Idiotyczne reakcje mediów PiS na poczynania Konfederacji

 
  Prawo i Sprawiedliwość zauważyło z przerażeniem, iż zaczyna mu wyrastać konkurencja z prawej strony w postaci Konfederacji utworzonej przez Korwin-Mikkego, Grzegorza Brauna, Piotra Liroya-Marca i narodowców.  Najbardziej nośnym hasłem nowego ugrupowania okazało się zwalczanie ustawy 447, uchwalonej w USA, a dotyczącej tzw. mienia bezspadkowego, zwłaszcza żydowskiego.  Politycy PiS zareagowali z sensem, uroczyście zapewniając, że nigdy nie uwzględnią bezpodstawnych roszczeń wobec Polski.

  Media związane z PiS rozpoczęły natomiast istny festiwal bełkotu, pomówień oraz kłamstw.  W "Gazecie Polskiej" z 30 kwietnia 2019 Tomasz Sakiewicz zamieścił wstępniak "Scenariusz przyszłej wojny" {TUTAJ}.  Opisał w nim zamieszki wywołane przez narodowców, które miały, jego zdaniem, doprowadzić do przegranego starcia z Rosją i upadku Polski.  Na łamach "Warszawskiej Gazety" odpowiedział Sakiewiczowi Piotr Lewandowski w tekście "Dywersant Sakiewicz" [WG nr 19/2019 str. 24] pisząc m.in:

  "No dobrze, a teraz weźmy głęboki oddech i spróbujmy przez moment potraktować te majaczenia poważnie.  Co z nich wynika?  Ano to, że Tomasz Sakiewicz rysuje nam obraz "państw Teoretycznego", które przewraca sie z hukiem od byle ruchawki (...) i to po prawie czterech latach rządów Dobrej Zmiany.  To ci dopiero nowina!".

  W najnowszym numerze "Gazety Polskiej" z 8 maja 2019 znalazł się natomiast felieton Dawida Wildsteina "Patrioci, których wymyślił Michnik" {TUTAJ}.  Czytamy w nim:

  "A tu nagle spadła Michnikowi gwiazdka z nieba. Konfederacja. I już można pokazywać wszystkim znajomym w Polsce i na Zachodzie, jaka to ta prawica zła. Potrzeba dowodu, że wspiera Putina? Pokażemy kandydatkę Konfederacji robiącą sobie fotki z putinowskimi bandytami i pozytywnie wypowiadającą się o Sowietach i ich pomnikach. Potrzebujemy dowodu na to, że polska prawica jest rasistowska, agresywna, antysemicka, a standardy ma jak z Moskwy?
Proszę bardzo, losowe wystąpienie któregoś z przywódców Konfederacji. A jeszcze w pakiecie Konfederacja zapewnia setki agresywnych, chamskich trolli, pokroju Tomasza Lisa, których jedynym celem są ataki na Kaczyńskiego (to jest główny wróg, PO nie istnieje dla nich jako oponent). Po prostu wygrany los na loterii – musi sobie myśleć redaktor wiadomej gazety.".

  Nic na to nie poradzę, ale teza, że każdy, kto ośmiela się skrytykować PiS to wspólnik Michnika i Putina jest fałszem i bełkotem.  Przypomina mi propagandę Gomułki głoszącą, iż każdy jego krytyk jest związany z rewanżystami - Czają i Hupką.  To taki sam chwyt polemiczny.  Dla odmiany w TV Republika Antoni Macierewicz twierdzi {TUTAJ}:

  "Konfederacja nie jest zagrożeniem dla Prawa i Sprawiedliwości. Ta struktura jest zlepiona przez Janusza Korwin-Mikkego, po to by wszedł on do Parlamentu Europejskiego. To nie ma żadnych innych celów – powiedział były szef MON na antenie Polskiego Radia 24 w rozmowie z red. Antonim Trzmielem.".

  To po prostu nie jest prawdą.  Janusz Korwin-Mikke w ogóle nie startuje w wyborach do PE.  Na dalszych miejscach w niektorych okręgach można znaleźć dwoje członków jego rodziny, ale ich sukces jest wątpliwy.  Wisienką na torcie jest jednak sposób potraktowania przez TVP wczorajszego [12.05.2919] Marszu przeciw Ustawie 447 zorganizowanego m.in przez Konfederację.  Okazał się on sukcesem, gromadząc około 20 tys. uczestników i trwał kilka godzin.

  TVP wysłała ekipę, która zarejestrowała przebieg imprezy, ale relacji nie pokazano na antenie.  Postanowiono ją zamilczeć.  Rafał Ziemkiewicz skomentował to:

  "No i telewidzowie dzienników o marszu przeciwko #just447 się nie dowiedzieli" {TUTAJ}.

  Z postawy TVP skorzystał rosyjski portal Sputnik zamieszczając obszerną relację z marszu.  Nic nie mogło bardziej ucieszyć tej ruskiej tuby niż to, że właśnie z niej Polacy dowiadują się, co dzieje się w Warszawie.  Sytuację ratowały jednak telewizje internetowe pokazując relacje na żywo {TUTAJ}.  Było w nich widać kilka banerów Klubów Gazety Polskiej.  Tomasz Sakiewicz oświadczył potem. iż banery te zostały jakoby "sfałszowane" {TUTAJ}.  Postawa Sakiewicza jest zaiste kuriozalna.  Czytamy {TUTAJ}:

"W ostatnich dniach Ewa Stasinowska, szefowa Klubu „Gazety Polskiej” w Amsterdamie (Holandia), została zawieszona razem z całym klubem, tylko za to, że ośmieliła się powiedzieć, że nazywanie wszystkich, którzy pytają się o ustawę 447 i żydowskie roszczenia majątkowe, „ruskimi agentami” przez Tomasza Sakiewicza jest nieuczciwe. Sakiewicz zareagował błyskawicznie i zawiesił panią Ewę za „złamanie karty klubu”. (...) Tomasz Sakiewicz jest obecnie większym adwokatem strony żydowskiej niż Polski i Polaków. Nie przyjmuje żadnej krytyki i wyzywa wszystkich patriotów od „ruskich agentów”; nie wolno mówić, anie nawet pytać o roszczenia.".

  Efekt jest taki, że nikt już w tych "ruskich agentów" nie wierzy.  Jeśli media PiS będą się nadal tak głupio zachowywać, to zagwarantują Konfederacji dwucyfrowy wynik wyborczy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

12-05-2019 [21:50] - Jabe | Link:

Wypadałoby przytoczyć te uroczyste zapewnienia.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

12-05-2019 [23:02] - krzysztofjaw | Link:

Wiadomości ratowały się dziś kilkusekundową wzmianka ale kontekst był obrzydliwy. 
Pozdrawiam
P.S. 
Z resztą się zgadzam

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

12-05-2019 [23:11] - Zygmunt Korus | Link:

Sprawa jest poważniejsza, niż nam się wydaje... Raket robią bezczelne żydki, a pod bronią trzymają nas Amerykanie. Jesteśmy, patrioci, jak Nemeczek z "Chłopców z placu broni" Molnara.

Obrazek użytkownika mmisiek

13-05-2019 [05:20] - mmisiek | Link:

Powaga tym większa, że nie bardzo widać woli obrony, a widać za to próby usilnego tuszowania sprawy. Co gorsza czasem dają się też zauważyć działania ocierające się niemal o sabotaż jak wygaszanie protestów amerykańskiej Polonii. No i przede wszystkim nie bardzo wiadomo jak w tej sytuacji można byłoby odzyskać wiarygodność ogłaszanych zapewnień, zwłaszcza po tak wielkiej wtopie jak nowelizacja ustawy o IPN. Można powiedzieć, że sytuacja zrobiła się trudna.

Obrazek użytkownika xena2012

13-05-2019 [10:18] - xena2012 | Link:

No niestety ,media w tej sprawie poległy na całej linii.Nie spełniły bowiem swojego podstawowego obowiązku-rzetelnej informacji.Przecież TVP Info nie musiało komentować Marszu Konfederacji ale powinno informację podać.,to psi obowiązek a utajanie informacji równa się medialnemu kłamstwu,Również dzisiaj w mediach króluje temat edukacji seksualnej i pedofilii zakrywając kolejną wiadomość o odwołaniu wizyty izraelskich roszczeniowców.W ten sposób rodzą się przypuszczenia,że to tylko zwłoka  i gra na czas polskiego MSZ .Kompletna dezinformacja powoduje rozbiezne komentarze i posądzenia których nikt nie chce wyjaśnić. 

Obrazek użytkownika angela

13-05-2019 [15:11] - angela | Link:

W tvn wam nie powiedzieli? , skoro media Narodowe mają się konfederacja? /zlepek  przegranych frustratow politycznych/ mają się nie zajmować, to się nie zajmują.
A swoją drogą, nikogo nie dziwi, że taki rwetes na Rząd, właśnie przed wyborami??? 
Ogarnijcie się i nie mieszajcie. PiS i tak wygra, szkoda tylko, że piszący tutaj, cały czas chcą podzielić Polaków, a z tego nic dobrego nie wyniknie. 
 

Obrazek użytkownika Ptr

13-05-2019 [19:32] - Ptr | Link:

Co się dzieje ? PiS traci zaufanie patriotów. Ten proces był oczywisty już od lipca 2017. Wystapił problem na kierunku prezydent, później na kierunku premier i skład rządu, póżniej na kierunku reformy i unia, i na kierunku sojusze, a obecnie tracimy się na kierunku obyczaje. Bo w państwowej telewizji jest miejsce dla wszelkich odcieni lewicy , a nie ma miejsca dla zaniepokojonych Polaków. Poprawna politycznie odpowiedź na lewicę nie ma żadnej mocy. Na przykład , co jest odpowiedzią na  kłamstwo  ? - Prawda. Tak mówi centrum, tak powiedziałby dziś Kościół. Tylko ,że odpowiedzią na kłamstwo powinno być ukaranie kłamstwa, ograniczenie go u źródeł. Jeżeli odpowiednie oczyszczanie życia politycznego nie następuje traci się zaufanie. Traci się też inicjatywę moralną. I PiS traci. Ale nie na rzecz totalnej.
Ale podstawą jest aby nie oddać głosu totalnej opozycji.  

Obrazek użytkownika Swisspola

15-05-2019 [18:32] - Swisspola | Link:

Żeby zrozumieć media pro PiS-owskie proszę prześledzić ich powiazania ekonomiczne z panem prezesem, fundacją Lecha Kaczyńskiego, spółką Srebrna i podległymi jej jednostkami. Nawet przy cząstkowej wiedzy jest to materiał wielce interesujący i wyjaśniający, dlaczego zdawałoby się poważni dziennikarze, robią z siebie błaznów!  Np. przyznanie fundacji pana Sakiewicza 7.5 mln na stworzenie portalu o puszczy Białowieskiej, o której pan Sakiewicz wie prawdopodobnie tylko tyle, w jakim województwie się ona znajduje. Przyzna pani, że za takie pieniądze można się wygłupić i tracić twarz rzetelnego dziennikarza. Wielu tzw. dziennikarzy jak Lis, Krasko czy pani Gojska itp. za ułamki procentów tej sumy robi z "mordy ….". Zresztą identycznie jest po stronie opozycji np. w TVN. Dziś nie ma już rzetelnego bezstronnego dziennikarstwa, którego celem jest misja rzetelnej informacji. Dla współczesnych dziennikarzy dzisiaj prawda jest relatywna i leży po stronie tego który płaci! Dziś wszystko jest tak upolitycznione i upaprane politycznym szambem. Proponuje zamiast TV Kurwizji, TValszenNu i PolejSatu, Radia czy jakiego brukowego szmatławca dobra książkę czy dobry film, o który także coraz trudniej. Przynajmniej mniej smrodu!