O "niezależnych" mediach

 
Przedwczoraj [13.06.2019]  ubawił mnie niezmiernie wpis Stanisława Janeckiego na Twitterze:

  "To piękne obserwować, jak niezależna do szpiku kości TVN na wszystkich kanałach sławi polsko-amerykański sojusz i "przełomową" wizytę Andrzeja Dudy. Nieba by przychylili. I amerykański właściciel absolutnie nie ma z tym nic wspólnego. To z czystej miłości do niezależności." {TUTAJ}.

  Przypominam, ze właścicielem TVN jest firma amerykańska.  W toku ciekawej dyskusji na temat tego wpisu jeden z komentatorów stwierdził, że media związane z Niemcami reagują zupełnie inaczej i np.  "Der Onet " zamieścił wywiad z gen. Skrzypczakiem, który skrytykował zakup przez Polskę amerykańskich samolotów F-35:

  "Uważam, że nie stać nas na takie zakupy. Nie mamy takich pieniędzy w budżecie państwa, bo kupujemy HIMARS-y (system rakietowy o zasięgu ok. 300 km - red.) i rozwijamy system antyrakietowy. Koszt jednego myśliwca F-35 to zwykle ok. 90 mln dolarów za sztukę, przy większym zakupie ok. 80 mln dolarów. Amerykanie twierdzą, że koszt będzie pewnie dwukrotnie wyższy z uwagi na to, że samolot musi mieć również uzbrojenie i wyposażenie. Najwcześniej będziemy mogli o tym myśleć w przyszłym roku i później. Poza tym samoloty te nie mają pełnej zdolności operacyjnej, bo mają problemy techniczne. Amerykanie wprowadzają teraz program naprawczy myśliwców, który ma poprawić zdolności tych samolotów. " {TUTAJ}.

  O innych [najczęściej negatywnych] reakcjach niemieckich mediów można się dowiedzieć z TVP Info {TUTAJ}.  Co z tego wynika?  Ano to, iż media, podobnie jak kapitał mają narodowość, a ich zupełna niezależność jest fikcją.  Przekonały się o tym boleśnie Wikileaks, które powierzyły prasie opracowanie wykradzionej z USA poczty dyplomatycznej.  Media publikowały tylko to, co pasowało do polityki ich państw i cała akcja spaliła na panewce.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zunrin

15-06-2019 [22:26] - Zunrin | Link:

Ale za to Onet pewnie będzie wychwalał pomysł zakupu niemieckich okrętów podwodnych...

Obrazek użytkownika Jabe

16-06-2019 [00:17] - Jabe | Link:

Jaką narodowość mają media, które Pani pominęła?

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-06-2019 [11:08] - Marek1taki | Link:

Krzepiaco brzmi jedynie zaniepokojenie Rosji operowaniem z Polski dronami. Tyle, ze one nie beda nasze tylko w rekach przyjaciol Rosji. W szczerosc slow Trumpa (o przyjaxni z Rosja) jednakze wierze.

Obrazek użytkownika maxilampus

16-06-2019 [14:47] - maxilampus | Link:

hehehe..Precise !
Budowa luxusowewgo resortu wypoczynkowego na Mazurach dla 1000 amerykanow za ogromne pieniadze plus koszty ich utrzymania ,,kiedy mozna postawic  nowe koszary i zatrudnic 1000 mlodych Polakow do robienia tego samego za 1/100 ..Cos mi sie wydaje,ze wartosc bojowa 1000 uzbroionych na tym samym poziomie Polakow byla by o niebo lepsza :-))
No i broniliby Polski a nie zwineli by " taktycznie" dupy do Niemiec jak sie zacznie prawdziwa wojna..Taka ta Polska polityka :-))