Czy nie stać nas na konferencję w sprawie Smoleńska?

http://wiadomosci.wp.pl/title,...

(…)Narodowe Centrum Badań i Rozwoju nie sfinansuje konferencji naukowej na temat katastrofy smoleńskiej, o której organizację walczy kilkunastu polskich profesorów mechaniki - podaje tvp.info. Wcześniej finansowego wsparcia odmówił im Komitet Mechaniki Polskiej Akademii Nauk.

O inicjatywie profesorów mechaniki, czyli działu fizyki, opisującego ruch i odkształcenie się przedmiotów, portal tvp.info pisał przed tygodniem. Naukowcy, wśród których są najbardziej znani przedstawiciele tej dziedziny w Polsce, chcą zorganizowania konferencji, która zajmie się mechanizmem zniszczenia Tu-154.

10 kwietnia samolot rozpadł się na tysiące elementów różnej wielkości. Zdaniem części profesorów, z punktu widzenia mechaniki, ten fakt jest trudny do wytłumaczenia. Jeden z nich, prof. Zdzisław Śloderbach z Politechniki Opolskiej mówił wcześniej, że na pokładzie mógł nastąpić wybuch tzw. bomby paliwowo-powietrznej.

Najpierw sfinansowania konferencji odmówił naukowcom Komitet Mechaniki Polskiej Akademii Nauk, twierdząc, że przekracza to jego możliwości. Profesorowie wysłali więc pisma w tej sprawie do 27 szefów polskich jednostek badawczych zajmujących się m.in. mechaniką oraz do dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Już teraz wiadomo jednak, że NCBiR konferencji nie sfinansuje. „Zmuszony jestem poinformować, że postulatów przez Panów zgłoszonych do realizacji przyjąć nie mogę” – pisze prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski w odpowiedzi, do której dotarł portal tvp.info. (...)

Rząd Tuska w latach 2010-2011 było stać na:

Darowanie Rosji 1, 2 miliarda złotych długu

• umorzenie 1,2 miliarda złotych długów rosyjskiemu Gazpromowi,

http://gospodarka.dziennik.pl/...

http://niezalezna.pl/4165-smol...

Dlug 1,2 miliarda zlotych nakazal zaplacic nawet sąd w Moskwie

(...)Rosjanie nie będą usieli oddać nam 1,2 miliarda złotych za transfer gazu. Rząd chce bowiem umorzyć dług Gazpromu. Co dostaniemy w zamian? Według rosyjskich ekspertów gazowy koncern opuści nam ceny... o jeden procent

Cytowani przez "RBK-daily" eksperci obliczyli, że 1 proc. zniżki dla strony polskiej może kosztować Gazprom około 15 mln dolarów.(45 milionow zlotych)..

http://gospodarka.dziennik.pl/...

Ponadto zostaly zmniejszone oplaty za tranzyt gazu przez Polske na czym Polska straci wedlug eksperta 14 miliardow zlotych.

http://gazownictwo.wnp.pl/dora...

(...)Liczby nie kłamią. Porozumienie w sprawie zysku spółki oznacza miliardy złotych oszczędności dla Gazpromu, czyli pozbawienie polskiej spółki ogromnych pieniędzy. To klęska - powiedział wnp.pl Janusz Kowalski, członek Zespołu ds. Bezpieczeństwa Energetycznego z Kancelarii Prezydenta RP. (przyp.Chodziło o kancelarię Prezydenta Ś.P Lecha Kaczyńskiego, który wkrótce po powrocie z Katynia planował za pomocą środków prawnych przeciwstawiać się umowie gazowej).

- Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa pan Mikołaj Budzanowski uważa za sukces polskiej strony w negocjacjach polsko-rosyjskich ustalenie zysku netto EuRoPol Gaz S.A. na 21 mln zł rocznie czyli przez najbliższe 30 lat na poziomie 756 mln zł. Oceniając, czy jest to sukces strony polskiej, należy opierać się na liczbach, a nie na opiniach – mówi Kowalski.

- Przypomnę, że zysk netto EuRoPol Gaz S.A. w 2000 r. wyniósł odpowiednio 160 mln zł, w 2001 r. - 126 mln, w 2002 r. - 367 mln, w 2003 r. - 580 mln, w 2004 r. - 917 mln, w 2005 r. - 160 mln. Obrazowo oznacza to, że średni zysk roczny netto spółki w okresie 2000-2005 wyniósł 385 mln zł. W latach 2006-2009 nie były przyjmowane sprawozdania finansowe. Zobowiązania Gazpromu wobec EuRoPol Gaz S.A. wynoszą minimum 360 mln USD czyli ponad 1 miliard PLN plus odsetki. O tym jakie zyski netto mogłaby mieć spółka w latach 2005-2009 świadczą jej wyniki z okresu 2000-2005. Z tych pieniędzy Minister Skarbu Państwa zrezygnował – dodaje nasz rozmówca.

- Z gazociągu jamalskiego w 93% korzysta tylko Gazprom. Jeżeli za przesył 30 mld m3 surowca do odbiorców zachodnich polska spółka ma zarabiać 21 mln netto rocznie oznacza to, że decyzją Ministra Skarbu Państwa EuRoPol Gaz utraci miliardy złotych potencjalnych zysków przez najbliższe 30 lat. Tylko w 2004 r. spółka miała zysk większy aniżeli Minister Skarbu Państwa przewidział dla EuRoPol Gaz S.A. przez najbliższe 30 lat! – ocenia doradca.

- Należy zadać publicznie pytanie: dlaczego minister skarbu państwa pozbawia EuRoPol Gaz S.A. wielomiliardowych zysków w ciągu najbliższych 30 lat? Przez ten okres EuRoPol Gaz S.A. mogłoby zarobić ponad 14 mld zł na czysto, a nie drobne 756 mln, jak proponuje rząd!

I na koniec jeszcze raz zapraszam do calego tekstu:

http://niezalezna.pl/4165-smol...

Rząd Tuska stać także na:

• organizację nowych imprez promujących przyjazn polsko-rosyjską

• konferencję współpracy dziennikarzy polsko-rosyjskich

• pomnik bolszewików-najeżdzców atakującyh Polskę w 1920 roku.

    http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=...

• odkurzone przyjaznie i imprezy polsko rosyjskie, które oczywiscie kosztują.

Powstałe w kwietniu (sic!) 2011 roku Centrum Polsko Rosyjkiego Dialogu i Porozumienia.

http://www.cprdip.pl/main/inde...

organizuje wiele kosztownych konferencji.

http://www.cprdip.pl/main/inde...

Ostatnio w trybie zamówienia publiczne za pieniądze podatników kupiło sobie samochód osobowy za 118 tysięcy złotych w przetargu w którym zgłoszona została tylko jedna oferta.

http://www.cprdip.pl/main/plik...

Niestety rządu Tuska nie stać na konferencję w tak ogromnie ważnej sprawie jak Smoleńsk.

Wyliczamy dalej...

1.2 miliona zlotych

Tegoroczny jednodniowy Festiwal Piosenki Rosyjskiej będzie kosztował Zieloną Górę milion dwieście tysięcy złotych

http://www.rtvlubuska.pl/index...

Festiwal ten powrócił w 2008 roku po kilkunastu latach przerwy. Jeden festiwal mniej i mysle ze za 1.2 miliona złotych byłaby międzynarodowa konferencja.

Nowa konferencja w Brukseli

http://www.cprdip.pl/main/inde...

Za pieniądze polskich podatników 25 listopada 2011 roku jest organizowana konferencja... "Rosja i UE"

4, 4 miliona złotych rocznie

Powstałe w 2011 roku Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia ma budżet roczny ok.4.4 miliona złotych (1 milion Euro).

Myślę, że już 1/10 kosztów nowych incjatyw "przyjazni polsko- rosyjskiej" z 2011 roku pokryłaby koszty takiej konferencji.

Można do tego dodać:

Straty polskiego budżetu w wyniku błędów urządników rządu Tuska

2011 rok

Polska będzie musiała oddać do Unii Europejskiej 5 miliardów złotych.

http://wpolityce.pl/wydarzenia...

(...)Za błędne decyzje ministra Grabarczyka Polska będzie musiała oddać UE 5 mld zł na inwestycje kolejowe. Oczywiście z kieszeni podatników(...)

http://www.rmf24.pl/ekonomia/n...

• Zaginęło 16 miliardów złotych

       Gdzie jest 16 mld zł z kontraktów drogowych?

http://www.wprost.pl/ar/230825...

http://finanse.wp.pl/kat,1355,...

• Miliardy złotych strat polskich insytucji opisane w znakomietj książce Wojciecha Sumlińskiego „Z mocy bezprawia”.

http://merlin.pl/Z-mocy-bezpra...

Przeczytałem ta książkę i zrozumiałem, że „mafia” rządzi w Polsce. Swoją drogą jak to możliwe, że media milczą o procesie w którym świadkami jest min.Bronisław Komorowski, Paweł Graś itd. Książką, która pokazuje kto naprawdę naciska na prokuraturę – min.  W czasie wielogodzinnego przesłuchania dziennikarza do prokuratura dzwoni znany polityk PO, któremu prokurator zdaje relację z przesłuchania.

Czy Polski naprawdę nie stać na konferencję i badania w sprawie śmierci prezydenta, najwyższych oficerów WP oraz wysokich urzędników państwowych?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Irvandir

22-11-2011 [22:20] - Irvandir (niezweryfikowany) | Link:

Dlatego nie ma już żadnych pieniędzy na konferencję. A do wyliczanki należy dodać "wynegocjowaną" przez premiera Pawlaka najwyższą w Europie cenę za gaz najniższej w Europie jakości. Tej jakości już nie negocjował, dodali gratis. Dodajmy jeszcze najdroższe na świecie autostrady i stadiony. A swoją drogą ciekawe, czy jak pojawi się sponsor i konferencja dojdzie do skutku szanowni fizycy wystąpią w maskach, aby strzec swej prywatności?

Obrazek użytkownika godot

23-11-2011 [05:33] - godot (niezweryfikowany) | Link:

...a jak FYM, ma rację.Czy można 2M zdecydowanie wykluczyć?
http://freeyourmind.salon24.pl/
Każdemu chodzi o Polskę
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika ndb2010

23-11-2011 [12:46] - ndb2010 | Link:

Biorąc pod uwagę fakt, że lot był śledzony przez wiele stacji radiolokacyjnych z kilku krajów w tym z baz NATO (radar pozahoryzontalny) raczej nie biorę pod uwagę 2m.

Może brałbym to pod uwagę gdyby to się działo w niedostępnych terenach Ameryki Płd. lub Afryki ale nie w zurbanizowanej część Rosji.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Gość

22-11-2011 [23:37] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Myślę, że samych profesorów stać na to, aby spotkać się w jakimś miejscu i powiedzieć co mają do powiedzenia. Relację z takiego spotkania może zamieścić np Gazeta Polska. W dobie mediów elektronicznych, informacja o takim wydarzeniu natychmiast obiegnie całą Polskę. Czy lepiej marnować czas i energię na poszukiwanie sponsorów i mecenasów, których i tak nie znajdą?

Obrazek użytkownika Joanna Cieszkowska

23-11-2011 [04:34] - Joanna Cieszkowska (niezweryfikowany) | Link:

A moze telekonferencja przez internet miedzynarodowa byla by dobrym rozwiazaniem. Nie potrzeba na to tak duzych nakladow, tylko pomysl organizacja czasu, wprowadzenie do internetu tekstow poisanych do przeczytania, zorganizownie zasad dyskusji.

Obrazek użytkownika Gość-sceptyk

23-11-2011 [08:11] - Gość-sceptyk (niezweryfikowany) | Link:

Ale o co chodzi?
Czy o zorganizowanie konferencji czy o pogadanie sobie na ten temat? To juz drugi watek o tym, ze odmówiono dotacji na konferencje.

Konferencje trzeba zrobic. Pisalem juz ze to doprawdy zaden problem i mozna sobie darowac dotacje. Mowimy o kilkunastu czu nawet kilkudziesieciu tys. zł. Dla kilku organizacji sponsorujacych takie przedsiewziecie to naprawde niewielkie pieniadze.
Zamiast płakac w sprawie dotacji trzeba sie zabrac za organizacje konferencji co mozna zrobic szybko i bez problemu.
Doprawdy czasem odnosze wrazenie , ze nie chodzi o sprawę, tylko poszukiwanie pretekstu , zeby sobie popisac na blogu.

Obrazek użytkownika Leukippos

23-11-2011 [13:00] - Leukippos (niezweryfikowany) | Link:

tylko organizować po cichu. To rzeczywiście byłoby wielu na rękę. Po co ludzie mają wiedzieć, prawda?

Obrazek użytkownika Gość-optymista

23-11-2011 [16:46] - Gość-optymista (niezweryfikowany) | Link:

Nie rozumiem. Po co po cichu? Chodzi o to, aby zorganizować konferencje po to, aby ludzie sie o niej dowiedzieli. Jak się nie zorganizuje to niby o czym ludzie maja wiedziec?