Klęska Fransa Timmermansa, czyli zemsta Europy Środkowej

  Dziś [2.07.2019] po godz 18:00 na trzydniowym szczycie UE doszło wreszcie do porozumienia:

  "Przywódcy unijnych krajów zaakceptowali kandydatury na najważniejsze stanowiska we Wspólnocie. Kandydatką na przewodniczącą Komisji Europejskiej została niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen – poinformował na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.  Belg Charles Michel został wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej. 

Francuzka Christine Lagarde została nominowana na szefową Europejskiego Banku Centralnego, a Hiszpan Josep Borrell Fontelles – na szefa dyplomacji UE. 
Teraz decyzja należy do Parlamentu Europejskiego, bo to europosłowie ostatecznie zatwierdzają przewodniczącego Komisji Europejskiej. Głosowanie ma nastąpić na sesji za niecałe dwa tygodnie. 
Grupa Wyszehradzka zachowała jedność i solidarność." {TUTAJ}.

  Oznacza to, że upadła kandydatura Fransa Timmermansa na przewodniczącego KE - forsowana usilnie przez Niemcy, Francję, Hiszpanię oraz kraje Beneluksu. Przeciwstawiła jej się Polska wraz z innymi krajami Grupy Wyszehradzkiej [Węgry, Czechy, Słowacja].  Poparły nas Włochy, a także Irlandia, Bułgaria, Estonia i Chorwacja.  To wystarczyło, by Timmermans nie został szefem KE.

 Podczas konferencji prasowej po godz 20:00 premier Morawiecki przedstawił to jako wielki sukces polskiej dyplomacji.  Rzeczywiście, udało się nam stworzyć oraz utrzymać blokującą koalicję kilku państw.  Najważniejszym autorem swej klęski był jednak sam Timmermans.  Polityk ten odznaczał się wyjątkową arogancją i pogardą dla mieszkańców Europy Środkowej, których wyraźnie uważał za gorszy gatunek ludzi i był na tyle głupi, by się z tym afiszować.

  Spotkała go za to sprawiedliwa kara.  I dobrze się stało.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

02-07-2019 [22:04] - Jabe | Link:

To teraz popieramy Niemców?

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-07-2019 [23:57] - Tomaszek | Link:

No to wyleczyli dżumę tyfusem . Ciekawe czym będą leczyli tyfus jak się rozpanoszy . Pozostajemy w nadziei że sraczka pomoże . To będzie ulga . Tylko kiedy ?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

03-07-2019 [06:21] - zbieracz śmieci | Link:

Martwi mnie co innego a mianowicie co czeka rudego słupa,tu gnił ,tam proces postępował i tylko szpachla i nowa farba codziennie sprawiały ,że jakoś się trzymał!
Co teraz mu zaproponuje angela ,tu był ukochanym przewodniczącym a nawet krulem słoneczkiem peru,tam szanowanym i ukochanym przewodniczącym.
Niech sobie odsapnie bo natyrał się jak nikt a wtedy cała jeweropa niech mu szuka pracy.a my jak najszybciej powinniśmy ruszyć z programem cela +.

Obrazek użytkownika Czesław2

03-07-2019 [07:02] - Czesław2 | Link:

@Jabe Mów za siebie.

Obrazek użytkownika Czesław2

03-07-2019 [06:34] - Czesław2 | Link:

Przecież polityka Niemiec i ich satelitów nie zmieni się.

Obrazek użytkownika Darek65

03-07-2019 [08:36] - Darek65 | Link:

To zdecydowany sukces wizerunkowy Morawieckiego i tego rządu. I to trzeba przyznać. W realnej polityce pewnie niewiele się zmieni, bo to jest gra twardych interesów. Nie spodziewam się, że Francja lub Niemcy zmienią lub odpuszczą te interesy. Według mnie, to z tego można wysnuć kilka wniosków:
- w świat poszedł przekaz, że Polska ma silnego, twardego, ale i zdolnego do kompromisu premiera (rząd), że to nie żadne oszołomy
- poszedł sygnał, że bezczelne, aroganckie i prostackie ustawianie do kąta odnosi odwrotny skutek. Polska stała się symbolem tego, a zarazem głosem mniejszych, biedniejszych Państw, które popierając Polskę zarazem przeciwstawiły się temu
- nasi Partnerzy z V4 i z Europy środkowo-wschodniej uzyskali potwierdzenie, że jesteśmy lojalni. Przypominacie sobie Kopacz, jak wydudkała V4 w sprawie emigrantów. Co innego z nimi uzgodniła w Pradze, a co innego zrobiła w Brukseli.
- w kraju, Polacy dostali sygnał, że ktoś ich na arenie międzynarodowej broni, że mają Premiera, rząd, który dba o interesy Polski. To jakiś kolejny krok w leczeniu kompleksów Polaków, jako ubogich krewnych, podnoszeniu morale społeczeństwa
- opozycja dostała kopa w krocze i to mocnego. Tym zachowaniem zostały ostatecznie wytrącone argumenty o polexicie, izolacji Polski, itp.
- i na koniec Tusk, został z ręką w nocniku, jak Himilsbach z angielskim. To już karta zgrana. Pierwszy sygnał o tym był po Osace, gdzie zrobiono z niego gońca, który ma zanieść wieść o wyborze Timmermansa. W trakcie obecnych negocjacji też niczym specjalnie nie błysnął. Ten rok, to pasmo jego klęsk, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Według mnie, on skończy, jak Wałęsa.

To tyle i aż tyle. Nie wiemy też do końca, co się działo za kulisami, jakie zapadły uzgodnienia i ile to kosztuje. Niemniej jednak wizerunkowo, to sukces Morawieckiego. Od czegoś trzeba zacząć. Oby Morawieckiemu nie zabrakło determinacji i konsekwencji. Wszedł do stawu z grubymi rybami, a tam walcz, albo będziesz pożarty :)

Obrazek użytkownika anakonda

03-07-2019 [10:57] - anakonda | Link:

@ Darek65

Jesli von der Leyen przejdzie w PE to razem z nominacja Christine Lagarde na szefa EZB ( Europejski Bank Zentralny )
bedzie " czarnym dniem " dla UE.
Obie decyzje personalne + podzial kilku drugorzednych ( ale waznych stanowisk w unijnym aparacie ) pomiedzy
socjalistow, zielonych i liberalow spowoduje poglebienie rozdzialu w UE. Podzialu na ( wiekszosc w PE ) Unie lewacka
i rozproszone sily konserwatywne ( mniejszosc w PE ).
W takim ukladzie bedzie mozna zapomniec o Unii " wolnych narodow ", a przyszlosc to scentralizowana Unia
w formie " stanow zjednoczonych europy " gdzie pojedyncze panstwa zostana zdegradowane do tzw. " regionow gospodarczo-kulturalnych "
poslusznie wykonywujace polecenia brukselskiej centrali.
Osobiscie widze tu jedynie kleske, a nie sukces. Sukces odniosl Soros i Bilderbergowie. 
 

Obrazek użytkownika Darek65

03-07-2019 [12:37] - Darek65 | Link:

@anakonda
Proszę pamiętać, że podziały już są. Polityka emigracyjna, strefa euro, propagowanie lewactwa i lgbt tylko te podziały utwierdzają. Pokazuje to wynik wyborów, które mówią, że dotychczasowa polityka spotyka się ogromną dezaprobatą społeczeństw zachodnich, przecież manipulowanych na maksa oraz odrzuceniem, w większości, z naszej części Europy. Do tego dochodzi jeszcze jeden czynnik, a mianowicie ekonomiczny. Kraje Europy zachodniej biednieją, do tego doprowadziła strefa euro. Oczywiście, nie jest to bieda w naszym rozumieniu, to nie chodzi o to, że nie ma co do garnka wrzucić. Oprócz Holandii i Niemiec wszystkie kraje na euro straciły. Byłem w tym roku w Austrii, zamożnym przecież kraju, rozmawiałem z tubylcami i sami mówią, że coraz trudniej się żyje. Wszystko drożeje, praca jest, ale przyzwoicie płatną trudno znaleźć. Widać, że infrastruktura się sypie, a nie zawsze się ją odnawia. Europejski Bank Centralny dodrukowywał i pewnie jeszcze dodrukowuje ogromne ilości pustego euro, aby ratować francuski i niemiecki system bankowy. To też będzie miało swoje skutki. I jeszcze jedno, na włosku wisi upadłość Deutsche Banku, którego krach, to ogromny kryzys w strefie euro. Ja myślę, że tzw. "elity" zamiast rozwiązywać realne problemy, zamiotły je pod dywan.

Obrazek użytkownika anakonda

03-07-2019 [14:40] - anakonda | Link:

@ Darek65

Widze, ze Pan nie rozumie o co chodzi, polski rzad zgadzajac sie na personalie pani von der Leyen jako nastepczyni odchodzacego Jean-Claude Junckera
zrezygnowal z idei Unii " wolnych panstw narodowych " czyli z tego co bylo dotychczas propagandowym sloganem PiS-u.
Innymi slowy Polska ( PiS ) utracila wiarygodnosc w oczach europejskich narodowych-konserwatystow.

Obrazek użytkownika Darek65

04-07-2019 [08:22] - Darek65 | Link:

@anakonda
Tak krawiec kraje, jak mu materii staje. Polski rząd ugrał to, co na daną chwilę mógł ugrać. Scalił V4, przekonał kilka krajów do wspólnego głosowania. I tyle mógł ugrać. Na więcej nie miał szans. To ważniejsze niż to, kto kim został. Poszedł sygnał, że można. To już jakaś baza do dalszych działań.
Polska nic nie utraciła, przewaga lewactwa wszelkiej maści jest znacząca. Ja myślę, że dopiero teraz poszedł sygnał konserwatystów, że można, tylko trzeba się zjednoczyć.

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-07-2019 [11:44] - Pani Anna | Link:

Wszystkich malkontentów informuję, że dzisiejsza prasa niemiecka nie pozostawia suchej nitki na Merkel, pisze się wręcz o jej klęsce i upokorzeniu. Jest to także wizerunkowa klęska dla rządu federalnego. Choćby nie wiem jak chcieć umniejszać sukces polskiego Premiera i grupy 7państw to fakt jest faktem.
 

Obrazek użytkownika Darek65

03-07-2019 [12:42] - Darek65 | Link:

@PaniAnna
Trzeba pamiętać, że media w Niemczech chodzą bardzo często "pod rękę" z rządem federalnym. Niemniej jednak napisały o przegranej Merkel, a ten news poszedł w świat. Nie każdy uważnie śledzi politykę, nie każdy zna jej meandry. Wielu przyjmuje to, co przeczytało. I taki wizerunek, przekaz poszedł.

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-07-2019 [13:54] - Pani Anna | Link:

@Darek65 Dokładnie tak. Jeżeli tak politpoprawne i prorządowe media jak niemieckie obwieściły klęske i kompromitację Merkel, to jest to prawdziwe trzęsienie ziemi.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

03-07-2019 [12:36] - zbieracz śmieci | Link:

Wybory udowodniły ,ze jak przewidywano PE nie będzie już taki sam jak poprzednio i państwa postkomusze bite  i wykorzystywane przez kraje starej unii powoli odzyskują podmiotowość  a zawierane sojusze są skuteczne nawet na takie duety jak niemcy i francja.
Żaden zawarty na wybory sojusz nie maiłby znaczenia bez udziału w nim Włoch i po wyborach to Włochy trzeba będzie wspierać bo zacznie się ich młotkowanie z powodu nadmiernego deficytu,tak jakby nadmierny deficyt nie dotyczył francji czy niemiec,tyle tylko ,że niemcy maja lepiej opanowaną kreacyjną księgowość ale też i na tym wpadali.

Obrazek użytkownika Czesław2

03-07-2019 [15:14] - Czesław2 | Link:

Prawo druku kasy bez konsekwencji, co skutkuje np emigracją polskich specjalistów do nich.

Obrazek użytkownika angela

03-07-2019 [16:41] - angela | Link:

A ruda pacynka,  to juz wiadomo co będzie robić?  On doskonale sprawdził się w sxkodzeniu Polsce,  i utrudnianiu  życia polskiemu rządowi,  już takiego skarbu, to nie zmarnują .
I jeszcze wszystkie te świństwa czynił,  jako Polak oczywiście,  bo nawet Polak  tak uważa, jak Angela, a jakże by inaczej.
Takiego " polaka" im zabraknąć nie może.