Nienawiść do PiS odbiera rozum koalicjantom Schetyny

1. Ledwie zakończyło się tworzenie przez przewodniczącego PO Grzegorza Schetynę Koalicji Europejskiej z pięciu partii opozycyjnych (PO, Nowoczesna, Zieloni, SLD, PSL), a już w przestrzeni publicznej pojawiają się ich deklaracje programowe, które mogą wystraszyć nawet najzagorzalszych zwolenników „totalnej opozycji”.
Oto w wywiadzie z Robertem Mazurkiem w „Dzienniku Gazecie Prawnej” zastępca prezydenta Warszawy i jednocześnie czołowy polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej, mówi między innymi „Najpierw przyzwyczaimy ludzi , że związki partnerskie to nie jest samo zło, że niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją dzieci”.
Wprawdzie po ostrej reprymendzie od prezydenta Trzaskowskiego „poleciłem wiceprezydentowi Rabiejowi zajęcie się wyłącznie zadaniami, które mu wyznaczyłem”, ten ostatni stwierdził, że to jego prywatne poglądy ale w autoryzowanym przecież wywiadzie, jakoś zapomniał to zaznaczyć.
Nie powinno więc być wątpliwości, że taka jest strategia partii Nowoczesna, co pośrednio poświadczyła liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka mówiąc z kolei w wywiadzie dla Rzeczpospolitej wprost „rozmawialiśmy o tym w Koalicji i po wyborach parlamentarnych jeżeli uda nam się pokonać PiS, związki partnerskie zostaną wprowadzone. Jestem co do tego przekonana, po rozmowach w PE”.
2. Posłowie Nowoczesnej coraz częściej mówią także o konieczności przyjęcia przez Polskę waluty euro i to możliwie jak najszybciej, a głównym uzasadnieniem jest według nich stwierdzenie że będziemy wtedy „przy stole, gdzie są podejmowane decyzje”.
Nowoczesna ogłosiła te swoje rewelacje w sprawie wejścia naszego kraju do strefy euro, dokładnie w tym samym czasie kiedy Centrum Polityki Europejskiej we Fryburgu (Niemcy), opublikowało na 20-lecie wprowadzenia waluty euro, raport pokazujący, że dla krajów Południa UE, to była ekonomiczna katastrofa.
Pięć z nich straciło w latach 1999-2017 aż 8,5 mld euro – Włochy 4,3 mld euro, Francja -3,6 mld euro ,,Portugalia 0,4 mld euro, Hiszpania-0,2 mld euro, zyskały tylko Niemcy -1,9 mld euro i Holandia – 0,4 mld euro.
3. Ostatnio w związku przygotowaniami do strajku nauczycieli organizowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego, uaktywnił się jego przewodniczący Sławomir Broniarz, który grozi iż strajkiem sparaliżuje mające odbyć się w kwietniu egzaminy gimnazjalne i egzaminy ósmoklasistów.
Przewodniczący Broniarz, który od kilku lat ściśle współpracuje z Platformą i już organizował protesty w związku reformą likwidującą gimnazja (wcześniej w 1998 roku mocno protestował w związku z ich powołaniem) , teraz nie tylko organizuje strajk w czasie wspomnianych wyżej egzaminów ale także grozi zablokowaniem promocji uczniów przez Rady Pedagogiczne w poszczególnych szkołach.
We wczorajszym wywiadzie w radiu Zet powiedział między innymi „Strajk to nie wszystko. Mamy w ręku potężny oręż jakim jest promocja uczniów. Jeśli go wykorzystamy to edukacji grozi totalny kataklizm. Chcielibyśmy, żeby rząd miał tego świadomość”.
Na tę skrajnie radykalną wypowiedź przewodniczącego Broniarza, zareagowało ministerstwo edukacji, pisząc między innymi „groźba utrudnienia promocji uczniów oraz próba paraliżu systemu polskiej oświaty jest działaniem wyjątkowo nieodpowiedzialnym, dla którego nie ma usprawiedliwienia”.
4. Tego rodzaju skrajne propozycje programowe , czy też zapowiedzi protestów, które godzą w interesy setek tysięcy uczniów i ich rodziców, nie mogą znaleźć zrozumienia w dużej części polskiego społeczeństwa ale jak można się domyślać muszą mocno niepokoić nawet zwolenników Koalicji Europejskiej.
Polacy bowiem w zdecydowanej większości są przeciwni zarówno związkom partnerskim jak i możliwością adopcji przez nie dzieci, ale także nie popierają strajków płacowych nauczycieli, które miałby uniemożliwić przeprowadzenie egzaminów czy też zablokować promocję uczniów do następnej klasy.
Wygląda więc na to, że koalicjantom Schetyny czy też działaczom organizacji z nim współpracującym, nienawiść do Prawa i Sprawiedliwości, wręcz odbiera rozum.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

17-03-2019 [10:30] - xena2012 | Link:

Wielkie zadęcie KE jakoś musi sie przebijać ,,programowo'' przez  bratobójczą walkę o miejscach na listach wyborczych.Podnoszone pod niebo lamenty Boniego,Pitery,Hubner czy Lewandowskiego zdumionych i oburzonych faktem ich pominiecia kosztem betonu zgrupowanego w kraju pokazuje że jakikolwiek program jest tu bez znaczenia.Liczy się tylko dobre miejsce na liście,więc pekaja przyjaźnie i wspolne działania.Ci co te miejsca już uzyskali tym bardziej bedą dąć w traby antypisizmu,bo oprócz wprowadzania LGBT to ich jedyny program. 

Obrazek użytkownika paparazzi

17-03-2019 [14:21] - paparazzi | Link:

Jaki rozum? Oni maja instynkt stadny targowicy i ochrony tylko ich interesów mafijnych. Jak się ma rozum i intelekt to się pojmuje dobro i sile Narodu. Dla niewolników to jest nie do pojęcia.