List otwarty do Senatora J.F Libickiego.

Szanowny Panie Senatorze Libicki

W dniu 24 listopada 2011 na portalu „Salon24” opublikował Pan tekst,

http://jflibicki.salon24.pl/36...

który swoją treścią stara się wyśmiewać zagadnienia związane z dochodzeniem w sprawie śmierci 96 osób w tym Prezydenta RP, prof.Lecha Kaczyńskiego, Pierwszej Damy, Najwyższych Oficerów Wojska Polskiego, Najwyższych Urzędników Rzeczypospolitej Polskiej, Elity Narodu Polskiego, nieodżałowanej załogi lotu PFL-101.

W związku z powyższym, że jako człowiek uważam, że trzeba stawać w obronie Tych, który się już bronić nie mogą pytam się, czy jako Senator Rzeczypospolitej Polskiej może poprosić Pan przyjaciół z Platformy Obywatelskiej o zaprezentowanie opinii publicznej odpowiedzi na następujące pytania:

-----------------------------------------------------------------
1. Jakiego rodzaju badania i w jakim zakresie przeprowadziła komisja J.Millera lub polska prokuratura aby potwierdzić lub wykluczyć występowanie substancji wchodzących w skład materiałów wybuchowych konwencjonalnych? Proszę o szczegółowy opis dotyczący: materiału podlegającemu badaniu; liczbie próbek; nazwy substancji, które były badane.

2. Czy komisja J.Milera lub polska prokuratura otrzymała od Rosjan i komisji MAK ekspertyzy badań na wykluczenie lub potwierdzenie użycia substancji i materiałów wybuchowych niekonwencjonalnych oraz bądących częścią broni niekonwencjonalnej. Jeśli tak to jakich?

3. Czy komisja J.Milera lub polska prokuratura przeprowadziła własne ekspertyzy na wykluczenie lub potwierdzenie użycia ładunków wybuchowych niekonwencjonalnych oraz substancji bądących częścią broni niekonwencjonalnej? Jeśli tak to jakich. Proszę o szczegółowy opis dotyczący: materiału podlegającemu badaniu; liczbie próbek; nazwy substancji, które były badane.

4. Czy komisja J.Milera lub polska prokuratura przeprowadziła własne ekspertyzy  na wykluczenie użycia ładunków wybuchowych broni wolumetrycznej (termobaryczne i paliwo-powietrzne materiały wybuchowe). Jeśli tak to jakich? Proszę o szczegółowy opis dotyczący: materiału podlegającemu badaniu; liczbie próbek; nazwy substancji, które były badane.

http://www.ndb2010.salon24.pl/...

--------------------------------------------------------------

Z informacji dostępnych na stronie 95 dokumentu pt."Uwag Rzeczypospolitej Polskiej do projektu raportu końcowego MAK"

http://www.naszdziennik.pl/zas...

Skan wybranego fragmentu pod poniższym linkiem

http://ndb2010.files.wordpress...

wynika jednoznacznie, że strona polska pomimo wysłania wielu wniosków nie otrzymała od Rosjan żadnych ekspertyz dotyczących badań pirotechnicznych i balistycznych.

W sierpniu 2011 MSWiA (już po publikacji raportu Millera) potwierdziła, że stan brakujących dokumentów i ekspertyz (Rosjanie zignorowali lub odmówili pomocy w 169 na 222 możliwe punkty)pozostaje bez zmian.

Szanowny Panie Przewodniczący

W nawiązaniu do opublikowanego przez Komisję Badania Wypadków Lotniczych „Raportu Końcowego z badania zdarzenia lotniczego nr 192/2010/11 samolotu TU-154M nr 101 zaistniałego dnia 10 kwietnia 2010 roku”, w którym w opinii dziennikarzy i blogerów nie została wyjaśniona przyczyna wydarzenia z 10 kwietnia ub. roku, w trybie Ustawy Prawo prasowe uprzejmie proszę o odpowiedź na następujące pytania.

1. Jakie dowody i informacje z listy braków zamieszczonych w polskich uwagach do raportu MAK zostały przez stronę rosyjską udostępnione polskim organom badającym przyczyny Katastrofy Smoleńskiej? (chodzi o brak wykonania 169 punktów z 222 możliwych)

MSWiA: Lista braków realizacji wniosków strony polskiej zawarta w uwagach do Raportu końcowego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) jest aktualna.

http://pietkun.nowyekran.pl/po...

Z posiadanych informacji wynika, że polska prokuratura przeprowadziła własne badania ale tylko na występowanie ładunków konwencjonalnych.

Zarówno Rosjanie w swoim raporcie jak i polska prokuratura nie wspomina o przeprowadzeniu jakichkolwiek badań na występowanie w dniu 10.04.2010 na pokładzie rządowego Tu-154m ładunków wybuchowych niekonwencjonalnych lub broni wolumetrycznej i termobarycznej.

W czasie jednej z konferencji  prasowychpolski prokurator wojskowy przyznał, ze takich badań nie było.

Biorąc pod uwagę, że publicznie naśmiewa się Pan z teorii o broni termobarycznej, wnioskuje aby Pan sentor w terminie najszybszym z możliwych udzielił odpowiedzi na przedstawione w komentarzu cztery pytania dotyczące wykonanych przez polską prokuraturę badań, które wykluczyłyby w 100% zaistnienie na pokładzie rządowego Tu-154m, lot PFL 101 w dniu 10.04.2010 każdego z wszystkich możliwych  materiałow wybuchowych wchodzących w skład broni: konwencjonalnej, niekonwencjonalnej, termobarycznej.

Mam głęboką nadzieję, że jako Senator RP wykaże się Pan honorem godnym urzędu i odpowie na te pytania i list otwarty.

Z poważaniem

Bloger Ndb2010

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jeremi religa

25-11-2011 [04:29] - jeremi religa (niezweryfikowany) | Link:

wystarczy tekstow libickiego nigdzie nie zamieszczac !!!!! po co !!!! igorze janke i inni zmilujujcie sie !!! w imie szerokich horyzontow waszych portali !!! nie warto dla libickiego robic miejsca ,maly glupi czlowiek,ktory jatrzy,zwykly lizus po.

Obrazek użytkownika Gość

25-11-2011 [09:59] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

....bo jesli tak ,to wyjatkowa kanalia! Wiem cos o tym....

Obrazek użytkownika megi

25-11-2011 [11:54] - megi (niezweryfikowany) | Link:

Znam go ,jak zły szeląg..

Obrazek użytkownika maruda

25-11-2011 [08:34] - maruda (niezweryfikowany) | Link:

Inna sprawa, że koleś ma do spłacenia naprawę spory dług we franku szw., więc orze jak może: http://www.fakt.pl/Zobacz-kred...

Obrazek użytkownika Hermenegilde Panzerfaust

25-11-2011 [12:12] - Hermenegilde Pa... (niezweryfikowany) | Link:

Jan Filip Libicki (40 l.) zadłużony już na prawie 2 miliony złotych."
Za taką kasę to pewnie jest gotów obfajdać wszystko ...

Obrazek użytkownika Seawolf

25-11-2011 [09:21] - Seawolf | Link:

Honor i nazwisko Libicki to oksymoron. Wyjatkowa kanalia.

Obrazek użytkownika yorg

25-11-2011 [09:34] - yorg (niezweryfikowany) | Link:

Prokuratura, Państwowe Komisje i Służby wszelkiej maści wykazują się w tej sprawie mega-naiwnością i niekompetencją.
Świadczy to o wiarygodności najbardziej zuchwałych "teorii spiskowych"
W szeregach PO szukanie "sprawiedliwych" to czysta ironia, bo nikt z odrobiną moralności i sumienia nie podpisze cyrografu.

Obrazek użytkownika Gość

25-11-2011 [18:09] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Prawda jest taka ,ze piloci lądowali a nie powinni i to tak boli prawicę ,ze winny jest główny pasazer

Obrazek użytkownika ndb2010

25-11-2011 [19:52] - ndb2010 | Link:

Jakieś dowody czy tak jak senator Libicki wiedzę czerpie Pan z TVN.

I prosze nie dzielic na prawice i lewice bo tam zgineli ludzie roznych opcji  głównie ludzie miłujacy ojczyzne.

W kazdym nromalnym kraju, kazdy normalny czlowiek zrobilby wszystko aby wyjasnic tragedie smolenska, jednak Polska stracila za duzo elit i komunizm wychowal za duże beznarodowców, niewolników, ludzie bez zasad i honoru i bez zdolnosci logicznych i myslenia.

żegnam.

Prawie dwa lata po katastrofie wypowiadac sie jak TVN podczas gdy |"Uwagi RP do projektu raportu MAK" podwazaja te kłamstwa to wstyd i hanba albo płatna działalnosc.

jeszcze raz żegnam bo dla mnie jest Pan beznarodowcem, człowiekiem bez honoru. Prosze wrócic na onety i tvn bo tutaj Pana nie chcę.

Nie cierpię braku wiedzy wynikającego z ignorancji.

Obrazek użytkownika babajaga

26-11-2011 [08:05] - babajaga (niezweryfikowany) | Link:

To tylko POlskojęzyczny senator uwierzył że głosując na PO stanie się inteligentem...analizując jego chore zachowanie nibilitujecie to odrażające indywiduum..olejmy go dokładnie, przecież nikt o zdrowych zmysłach go nie czytuje...