Tusk, a z nim Kwaśniewski i Czarzasty. Komuna 2.0?


Kampania wyborcza ciągle trwa. Toteż Koalicja Europejska zorganizowała dwa dni temu marsz w Warszawie pod hasłem "Polska w Europie". No cóż, wygląda na to, że spindoktorzy z Koalicji Europejskiej nie mają chyba zbytniej inwencji, bo hasło choć prawdziwe jest jakieś takie płaskie. Nie ma w sobie nic z polotu tego, które ma PiS, czyli „Polska sercem Europy”. Hasło, które nawiązuje do tego o czym Polacy marzą. Aby nie tylko być w Europie, ale też decydować o tym jaka Europa będzie. Tak jak serce człowieka decyduje o tym jaki on jest.
Natomiast przemówienie D. Tuska, kończące ten marsz, polot i owszem miało. Nawołując do głosowania na KE, m.in. mówił: „głosujecie też na wolną, demokratyczną Polskę bez strachu, bez przymusu, bez pogardy wobec drugiego”.  Piękne słowa, nic tylko przyklasnąć. Oczywiście te słowa D. Tuska jak zwykle mają drugie dno. Ten, kto nie głosuje na KE, głosuje za Polską zniewoloną, niedemokratyczną, ze strachem, przymusem i pogardą. Jednym słowem, tak głosują ludzie, którzy mają zamiar poprzeć PiS.
No cóż kampania wyborcza ma swoją logikę. I słowa różne padają. Toteż słowa, słowami, ale trzeba zapytać, kiedy taką Polskę rzeczywiście mieliśmy? Młodzi nie pamiętają, ale starsi nie zapomnieli. Niezależnie od tego co sugeruje D. Tusk, prawda jest taka, że taka Polska była za komuny. Wtedy, kiedy nie było wolności, natomiast był strach, przymus i pogarda.
Na początku notki zamieściłem zdjęcie z tego przemówienia. I proszę zobaczyć, kto stoi na trybunie (z prawej strony) razem z D. Tuskiem? Czy nie są to ludzie z tamtego czasu? Z czasu strachu, przymusu i pogardy? Otóż, na pierwszym planie (z prawej strony) stoi A. Kwaśniewski, prominentny komunistyczny aparatczyk z tamtego czasu. A z tyłu za nim Włodzimierz Czarzasty, aktualnie przewodniczący SLD, partii wywodzącej się w prostej linii z Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Partii, która przez blisko pięćdziesiąt lat budowała i utrwalała w Polsce komunizm. 
Po pięćdziesięciu latach zniewolenia, szczęśliwie komuny się pozbyliśmy. Władysław Frasyniuk, człowiek, niewątpliwie w walce z komuną zasłużony, swojego czasu w wywiadzie dla Gazety Wyborczej powiedział: ‘W pisowskiej telewizji ciągle o zniewolonym narodzie, o klęsce, o komunistach. Tylko, że myśmy ich ***** po-ko-na-li!’ Na to, stojący wczoraj na trybunie razem z D. Tuskiem, W. Czarzasty mu odpalił: ‘Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, *****, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li’.
I co? Czy to zdjęcie ludzi Koalicji Europejskiej, razem z postkomunistami na trybunie wyborczej, nie potwierdza tego co mówił Włodzimierz Czarzasty? Co więcej, czy naocznie nie pokazuje, kto się dogadał?
Salon24* ma to do siebie (i chwała mu za to), że piszą tu i czytają ludzie obydwu opcji politycznych. Są tutaj zarówno zwolennicy Platformy jak i PiS-u. Więc mam pytanie do zwolenników PO, czyli wyborców Koalicji Europejskiej. Czy głosowanie na ludzi, którzy uczestniczyli w systemie, który niósł strach, przymus i pogardę – jest gwarancją tego o czym mówił D. Tusk?

* Notka została napisana do zamieszczenia na portalu Salon24

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

20-05-2019 [13:01] - Jabe | Link:

Przepraszam za złośliwość, ale gdy PiS dołączy, Okrągły Stół będzie już w komplecie.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

20-05-2019 [14:32] - Kazimierz Kozio... | Link:

red bastards
youtube.com/watch?v=kd3FGPeaANg

Obrazek użytkownika xena2012

20-05-2019 [16:35] - xena2012 | Link:

A jednak spindoktorzy KE mają inwencję.Spot Millera walczacego na macie z zawodnikiem sumo i kładącym go jednym ruchem ręki na łopatki to przecież szczyt inwencji.

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-05-2019 [20:52] - Marek1taki | Link:

PiS i PO są filosemickie na dwa sposoby, PiS jest prosyjonistyczny, a PO internacjonalistyczna. To antysemityzm w stosunku do inter- i do pro-, a polityka przeciw całemu człowieczeństwu, które nie uznaje ani syjonizmu ani marksizmu.

Obrazek użytkownika angela

21-05-2019 [20:54] - angela | Link:

W takim razie, z kim ta Unia Wolności, o wolność walczyła, skoro z komunistami reka w rękę idzie.
Co zrobili z Solidarności, jedno wielkie szyderstwo. 
Ci ludzie, znów chcą być przywódcami Polaków, 
Komuna jest, i czai się w postaci tych ludzi, Tuska i reszty tej antypolskiejj ferajny.