Kariera pani Ewy Kopacz

  Jej początki były skromne.  Portal Fakt24.pl pisał:

  "Ewa Bożena Kopacz pochodzi z biednej rodziny. W wywiadach dla prasy wielokrotnie wspominała, że rodzice bardzo ciężko pracowali - mama była krawcową, tata natomiast mechanikiem. Mimo problemów finansowych, Ewa Kopacz zdobyła solidne wykształcenie medyczne.
Wychowała się w Radomiu, tam uczęszczała do II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej. Studia lekarskie ukończyła w 1981 roku na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie. Jako specjalizację wybrała medycynę rodzinną i pediatrię. Przez wiele lat pracowała w przychodniach w Chlewiskach, Orońsku oraz w Szydłowcu. W ostatnim z wymienionych zajmowała stanowisko kierownicze w zakładzie opieki zdrowotnej. Ewa Kopacz brała także dyżury w stacji pogotowia ratunkowego. Sytuacja zmieniła się, gdy wyszła za mąż za prokuratora Marka Kopacza, wówczas w dzień leczyła małych pacjentów, a nocami jeździła do ofiar zbrodni i wypadków.
W 1998 roku Ewa Kopacz objęła stanowisko radnej w mazowieckim sejmiku wojewódzkim. W tym czasie kierowała także ZOZ-em w Szydłowcu. Za jej kadencji trafiła tam nowoczesna aparatura. Z zespołu opieki zdrowotnej przeszła do polityki. Karierę rozpoczęła w Zjednoczonym Stronnictwie Ludowym, czyli partii komunistycznej dyktatury w Polsce. W latach 90. Ewa Kopacz zasiliła szeregi Unii Wolności, którą w 2001 roku zamieniła na Platformę Obywatelską. Była posłem na sejm w IV, V i VI kadencji. W 2007 roku w rządzie Donalda Tuska pełniła funkcję ministra zdrowia. Podobno Ewa Kopacz zdobyła zaufanie lidera PO, lecząc jego rodzinę.
W 2011 roku, jako pierwsza kobieta w historii Polski, wybrana została na marszałka Sejmu. W 2014 roku prezydent Bronisław Komorowski powołał Ewę Kopacz na urząd Prezesa Rady Ministrów, wręczył także nominacje 18 ministrom jej gabinetu. Rok później, gdy uformowany został rząd Beaty Szydło, zakończyła sprawowanie władzy na stanowisku premiera. Dymisję Prezesa Rady Ministrów przyjął prezydent Andrzej Duda. Była przewodnicząca rządu nie ubiegała się o stanowisko lidera Platformy Obywatelskiej." {TUTAJ}.

  Więcej informacji można znaleźć w Polityka.pl {TUTAJ}:

  "Wypatrzona przez Pawła Piskorskiego. „W Szydłowcu zobaczyłem młodą, energiczną dziewczynę umiejącą stanowczo się wypowiadać na forum publicznym, więc zaproponowałem współpracę. Szybko stała się moją prawą ręką” – wspomina Piskorski we „Wprost”. Jednak kiedy w partii ważyły się jego losy, Kopacz odcięła się od niego. Bo dla niej zawsze najważniejszy był Donald Tusk. Niektórzy czynią jej z tej bezgranicznej lojalności wobec szefa partii zarzut, ale ona jest z tego dumna. (...)
Janusz Palikot pisał w swojej książce, że żadna kobieta w Platformie nie ma tak mocnej pozycji jak ona. „Z tego względu pojawiły się nawet plotki o romansie Donalda z Ewą. Ale nic na to nie wskazuje. Ona swego czasu bardzo go wsparła w czasie choroby jego siostry i matki. To obcowanie w sytuacji na granicy umierania niesamowicie łączy ludzi. Od tego czasu Kopacz ma taryfę ulgową. I wszyscy to milcząco przyjmują”. 

  No tak - Donald Tusk potrzebował osoby "miernej, biernej ale wiernej" do kwadratu, która z uwielbieniem wykona każde jego polecenie.  Nie zwracał uwagi na to, iż nie ma ona kwalifikacji do zajmowania ważnych stanowisk państwowych.  W rzeczywistości stanowisko kierowniczki przychodni w Szydłowcu było szczytem jej możliwości.  Tusk jednak wywindował ją jednak aż do funkcji premiera RP, którą pełniła Kopacz przez rok, stając się powszechnym pośmiewiskiem.  Wystarczy przejrzeć galerię internetowych memów na jej temat {TUTAJ}.  To temu właśnie PO "zawdzięczała" przegraną w roku 2015.

  Wygląda na to, ze Donald Tusk postanowił powtórzyć ten sam manewr na szczeblu europejskim.  W grudniu 2019 przestanie przecież być "królem Europy".  Być może pragnie jednak pozostawić sobie pewien wpływ na sprawy europejskie.  Pani Ewa Kopacz dostała się do Parlamentu Europejskiego i już na początku czerwca 2019 została wiceprzewodnicząca Europejskiej Partii Ludowej {TUTAJ}.  Nie koniec jednak na tym.  Wczoraj, 3 lipca, dowiedzieliśmy się, że Ewa Kopacz została jedną z 14 wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego [przewodniczącym został włoski socjalista David Sassoli] {TUTAJ}.

  Nie jest jasne, co nie znająca nawet angielskiego debiutantka w PE ma robić na tym stanowisku.  Być może, wie to Donald Tusk.  Premierostwo Kopacz okazało się katastrofalne dla PO.  Ciekawe, jakie będą skutki jej działalności dla EPL i PE.  W każdym razie pojawiły się już nowe memy {TUTAJ}.  Przytoczę na koniec jeden z komentarzy:

  "Pani Renatka @_na zimno
Nieprawdopodobna kretynka Kopacz została wiceprzewodniczącą frakcji EPL. Wybrali najgłupszego tłumoka, bo takim łatwo łatwo jest manipulować.
przecież o to własnie w UE chodzi.
Dać na stanowiska miernoty, przygłupów, ćpunów i alkoholików.
Nadchodzi na nas nieprawdopodobna beka z Brukseli.".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

04-07-2019 [22:42] - tricolour | Link:

Jakim trzeba być prostakiem (i to w jesieni życia, kiedy na naukę za późno) by przytoczyć taki wredny komentarz!

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

05-07-2019 [08:12] - AŁTORYDET | Link:

Nie istnieją słowa dostatecznie obelżywe, by opisać nimi kreaturę Ewę Kopacz z domu Lis, po kłamstwach wypowiedzianych z trybuny sejmowej o "przekopywaniu ziemi na głębokość jednego metra", "przesiewaniu" i "identyfikacji każdego szczątka, badaniami genetycznym". Ta postać wypisała się tymi łgarstwami, z grupy ludzi.

Obrazek użytkownika tricolour

05-07-2019 [10:17] - tricolour | Link:

Zaś obecnie, po cichu, poparliśmy wejście Rosji do Rady Europy, a przed kamerą ostentacyjnie wyszliśmy udając święte oburzenie. 

Widzi kolega różnice?

Obrazek użytkownika Swisspola

05-07-2019 [11:37] - Swisspola | Link:

Czy naprawdę jedno świństwo tłumaczy drugie, a jeden smród inny? To właśnie dlatego żyjemy w szambie! I właśnie tu leży różnica między rozsądkiem a sekciarstwem!
 

Obrazek użytkownika paparazzi

05-07-2019 [20:36] - paparazzi | Link:

To niech ci co smrodzą, nich nie smrodzą. Szambo jest produkowane w Polsce przez polskich bolszewików. Czy to tak trudno zauważyć ich mafijny system jak rak pożerający tkankę. Rożnicą miedzy rozsądkiem a mafijnością.

Obrazek użytkownika paparazzi

05-07-2019 [20:24] - paparazzi | Link:

Kolego AŁTORYDET , zapomniałeś dopisać ."ramie w ramie z patomorfologami rosyjskimi przesiewaliśmy każdą grudkę ziemi".  Zagadka, czym pachnie Pendolino?

Obrazek użytkownika Darek65

05-07-2019 [08:17] - Darek65 | Link:

W zasadzie to racja, nie powinno się o nikim tak mówić. Niestety, Ewa Kopacz zapracowała sobie solidnie na epitety. Dość przypomnieć jej kłamstwa i zachowanie w czasie Smoleńska. To była potwarz dla rodzin ofiar i dla Polaków. Później już było tylko gorzej. Tłumokiem nie jest, bo jako osoba wykształcona jest świadoma swojego postępowania. To osoba zdegenerowana, zdemoralizowana do szpiku kości, cyniczna, bez zdolności honorowej. Nie dziwota, miała dobrego nauczyciela w osobie Tuska.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-07-2019 [15:37] - zbieracz śmieci | Link:

Rudy to taki mały sadysta,zdjęcie gdy ona przed nim robi garba a on się wyżywa mówi bardzo wiele !
Ona wie o rudym sporo z czasów gdy przed wyborami jechał ten ich wesoły autobus i gdy łon już jako słup potrafił znikać na wiele dni cicho było i sza chociaż znano przyczynę...!?

Obrazek użytkownika angela

05-07-2019 [09:08] - angela | Link:

Powinna pozostać, jako wiejską lekarka, bo w polityce kimś się podpiera. Nie ma zdolności i  kręgosłupa, a wielką chęć zrobienia kariery politycznej. 
Niestety, skutek jest odwrotny, wielka kompromitacja, a im wyżej siędzie, tym kompromitacja będzie jeszcze większa. 
Teraz trafiła w ręce ludzi,  bezwzglednych graczy politycznych, którzy do różnych  interesów  mogą ja wykorzystać. 
No cóż,  to dorosła dziewczynka,  i powinna wiedzieć co robi.
Rudy opiekun może jako  swoją wtyczkę, wykorzystać w walce przeciw PiS, i polskiemu rządowi,  chyba że znajdzie ważniejsze kanalie , i podziekuje rudemu, jak wcześniej  Piskorskiemu.
 

Obrazek użytkownika tricolour

05-07-2019 [10:31] - tricolour | Link:

Z tym podpieraniem Kopacz bym był ostrożny, bo łatwo narazić się na śmieszność.

Znakomita cześć politykow prawej strony zależy od zdania szeregowego posła i ma ślepo wykonywać polecenia.

Obrazek użytkownika Jabe

05-07-2019 [17:34] - Jabe | Link:

Nie ma zdolności i kręgosłupa, a wielką chęć zrobienia kariery politycznej. – Czyli się nie wyróżnia.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-07-2019 [10:36] - zbieracz śmieci | Link:

Kierowała przychodnia z której zniknięciu uległo coś około 150 tyś a we władzach tej spółki zatrudniony był jej mąż któremu nagle się zmarło a przeciwko Evicie Szpadel "Minimummetr"
długo prowadzono dochodzenie jako podejrzanej!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-07-2019 [11:17] - NASZ_HENRY | Link:

Premier Kopacz idąc zygzakiem po czerwonym dywanie pokazała, że świetnie pasuje do unijnego towarzystwa ochlapusów czerwonych. Założę się, że  profesorowie Legutko i Krasnodębski testu czerwonego dywanu by nie przeszli to i na stanowiska w Brukseli się nie mogą załapać ;-)

Obrazek użytkownika Swisspola

05-07-2019 [16:15] - Swisspola | Link:

Szanowna pani, w polskiej polityce politycy dzielą się na dwie grupy. Tych którzy się już dorobili i tych którzy chcą się dorobić. Brak jest takich którzy chcą coś w tym kraju zmienić na lepsze!  Dobrze rozumiał to prezes, który zbudował Srebrną dająca zatrudnienie i dochód najwierniejszym z wiernych. Wiedział, że bez takich synekur nawet najwierniejsi odejdą, bo żyć trzeba. Zawsze, kiedy tacy politycy dochodzą do władzy następują żniwa i to tym obfitsze im dużej czekało się na te chwile pozostając wiernym.  Dlatego nie mam pretensji do pani Kopacz za to, że chce teraz zbierać co siała przez ponad 20 lat. Przecież w tym samym celu znaleźli się w PE i pani Szydło i inni dorobkiewicze polityczni obojętnie z jakiej opcji. Natomiast pretensje możemy mieć wyłącznie do elektoratu, który takie pustaki wybiera. Okazuje się, że nie ważne na kogo głosuje ważne, żeby drugim zrobić na złość. Obawiam się, że gdyby zwolennicy PO mogli PiS-owi zrobić na złość głosowaliby nawet na Hitlera, a drudzy robiąc na złość Koalicji poparli by Stalina. Nie ważne na kogo oddadzą glos i jakie to będzie miało konsekwencje ważne, żeby drugim dowalić. I w ten sposób dowalają przede wszystkim Polsce i samym sobie odmrażając sobie na złość uszy. Trudno nazwać to inaczej jak idiotyzmem, ale czego oczekiwać po homosovieticusach?
 

Obrazek użytkownika Jabe

05-07-2019 [17:38] - Jabe | Link:

Oni w ten sposób walczą z pogardą i nienawiścią.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-07-2019 [21:15] - zbieracz śmieci | Link:

Taki "geniusz" nie tylko polityczny się tu marnuje i nikt go nie zauważa,aby tylko ciebie bo i poza burtą są i jabuś i zdzisław i kilku innych.Nie chcą was dpuścić do władzy i dlatego jako śmierdzące trolle za grosze walicie wierszówki dodatkowo psujecie powietrze !
Może by tak wsie trolle z wsiech portali połączylibyście siły bo w kupie siła i sami dorwali się do władzy i kasy,co ja godom ,co ja godom ,mieliście juz wadzę i co i nico bo nawet wasi przywódcy uznali was za odpad niegodny do zajmowania się czymkolwiek,Paszli won wańki i iwany o hansach nie wspomnę badaczach pisma !

Obrazek użytkownika xena2012

05-07-2019 [23:15] - xena2012 | Link:

Smutne,że stawia Pan panią Beatę Szydło w gronie dorobkiewiczów.Oczywiście twierdząc jednoczesnie że zapewne skoro jest politykiem to nie chce nic w kraju zmienić.Może jeszcze ze zrozumieniem dla kandydatury pani Kopacz uzna Pan,że ma ona misję do spełnienia. Niech wiec Pan doda,że owszem ma misję ale antypolską, rozkazy do wypełnienia i wytyczne do stosowania.Stawianie pani Szydło na równi z panią Kopacz to nadużycie i zła wola.