Ziemkiewicz na grillu u Giertycha. Prawica w szoku!

Prawicowe media z niepokojem doniosły, że Rafał Ziemkiewicz był na grillu u Romana Giertycha. Czy to tylko zwykła towarzyska wizyta, czy może coś więcej?

Oprócz Ziemkiewicza na imprezie Giertycha byli między innymi: Ryszard Kalisz, Kazimierz Marcinkiewicz czy inny konserwatywny publicysta, Marcin Wolski. Dla wielu sympatyków polskiej prawicy, ta wiadomość jest prawdziwym szokiem, wszak to sam Ziemkiewicz pisał, że Giertych został wyznaczony przez establishment do budowy koncesjonowanej prawicy zwalczającej Prawo i Sprawiedliwość.

To sam Ziemkiewicz razem z innymi publicystami "Gazety Polskiej" wyśmiewał się z metamorfozy Giertycha, który z najgorszego ministra edukacji, przeciw któremu "Gazeta Wyborcza" organizowała szkolne protesty przemienił się w akceptowalnego endeka. To właśnie między innymi z tego powodu Rafał Ziemkiewicz nie poszedł w marszu Komorowskiego razem z Giertychem w Święto Niepodległości. Poza tym Ziemkiewicz opisuje się jako "dziennikarz opozycyjny" - opozycyjny wobec strasznego rządu Donalda Tuska.

Inaczej Roman Giertych, który dzisiaj należy do szeroko rozumianego obozu rządowego i z tej pozycji atakuje przyjaciół Ziemkiewicza z "Gazety Polskiej".

Pomimo tych różnic; są również elementy, które obydwu panów łączą. Najważniejszym z nich jest, najdelikatniej mówiąc sceptycyzm wobec Prawa i Sprawiedliwości oraz Jarosława Kaczyńskiego. Wbrew temu, iż Ziemkiewicz jest określany mianem "pisowskiego dziennikarza" nie jest on jednak sympatykiem tej partii. Na jednym ze spotkań promujących jego ostatnią książkę ("Myśli nowoczesnego Endeka") Ziemkiewicz powiedział, że ma nadzieję, iż powstanie nowa siła na prawicy.

Jaka to ma być siła? Oczywiście odwołująca się do testamentu Romana Dmowskiego, który jest centralną postacią "Myśli nowoczesnego endeka", Jana Ludwika Popławskiego czy Zygmunta Balickiego. To ma być reaktywacja endecji. To jest ten drugi element, który łączy Ziemkiewicza oraz Giertycha. Obaj są potomkami działaczy Narodowej Demokracji i chcą pielęgnować tradycje swoich dziadów. Pisałem już ostatnio, że książka Ziemkiewicza "Myśli nowoczesnego endeka" jest manifestem nowej partii, która ma powstać w negacji do PiS i PO; ma być ugrupowaniem "nowoczesnych endeków".

Zresztą Giertych w słynnym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" powiedział, że planuje stworzyć nową partię; czeka tylko na swój czas. Grill to dobre miejsce, aby tą sprawę umówić, nieprawdaż?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-12-2012 [14:44] - NASZ_HENRY | Link:

"Jak widać, otwiera się koniunktura na „endecję”. Ale nie taką, której ja oddaję swoje serce, tę od Zet i Żołnierzy Wyklętych, tylko taką „rozsądną”, od Bolesława Piaseckiego i Jana Dobraczyńskiego. Zastępującą tradycję Dmowskiego tradycją Wielopolskiego juniora. Kto się ma ochotę załapać − jest szansa. Osobiście odradzam. Nie ze względu na przyzwoitość, bo w tej sprawie nikt rad nie potrzebuje, ale po prostu nie widzę przed tym nowym PRON żadnych szans. Jest w stanie porwać Polaków dokładnie w takim samym stopniu jak tamten z czasów Jaruzelskiego." Warto sięgnąć do źródeł zamiast opowiadać co by było gdyby nie było ;-)

Obrazek użytkownika PanReyTan

12-12-2012 [15:16] - PanReyTan | Link:

nic dodac nic ujac

Obrazek użytkownika wandaherbert

12-12-2012 [20:30] - wandaherbert | Link:

Spotkanie R.Ziemkiewicza na grilu z Giertychem, pokazalo kim jest R.Ziemkiewicz-dla mnie zdrajca prawej strony.Giertych ,Zawisza,Pilka,M.Jurek i im podobni,co oni stworzyli by odsunąć SLD i PO od władzy ?Większym szkodnikiem od nich jest J.K.Mikke ,który, chyba, jest agentem wpływu.Kim był Giertych w rządzie J.Kaczynskiego ,działał dla Tuska i z takim czlowiekiem spotyka się R.Ziemkiewicz .Jest on wybitnym dziennikarzem i komentatorem ale zero politycznej moralności!

Obrazek użytkownika dogard

12-12-2012 [18:43] - dogard | Link:

o zmianie ziemkiewicza w sprawie endecji,a wlasciwie dookreslenia sie --dwa czy dni temu.Dla mnie to byla zasadnicza poprawa jego wizerunku stroendeckim.Natomiast ni cholery nie wiem co porabial u giertyszke WOLSKI.CHYBA,ZE W POSZUKIWANIU NOWYCH SATYRYCZNYCH TEMATOW,czyli sluzbowo?TO pardon.

Obrazek użytkownika Marek Stefan Szmidt

12-12-2012 [15:40] - Marek Stefan Szmidt | Link:

Nie jest dla Mnie nowiną, iż komuna hoduje obsadę tragifarsy narodowej pod tytułem Magdalenka_Bis.
Dlatego np. Moją Osobę, spotka Pan najwyżej na grillu w ogródkach przy ul. Rataja :-)
pozdrawiam serdecznie
MStS

Obrazek użytkownika rob2004

12-12-2012 [15:44] - rob2004 | Link:

Ja również jestem sceptyczny wobec PiS.

I to znaczy, że jestem zdrajcą?

Ale to nie ja zdradziłem Polskę głosując za Traktatem Lizbońskim.

Jarosław Kaczyński to nie chodząca świętość - każdy ma prawo go krytykować jeśli krytyka jest merytoryczna.

Przez ostatnie 10 lat stał się jedynym plenipotentem polskiej prawicy - i dlatego Rafał Ziemkiewicz ma prawo go krytykować.

Obrazek użytkownika dogard

12-12-2012 [18:37] - dogard | Link:

lizbonskiego; sp.Lech Kaczynski podpisal go jako ostatni z KLausem, co bylo powodem zmasowanego ataku nan przez mendia krajowe i zagraniczne,ze nie chce byc we wspolczesnej europie i kompromituje n/kraj.Te chamskie ,nieuzasadnione ataki bo czekano na Irlandie i powtorne referendum, skropilo sie tylko na Prezedencie,a POdpisnie traktatu tylnymi drzwiami , A NIE PRZYJECIE GO W REFERENDUM, przeglosowali poLSZEWICY,KOMUCHY I PAWLACZKI stawiajac glowe panstwa przed faktem dokonanym.Wiec ocknij sie lebiego klamliwa i zdradziecka i nie mecz wiecej manipulacyjnymi wpisami.Traktat przygotowal do POdpisu nierzad ryzego i zatwierdzi to sejm,a nie REFERENDUM jak chciala opozycja PiS I SP.Lech Kaczynski.

Obrazek użytkownika rob2004

13-12-2012 [06:56] - rob2004 | Link:

Dogard - miłego dnia Ci życzę.

Rozmowa z Tobą to hańba dla rozumu.
Jednak jeśli zdradzieckie partie głosują za oddaniem Polski (patrz deklaracja nr. 17) i partia mająca stać na straży obrony praw Polski robi to samo to jest to zdrada interesów Polski czy nie?

Zadaj sobie to pytanie - to że wszyscy kradną to znaczy, że ty też będziesz kradł?

Niemcy podpisały ale z warunkiem, że u nich nie obowiązuje dekret nr 17 czyli nadrzędność prawa europejskiego nad niemieckim.

Nie zacietrzewiaj się ponieważ dyskusja kończy się z Tobą zanim mogła jeszcze zacząć.

Dalej nie będę pisał ponieważ musiałbym zniżyć się do twojego poziomu.

Obrazek użytkownika jangw

13-12-2012 [16:19] - jangw | Link:

panie Dogard,
Przestań pluć pod wiatr. Co usprawiedliwia ten podpis??? Tak poważnie pytam. Przystawiony do głowy pistolet?
Jak przygotuje ktoś dokument to PODPISUJĄCY bierz na siebie CAŁĄ odpowiedzialność. I powinien go przeczytać! Na miłość boską. Ten niewątpliwy fakt trudno przełknąć zwolennikom sekty: PIS jedyna prawica.
Po pierwsze wogóle nie prawica.
Po drugie co szkodzi dla wygrania wyborów powołać JEDNĄ WSPÓLNĄ koalicję ale pod własnymi szyldami??
gdzie socjalista Kaczyński nie będzie decydował jednogłośnie. I wreszcie zaczniemy w polsce się bogacić a nie dzielić i mnożyć nędzę. Nabijając kieszenie oszustom. Okradani z owoców swojej pracy przez biurokratów i finansowych grandziarzy.
PIS nie ma żadnego monopolu na prawicowość i nie ma prawa prawicy rozbijać. Czy blokować jej rozwój. Póki co to zabezpiecza wyśmienicie łżeliberalną platformę. POGRATULOWAĆ!
Jaka jest różnica w programie między PiS a SLD w sprawie gospodarki?
Przecież prawdziwy socjalista i tak na PiS nie zagłosuje, wybierze ..lewicowego przedstawiciela starszego pokolenia.
Lech Kaczyński podpisał akt postępującej i systematycznej likwidacji niepodległego Państwa Polskiego. TO FAKT. Najgorsze że przy tłumaczeniu o obronie interesu narodowego. Żelazna logika!

Obrazek użytkownika Michaello

21-01-2013 [20:21] - Michaello | Link:

Niestety ale podpisanie traktatu lizbonskiego pomimo iz nie bylo zadnym chlubnym dzialaniem moglo byc zlem koniecznym. Dlaczego ?
Otoz nie podpisujac go Polska byc moze bylaby zdana na kooperacje z Rosja gdyz na "strategicznego partnera" USA chyba nie mozna bylo wtedy liczyc do konca, a Rosja zawsze chetna do wspolpracy z Polska (oczywiscie na sobie znanych warunkach).
Europa najprawdopodobniej zamknela by sie na Polske "za kare" co obserwujac poczynania ich samowybieralnych wodzow, jest wielce prawdopodobnym.
A przeciez Polska nie jest samowystarczalnym krajem, a przynajmiej nie jest obecnie zorganizowana na samowystarczalnosc.

A moze Lech Kaczynski wystarszyl sie takiego scenariusza ?
Gra sie takimi kartami jakie sie posiada, a nie takimi jakby chcialo sie miec.

Obrazek użytkownika mada

12-12-2012 [17:32] - mada | Link:

mam ograniczone zaufanie do Ziemkiewicza.

Obrazek użytkownika KONFESION

12-12-2012 [17:57] - KONFESION | Link:

GO!!!

Obrazek użytkownika Demistyfikator

12-12-2012 [19:17] - Demistyfikator | Link:

Bo krytykować to każdy Polak potrafi. Co ty facet konkretnie zrobiłeś w życiu???

Obrazek użytkownika Iranda

12-12-2012 [21:45] - Iranda | Link:

ale mogą mieć tysiące powodów, by spotkać się na imprezie. Czy mamy się wszyscy nienawidzić i zionąć na siebie ogniem, bo mamy inne poglądy polityczne?Oddzielmy sferę polityki od życia prywatnego. Zostawmy mowę nienawiści tamtym, niech się kiszą w swoim własnym sosie. Inaczej niczym się od nich różnić nie będziemy. Pokażmy klasę.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

12-12-2012 [22:45] - Teresa Bochwic | Link:

Ależ to wiadomośc sprzed chyba dwóch miesięcy! Czy coś tu nowego?

Obrazek użytkownika 1235813...

12-12-2012 [23:36] - 1235813... | Link:

wcale nie dowodzi, że Ziemkiewicz jest idiotą

Obrazek użytkownika Michaello

21-01-2013 [20:23] - Michaello | Link:

Posiedzenia na grillu z obecnym Giertychem czy Marcinkiewiczem do chlubnych sie nie da zaliczyc a juz z Kaliszem to zwyczajna zmiana kierunku. Jakas mala Magdalenka ?
Coraz bardziej Pan Ziemkiewicz, zaczyna przypominac zwyczajnego kolesia Rafala, ktorego juz wszystko "wali", byle sie rachunek na koncie zgadzal.

Obrazek użytkownika Aconitum

24-04-2019 [16:37] - Aconitum | Link:

Czy Ziemkiewicz rzeczywiście spotkał się na Grillu z Kaliszem, Giertychem, Wierzejskim? Czy ma ktoś może namiar na wypowiedź Rafała w związku z tym? Odnalazłem tylko wypowiedź Kalisza, który to potwierdził i że jedzenie było wyśmienite z brakiem rozmów o polityce. Jeśli się spotkał, to w jakim celu? Nie można w innym towarzystwie dobrze jadać? Ktoś tutaj napisał coś w tonie jakoby nic się nie stało, że ludzie przecież mogą odłożyć na bok to co ich dzieli i po prostu spotkać się i pogadać. Po co spotykać się z kimś, z kim dzieli mnie praktycznie wszystko jeśli chodzi o światopogląd? To już nie ma innych ludzi inteligentnych, myślących podobnie, z którymi można dobrze zjeść? Panie Ziemkiewicz, proszę o zajęcia stanowiska i wyjaśnienia ;)