Czy political correctness odmóżdża elyty?

Cymesy serwowane ostatnio(?) przez skrzeczącą pospolitość sprawiają, że czuję się niczym matrona z dowcipu z pointą: I babcia też. Choć więc nie przepadam za publicystyką stadną, nie mogę odmówić sobie kilku uwag na marginesie rozważań rzecznika praw obywatelskich w sprawie zatrzymania Jakuba K. podejrzanego o bestialskie zaszlachtowanie dziewięcioletniej dziewczynki. Nie wtrącam się merytorycznie do dyskusji przenicowanej już na wszystkie możliwe i niemożliwe sposoby. Jedynie z uznaniem odnotowuję, że nawet totalni nie stanęli murem za wywodami Adama Bodnara. Serce rosło gdy sam oberpolicmajster Jerzy Dziewulski masakrował na wizji groteskowe argumenty profesory Płatek.
Jednak wyjątki tylko potwierdziły regułę szukania przez opozycję dziury w całym poczynań władzy. Mój znajomy twierdzi, że przypadek doktora habilitowanego Adama B. potwierdza odmóżdżający wpływ political correctness na lewacką mentalność. Ja z ostrożności procesowej wolę pisać o zamuleniu aksjologicznym. Lecz także unikam polskiego określenia poprawność polityczna, gdyż ta salonowa obłuda nie przystoi naszej narodowej tradycji walenia prosto z mostu.
Tu dygresja na marginesie. Political correctness zagraża ludzkości bardziej niż smog, ocieplenie klimatu, wojny i epidemie… Poczynając od języka, na diecie kończąc. I tak w USA istnieją biali mężczyźni(i kobiety naturalnie), ale nie ma czarnych, ani Murzynów, są tylko czarnoskórzy albo Afroamerykanie. Ostał się jeszcze Czarny Ląd, lecz i jego mieszkańcy będą z czasem nazywani Afroafrykanami. Cyganów zastąpili Romowie, homoseksualistów nieheteronormatywni, mamę i tatę rodzic numer 1 i rodzic numer 2, Boże Narodzenie święta zimowe…
Podobno jakiś Szwed przepraszał zboczeńca, który go zgwałcił, że okrutna zachodnia cywilizacja nie zapewniła mu możliwości realizacji jego praw obywatelskich w dziedzinie seksu… Oczywiście informacja, że ów figlarny gej był Arabem naruszałaby jego godność…
Jedzenie mięsa dla ortodoksyjnych wegan jest przejawem barbarzyństwa, ba, swoistym rodzajem kanibalizmu. Bliski jest zatem dzień, gdy na początek szympansy otrzymają prawa obywatelskie nie tylko w Arabii Saudyjskiej. Tę informację ze średnio wiarygodnego źródła podaję bez sprawdzenia. Podobnie jak tę, że tu i ówdzie samozwańczy kapłani udzielają kurom przeznaczonym na rosół ostatniego namaszczenia…
Wracam do wciąż jeszcze w miarę normalnego świata. Nigdy nie spodziewałem się po rzeczniku, nomen omen, PO albo jak kto woli niedorzeczniku, obiektywizmu przypisanego temu urzędowi. Pisząc: niedorzecznik skorzystałem z poetyki opozycji nazywającej na przykład reformę oświaty deformą. Na szczęście(?) rok nie wyrok, jak mawiają w pewnych kręgach. I kadencja rzecznika PO skończy się 8 września 2020 roku. Skończy się naturalnie na zapyziałym krajowym podwórku, bowiem potem czeka go błyskotliwa kariera w organizacjach międzynarodowych z szarej strefy finansowania.
Gdyby nie błyskawiczna udana akcja policji, elektryzujące opinię publiczną okrutne zabójstwo pasowałoby jak ulał do snucia mrocznych wizji Polski pod butem kliki z Nowogrodzkiej. Ale co ma wisieć… Adam Bodnar obnażył bezsensowną brutalność poczynań służb mundurowych w trakcie zatrzymania Jakuba A. I opozycja szukająca jak kania dżdżu bicza, choćby z piasku, na PiS, poczuła krew. Macherzy od czarnej manipulacji natychmiast zmontowali triadę: Jakub K., Tomasz Komenda, Igor Stachowiak. Przypomnę, że Komenda to nieszczęśnik, który przesiedział 18 lat za niepopełnione morderstwo, zaś Stachowiak zatrzymany do wyjaśnienia w błahej sprawie, zmarł po brutalnym pobiciu na posterunku policji. Wniosek? Władza odtrąbiła przedwyborczy sukces, a być może zniszczono reputację niewinnego człowieka!
Szaleństwo bzdurnych skojarzeń staje się powoli(?) metodą walki opozycji ze zdrowym rozsądkiem. Ten modus operandi zastosowała na przykład pani prezydent Gdańska doszukując się analogii między przywróceniem Westerplatte skarbowi państwa z poczynaniami dyktatury stalinowskiej. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby wkrótce zakazała Poczcie Polskiej funkcjonowania na terenie Wolnego Miasta.
Propagandziści muszą wszak uważać, by nie skończyć jak ów jeż, który pomylił szczotkę ryżową ze swą wybranką… Bo mnie wówczas pozostanie sparafrazować podpis z popularnego rysunku Andrzeja Mleczki: “zacietrzewieni progresywiści, nie pie…… bez sensu.
Zwierzyłem się z tego pomysłu na pointę znajomemu.
- Ależ wręcz przeciwnie, panie kolego - zastopował mnie. - Niech chrzanią od rana do wieczora i po fajrant. Przecież im więcej absurdów w ich ujadaniu, tym lepiej dla nas. I proszę się nie przejmować, że takie ostrzeżenia kogokolwiek otrzeźwią. Na polityczny szalej nie pomaga żaden detoks.

Sekator
 
PS.

- A co sądzisz o biciu dzieci? - Pyta prowokacyjnie mój komputer.
- Przypuszczam - jadę po bandzie, - że doktor A. B. jako człowiek szlachetny nigdy w życiu nie dał klapsa swojemu synowi.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika adarus2

25-06-2019 [16:40] - adarus2 | Link:

Napadniecie chyba na mnie wszyscy. Mnie się nie podoba zachowanie policjantów w tej sprawie. Nie podoba mi się też zachowanie mediów sprzyjających PiS-owi oraz komentarze polityków PiS. Dlaczego? Po pierwsze i najważniejsze jeśli pozwolimy policjantom na stosowanie tortur w śledztwie to oni się do tego przyzwyczają i będą stosowali. Bo zapewni im to szybką wykrywalność, bo będą się mieli czym pochwalić przed przełożonymi. Tylko czy będą to dobrze wytypowani sprawcy? Paralizatorem na każdym można wymusić przyznanie się do zbrodni której nie popełnił. Prawdziwi sprawcy w efekcie będą chodzić wolno. Oczywiście nie mam wiedzy o stosowaniu paralizatora w przypadku mordercy biednej Kristiny. Ale przypadek Stachowiaka pokazał, że pojedyńczy policjanci używają paralizatora jako narzędzie tortur. Jakub A. natomiast był torturowany na pewno. Bo wszyscy widzieliśmy w tv jak wykręcili mu ręce tak bardzo, że aż go nieśli. Drugi powód dla którego to piszę to obawa czy nie jest to wszystko szyte grubymi nićmi. Duża część policjantów to zwolennicy Platformy. Jeśli tuż przed wyborami wyjdzie, że on jest niewinny i tylko zmuszony do przyznania się to będzie się działo. A nie chcę by PO wróciło do władzy. To tyle dlaczego mi się ta sprawa nie podoba. O samych torturach zaś powiem, że można by je przywrócić. Wiem, że w Uni to nierealne, ale w nielicznych krajach azjatyckich gdzie stosuje się chłostę to przestępczości praktycznie nie ma. Ale na litość boską nie wobec podejrzanych tylko jako karę po sprawiedliwym wyroku sądu. Wiem. Jak tu mówić o sprawiedliwych wyrokach jak mamy przykład Najsztuba. Takich sędziów trzeba wymienić. Może po wyborach się uda. Ale tutaj wraca pkt 2 i czy nie wpłynie to na wynik?

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-06-2019 [19:20] - Pani Anna | Link:

@adarus2 nikt tu na pana nie napadanie, możemy co najwyżej wspólczuć. W tej sprawie napisano już chyba wszystko i jeżeli ktoś jeszcze nie zrozumiał czegoś w kwestii procedur policyjnych stosowanych przy  aresztowaniu szczególnie niebezpiecznych przestepców to cóż my możemy? Policja nie jest od tego, żeby się podobać. To nie konkurs piękności, tylko niewdzięczna i niebezpieczna służba. Nad obezwładnionym mordercą mogą się litować pensjonarki albo cyniczni gracze, do których należy np. Bodnar. Trudno stwierdzić, do której kategorii pan się zalicza. Powinien pan wiedzieć, że przyznanie się do winy nie jest "królową dowodów" i nie ma decydującego znaczenia ani w śledztwie, ani w sądzie (to może być jedynie okoliczność łagodząca przy wymiarze kary), to nie średniowiecze, oprócz przyznania się do winy musi się toczyć normalne śledztwo. Pewnie, pomyłki się zdarzają, zła wola również, ale po to właśnie wymyślono procedury, by je zminimalizować, jeżeli nie całkowicie wyeliminować. Jakub A. nie stawiał oporu ponieważ został zgodnie z procedurami obezwładniony, ale gdyby zamiast tego wystosowano mu grzeczne zaproszenie do radiowozu, to nikt nie da gwarancji, do czego taki człowiek mógłby być zdolny. Pańska postawa nie jest niestety odosobniona, np. Ameryka obserwowała to samo zjawisko w przypadku Teda Bundy, seryjnego mordercy kilkuset(!) kobiet, który w więzieniu otrzymywał tysiące listów od wspólczujących wielbicielek, a z jedną nawet się ożenił przed wykonaniem wyroku śmierci.

Obrazek użytkownika mmisiek

25-06-2019 [22:45] - mmisiek | Link:

Dla porządku - chłosta to nie tortury tylko kara.

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-06-2019 [22:51] - Tomaszek | Link:

Tak , policja i prokuratura dla odtrąbienia sukcesu zrobi wszystko . . Są fanfary  medal , klata , rąsia . Tylko potem jak gówno się rozleje  to chętnych do sprzątania nie ma . Preferencje polityczne w policji są schedą esbecką , i nic tego nie zmieni . A widać to bardziej teraz niż choćby 25 lat temu .  Cała reszta to nie żadna polityczna poprawność tylko jakaś małpia przekora , Takie małe prywatne nasranie w łebku , co by tu jeszcze z gównem zmieszać żeby wyszło oryginalnie i po linii. Polecam poczytać o sprawie Jana Ptaszyńskiego . Tam dopiero się działo . 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

25-06-2019 [23:10] - Chatar Leon | Link:

Skretynienie postpeerelowskich pseudoelit jest znacznie większe niż gdziekolwiek na świecie (i to nawet w krajach o znacznie dłuższej historii/histerii lewacko-polityczno-poprawnej).
Szczególnie ubawiło mnie doszukiwanie się naruszenia procedur w założeniu kajdanek facetowi który dokonał zabójstwa dziecka.
Akurat jestem w USA, miałem okazję odwiedzić ponad połowę stanów i parokroć widziałem (i to głównie w stanach lewackich i polit-poprawnych), że zakuwanie w kajdanki przez policję odbywa się niejako automatycznie przy zatrzymaniu podejrzanego o cokolwiek (oczywiście są różnice w przepisach stanowych i lokalnych). Policjanci na moich oczach kuli i białych, czarnych i latynosów i naprawdę nie były to ani osoby szczególnie niebezpieczne ani podejrzewane o coś poważnego. Parę dni dni temu byłem świadkiem kuriozalnej sceny, gdy policjanci w towarzystwie szeryfa chcąc ocenić trzeźwość kierowcy (w Stanach przed prowadzeniem samochodu można wypić nieco więcej niż w Polsce) kazali mu wykonywać głupie zadania typu stanie na jednej nodze czy przemarsz po jednej linii (nie było w tym żadnego robienia sobie jaj z gościa, wszystko to było śmiertelnie poważne) a potem ... gościa w kajdanki i do radiowozu.
Przed paroma miesiącami sam o mało co nie zostałem skuty z powodu kompletnej pierdoły - jakiś kretyn widząc że grilujemy z żoną w plenerze zadzwonił na policję z podejrzeniem że chcemy coś podpalić. 

Obrazek użytkownika Jabe

26-06-2019 [01:22] - Jabe | Link:

To policja z góry wiedziała, że ten facet dokonał zabójstwa dziecka? Plebs z tego kraju podobnie jak elity cywilizacją nie trąci, niestety.

Obrazek użytkownika mmisiek

26-06-2019 [03:31] - mmisiek | Link:

Akurat policja nie jest od tego aby domniemywać niewinność.

Obrazek użytkownika Jabe

26-06-2019 [13:38] - Jabe | Link:

Zdaniem Chatara Leona założenie kajdanek akurat przy aresztowaniu mordercy dziecka jest uzasadnione. Zatem policja jest wg niego od osądzania.

Obrazek użytkownika angela

26-06-2019 [20:31] - angela | Link:

Jabe@, i inni obroncy poprzedniej kliki ,  nie rozumie, że wsadzić domniemanego przestępcę/ niewinnych się nie zamyka/ do suki, nie zakładając kajdanek,  to duży błąd,  bo nie wiadomo, czy zatrzymany, w odruchu  wzburzenia, nie zaatakuje policjanta.  
Wtedy dochodzi jeszcze jeden zarzut, atak na funkcjonariusza publicznego. 
To Jabe, i inni, poszukajcie lepszych argumentow na PiS,  a jeżeli ich nie ma, to fałsz i manipulacja, która wylewa się z waszych śmiesznych argumentow, wcale wam nie pomaga, a ta glupota wasza, wręcz odrzuca nawet tych,  którzy by chcieli na was głosować. 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

26-06-2019 [19:12] - Chatar Leon | Link:

Mam wrazenie ze niektorzy interpretuja tutaj dosc osobliwie zasade domniemania niewinnosci. W sposob absurdalny.
Skoro zatrzymywany jest nieosadzony i stosujemy zasade domniemania niewinnosci to nie mozna mu zalozyc kajdanek? To moze idzmy jeszcze dalej: moze w ogole w imie zasady domniemania niewinnosci nie mozna nikogo zatrzymac?