Nowe wybory w Izraelu. Żydzi znowu naplują na Polskę

    Wczoraj [29.05.2019] dowiedzieliśmy się, że:

"Benjamin Netanjahu nie stworzył rządu. Będą wybory w Izraelu".  I dalej: "To pierwsza w historii sytuacja, by po wyborach w Izraelu kandydatowi na premiera nie udało się utworzyć koalicyjnego rządu. Negocjacje w tej sprawie trwały siedem tygodni. Rozmowy nie przyniosły efektu, a członkowie parlamentu zagłosowali za rozwiązaniem Knesetu. (...) Za rozwiązaniem parlamentu głosowało 74 członków Knesetu, przeciw było 45. Przyspieszone wybory w Izraelu odbędą się 17 września." {TUTAJ}

  Przypomnę, że poprzednie wybory parlamentarne w tym kraju miały miejsce 9 kwietnia.  Wtedy dziennik "Polska" pisał {TUTAJ}:

  "Prawicowy Likud Netaniahu i centrolewicowy sojusz Niebiesko-Białych byłego generała Benny’ego Gantza zdobyli najwięcej głosów. Ale to Netanjahu ma większą zdolność koalicyjną i ma szanse zostać premierem na piątą kadencję.".

  Jak widać  - nie został.  Dla Polski oznacza to powtórkę z rozrywki.  Kampania przed kwietniowymi wyborami w Izraelu polegała na obrzucaniu Polski błotem i demonstrowaniem zoologicznego antypolonizmu przez izraelskich polityków.  Teraz będziemy mieli jeszcze raz to samo.  Mam nadzieję, że polska dyplomacja dzielnie stawi czoło żydowskiej propagandzie bez ustępliwości oraz bez podlizywania się Żydom.

  Także wczoraj dowiedzieliśmy się też o planowanym na koniec czerwca "szczycie bezpieczeństwa" Izrael-Rosja-USA w Jerozolimie.  Czytamy:

  "Pod koniec czerwca w Jerozolimie odbędzie się spotkanie doradcy prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona, sekretarza Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołaja Patruszewa i izraelskiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Meira Ben-Szabata.(...) O spotkaniu poinformował w środę Biały Dom; w czwartek potwierdziło je źródło w Radzie Bezpieczeństwa Rosji cytowane przez agencje TASS. Oświadczenie strony amerykańskiej głosi, że strony "omówią kwestie regionalnego bezpieczeństwa".  Komunikat Białego Domu ukazał się tuż przed głosowaniem w Knesecie, w którym zadecydowano o rozwiązaniu izraelskiego parlamentu. Nowe wybory w Izraelu odbędą się 17 września.
Po głosowaniu premier Benjamin Netanjahu podkreślał wyjątkowość planowanego spotkania i to jak jest ono istotne dla bezpieczeństwa jego kraju. - Nigdy w historii nie było takiego spotkania w Izraelu. Nigdy - zapewniał, nie ujawniając jednak co dokładnie będzie jego tematem.
  Portal Times of Israel pisze o "bezprecedensowym izraelsko-rosyjsko-amerykańskim szczycie bezpieczeństwa". Dodaje, że zostaną na nim omówione sprawy dotyczące Syrii i Iranu.
Rosja w konflikcie syryjskim jest sojusznikiem Iranu i prezydenta Baszara el-Asada. Izrael dąży z kolei do usunięcie z Syrii irańskich milicji. Na ich pozycje regularnie przeprowadza naloty." {TUTAJ}.  

  Miesiąc temu ukazał się {TUTAJ} artykuł "Putin Walks Tightrope Between Israel And Iran – Analysis", w którym opisano jak Putin od dawna lawiruje miedzy Iranem a Izraelem.  Warto się z nim zapoznać.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-05-2019 [22:26] - Marek1taki | Link:

To jeszcze lichszy szczyt antyirański niż ten w  Warszawie. Do nas przynajmniej przyjechali z egzotycznych krajów.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

30-05-2019 [23:42] - Zygmunt Korus | Link:

Dogadanie się w sprawie Iranu, żeby uniknąć wojny w Zatoce Perskiej, nie uratuje Polski przed haraczem 447. Jeśli jednak nastąpi atak na Iran, to tym bardziej. Bo pieniądze będą raketerom potrzebne po trupach.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

31-05-2019 [06:54] - AŁTORYDET | Link:

Jest dokładnie na odwrót. Atak na Iran, zmusza Izrael do spokoju w relacjach z innymi. O wiele bardziej groźne jest to, co dostaną Rosjanie, w zamian za opuszczenie irańskiego sojusznika. Z tego choćby powodu, nie możemy wspierać agresji na Persów. W 1956, awantura o Suez, dała kacapom wolną rękę w mordowaniu Węgrów. Myślę, że Zełeński i Łukaszenka, mają o czym myśleć. 

Obrazek użytkownika Jabe

31-05-2019 [16:45] - Jabe | Link:

Z tego, że Rosjanie będą mieć wolną rękę, nie wynika, że nas uratują przed haraczem 447.