Proponuję heteronormatywny bojkot Ikei

Żar taki, że mózg się lasuje. Zazdroszczę gąbczastogłowym komfortu. Gąbka może co najwyżej chwilowo wyschnąć. Ale im to nie grozi, bo ich wsady czaszkowe chłoną bezkrytycznie wszelki progresywny spam o konsystencji pomyj. Po ostrym indoktrynacyjnym detoksie odrzucili opium dla ludu. Jednak ani kościół latającego potwora spaghetti, ani joga(proszę nie mylić z misiem), ani powrót do prasłowiańskiego Światowida, nie syci po kokardę metafizycznych tęsknot progresywistów. Stąd nerwowe próby kodyfikatorów prawd objawionych nowej religii zlepienia w spójną doktrynę kilku dominujących nurtów modernistycznej rewolty.
W awangardzie sił walczących o szczęście ludzkości prą ekolodzy. Ostatnio zredukowali wprawdzie pojęcie szczęścia do przetrwania homo sapiens, ale na bezrybiu… Jeśli bowiem w najbliższym czasie nie przestaniemy zatruwać planety wyziewami CO2, nie zrezygnujemy z używania plastikowych toreb, ze spryskiwania się dezodorantami w aerozolu i z głosowania na PiS, świat nie przetrwa dłużej niż 30 lat! Przypuszczam więc, że już wkrótce banki poniechają udzielania kredytów hipotecznych na taki okres, a trzydziestolatkowie przestaną ciułać na emeryturę.
Nic zatem dziwnego, że ekolodzy wieszczący klimatyczną apokalipsę nie przebierają w środkach. Gąbczastochłonni pieją z zachwytu gdy zieloni grandziarze włażą na kominy elektrociepłowni, na dachy urzędów i przykuwają się kajdankami zespolonymi(co na to rzecznik Bodnar?) do czego popadnie. Zaś opiekuńcza władza czuwa aby im przypadkiem nie spadł włos z głowy. A gdyby tak w ramach wymiany doświadczeń między policjami krajów UE zaprosić do Polski na akcję pacyfikacyjną pluton francuskich żandarmów? Ciekawe jak na taką pokazówkę pałowania przez stróżów prawa z jądra europejskiej cywilizacji w kraju bezprawia zareagowałyby kosmopolityczne elyty? O metodach abordażowych a la Putin nie śmiem nawet wspominać.
Demokracja liberalna wyznaje odwrotne zasady. Przypomnę, że przy wejściu do włoskiego portu na Lampeduzie morskim piractwem popisała się niedawno pewna Niemka dowodząca statkiem z emigrantami. Osadzono ją w areszcie domowym. Idę o zakład, że za przestępstwo zagrożone wieloletnim więzieniem tolerancyjni sędziowie pogrożą jej co najwyżej palcem, zwłaszcza gdy sprawą zajmie się SUE.
Jakże miłym odstępstwem od agresywnych poczynań zielonych kajdaniarzy jest pokojowy rotacyjny strajk w obronie klimatu zainicjowany przez jakąś skandynawską Pipi Langstrum. Nasza trzynastolatka strajkuje w każdy piątek przed sejmem. Zawodowi zadymiarze, “spontaniczni” uczestnicy zbiegowisk na każdą okazję i oczywiście celebryci wyczuli pismo nosem. I impra na Wiejskiej nabiera kolorów.
Moja wiekowa sąsiadka usłyszała jednym uchem, że tam trwa strajk klimakteryjny. I z transparentem: “Precz z klimakterium!”, pomaszerowała pod parlament. Ot, różnica trzech pokoleń. Wróciła rozczarowana, bo oczywiście w klimatyczny armagedon nie wierzy. Progresywiści nazywają takich kołtunów negacjonistami. Nowomowie elyt poświęcę chyba osobny tekst.
Bunt przeciw zapyziałemu drobnomieszczaństwu narasta. Podobno weganie zamierzają pikietować sklepy mięsne. Ortodoksi będą zzuwać przechodniom skórzane buty. A nieprzejednani przeciwnicy noszenia naturalnych futer zaczną w amoku obdzierać ze skóry koty. Zaniepokojone niedźwiedzie myślą już o emigracji.
Towarzystwo imienia pszczółki Mai zażąda zaprzestania produkcji i dystrybucji lepów na muchy, bowiem te biedne stworzonka przylepione do lepów całymi godzinami konają w męczarniach. Idealnym rzecznikiem muszej sprawy byłby Stefan N., lecz ostatnio zniknął z życia publicznego. Bywalec domów publicznych znikający z życia publicznego, zabawny nomen omen.
Przed księgarniami staną bojówki obrońców lasów i zagajników żądając produkcji papieru wyłącznie z makulatury i używania w toaletach wiechci zamiast perfumowanych bibułek z rolki.
Po miastach już hasają rozmaici lewacy i nieheteronormatywni terroryści. Niedawno Ikea zwolniła normalsa protestującego przeciw propagandzie homoseksualnej w sklepach meblowych. Facet ukrywa nazwisko w obawie przed kłopotami ze znalezieniem pracy. Jeśli pomyśleć, że są kraje, w których homoseksualiści organizują skuteczne bojkoty firm odważających się nadeptywać im na odciski, czego przy ich egzaltacji i nadwrażliwości często nie sposób uniknąć, aż się prosi jakieś vice versa. Na przykład heteronormatywny target zacząłby omijać sklepy sieci Ikea, firmy tyleż popularnej, co przereklamowanej.
I na koniec, ciekawe, kogo zbojkotuje Grzegorz Schetyna? Poda czarną polewkę Biedroniowi czy Kosiniakowi? Czy Kosiniak z kolei zechce zatańczyć dans macabre z Czarzastym I Lubnauer? Ile jeszcze mogą wytrzymać małżowiny Barbary Nowackiej, politycznej wydmuszki wyciąganej za uszy z niebytu przez Schetynę, z przyczyn dla mnie niepojętych?
Zaczyna roztapiać mi się komputer. Muszę więc kończyć.
 
Sekator
 
Ps.

- Dzięki - sapie mój komputer. – Bo już zaczynałem skwierczeć jak Rozalka z nowelki.
- Spoko - pocieszam go. - Zaraz ochłoniesz w lodówce niczym Kaj z baśni Andersena.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

03-07-2019 [15:11] - Czesław2 | Link:

Bojkot? Przez Polaków? Przecież oni tam idą spędzić weekend,napić się kawy, światowcy.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-07-2019 [15:13] - wielkopolskizdzichu | Link:

Wielki bojkot Ikei. Brzmi to tak samo jak pomstowanie na opcje proniemicką z tylniego siedzenia PancerAudi.

Obrazek użytkownika angela

03-07-2019 [20:50] - angela | Link:

Bez oddzwieku konsumpcyjnego, mniejszego czy większego,   na pewno ta sprawa nie pozostanie.
Nie może być, żeby ułamek procenta wszystkich obywateli kraju, terroryzowal wszystkich, i narzucał swoje poglądy, jakie by one nie były. 
A podobno walczą na ulicach o demokrację. 
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-07-2019 [22:21] - wielkopolskizdzichu | Link:

Że niby zalecenia z Pięcioksięgu są w zgodzie z zasadami polskiego prawa?

Obrazek użytkownika xena2012

03-07-2019 [22:50] - xena2012 | Link:

Bojkot mało realny,lepiej głośno wskazaywać na niedociągnięcia w pracy IKEI,niedoróbki,usterki czy złą jakoś sprzedawanych produktów. Jak widać IKEI niepotrzebni są dobrzy pracownicy tylko tacy którzy będą przypochlebnie patrzeć ,mówić,podpisywać lojalki.Krzyżyk na szyi też wkrótce bedzie tam zabroniony a nawet powodem zwolnienia.Pracownicy by bardziej podlizać owinni przychodzić w strojach powszechnie prezentowanych na paradach równości,w perukach,z piórkami w tyłkach,z biustonoszami na głowie.Podwyżki od zachwyconego kierownictwa IKEI gwarantowane.