman Giertych. Poniósł jednak sromotną klęskę, gdyż uzyskał w nich wynik 0,16%.
W 2008 r. był jednym ze współzałożycieli Stowarzyszenia Pro Milito, którego następnie został wybrany prezesem. Organizację tę założyli wyżsi oficerowie byłego ludowego Wojska Polskiego oraz rozwiązanych dwa lata wcześniej WSI. Jednym z członków zarządu Pro Milito był zresztą jeden z szefów WSI, gen. bryg. Marek Dukaczewski."
Prawie przed samą transformacją, w 1989 roku gen. Wilecki tak zachwalał bolszewickich zbrodniarzy planujących wysłanie Polaków w mundurach LWP do ataku na Europę Zachodnią:
"Dzięki wspólnej walce polskich i radzieckich żołnierzy w walce o socjalizm, wolność, trwały i sprawiedliwy pokój, zrodziło się Wojsko Polskie, krzepła przyjaźń i polsko-radzieckie braterstwo broni. Dziś armia radziecka stoi na straży bezpieczeństwa i światowego pokoju."
A potem, aż do dzisiaj pan generał pojawia się na obrzeżach polityki.
A co ma wspólnego z NEonem24? Nie wiem. Trzeba by się zapytać naszych wodzów.
A Ruszkiewicz spakował walizy i z tradycyjnym powarkiwaniem i poszczekiwaniem opuszcza NEon, bawiąc się ponownie w Feniksa, który powstanie z popiołów. Jednakże na wszelki wypadek pozostawił swoich stróży by mieli oko na srebrne widelce i miśnieńską porcelanę. A specjalnymi kanałami będą mu zdawać raporty o rozwoju sytuacji.
Jeszcze raz pani Kaja Godek:
"Miałam dzisiaj spotkanie z paroma panami z Konfederacji i skończyło się tak, że panowie wstali od stołu i wyszli. Środowisko naszej fundacji zostało postawione przed ultimatum. Albo się zgadzamy na określone warunki albo koniec współpracy. (...) Apelowałam do rozsądku tych panów ale niestety to się nie wydarzyło. Nie ma to jednak charakteru konfliktu personalnego a jest jedynie usuwaniem określonego tematu z postulatów partii, postulat który miał być silnie zaznaczony. Była próba zmarginalizowania prolajferów w Konfederacji. Tej sprawy nie można zmarginalizować, ale nie ma tam woli traktowania tego poważnie (…) Były próby przemilczania tego tematu. We wtorek panowie spotkali się bez naszej wiedzy i ustalali listy, kwestie podziału subwencji. Byliśmy jedynymi, którzy protestowali przeciw rozmowom ze środowiskiem gen Wileckiego. To nie jest środowisko, z którym można współpracować. Byłam faktem tych rozmów przerażona." 

Generał dwojga imion, Tadeusz Adam Wilecki, to twardy zawodnik, z przemożną inklinacją do kontroli i wpływu. Lubi szybkie taktyki i zagrania, jak również dłuższe strategie. Czy także stosuje pozorowane ataki, jak i fałszywe sytuacje?

No i powiedzcie jak tu spać spokojnie? Z lewej reaktywują się betonowi komuniści. Z prawej narodowcy wykonują przedziwne, autodestrukcyjne ruchy. A w środku nasz dobry NEon24 w poważnym kryzysie.
Co za czasy. Ech ...

dzienniknarodowy.pl/iskrzy-w-konfederacji-kaja-godek-zapowiada-ze-moze-nie-wystartowac-w-wyborach-wideo/
dzienniknarodowy.pl/kaja-godek-poza-konfederacja-wideo/

.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cyborg59

19-08-2019 [07:44] - cyborg59 | Link:

Co nas obchodzą problemy marginalnego portaliku ?!

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-08-2019 [09:03] - jazgdyni | Link:

Popatrz sobie Cybie na google analitics, to się zdziwisz.

Coś 5 razy silniejszy niż nasze blogi.

Kurcze - nie można ciągle być w defensywie, albo udawać, że to nic istotnego. Do roboty!

Obrazek użytkownika cyborg59

19-08-2019 [11:19] - cyborg59 | Link:

Wzięli fachowca, który podczas inwazji na Krym umieszczał na Wikipedii odnośniki do neonu. Nie wiem czy jest to dalej praktykowane. Nie śledzę. 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

19-08-2019 [08:08] - Trotelreiner | Link:

Przeciez NE to sbecki syf!!!

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-08-2019 [08:59] - jazgdyni | Link:

No, no!

Ja tam się staram esbecki syf wyrzucić. Ciężko ...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

19-08-2019 [11:52] - zbieracz śmieci | Link:

Za "walkę" z neonem starym i nowym masz u mnie blachę !
Zajady prawie miałem wyleczone....

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-08-2019 [16:53] - jazgdyni | Link:

Za co?!
Pobudziłem do śmiechu? Teraz wszystko zależy wyłącznie od tego, czy chcę, czy nie chcę.