Niezwykle sprawny morderca

   Obejrzałam w sieci wczoraj [16.03.2019] relację zamachowca z ataku na jeden z meczetów w mieście Christchurch w Nowej Zelandii.  Zabił on ponad 40 osób, ranił drugie tyle i przeprowadził relację na żywo z tego wydarzenia na Facebooku.  Wideo to Facebook i YouTube usunęły potem z sieci jako zbyt brutalne.  Faktycznie, jest ono drastyczne, ale uważam, że dorosłe osoby o mocnych nerwach powinny je obejrzeć.  Jest to rzadka okazja, by dowiedzieć się jak wygląda zamach terrorystyczny z punktu widzenia sprawcy.  Ja widziałam to nagranie  {TUTAJ}.

  Cala transmisja trwała niecałe 17 minut.  Przez pierwsze 6 i pół minuty zamachowiec pokazywał, jak dojeżdża do meczetu.  Potem wyjął z bagażnika broń i wszedł z wycelowana bronią przez otwarte drzwi do środka.  Od razu zaczął strzelać do ludzi.  Zaskoczenie było całkowite, a sprawca strzelał bardzo szybko i bardzo celnie.  Widziałam tylko jedną osobę, która próbowała uciec.  Po mniej więcej dwóch minutach wszyscy leżeli już na ziemi.  Zamachowiec sprawdził inne parterowe pomieszczenie, po czym wyszedł z meczetu i strzelał do kogoś na ulicy.  Następnie wrócił do samochodu, zmienił broń na inna i wrócił do meczetu.  Przez jakieś dwie-trzy minuty dobijał rannych.  Następnie wyszedł, wsiadł do samochodu i spokojnie odjechał, nie niepokojony przez nikogo.  Cała akcja w meczecie trwała około 6 minut.

  Przyznam, że spodziewałam się krwi, paniki i wrzasków.  Tymczasem zobaczyłam niezwykle sprawnie przeprowadzoną egzekucję.  I to było szczególnie przerażające.  Zamachowiec bynajmniej nie był szaleńcem, toczącym pianę z ust.  Sprawiał wrażenie dobrze wyszkolonego w zabijaniu fachowca.  Wyglądało na to, iż działał sam.  Ciekawa jestem, kto szkoli takich ludzi?.  Ten zamach musiał być przygotowywany długo i starannie..

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika krystal

17-03-2019 [15:22] - krystal | Link:

 "Ciekawa jestem, kto szkoli takich ludzi?.  Ten zamach musiał być przygotowywany długo i starannie". A kto szkoli muzułmanskich zamachowców? Tez ciekawe.

Obrazek użytkownika Jaworowski

17-03-2019 [15:31] - Jaworowski | Link:

Splatfusiali piszą o jakimś wątku polskim i jakoby inspiratorem była jakaś kaczuszka.Złamany został monopol na zabijanie nas i strzelanie do nas jak do kaczek. Ktoś pokazał, że można też odwrotnie.

Obrazek użytkownika xena2012

17-03-2019 [19:27] - xena2012 | Link:

Morderca faktycznie sprawny i wyszkolony,film który nakręcił wyraźny więc Koalicja Europejska ma klopot by oskarżyć Kaczyńslkiego o te akcję.Pozostaje im jedynie nadzieja że polski wątek  postaci nazwisk hetmana Felińskiego i Jana Sobieskiego pozwoli im na sugerowanie powiązań.Dzisiaj Maorysi wykonali rytualny taniec,haka'' wykonywany na cześć poległych.Piękny i wzruszajacy gest,ale dlaczego zawsze przemilcza się akcje terrorystyczne wobec chrzescijan?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-03-2019 [20:32] - wielkopolskizdzichu | Link:

Możesz podać źródło Twojej wiedzy na temat Manawa werahaka  wykonanego ponoć przez Maorysów po  tej wstrząsającej tragedii?

 

Obrazek użytkownika Zunrin

17-03-2019 [23:23] - Zunrin | Link:

Wystarczy w Google wpisać "christchurch" oraz "haka" i proszę bardzo. A z ciekawostek - pani premier spotykając się z rannymi i krewnymi ofiar była w hijabie.

Obrazek użytkownika xena2012

18-03-2019 [09:35] - xena2012 | Link:

Żródło: YT.Nietrudno znaleźć w internecie video a nawet kilka,Ja obejrzałam je na nc.pl

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-03-2019 [10:36] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ależ xeno. Nie chodzi mi o przerobione haka Ka Mate, który, taniec dla mieszkańców NZ stał się odpowiednikiem "Góralu czy ci nie żal". 
Chodzi mi o  to: "Maorysi wykonali rytualny taniec,haka'' wykonywany na cześć poległych"
Po prostu obejrzałem parę filmików i na żadnym z nich nie znalazłem tańca który byłby rytualnym haka wykonywanym na cześć poległym, Układ taneczny i słowo do tego co napisałaś zna chyba paru profesorów kulturoznawstwa w NZ. 
To co Maorysi odtańczyli to po prostu spopularyzowana wersja, taka jak ta https://www.youtube.com/watch?... i ta https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika elig

17-03-2019 [19:51] - elig | Link:

Zamachowiec, Brenton Tarrant, twierdził w swoim manifeście [skrót po polsku: https://sejmlog.pl/manifest-za... ], że był żołnierzem amerykańskiej Navy SEAL.  

"He also claimed to be a Navy Seal involved in numerous raids against al Qaeda with 300 confirmed kills."  Patrz:

https://thewest.com.au/news/7-...

  Tam pewnie został wyszkolony.

Obrazek użytkownika Ptr

17-03-2019 [21:07] - Ptr | Link:

To nie akcja , to podła zbrodnia. W takich sytuacjach zawsze szkoda ofiar, niezależnie od tego jakiego byli wyznania. Zabójca takim czynem (razem z ofiarami) zabija swoją duszę. Chrześcijanin przy zdrowych zmysłach powinien to rozumieć. Inne religie i ideologie mogą postulować , że zabójcy tych wyznań nic nie tracą. A jednak oni też tracą duszę. I powinno się im to mówić. Jest prawo do obrony, ale nie do napaści na bezbronnych cywilów.
Wszystko to jest takie łatwe i straszne , bo przypuszczam , że zbyt wielu ludzi na świecie nie rozumie tych prawd moralnych lub ma je wypaczone za sprawą swych wierzeń , urojeń lub przekonań wyniesionych z własnych subkultur. Pop kultura światowa dostarcza tych prymitywnych wzorców, jest takim śmietnikiem. Ideolodzy też nie widzą tu problemu. A przecież nawet niektóre ideologie świadomie prowadziły do zbrodni.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-03-2019 [21:51] - Imć Waszeć | Link:

Na przykład szkolą prywatne amerykańskie i zachodnioeuropejskie (a nawet ostatnio ruskie) firmy "ochroniarskie", a w rzeczywistości małe prywatne armie zabójców. Przykładem niech będą firmy działające w Iraku jak Blackwater (Academi): https://pl.wikipedia.org/wiki/...
Tutaj można się zapisać na kursy: https://www.academi.com/
A tu jest dłuższa lista potencjalnych możliwości: https://en.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika adarus2

18-03-2019 [09:52] - adarus2 | Link:

Ten film powinien obejrzeć każdy zwolennik prawa do posiadania broni. W Nowej Zelandii takie prawo jest. Tylko normalni ludzie na co dzień broni przy sobie nie noszą i obronić się nie mogą. Jeśli któryś z zabitych broń przy sobie miał to nie zdążył nawet jej wyjąć. Wojskowi nazywają to elementem zaskoczenia. Morderca wydaje się być wyszkolony. Ale nastolatek, pasjonat strzelanek komputerowych, którego rzuciła dziewczyna, może być równie skuteczny. Często słyszę, że jesteśmy społeczeństwem rozbrojonym. To prawda. Duża ilość broni u cywilów jest elementem odstraszającym np. dla Rosji ze względu na możliwość zorganizowania partyzantki. Ale czy jesteśmy gotowi na koszty? W Stanach te koszty są przerażające. Ataki szaleńców są wszędzie. Ostatnio w Zakopanem nożownik zabił jedną starszą panią a ranił drugą. Pomyślcie co by było jakby ten świr miał pistolet albo gorzej karabin automatyczny.

Obrazek użytkownika Jabe

18-03-2019 [10:33] - Jabe | Link:

Tak więc praworządnych obywateli trzeba rozbroić, by przestępcy czuli się pewniej. Wtedy będzie bezpieczniej.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-03-2019 [10:47] - wielkopolskizdzichu | Link:

Że niby posiadanie pukawek miałoby odstraszyć Rosję? Obawiam się że masz wypaczone pojęcie na temat odwagi i determinacji Rosjan. Można ich nienawidzić ale po co wypisywać głupoty.
Historia wojen kaukaskich pokazała czym jest partyzantka dla Rosjan. Przy zastosowaniu taktyki z jednej strony okrucieństwa z drugiej przekupstwa uporali się szybko z każdą partyzantką. Każdego, kto opowiada o partyzantce na obszarach polskich w konflikcie z Rosją należy, potraktować albo jak idiotę i zamknąć  w pokoju bez klamek, albo jak zbrodniarza na usługach obcych mocarstw  i rozstrzelać go na miejscu.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-03-2019 [19:58] - Marek1taki | Link:

Za napad Australijczyka na muzułmanów rozbroić Nowozelandczyków? Właśnie zamierzają. Prawdopodobne jest, że muzułmanie w rozbrojonym kraju poczują się bezpieczni.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-03-2019 [11:41] - NASZ_HENRY | Link:

Niezwykle biegły historyk ;-)

 

Obrazek użytkownika izabela

18-03-2019 [13:01] - izabela | Link:

W sprawie nagrania ataku.Czy ktoś wysłuchał słów piosenki która towarzyszy długiej jeździe samochodem. W jakim języku jest śpiewana? Nie śmiem napisać co słyszę, bo może mi się tylko wydaje. Proszę osoby obdarzone dobrym słuchem o ekspertyzę.

Obrazek użytkownika Jaworowski

18-03-2019 [14:12] - Jaworowski | Link:

>>W jakim języku jest śpiewana?<<
Splatfusiali z pewnością już wiedzą, że tam rapowała kaczuszka.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-03-2019 [14:53] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jest to piosnka serbskich rzeźników spod Srebrenicy zwana Remove Kebab, nucona przez przez Prawdziwych Polaków. nie zna Pani jej?

Obrazek użytkownika Czesław2

18-03-2019 [17:48] - Czesław2 | Link:

Prawdziwych Polaków zwanych folksdeutchami.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-03-2019 [16:39] - zbieracz śmieci | Link:

Oświeceni tego świata nie rozumieją lub udają ,że Breivik zabiajł młodych muzułmanów ale także młodych Norwegów członków młodzieżówki socjalistycznej ,partii która rządzi w Norwegii ,partrii lewackiej  która jest według niego odpowiedzialna za napływ  obcych  innych kulturowo i religijnie a jej młodzieżówka tam organizowała szkolenia nie tylko dla muzułmanów ale i dla innych młodych kolorowych.
Breivik zabiajł metodycznie i spokojnie i nie przechodził wcześniej żadnego szkolenia  wojsku....! Wladzy nie udało się z niego zrobić warita co byłoby im bardzo na rękę .
Na Florydzie zrobił Amerykanin rzeż w klubie gdzie chadzali homoseksualiści -miejsce nie wybrane przypadkowo i też nie okazał się nim wariat.
Jeśli dobrze przetłumaczyłem to miasto ostaniej rzezi tylko muzułmanów to po polsku nazywa się Kościół Chrystusowy i jeśli tłumaczenie jest poprawne to też nie będzie to przypadek-w takim mieście nie ma miejsca dla muzułmanów.
To nowa jakość te trzy zdarzenia bo okazało się ,że nie tylko muzułmanie mają patent na zabijanie innych kulturowo i religijnie.
Od lat twierdzę ,że zabawa z erdoganem przyniesie Europie samo zło ,tylko ślepy czy zaczadzony jak niemcy nie mógł nie zauważyc ,że robi on wszystko aby Turcja 
stała sie państwem wyznaniowym ,takim samym jak Iran czy Arabia Saudyjska a na dodatek z jasnym planem odbudowy Imperium .
Na wiecu podjudził spędzony tłum i głos jego został wysłuchany w Utrechcie-37 letni turek zabija trzy osoby....nie pyta czy sa lewakami ,czy prawicowcami ,kochaja muzułmanów czy nienawidzą !?
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-03-2019 [20:15] - Marek1taki | Link:

Ten atak jest dżihadem w odpowiedzi na dżihad. Ta droga jest zaplanowana. Prawdziwym wrogiem jest lewica, która neguje wszystkie pozytywne wartości. Rozkład propagandowy jest - jak wyżej wymieniony - nie nagłaśnia się mordów na chrześcijanach. Chodzi o pedagogikę wstydu. Muzułmanie też są oczywiście ofiarami dżihadu, który przyniosły wojny w Iraku, Syrii i Afryce Północnej. Innym frontem tej samej wojny jest rzekoma imigracja, też pod emocjonalnym szantażem pomocy umierającym uchodźcom, a prowadząca do terroryzowania Europejczyków w ich własnym domu. Narzędziem są muzułmanie-przestępcy otoczeni opieką. To droga do konfliktu, w którym gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. U nas rozgrywa się stworzony wcześniej i świeżo odgrzany konflikt polsko-ukraiński. Naturalnych sprzymierzeńców należy skłócić.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-03-2019 [23:34] - zbieracz śmieci | Link:

Ojakich to Ukraińcach piszesz ptaszyno ,czy o tych ze wschodniej Ukrainy związanych z Rosją ,nazywających tych z zachodniej faszystami i chwalących armię czerwoną która z nimi walczyła czy może tych z zachodniej ,potomków rezunów,których co najmniej 200 tyś .wyszkolono po odzyskaniu niepodległości w duchu ich ojców i dziadków ,gotowych do zbrodni jak ich przodkowie ...!To niby nasi sprzymierzeńcy...!?.
Z tego nieróbstwa juz całkowicie głupiejesz pasożycie !

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

18-03-2019 [22:44] - Teresa Bochwic | Link:

Można prosić link?

Obrazek użytkownika Zunrin

19-03-2019 [20:16] - Zunrin | Link:

Jako że nikt o tym nie wspomniał - wydaje się, że miejsce ataku nie było wybrane przypadkowo. Społeczność internetowa wygrzebała, że z zaatakowanym meczetem był związany zradykalizowany po przejściu na islam Australijczyk zabity kilka lat temu w jemejskim obozie Al-Kaidy.