Dzień świstaka, czyli polska scena polityczna

 
 Przez ostatnich pięć dni nie napisałam ani jednej notki.  Dlaczego?  Bo poczułam się ostatnio jak bohater znanego filmu "Dzień świstaka".  Przypomnę, ze jego bohater budził się każdego ranka i przeżywał wciąż te same wydarzenia.  To samo mamy obecnie w Polsce.

  Wiadomości TVP nabijają się z wciąż takich samych wpadek PO, PSL i SLD.  Partie te tak samo atakują PiS i obiecują tzw. "cuda na kiju".  Zajmują się one głównie sobą i tym - kto z kim ma stworzyć koalicję.   Dla odmiany PiS na swej konwencji chwali się [słusznie] swymi dokonaniami i zapewnia, że w przyszłości będzie jeszcze lepsze.  To również powtarzane jest w kółko.

  Mam wrażenie, że gdyby nie "nasze media", to kampania PO i dawnej Koalicji Europejskiej przestałaby istnieć.  To one nieustannie ukazują nam panów Brejzę i Schetynę dając im rozgłos.  Ich wystąpienia są jednak głęboko zniechęcające i nudne.

  Z przerażeniem myślę o tym, co się stanie, jeśli sytuacja taka utrzyma się aż do wyborów, czyli jeszcze ok. trzech miesięcy.  Elektorat po prostu wymrze z nudów.  Wydaje się, iż niebezpieczeństwo to dostrzegł Jarosław Kaczyński i wezwał go zakończenia wojny polsko-polskiej.  Obawiam się jednak, że jego apel pozostanie "głosem wołającego na puszczy".

  Odezwę się ponownie, gdy wydarzy się coś naprawdę ciekawego.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-07-2019 [09:13] - Marek1taki | Link:

Ten dzień świastaka trwa cały czas. PiS działa zgodnie z zasadą szanuj wroga swego bo nie będziesz miał lepszego.
Z informacji niezauważonych? Schetyna zmienił protetyka. W końcu jest sezon ogórkowy. 
  

Obrazek użytkownika Zunrin

16-07-2019 [17:31] - Zunrin | Link:

Zmienił? A takie ładne licówki miał. Muszę popatrzeć, co teraz się nosi.

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-07-2019 [20:20] - Marek1taki | Link:

Slysze, ze szostka Schetyny.
Pomyslalem, ze zloty zab. A tu usmiech zgasl.