Co to jest ośli upór?

  Pokazuje nam to właśnie Sławomir Broniarz, szef ZNP.  Wbrew wszystkiemu - nie chce on zawiesić strajku nauczycieli, mimo iż namawia go do tego nawet Grzegorz Schetyna, przewodniczący Koalicji Europejskiej.  Broniarz nie jest w stanie się pogodzić z tym, że strajk przegrał i nie pomoże mu już "strzał w prącie".  Wciąż marzy o zablokowaniu matur i odmawia udziału w edukacyjnym "okrągłym stole".  A tymczasem - według Salonu24:
 
  "Nie ma możliwości przerwania akcji strajkowej w szkołach, ale Komitet Strajkowy zdecydował o niezwłocznych zebraniach rad pedagogicznych. Oznacza to, że uczniowie będą klasyfikowani, co umożliwi im zdanie matury. - Możemy mówić o przerwaniu strajku na ten dzień, wyłącznie na ten dzień, kiedy będzie rada pedagogiczna - zadeklarował Maciej Rusiecki z Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego.(...) - Apelujemy do dyrektorów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z planowanym egzaminem maturalnym o niezwłoczne, jak najszybsze zwoływanie rad pedagogicznych, a koleżanki i kolegów nauczycieli prosimy o zebranie kworum i podjęcie uchwały klasyfikacyjnej - stwierdził Rusiecki." {TUTAJ}.
 
  Według danych z kuratoriów liczba strajkujących nauczycieli stale topnieje.  "Gazeta Wyborcza" w swej relacji z manifestacji nauczycieli przed MEN opisała żale pewnej nauczycielki:
 
  "- Jesteśmy opluwani przez wszystkich. Nie można spokojnie wejść do autobusu, fryzjera, windy. Opuścili mnie znajomi - rozgoryczona nauczycielka na strajku przed MEN." {TUTAJ}.
 
  No cóż - w mniejszych miejscowościach tak to prawdopodobnie wygląda.  Matury i tak się odbędą, a po nich Broniarz i jego strajk nikogo już nie będzie obchodził.  To się nazywa "przeciągnąć strunę".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zunrin

23-04-2019 [23:37] - Zunrin | Link:

W niektórych miejscowościach lokalne komitety opowiadają się za strajkiem. Środowisko nauczycielskie się dzieli, mają żal do swoich związkowców, a społeczeństwo jest coraz bardziej zirytowane. Broniarzowi chyba jedyne co się uda, to takie osłabienie pozycji tej grupy zawodowej, że otworzy się możliwość zmiany, a najlepiej likwidacji, Karty Nauczyciela.