Groteskowa zabawa w chowanego z delegacją Izraela

  Cala sprawa zaczęła się przedwczoraj, w niedzielę 12 maja 2019.  Najpierw w mediach izraelskich, a potem w polskich pojawiła się wiadomość, że w poniedziałek, 13 maja przyleci do Polski delegacja rządu Izraela, by rozmawiać o ustawie 447 i tzw. restytucji mienia żydowskiego {TUTAJ}.  Jednak już w nocy z niedzieli na poniedziałek polskie MSZ wydało komunikat:

  "Komunikat MSZ
W nawiązaniu do publikacji medialnych MSZ pragnie zdementować, że 13 bm. złoży wizytę w Warszawie izraelska delegacja na czele z panem Avi Cohen -Scali, dyrektorem generalnym Ministerstwa Równości Społecznej.
W związku z dokonaną w ostatniej chwili przez stronę izraelską zmianą składu delegacji, która mogła sugerować, że rozmowy miałyby koncentrować się na kwestiach restytucji mienia, strona polska podjęła decyzję o odwołaniu wizyty izraelskich urzędników.  
Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych" {TUTAJ}.

  To jednak Żydów nie zniechęciło.  Wczoraj okazało się iż delegacja izraelska wylądowała jednak w Warszawie.  Napisał o tym Marcin Makowski {TUTAJ}:

"Marcin Makowski
‏ Ciekawa sprawa, z tego co mówią moje źródła delegacja Izraela pomimo odwołania wizyty ze strony polskiego MSZ i tak przyleciała do Warszawy, odbywając nieoficjalnie inne spotkania bez udziału polskich władz. Póki co nie jest jasne z kim dokładnie i na jaki temat. 
09:37 - 13 maj 2019 z: Kraków, Polska".

  Informację tę potwierdzili także inni.  Dzisiaj, 14 maja w portalu wPolityce.pl ukazała się wiadomość: "Kuriozum! Żydowska organizacja: "Jesteśmy rozczarowani". Szczerski: Nie ma podstaw prawnych, żeby dochodzić roszczeń" {TUTAJ}.  Czytamy w nie m.pn.:

  "Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski pytany we wtorek w RMF FM, dlaczego Kancelaria Prezydenta nie przyjęła izraelskiej delegacji, powiedział, że z delegacją miał spotykać się minister w KPRP Wojciech Kolarski, „w ramach swoich obowiązków dotyczących relacji ze środowiskami żydowskimi”. Jak dodał, spotkanie nie doszło do skutku „z tego samego powodu, z jakiego MSZ odwołał wszystkie inne spotkania”.

  Wszystko to robi wrażenie jakby izraelska delegacja przyjechała do Warszawy, by bawić się w chowanego z polskimi władzami.  Wczoraj późnym wieczorem portal TVP Info podał {TUTAJ}, że:

  "Delegacja izraelska, której w Polsce wizytę odwołało Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP ze względu na zmiany poczynione w ostatniej chwili przez Izraelczyków, była przygotowywana przez cztery lata – ujawnia portal dziennika „Jerusalem Post”. Wizyta miała być inicjatywą minister równości społecznej Gili Gamliel i zanim w ogóle doszła do skutku, już określono ją mianem „bezprecedensowego sukcesu dyplomatycznego”.  Portal jpost.com potwierdza, że na czele izraelskiej delegacji miał stać Awi Koen Skali, dyrektor generalny Ministerstwa Równości Społecznej. Nie pisze natomiast, że decyzję w tej sprawie – jak wynika z informacji podanej przez ministra Jacka Czaputowicza – podjęto w ostatniej chwili.
Zdaniem izraelskiego portalu omawianie kwestii „zrabowanej podczas holokaustu żydowskiej własności” było zasadniczym celem wizyty. Ministerstwo Równości Społecznej potwierdziło, twierdzi portal, że delegacja do Polski stanowiła element planu działania na rzecz „odzyskania żydowskiej własności” w pięciu różnych krajach. (...)
  Późnym wieczorem portal zaktualizował tekst, usuwając z niego fragmenty o czteroletnich przygotowaniach, sukcesie dyplomatycznym oraz cytaty z wypowiedzi Lapida i tłumacząc decyzję polskiego MSZ kampanią wyborczą do Parlamentu Europejskiego. ".

  Mogłoby z tego wynikać, że Żydzi maja nadzieję, iż po polskich wyborach uda im się coś więcej uzyskać.  Innego zdania jest Matka Kurka [Piotr Wielgucki],  W swoim dzisiejszym tekście "Posłanie żydowskiej delegacji na drzewo należy odczytać jednoznacznie, koniec zabawy!" {TUTAJ} pisze:

  "Politycy USA nie mogą powiedzieć Żydom, żeby poszli sobie w diabły, nie mogą też wydać dekretu, który byłby prawnie obowiązujący poza granicami USA, no to podpisali Żydom weksel bez żadnego pokrycia, którym Żydzi chcieli szantażować Polaków. Narzędzie szantażu przez jakiś czas psuło krew polskiemu rządowi, ponieważ było używane w kontekście kluczowych dla Polski porozumień z USA, ale w tej chwili mogę ze 100% gwarancją powiedzieć, że zabawa się skończyła. Odwołanie spotkania z delegacją izraelską, dla jasności trzecioligową delegacją, a nie spotkania na szczycie, jak to przedstawiali „narodowcy”, jest mimo wszystko mocnym akcentem dyplomatycznym. Jeszcze mocniejsze jest stanowisko MSZ, jasno i precyzyjnie wyartykułowane, chodziło o zmianę składu delegacji, która to zmiana sugerowała temat rozmów związany z ustawą 447. Dodatkowy i ponowny komunikat wysłał Jarosław Kaczyński i tak ostro jeszcze się nie wypowiadał w tej kwestii (...) Po wygłupach żydowskich polityków, którzy prześcigali się w polewaniu Polaków „antysemickim” mlekiem, było znacznie łatwiej politycznie ustawić polską odpowiedź i ostatecznie powiedzieć dość. Zwracam uwagę na jeszcze jedną istotną okoliczność ułatwiającą twardą ripostę udzieloną Żydom. Zaledwie 7% Polaków uważa, że jesteśmy Żydom winni odszkodowania. Pisałem już o tym, ale jeszcze raz powtórzę. Bogu dziękować ta absurdalna i bezczelna żydowska lichwa jest w Polsce nie do przeprowadzenia,".

  No cóż, mam nadzieję, iż Matka Kurka ma rację i polskie władze, przestraszone własną śmiałością - nie zaczną się znów chyłkiem wycofywać.  Powinniśmy ich pilnować.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

14-05-2019 [22:51] - Jabe | Link:

Niezborność poczynań rządu nadwiślańskiej autonomii przeraża (vide ustawa o IPN), ale w tym Izraelu też mają niezły bajzel. Jest przecież oczywiste, sprawy że nie należy rozdmuchiwać przed wyborami, żeby tubylców nie płoszyć. Widać z tego, że mózg tego przedsięwzięcia jest gdzie indziej.

Bogu dziękować ta absurdalna i bezczelna żydowska lichwa jest w Polsce nie do przeprowadzenia – Z tego Piotra Wielguckiego to jednak marzyciel.

Powinniśmy ich [rządzących] pilnować. – Niby jak? Sama Pani deklarowała, że wyborczy krzyżyk nie wchodzi w rachubę.

Obrazek użytkownika mmisiek

15-05-2019 [01:28] - mmisiek | Link:

Z tym krzyżykiem to już taki urok systemu, zwykły wyborca w trakcie kadencji nijak nie ma jak pokazać swoim wybrańcom ostrzeżenia i żółtej kartki choćby ci poniewierali nim na wszystkie strony. Zostaje tylko dylemat przy urnie - kolejny raz "zawierzyć i ufać" czy od razu dać kartkę czerwoną.

Obrazek użytkownika maxilampus

15-05-2019 [13:13] - maxilampus | Link:

..."Wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek (PiS) poinformowała w środę, że projekt Kukiz‘15 dotyczący ochrony własności RP przed roszczeniami wysuwanymi m.in. w związku z amerykańską ustawą 447 został zdjęty z porządku obrad obecnego posiedzenia Sejmu."...
Zaczyna sie...tak jak z ustawa IPN
 

Obrazek użytkownika maxilampus

15-05-2019 [17:04] - maxilampus | Link:

Sa jacys chetni do skomentowania tej wiadomosci ?...

Obrazek użytkownika Jabe

15-05-2019 [18:15] - Jabe | Link:

Sprawie trzeba ukręcić łeb od razu, żeby nie było jak z ustawą o IPN.

Obrazek użytkownika maxilampus

15-05-2019 [02:06] - maxilampus | Link:

Doprawdy ????
Cala afera ma duzo szerszy kontekst niz odzysknie "zrabowanego zydowskiego majatku"..Prosze uwaznie ogladnac "zapomniany" film z obrad Zydow z 2012 roku zorganizowanych a jakze przez Gethe Instytut...wsrzasajace...https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika RinoCeronte

15-05-2019 [16:11] - RinoCeronte | Link:

To się w głowie nie mieści!!!

Obrazek użytkownika maxilampus

15-05-2019 [02:13] - maxilampus | Link:

Jestem ciekaw czy Trump uzyl wczoraj Orbana jako posrednika aby przekazac ta wiadomosc Polsce ?

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-05-2019 [06:31] - Marek1taki | Link:

"Powinniśmy ich pilnować."
Filosemici z PiS zasłużyli przez półtora roku na takie stwierdzenie. Ich filosemityzm jest zresztą wysoce selektywny. W Polsce mieszka wiele, może więcej niż w Izraelu, osób pochodzenia żydowskiego, spolonizowanych od kilku pokoleń, wyznania katolickiego, zarówno spełniających, jak i nie spełniających kryteria żydowskie przynależności do ich wspólnoty. Premier Morawiecki spełnia te kryteria poprzez pochodzenie ze strony matki, a był źle potraktowany przez żydowskie media i polityków, i bez znanej mi reakcji środowisk żydowskich by wziąć go w obronę. Filosemici z PiS stawiają się jako reprezentanci Polski w sytuacji, że interesy obywateli IIRP i Polski obecnej są instrumentalnie traktowane z wykorzystaniem  argumentu etnicznego (co jest sprzeczne z prawem polskim), a nawet to w sposób dialektyczny, czyli z podziałem na lepszych i gorszych potomków Żydów.
W sytuacji gdy można było problem żydowskiej wrogości przeciąć wydaleniem z Polski ambasador Azari pozostał niewykorzystany i doprowadził do złych stosunków polsko-żydowskich. Izrael dąży systematycznie do stałego ich pogarszania. Pytanie brzmi jaki status mają przyjeżdżający do Polski urzędnicy rządu Izraela, i jak są rozwiązywane w stosunkach międzynarodowych takie wizyty nieoficjalne o potencjalnie (a zwłaszcza oficjalnie) dywersyjnym charakterze?

Obrazek użytkownika anakonda

15-05-2019 [06:44] - anakonda | Link:

Dziwie sie, ze do tej pory nie przyszlo nikomu na mysl iz to tylko " gonienie kroliczka ",
taki odwet za polskie " zadanie reparacji " od Niemcow.
BRD to dzialka Izraela, wiec wszystkim innym wara od niej. :))

Obrazek użytkownika angela

15-05-2019 [08:56] - angela | Link:

Czy zastanowił nas, grzanie tematu 447 przed samymi wyborami??!
Przecież jest logiczne, że te tzw. Pertraktacje z Izraelem NIE SŁUŻĄ PISOWI, to znaczy, że Izraelowi zależy bardzo, żeby PiS nie wygrał wysoko. Świadczy to niezbicie, że Kaczyński nic nie obiecywał, a ile razy było powtarzane przez Rząd, nie zamierzamy im nic płacić. 
Może Żydzi chcą połączyć zwrot reparacji przez Niemcy dla Polski, ale dlaczego cały czas wprowadzany jest chaos informacyjny na NB. 
Ile tutaj trolli pracuje, dla oglupienia Polaków czytających NB, a w rezultacie na wynik wyborczy  Chcecie słabej Polski, ewidentnie, bo ustawa 447, nie może przycmic tego co Rzad do tej pory zrobił dla Polski i Polaków, i z czym walczy każdego dnia. Złodzieje poprzedniej ekipy, zamykani niemalże codziennie, a komisje weryfikacyjne ujawniają bezczelność poprzedników w rozkradaniu Polski, zaprzedaniu obcym państwom. 
CHCECIE POWROTU TEGO BAGNA, CO NISZCZYLO POLSKĘ??? 

Obrazek użytkownika anakonda

15-05-2019 [09:56] - anakonda | Link:

@ Angela

" Może Żydzi chcą połączyć zwrot reparacji przez Niemcy dla Polski,"
----------------------------------------------------------
Z czym mieliby Zydzi polaczyc te " reparacje " ?

Obrazek użytkownika Dorota M

15-05-2019 [10:40] - Dorota M | Link:

Takie ilości kłamstw i głupot jakie opowiadają bossowie Konfederacji na ten temat, grzejac atmosferę przez wyborami, to sugeruje jakiś ciagły nacisk na nich z zewnątrz. Zasatanawiam sie w jakim stopniu zależy im na przegranej PIS, a w jakim w ogóle na Polsce. Ta zaciekłość i nienawiść przenosi sie w mediach społecznościowych na ich zwolenników, którzy nie zdaja sobie sprtawy z tego, jakie bedą konsekwencje dla Polski jeżeli wygra PO z koalicjantami.

Obrazek użytkownika maxilampus

15-05-2019 [13:38] - maxilampus | Link:

.." trzeba doprowadzic do sytuacji aby Polacy nie mieli innego wyboru poza glosowaniem na PIS"...J.J. Lipski glowny Mistrz Masonski Lozy Masonskiej Kopernikus ..prywatnie dodam mentor Kaczynskich...
PIS aby przetrwac MUSI odejsc od tej formuly politycznej !
Jest w PIS wielu gorliwych patriotow i szczerych Polakow..stali sie oni zakladnikami falszywej i anty-polskiej polityki Kaczynskiego ( nie utozsamiac programow socjalnych z Polska racja stanu)..i najwyzszy czas aby "przewietrzyc" PIS  z tej masonskiej ideologicznej trucizny..Polska potrzebuje zjednoczenia patriotycxznych sil ..tylko w ten sposob moze przetrwac..

Obrazek użytkownika Dorota M

15-05-2019 [15:49] - Dorota M | Link:

@maxilampus. To sie nazywa trollowanie na całego. Nalezy dodać Masonów, przyrzeczenie czegoś w ukryciu Żydom, no i wychodzi jakimi potworami są pisowcy, a w szczgólnosci Kaczyński. Potem radzi się politykom PIS, że powinni pozbyć sie Kaczyńskiego, żeby przetrwać i móc dalej rządzić, już bez jego złych posunięć, bo to szkodzi tej formacji politycznej. Ta troska jest wzruszająca. Podobna jest troska o KK ze strony lewactwa. Chcą nawet pomagać hierarchom KK wyłapywać pedofili wśród księży i uczestniczyć w komisjach kościelnych, żeby "pomóc". Jest tylko jedno zdanie w Pana wywodzie, które ma sens. Nalezy zjednoczyć wszystkie foramcje patriotyczne w trosce o Polskę, co nie znaczy, że włąsnie nie są zjednoczone. Nie zaliczam Konfederacji do sił patriotycznych, ponieważ ich radykalna nienawiśc do PIS, niezauważanie jakichkolwiek dobrych posunięć tego rządu i dążenie do unicestwienia tej jedynej politycznej foramcji  w Polsc, która jest w stanie zachować Polskę niepodległą. To działanie dyskwalifikuje Konfederację, jako odpowiedzialnych partnerów politycznych. Ponadto ten konglomerat całkowicie odrębnych poglądowo partii, nie daje szans zachowania ewentualnej przyszłej spójności programowej tego tworu politycznego. Tu tylko chodzi o dorwanie się do uczestniczenia w władzy, bez jekichkolwiek do tego kwalifikacji.

Obrazek użytkownika maxilampus

15-05-2019 [17:02] - maxilampus | Link:

Hehehe.."nie daje szans zachowania ewentualnej przyszłej spójności programowej"..Przestan blablac...Jaka jest "spojnosc programowa" Kaczynskiego i jego przyd..ow juz wiemy :-))..Jawny filosemitym ,ktory stoi na drodze Polskiej racji stanu...Kaczynski na emeryture!!

Obrazek użytkownika Dorota M

16-05-2019 [10:34] - Dorota M | Link:

Odpowiedź PANA to tylko pyskówka, więc proszę sobie rozmawiać ze sobą.

Obrazek użytkownika Jabe

15-05-2019 [11:36] - Jabe | Link:

Co do tej pory rząd zrobił dla Polski i Polaków? Co zrobił w polityce międzynarodowej w szczególności?

Sprawa roszczeń nie jest nowa, ale dopiero ustawa 447 przelała kielich. Czy USA zależy na upadku PiS-u?

Obrazek użytkownika xena2012

15-05-2019 [10:36] - xena2012 | Link:

Nie jest jednak ustalone do dziś z kim spotyka się ta szwendajaca po Polsce tajemnicza delegacja izraelska.Czy można tolerować w Polsce samowolny przyjazd jakiejś delegacji i spiskowanie nie wiadomo z kim?Co na to służby,nie monitorują ,,naszych braci'' jak ich kiedyś nazwał minister Brudziński?

Obrazek użytkownika tricolour

15-05-2019 [13:15] - tricolour | Link:

@Xena

Jak to Pani ładnie określiła, szwendająca się delegacja sprzedała lokal na Nowogrodzkiej, siedzibę PIS i postawi tam hotel.

Poloneza "447" czas zacząć...

Obrazek użytkownika angela

15-05-2019 [18:38] - angela | Link:

Dobre,  Rząd i Kaczyński maja odpowiadać za każdego, kto ma ochotę przyjechać do Polski. 
Ustawa 447,jest jak Yeti, o którym wszyscy rozprawiaja a nikt go nie widział. 
Pytałam @krzysztofjaw, który przytoczyl niemalże połowę talmudu, ale do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi. 
Może pani Elig, która też gęsto dyskutuje o ustawie, wskaże i przytoczy miejsce, w którym pisze że Polska ma zwrócić pieniądze Żydom za mienie pozydowskie. 
 

Obrazek użytkownika maxilampus

15-05-2019 [19:10] - maxilampus | Link:

Lzesz jak bura suka...https://www.haaretz.com/israel...
i najlepsze :https://polandin.com/42630327/...
..."The Polish government introduced draft legislation to address this issue over a year ago. This issue is particularly important for Holocaust survivors, and their families, whose property was taken first by the German Nazis and then again by Communist Poland. We hope for a renewed dialogue with Poland so that they can address this historical injustice. WJRO appreciates the longstanding concern of Israel and the United States, as well as other countries, on this issue."..
 

Obrazek użytkownika xena2012

15-05-2019 [19:12] - xena2012 | Link:

A kto powiedział,że ten zwrot ma się odbyć w pieniadzach?

Obrazek użytkownika maxilampus

15-05-2019 [19:17] - maxilampus | Link:

http://www.israelnationalnews....
No i oczywiscie tradycyjne :.."Anti-Semitic concerns regarding Poland have recently resurfaced."...hehehehe

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-05-2019 [20:55] - Imć Waszeć | Link:

Niech Pan cytuje fragmenty z tych ichnich gazet, bo treści lubią się tam zmieniać zgodnie z przekazem dnia jak w sowieckiej Rosji.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-05-2019 [19:15] - Imć Waszeć | Link:

O czym mówił Mike Pompeo? O krasnoludkach?

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-05-2019 [19:53] - Marek1taki | Link:

Delegacja Izraela pokazał, że rząd Polski nie jest jej do niczego potrzebny. Mają swoje sprawy do załatwienia, to i bez listka figowego się obejdzie.