Nauczyciele z Torunia walczą z "polskim nacjonalizmem",

 
czyli szczyt absurdu.  Dowiedzieliśmy się wczoraj [17.07.2019], iż:

  "Uczeń na przerwie, zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę. Szkoła zgłosiła sprawę do sądu opiekuńczego w Toruniu, stawiając polskiemu uczniowi zarzut nacjonalizmu." {TUTAJ}.

  Wiadomość ta obiegła wiele portali, ale nigdzie nie można było się dowiedzieć, o którą szkolę i jakich uczniów chodzi.  Dopiero w portalu NEon24, w jednym z komentarzy  {TUTAJ} napisano, że:

  "Znalazłem taki komentarz
Marek Zegarek
Toruń, Szkoła Podstawowa nr.10 Dyrektor mgr Iwona Cieślak 
To ta sama dyrektorka która dopuściła do kradzieży 600 tyś pln. Podobno kradła księgowa.
Jako wicedyrektor tamtej szkoły nie została ukarana za brak nadzoru. Wykpiła się. (...)
Sprawę do sądu rodzinnego skierowała wicedyrektor, żydówka Magdalena Dawidowicz 
MacGregor 17.07.2019 09:25:32".

  Wiadomość ta jest prawdopodobnie prawdziwa.  Dziś bowiem szkoła wydała w tej sprawie oświadczenie podpisane przez wicedyrektor Magdalenę Dawidowicz {TUTAJ}:

  "Oświadczenie dotyczące artykułu pt. „Rodzice polskiego dziecka trafili do sądu opiekuńczego – syn upomniał Ukraińca chwalącego Banderę” opublikowanego na stronie www.kresy.pl w dniu 15.07.2019 r.
Szkoła przekazała informację do Sądu Rejonowego II Wydział Rodzinny i Nieletnich w Toruniu z prośbą o zbadanie sytuacji rodzinnej i wychowawczej dziecka, ucznia klasy czwartej, z uwagi na występujące problemy w jego relacjach z rówieśnikami. 
Chłopiec, uczeń klasy czwartej, wielokrotnie naruszał nietykalność innych dzieci, a także stosował przemoc słowną, wyrażając jednocześnie niechęć do cudzoziemców. (...) Ze względu na brak wyraźnej poprawy w zachowaniu chłopca szkoła zwróciła się z pismem do sądu z prośbą o zbadanie jego sytuacji rodzinnej i wychowawczej.".

  Jak widać wycofano się z zarzutu "nacjonalizmu", pisząc ogólnie o złym zachowaniu.  Sprawa dotyczy przecież dziesięcioletnich dzieci.  Sprawą zajęło się Ordo Iuris.  Czytamy {TUTAJ}:

  "We wtorek Ordo Iuris zamieściło na swojej stronie internetowej obszerny komunikat w sprawie 10-latka. Według instytutu, "po pierwszym szkolnym sporze o Banderę, Maciek był przez ukraińskiego kolegę wyzywany i opluwany z powodu noszenia ubrań z nadrukami przedstawiającymi Żołnierzy Niezłomnych".

  W portalu Kresy.pl czytamy:

  "Według Ordo Iuris, Szkoła Podstawowa nr 10 w Toruniu po miesiącach ignorowania próśb rodziców o interwencję i bez wysłuchania ich zawiadomiła sąd o rzekomym propagowaniu przez ich syna nacjonalistycznych haseł oraz jego agresji wobec ucznia z Ukrainy. Oficjalnie szkoła zaprzecza, by w sprawie chodziło o Banderę, bo nie ma „potwierdzonych informacji” na ten temat. Według wicedyrektor Magdaleny Dawidowicz, to polski uczeń prowokował agresywne zachowania, naruszał nietykalność innych dzieci i stosował przemoc słowną, wyrażając jednocześnie niechęć do cudzoziemców. W odpowiedzi na pytania portalu Kresy.pl napisała, że „w piśmie [do sądu – red.] między innymi znalazła się informacja o tym, jak chłopiec odzywa się do kolegi z Ukrainy używając określeń typu <<Polska dla Polaków. Ukraińcy do Ukrainy>>”. Zaprzeczała też nieoficjalnym informacjom, że na skierowaniu sprawy na oficjalne tory zależało jednemu z nauczycieli pochodzenia ukraińskiego, który pracuje w szkole." {TUTAJ}.

  Co ciekawe, toruński sąd uznał, że: "Zlecony przez sąd wywiad kuratora wykazał, że istnieją podstawy do wszczęcia postępowania.".  W ten sposób - z kłótni między dziesięciolatkami zrobiono aferę na całą Polskę.  Moim zdaniem sprawą tą powinno zająć się ministerstwo edukacji a nie sąd.  Skoro z dziesięciolatkami  nie potrafią sobie poradzić nauczyciele ze szkoły nr 10 w Toruniu, to może powinni oni zmienić zawód?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

18-07-2019 [22:40] - Jabe | Link:

Może by tak świeżo upieczeni europosłowie Dobrej Zmiany™ zrobili ściepę na adwokata?

Obrazek użytkownika mmisiek

19-07-2019 [04:23] - mmisiek | Link:

A mnie przy tej okazji nasuwa się też całkiem inne pytanie - gdzie są znalezieni i ukarani autorzy całej fali niedawnych fałszywych alarmów bombowych? Jakoś nie słyszałem ani o jednym.
Pytanie jest odległe od sprawy jedynie pozornie bo mam silne wrażenie, że to była świetna okazja do choćby częściowego oczyszczenia stanu nauczycielskiego z najbardziej skrajnego lewackiego elementu, który to element sam ustawił się tutaj i podał na widelcu popełniając ewidentne przestępstwo. Ale państwo jakoś nie zechciało wyciągnąć po nich ręki - czyżby to było kolejne "środowisko" znajdujące się pod cichym parasolem ochronnym? To kolejny już przykład pokazujący drastyczny rozjazd między głośnymi deklaracjami na użytek elektoratu i całkiem odmiennym realnym działaniem w praktyce.
Przypadek to i jakaś kompletna nieudaczność czy może konsekwentna realizacja programu "tak samo jak na Zachodzie pod każdym względem"? Oto jest pytanie...

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-07-2019 [08:37] - Marek1taki | Link:

To jest sprawa polityczna prowokowania waśni narodowych, zaniedbania obowiązków, nadużycia stanowiska i faktycznie dyrektorzy podali się na widelcu. Zobaczymy czy zostaną odsunięci czy nasza suwerenność nie sięga aż tak daleko. Powinni też zbadać ich alkomatem, bo to badanie plus odsunięcie od wykonywanych obowiązków  to standardowe posunięcia przy mniejszych uchybieniach.

Obrazek użytkownika mmisiek

19-07-2019 [11:30] - mmisiek | Link:

Mogę postawić dolara za orzecha, że krzywda żadnemu się nie stanie.
Mniemam, że taki jest zasadniczy zamysł, reszta to bicie piany.

Obrazek użytkownika angela

19-07-2019 [04:39] - angela | Link:

Poklosie komunizmu. Srodowiska nauczycielskie w szczególnym stopniu podlegały indoktrynacji komunistycznej. Awansowali ludzie ,bez polskich korzeni,  którzy  gorliwie wykonywali polecenia egzekutywy partyjnej.
Takie było, i jest do tej pory młodzieży chowanie,  dlatego PO,  pomimo ewidencyjnej zdrady interesów Polski, i szkolenia Polakom,  ma cały czas 20%  poparcia. 
To dlatego, awantury na ulicach, wychowanków,  szkodzacych dobrej zmianie Polski.  To  właśnie  wychowankowie komunistów, dyzurujacy ściśle na NB, próbujący zakłócać rzeczywistość, krytykujacy stan  państwa ,  którzy  to obecna sytuację sami tworzyli.
Nawalili , i krzyczą ze śmierdzi.  

Obrazek użytkownika paparazzi

19-07-2019 [18:49] - paparazzi | Link:

Moj ojciec nauczyciel był dwa razy relegowany raz z uczelni, raz ze szkoły średniej za poglądy. 1968 do 1970 /amnestia/ pracował fizycznie, profesor znający 6 języków biegle włączając łacinę. Późnej już tylko mógł pracować w szkołach średnich. Widać do dzisiaj to się ciągnie. Dlatego podzielam Twój pogląd.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

19-07-2019 [06:03] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Nie bardzo wiadomo, co się tam naprawdę stało, bo wszyscy wpadli w emocjonalne drgawki a nikt nie wyjaśnia sprawy. Ordo Iuris to zacni ludzie, ale łatwo dają się podpuszczać. Fakt, że zajęły się tym  "Kresy.pl", tym bardziej powinien skłaniać do ostrożności, bo to od dawna znana moskiewska agentura pracująca wytrwale nad wywołaniem konfliktu z Ukrainą.

Obrazek użytkownika Jabe

19-07-2019 [08:10] - Jabe | Link:

Skąd przeświadczenie, że kresy.pl są moskiewską agenturą?

Obrazek użytkownika paparazzi

19-07-2019 [18:51] - paparazzi | Link:

Z wykopalisk Jabe, z wykopalisk.

Obrazek użytkownika angela

19-07-2019 [21:40] - angela | Link:

Jabe ?

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-07-2019 [12:58] - Pani Anna | Link:

Rozwiązywanie konfliktów pomiędzy 10latkami poprzez kuratora i sąd jest czymś nieprawdopodobnym i kuriozalnym i świadczy o całkowitym upadku nauczycieli oraz przede wszystkim zdrowego rozsądku. Napisano już wiele o dzieciństwie za czasów PRL i nie będę się tu już wdawać w szczegóły, ale myśmy w tym wieku bawili się w Indian i wojnę, i nie zawsze miało się szczęście być dzielną załoga "Rudego" lub  szlachetnym Apaczem, ktoś musiał być szwabem, albo podłym Siuksem, ale nie pamiętam żeby dorosłych to szczególnie interesowało lub niepokoiło. Do czasu aż krew nie tryskała, kości były całe, nie straszyliśmy przesadnie babcinego drobiu i nie właziło się sąsiadom w szkodę. Zachodzę w głowę, kiedy i dlaczego to się zmieniło?

Obrazek użytkownika xena2012

19-07-2019 [19:49] - xena2012 | Link:

Bodnar jeszcze nie w akcji obrony praw człowieka czyli dyrekcji szkoły nr10 w Toruniu? Niestety jak na dloni wychodzą nasze polskie kompleksy wobec innych. Sami Polacy krytykują roszczenia Polski wobec Niemiec z II Wojny Światowej,polscy nauczyciele stoją po stronie Bandery atakując polskie dziecko i zgłaszając incydenty do prokuratury.Polski podobno europoseł niejaki Biedroń nakłania i apeluje o utrącenie kandydatury Polki. Kto jak nie Polak ,,widział'' na Marszu Niepodległości kilase tysiećy faszystów?Kto więc nas będzie szanował? Ukraiński agresywny chlopiec?