Za trzy tygodnie wybory do PE. I na kogo tu głosować?

   Warto przypomnieć sobie działania polskich europosłów w kończącej się właśnie kadencji Parlamentu Europejskiego.  Kiedy to zrobimy, okaże się, iż tylko ci z PiS starali się dbać o interesy Polski.  Reprezentanci innych ugrupowań, a zwłaszcza PO, na ogół głosowali wbrew nim i to w tak rozmaitych kwestiach, jak sprawa transportowców, czy ACTA 2.  W dodatku inicjowali wciąż różne antypolskie akcje w rodzaju uruchomienia artykułu 7 przeciw Polsce.  Zyskali przez to miano "Targowicy".  Jeśli nie chcemy, by powtarzało się to w następnej kadencji, powinniśmy głosować na listę nr 4, czyli na listę PiS.

  Na tym jednak jasność się kończy.  Musimy bowiem wybrać konkretnego kandydata PiS w naszym okręgu.  Można się z nimi zapoznać {TUTAJ}.  Ja mieszkam w Warszawie [okręg nr 4] i nie wiem jeszcze, kogo poprzeć.  Pierwsze cztery miejsca na liście zajmują tu kolejno: Jacek Saryusz Wolski i Ryszard Czarnecki, europosłowie starający się o następną kadencję, Konstanty Radziwiłł oraz posłanka Anita Czerwińska, szefowa Klubu Gazety Polskiej.  Rozum nakazuje zagłosować na którego z dwóch pierwszych kandydatów..  Byli oni bardzo dobrymi europosłami i mają cenne doświadczenie w sprawach europejskich.

  Moje serce natomiast skłania się ku kandydaturze pani Anity Czerwińskiej.  Pamiętam ją z czasów gdy organizowała ona miesięcznice smoleńskie i spotkania w Hybrydach.  Podziwiałam jej pracowitość i oddanie sprawie.  Uważam, iż jej zasług nie sposób przecenić.  Poza tym jest ona kobietą - podobnie jak ja.  Tak więc wciąż nie mogę się zdecydować, gdzie postawić krzyżyk?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika foros

05-05-2019 [22:08] - foros | Link:

Ja zaś wiem, że na pewno nie zagłosuję na PiS. Uważam, że to stronnictwo powinno dostać żółtą kartkę za całokształt, głównie za lekceważące podejście od wartości patriotycznych i traktowanie elektoratu niepodległościowego tak jak PO traktuje elektorat lewacki: popierać w słowach. nie w czynach.

Obrazek użytkownika paparazzi

05-05-2019 [23:16] - paparazzi | Link:

To na kogo pan zagłosuje, tak pytam. Nie ma alternatywy, trzeba glosować na PiS i przypierać go do muru by wypełniał wole Narodu. PiS musi wygrać by Polska była podmiotem. Imponderabilia są najważniejsze.

Obrazek użytkownika Jabe

06-05-2019 [11:43] - Jabe | Link:

Praktyka temu przeczy.

Obrazek użytkownika foros

06-05-2019 [14:48] - foros | Link:

Nie wiem na kogo zagłosuję. Może na nikogo? W tej chwili faworytem jest poseł Rzymkowski, wiem że głosując na niego wsparłbym przyzwoitego człowieka. Ale, może to będzie ktoś z Konfederacji? Może nie pójdę na wybory? Nie podjąłem jeszcze decyzji.

Obrazek użytkownika paparazzi

06-05-2019 [15:12] - paparazzi | Link:

Nie głosując sankcjonuje pan patologie systemu, dobrze z tym Panu. Szukać w polityce przyzwoitego człowieka pan raczy żartować . Polityk musi spełniać wole narodu i dobro państwa.

Obrazek użytkownika Live free or Die

07-05-2019 [01:48] - Live free or Die | Link:

Przecież oni tego nie zrozumie.

Obrazek użytkownika Adam66

06-05-2019 [03:19] - Adam66 | Link:

Każdy głos nie oddany na PIS to głos stracony!  PIS nie jest idealny ale głosowanie na targowicę czy zboków z wiosny to jest alternatywa?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

06-05-2019 [09:32] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jest taki komunista, ex przyjaciel Michnika, a obecnie apologeta Prezesa, który stwierdził, iż  niegłosujący na PiS  to  wnuki przywiezionych na ruskich tankach.
Czyżby Adam66 to też jakiś były serdeczny kolega Redaktora Adama?

Obrazek użytkownika foros

06-05-2019 [14:55] - foros | Link:

Powiedzmy sobie szczerze, PE nie ma większych kompetencji. To raczej takie większe koryto + otrzaskanie w UE. Jak tu można stracić głos?

Obrazek użytkownika maxilampus

07-05-2019 [16:18] - maxilampus | Link:

Dlatego ja.moja rodzina .przyjaciele i srodowisko w ktorym sie obracam NIE POJDZIE na wybory EU..W wyborach jesiennych bedziemy glosowac na Konfederacje..to juz ustalone.

Obrazek użytkownika Jabe

05-05-2019 [22:14] - Jabe | Link:

tylko ci z PiS starali się dbać o interesy Polski – O, doprawdy?

Obrazek użytkownika maxilampus

06-05-2019 [13:21] - maxilampus | Link:

Oj naiwni,naiwni,naiwni...Jakie wybory ?? przeczytajcie to moze pomoze pozbyc sie wlasnej ignorancji i naiwnosci ;..."While he spoke with a journalist from Rzeczpospolita, Juncker sneered that regardless of whether Poland’s national populist ruling Law and Justice (PiS) party wins November’s national parliamentary election or if it’s beaten by an opposition coalition backed by globalists in Brussels, Poland would have to stay in the EU due to its financial dependence on the transnational institution.
“Poles do not want to be cut off from all of this,” Junker arrogantly proclaimed, before adding that Western Europeans “should not think Poland is only in the bloc for money.”..
O czym wiec mowa i osobiste iluzje? Dlaczego Kaczynski i PIS nie uswiadomi reszcie Polakow w jakie gowno i kanal zostalismy wpuszczeni ?
Dlaczego stwarza pozory i broni  iluzji rzekomego" Polskiego Cudu" ,kiedy wie doskonale ,ze to falszywy obraz rzeczywistosci..
Jasiu Kaczmarek podsumowal to najlepiej :https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika maxilampus

06-05-2019 [13:30] - maxilampus | Link:

Ja postwilbym krzyzyk na Czerwinska..a nie na koniunkturalnego znanego Globtrotera i bufona Czerwinska ma prawo odpoczac po tylu latach wysilku na rzecz Polski.Jego czas sie skonczyl.On ma 2 lewe rece i zaczyna narzekac ,ze podroze go mecza... Powinien zakosztowac trudow pracy jak kazdy znas Bedzie nam wdzieczny za to ,ze dalismy mu szanse na powrot do realnej rzeczywistosci...

Obrazek użytkownika Gniewko

07-05-2019 [13:27] - Gniewko | Link:

Widzę, że nowa religia powstała „Kaczyzm” i kto nie wierzy w kaczora, to jest ruski agent. PiS przez swoją propozycję wpisania przynależności do EUrokołchozu pozbawi nas „Suwerenności” tak samo, jak PO i przystawki. Kto głosuje na PiS i PO z przystawkami to głosuje za rozbiorami Polski. Tylko „KONFEDERACJA” dosyć tego POPiS-u !

Obrazek użytkownika maxilampus

07-05-2019 [16:11] - maxilampus | Link:

Dokladnie. Politycznym Kamieniem wegielnym kanali z PO byla "Zielona Wyspa"..obecnych " Dobra Zamiana"..
ps. Gratukuje ci osobistej przemiany..z odurzonego klamstwami do dostrzegajacego Prawde..Ja tez przeszedlem ta metamorfoze.."Prawda cie wyzwoli'...Niestety zaduraczonych oszolomow z Obozu Patriotycznego jest jeszcze zbyt wielu..Komunizm wypalil dozywotnie ,niezatarte pietno na ich duszach i umyslach.nie sa wstanie dostrzec otaczajacej ich Prawdy...Pzdr.

Obrazek użytkownika Jan1797

07-05-2019 [18:20] - Jan1797 | Link:

Szanowna Pani,
Sam jestem w rozterce (czworo bardzo dobrych kandydatów) i chętnie przeczytam ciąg dalszy
Pani wpisu.  Poprzednio pojedynek jedynek u nas, rozstrzygnęła Kielecczyzna i mam nadzieję
że tamtejsi wyborcy będą teraz pod mniejszą presją np. w miejscach pracy.    
Pozdrawiam, Jan.
Drogie dzieci
Przypomnijcie mi proszę „Oj naiwny” miał premierę tuż po Gierku a przed spawaczem, czyli
jakoś jesienią 1979 r?
Popatrzcie, ilu to już było premierów nie posądzanych o naiwność, a lat 40 naiwnych sieją? ;))
Fundusze, zmartwię Was, zyskujemy finanse warte połowę udziału w naszym rynku za free
oddawszy przy Waszej aprobacie (np. w Łodzi) 2 mln. młodych, a i tak następne 2 mln
bezrobotnych pozostało na łasce liberałów.
Jan