Przywódca narodu

Dla celów nadrzędnych, za jakie uważam budowę mocy państwa i spójności narodu, a także dla celów geostrategicznych niezmiernie ważne jest posiadanie wyrazistego przywódcy narodu.

Na chwilę obecną, co uważam za duży błąd, Rzeczypospolita nie może się takim przywódcą wykazać.
Nie ma więc w obiegu światowym, a także w dużym stopniu w zrozumieniu Polaków, takiej klasycznej i niezbędnej tożsamości polskiej, jak Rosja to Putin, USA to zawsze prezydent – dzisiaj Donald Trump, Francja to Macron, Węgry to Orban i Turcja to Erdogan.
Nieco trudniej jest w przypadku Niemiec, bo jak nie tak dawno można było powiedzieć, że Niemcy to Adenauer, lub Niemcy to Helmut Kohl, dzisiaj Angela Merkel jest tylko wykonawcą, przekaźnikiem silnych grup interesu, w tym również nie niemieckich.

Oczywiście szereg państw nie pretendujących aktualnie do odgrywania roli w geopolityce nie potrzebuje wyrazistych przywódców, więc trudno nam przywołać, kto jest takim w Hiszpanii, w Indiach, czy nawet Japonii.
Lecz chyba nie mamy wątpliwości i nie jest to jakaś mania wielkości – Polska ma swój ważny historyczny moment, może tylko chwilę i będzie od jej właśnie geostrategii zależało, czy powstanie nowy, bardziej sprawiedliwy ład w Europie.
To nie tylko wielki projekt Trójmorza, jednoczący europejskie kraje wschodniej flanki i przesuwający środek ciężkości kontynentu dalej od Atlantyku, ale także wstępne projekty reaktywowania pradawnego Jedwabnego Szlaku w momencie, gdy Chiny stały się drugą światową potęgą, czy tworzenie nowych wielkich szlaków komunikacyjnych, jak Port Centralny, Via Carpatii a i rozbudowa portów morskich. Taka strategia pozwalałaby Polsce stworzyć niezbędną równowagę, a może i zwornik, pomiędzy wielkimi konkurentami – USA i Chinami.

Więc co w przyszłości będzie się mówić i jak nazywać Polskę początków XXI wieku?
Polska Dudy? Polska Morawieckiego?
II Rzeczpospolitą, podobnie jak premier Morawiecki, budował i przekształcał premier Grabski, oraz wicepremier Kwiatkowski. Jednakże chyba nikt nie ma wątpliwości, że II RP jest i pozostanie Polską Piłsudskiego. Bo on był faktycznym przywódcą i nie wahał się stawać na czele narodu.

My tu w kraju, a także wszyscy profesjonalnie zainteresowani na świecie, nie mamy żadnych wątpliwości, że faktyczną osobą decydującą w polskiej polityce jest Jarosław Kaczyński.
Wiemy także, że nawet jako lider rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość, został wyłącznie szeregowym posłem na Sejm. Nawet nie jest szefem klubu.
A przecież swobodnie mógłby być prezydentem, premierem, czy choćby marszałkiem Sejmu.
Faktycznie w 2015, czasie wyborów i przejęcia władzy z rąk PO+PSL, Kaczyński miał silny negatywny elektorat. Ogólnie też wiadomo, że woli on w cieniu być ideologiem, strategiem i teoretykiem.

Mamy rok 2019. Trzy lata rządów Dobrej Zmiany musiało przekonać większość rodaków, może za wyjątkiem zatwardziałej Targowicy na usługach, że po raz pierwszy od transformacji mamy do czynienia z wiarygodną władzą. Nie dość, że ma bardzo dobry program dla kraju i obywateli, że kroczy we właściwym kierunku, to przez ten krótki okres rządów władza ta udowodniła, że nie oszukuje, nie obiecuje a potem nie dotrzymuje słowa i, co bardzo ważne, potrafi dokładnie liczyć, a co zarobi, stara się dać jak najliczniejszym grupom Polaków. A poprzez wewnętrzną politykę inkluzywną prowadzi do zlikwidowania podziału na Polskę biedną i bogatą.

Dlatego właśnie w tym ważnym roku wyborczym proszę Jarosława Kaczyńskiego, by stanął oficjalnie na czele, jako przywódca narodu polskiego.
To jest potrzebne Polakom dzisiaj i także wzrastającej roli Rzeczypospolitej na międzynarodowej arenie.

Powiem więcej -uważam, że jest to dziejowa konieczność.

Proszę także wszystkich przyjaciół i zaufanych współpracowników i wszystkich, na których Prezes może polegać, by do tego skromnego apelu się przyłączyli.

A na tym portalu proszę również wszystkich, mających z Jarosławem Kaczyńskim kontakt, w tym również pana redaktora Sakiewicza i pana doktora Targalskiego, aby przyłączyli się do budowy polskiego przywódcy narodu.

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

13-03-2019 [09:42] - Trotelreiner | Link:

Jeżeli to był żart....to kiepski.
Jeżeli to był poważny apel....to jeszcze bardziej kiepsko...z Panem...panie Janie....

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-03-2019 [09:59] - wielkopolskizdzichu | Link:

Wodzu!!! Prowadź!!!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-03-2019 [11:23] - rolnik z mazur | Link:

To już taka desperacja ? Jak się włączy redaktora i słynnego geopolityka to z pewnością zbudujemy przywódcę na miare naszych czasów, albowiem .."wielkie czasy wymagają wielkich przywódców ". Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-03-2019 [11:28] - jazgdyni | Link:

Kpiarzy, notorycznych żartownisiów i osoby zawodowo wesołe proszę o zrezygnowanie z tradycyjnej kawy u Ziemkiewicza.
Czasami wypada spoważnieć, zdjąć maskę błazna lub złośliwca i się zastanowić.
Temat jest śmiertelnie poważny. Wizerunek państwa należy budować.
Zakładam działania w dobrej wierze.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-03-2019 [12:07] - rolnik z mazur | Link:

@ jazgdyni

zawsze w dobrej wierze !  Najpierw trzeba zejść na ziemię i zobaczyć w jakim punkcie się znajdujemy. Trzeba zrobić po prostu bilans otwarcia - nikt po 89 tym tego nie zrobił i nie robi.  Moim zdaniem nie stać nas ani na budowę Trójmorza ani na inne międzynarodowe projekty dla Polaków pisane . Trzeba  budować silną  polską  gospodarkę od podstaw i dac Polakom możliwości bogacenia sie i rozwoju - tu w"  tymkraju ".  Problemem polskiej gospodarki jest bowiem brak polskiej gospodarki. Mamy montownie zagranicznych koncernów, podwykonawców, zagraniczne sieci handlowe i zagraniczne banki w Polsce , które kreuja pieniądz ( NBP to tylko kantor wymiany walut ) . Tłamsi się Polaków gdzie się da i kupuje za plewy tych, którzy tu jeszcze są. Żaden rząd w Polsce nie ma strategii rozwoju - realnej strategii i pan tu mówi o budowie przywódctwa ! Na jakiej właściwie podstawie ? Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

13-03-2019 [12:31] - Trotelreiner | Link:

Są jeszcze dwie przyczyny upadku "tegokraju"...sprzedanie 99% mediów Niemcom!!!
A media to pierwsza władza....nie rząd,nie sejm,nie sądy....tylko telewizja i internet....czyli WIEDZA I INFORMACJA.
Przecież wszyscy politycy komunikują sie poprzez TT....a kto tego nie robi,albo nie umie...to się cofa w czasie...nie ma go....nie istnieje!

Kolejne niebezpieczeństwo,to propaganda i parcie do "waluty" €...czyli oddanie NIEPODLEGŁOŚCI I PAŃSTWA....za papier,którym se można d*** wycierać...to nie jest pieniądz!

Kaczyński...Duda....Morawiecki....to marionetki w teatrze Bunraku....albo nawet w teatrze cieni....

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-03-2019 [14:38] - jazgdyni | Link:

Na niepolskie media jest tylko jeden sposób bez sądów i arbitrażu - trzeba zbudować własne, w tym niezależne media na wysokim poziomie. I już. "Nasz" bogaty Bierecki, zresztą też z Gdyni, ma już dobry, opiniotwórczy tygodnik, a od niedawna stację telewizyjną. Zapewniam, że poza TV Trwam i TV Republika ludzi red. Sakiewicza, wkrótce, jak grzyby po deszczu zaczną powstawać następne, bardziej profesjonalne. Przyjdzie też Walmart, JC Penny i Banana Republic i pokażą Lidlom i Kauflandom, że nie warto Polakom sprzedawać tylko gówna jak w TVN, Polsacie, czy Superstacji.
To jest nieuniknione, jeżeli nie walnie w Ziemię meteoryt, lub nie pokaże się następny Lehman Brothers.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

13-03-2019 [15:03] - Trotelreiner | Link:

Jaki zasięg mają te media wymienione przez Ciebie? [Przechodzę na Ty bo w necie jest praktykowane]
Był sobie tygodnik UważamRze....Hajdarowicz [krakowski żyd] za pieniądze Sorosa kupil całą spółke....i rozdał: Lisickiemu pół,Karnowskim pół...co wiesz o nich?
Lisicki to kumpel Stankiewicza...tego co poszedł do Onetu i p.Łaszcz figury w TVN24.
Karnowscy to faceci z barykady....siedzą od lat i wygłądaja gdzie są konfitury.
Trzeci wygrany...Chrabota....dostał Rzepę i zrobił z niej drugą GW.
Teraz pozwolono Agorze za pieniądze Sorosa kupić Zetkę...później Polsat...później Kurski dostanie propozycje nie do odrzucenia...
Radiową TrUjkę prowadzi człowiek z gdańskiego układu....Świetlik...i ten przekazior,to juz lewacka i pedalska tuba ....mająca w logo Polskie Radio...TFU!

Kiedyś przy winie ....zrobiliśmy na uczelni dyskusję: Co może uratować Europę,chrześcijaństwo i cywilizację ateńską i rzymską....
Wygrała opcja....III Wojny Światowej....i jakieś 30000 lat później....budowanie wszystkiego od nowa.

No to do zobaczenia...za te parę lat...:-)))

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-03-2019 [12:19] - jazgdyni | Link:

No więc słuchaj teraz na ty. ;)

Nie tylko media, ale całość tzw. prywatyzacji a'la Balcerowicz&Lewandowski to było bezczelne i bezkarne łupienie państwa i narodu. Jak to możliwe? Bo praktycznie każdy zarządzający narodowym majątkiem - dyrektor, kierownik, wójt - będąć człowiekiem pazernym i podłym [np. sz.p. Bochniarz, która w cudowny sposób zdobyła olbrzymie PSS Społem tworząc Lewiatan, kandyduje do UE - taka pazerna], "prywatyzował" nad czym miał pieczę za skromne "kieszonkowe". Tak też było z Dziennikiem Bałtyckim, a czego do dzisiaj nie mogę dojść - co się stało z 170 nowoczesnym statkami PLO, bo jak w 1990 wróciłem z USA, to pozostało tylko parę rzęchów. Czy fakt pracy wówczas pana Lewandowskiego w PLO miał jakieś znaczenie? Wiem, że za najmarniejszą krypę, która była do sprzedaży, pośrednik miał gwarantowane co najmniej  50 tyś $. Co się więc dziwić, że prawie cała prasa przeszła w obce ręce. Dobrze chociaż, że przy moim skromnym współudziale nie udało się draniom sprywatyzować Lasy Państwowe (tak uzyskana kasa miała zgodnie z przyrzeczeniem Komorowskiego pójść na fikcyjny dług dla Światowego Kongresu Żydów).

Jestem optymistą. Aktualna geostrategia wskazuje, jak mówią specjaliści, gdzieś do 2027 wszystkie to lewackie, neoliberalne paskudztwo się zawali.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-03-2019 [16:24] - rolnik z mazur | Link:

@ Troteleiner,
i media tez, pelna zgoda. A ja myślałem, ze tylko ja jestem takim pesymista. I od wiedzy i informacji trzeba zaczac. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-03-2019 [12:31] - jazgdyni | Link:

Dobra, fajnie! Ile Panu lat potrzeba? 10? 50? 100?
Nie pytam o realizację, tylko o czas do dyskusji i namysłu.
Panie Rolniku! II RP budowano zaledwie 20 lat. A co powiedział Piłsudski o marudach, wiecznych dyskutantach i politykierach - Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-03-2019 [13:01] - rolnik z mazur | Link:

@ jazgdyni

i dokładnie o tym mówię. Żeby cos zbudować to trzeba sporo czasu poświęcić planowaniu.   A tym Piłsudskim to bym sie tak nie fascynował ! Taki z niego przywódca jak z koziej......Czym sie skończyła II RP każdy wie i skutki tych błędów ( ewidentnych ) ponosimy bolesnie do dziś. Byc może to te moje zagraniczne wykształcenie uniwersyteckie  sie msci, że przemawiaja do mnie bardziej  nagie liczby a nie jakieś marzenia senne o potedze i zaklęcia typu -  " coraz grubsze portfele Polaków " . Trzeba zacząć dyskutować powaznie o polskiej racji stanu  a nie prężąc cudze muskuły ( jak w 39tym ) grzać sie w obcym blasku sławy.  Polaków stac na cos więcej niż na rolę junior partnera i  podwykonawcy  podwykonaców.  Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-03-2019 [14:26] - jazgdyni | Link:

Jest czas na planowanie, czas na taktykę działania i czas na globalną strategię. Oczywiście można sobie odpuścić, płynąć jak g. w głównym nurcie i dać się poklepywać po główce (Benny Hill).
Polecam: [ Dr Jacek Bartosiak, Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego w Warszawie, Senior Fellow w The Potomac Fundation w Waszyngtonie, " Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju".
(Prawie 900 stron w dużym formacie i ok. 1,5 kg)]

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-03-2019 [16:30] - rolnik z mazur | Link:

@ jazgdyni,

Te 900 stron mozna streścić jednym zdaniem - Polacy nie dajcie się znowu wpedzic do rozgrzanego pieca. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika maxilampus

13-03-2019 [11:50] - maxilampus | Link:

Tak sie zastanawiam dlaczego PIS-owi zalezy na rzadzeniu przez nastepne 4 lata i wygraniu kolejnych wyborow do Sejmu ?
Postulowane zmiany rzekomo osiagnal i po przewrocie palacowym w grudniu 2017 zrezygnowal z reszty zmian..Nie widze w tym logiki..
Skoro juz wiecej nic nie moze zrobic w polityce wewnetrznej i zagranicznej to po co mu wladza ?
Zamiary Kaczynskiego nikomu nie znane,,Co on ukrywa ?..

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-03-2019 [14:21] - jazgdyni | Link:

Widzę tu albo niedoinformowanie, albo brak własnej wnikliwej analizy. Te trzy lata do zaledwie etap wstępny. Oczywiście z mojej strony to wyłącznie optymistyczna prognoza, lecz gdy widzę listę projektów i stadium realizacji, to mnie napawa optymizmem. Przeganiamy właśnie w PKB na głowę Portugalię (Grecja była w zeszłym roku), jednak -co najważniejsze - w trzy lata zlikwidowano w kraju nędzę.
Jakoś mało nas chcących popatrzeć strategicznie i długoplanowo.
Już kompletnie nie rozumiem zdania - "Skoro juz wiecej nic nie moze zrobic w polityce wewnetrznej i zagranicznej to po co mu wladza ?". Skąd takie wnioski?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

13-03-2019 [14:45] - Trotelreiner | Link:

To może ja....
PiS i sam Kaczyński,sprawiają wrażenie,że nie wierzyli w wygranie wyborów jednych i drugich...."szczęście" im spadło na głowy....nieprzygotowane.
Teraz ganiaja od ogniska do ogniska z gaśnicą...i stosują starą maksymę: PANEM ET CIRCENSES...:"macie forsę i chlebek,to głosujcie na nas".
Duda: Nie zrealizował obietnic wyborczych:aneks,frankowicze....i tylko psuje co może....jego veta rozwaliły istotne ustawy....za wiedzą Kaczyńskiego?
2017 grudzień....pucz,zamach stanu...bo jak zrozumieć odesłanie TWARZY rządu w niebyt...i powołanie czyraków i wrzodów po Geremku?
Gowin [turysta partyjny i zdrajca] Gliński,Ciapciakiewicz...to krakowska UD/UW i gniazdo Dudy...jego żony i teściów.

Faktycznie...PiS sprawia wrażenie,że idzie na przegranie....Duda ma już pewne...jedną kadencje...
Napisałem obszerny komentarz do @Lecha Loski ...tam znajdziesz wiele pytań i odpowiedzi.
PS.W 2005 głosowałem na PiS...W 2007 na kontrakt do Italii...zachowałem prawo do wyborów...w 2015 jechałem 1500 km żeby zagłosować...na Dudę i PiS.
Czy w tym roku będzie mi się chciało?! Oto jest pytanie...

Obrazek użytkownika Jaworowski

13-03-2019 [14:51] - Jaworowski | Link:

Widzę, że się Pan obudził i bardzo mądrze pisze ostatnio, ale wyforowanie Kaczora na  czoło pierwszej linii frontu to oczywiście żart.
Kaczor to osoba wybitnie niemedialna, to stary człowiek. Stetryczałych osobników nie posyła się przed kamerę i do ciągłych wystąpień w różnych miejscach kraju i zagranicą. Podróże  takie wymagają  kondycji, aparycji i wręcz chamskiej pewności siebie. On  wyraźnie męczy się przed kamerą. Kaczor i jego otoczenie zdaje sobie sprawę z mankamentów własnych "duce". Ludzie w pewnym już zaawansowanym  wieku nie potrafią uczyć się należnych form bycia na świeczniku i bycia w oku cyklonu medialnego. Kaczor woli rządzić z drugiej linii i parcie na szkło ma gdzieś, gdyż, to nie jest narcystyczna natura. Kaczor i tak już ma zaszczytne miejsce w naszej historii jako jednostka wybitnie zasłużona w walce o uniezależnienie się nasze od brunatno-czerwonego tałatajstwa nas okupującego.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-03-2019 [15:23] - zbieracz śmieci | Link:

Dajcie mi władzę a ja was urządzę bom chociaż surowy to sprawiedliwy....!
Pani Januszku ,Panie Januszku nie zamartwiaj sie Pan-nie nada ,nie lzia ,nie mieszaj   !

Obrazek użytkownika cyborg59

13-03-2019 [16:17] - cyborg59 | Link:

Jak wiesz, jestem poglądów republikańskich. Cały czas zastanawiam się, kiedy, i dla czego Prezydent RP odpuścił sobie aspiracje do bycia Pierwszym. Pierwszym prawdziwym po serii niewypałów i pomyłek.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-03-2019 [16:26] - zbieracz śmieci | Link:

Panie Januszu,Pan to zawodowiec i to rozumiem ale dziwi mnie ilu to żłobów sie naleciało co niczym się nie trudnili poza wylwaniem szamba ....

Obrazek użytkownika xena2012

13-03-2019 [16:43] - xena2012 | Link:

Dużo tu wyzłośliwiania się w komentarzach,a brak realnego spojrzenia na Polskę.Jazgdyni słusznie pisze,że obecna władza ma dobry program dla kraju.Tyle że tak ambitny plan nie ma szans zrealizowac się w tak krótkim czasie i w takiej atmosferze jaką stwarza opozycja. Tu nie wystarczy machnąć czarodziejską różdżką by wszysko było gotowe od zaraz,niestety na dobrobyt taki jakiego oczekujemy i wymagamy przyjdzie poczekać.Sprawa polskiej gospodarki nie jest bowiem problemem tylko Kaczyńskiego,ale nas wszystkich,Tę gospodarkę trzeba podnieść z okresu balcerowiczowskiego ,,schłodzenia'' i zaniedbań lat ostatnich.Ci ,co tak narzekają niech wskażą kogo widzą w roli przyszłego przywódcy w miejsce Kaczyńskiego.Może Biedroń ze swoim krzywym,oblesnym usmieszkiem którego ,,charyzmę'' niemalże w ekstazie propaguje pewien bloger na NB,może Korwin-Mikke o ile nie rozwali do czasu wyborów swojej koalicji,a może ktoś z Koalicji Europejskiej o ile sami nie zeżra się wczesniej w pogoni do koryta.Teo naprawde chcecie?Jazgdyni ma przynajmniej odwagę swoje stanowisko pokazać,a nie tylko narzekać.

Obrazek użytkownika Jabe

13-03-2019 [17:00] - Jabe | Link:

Na czym polega ten ambitny plan?

Obrazek użytkownika xena2012

13-03-2019 [18:16] - xena2012 | Link:

Ambitnym planem jest rozruszanie gospodarki,wprowadzenie innowacji i ulepszeń. Choćby prace nad pyroliza węgla kamiennego,przekop Mierzei Wiślanej.Myślę że to bardziej potrzebne i ambitne zadanie od seksualizacji dzieci od kołyski.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-03-2019 [18:35] - wielkopolskizdzichu | Link:

Mogłabyś choć raz posłużyć się prostym zabiegiem nazywającym się kopij wklej z opcją wyszukiwania.
Pozwoliło by to Tobie na niepisanie idiotyzmów.
1. Piroliza to najzwyklejsze podgrzewanie węgla w wysokiej temperaturze bez tlenu. Jest t proces sensowny wyłącznie w stosunku do węgla o wysokich walorach energetycznych..  
2. Przekop nie będzie miał żadnego znaczenia,nie wierz w brednie jakie wypisuje Jazgdyni o korzystaniu z tej inwestycji przez statki wielkości tzw jeziorowców serii Z.Przeczytaj po prostu projekt rządowy  - Uwaga! Nadal nie ma projektu wykonawczego.

 

Obrazek użytkownika xena2012

13-03-2019 [19:01] - xena2012 | Link:

Prosze mnie nie pouczać i zastanowić się nad swoimi idiotyzmami.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-03-2019 [19:13] - jazgdyni | Link:

Co ty Zdzichu wiesz o przekopie, o jeziorowcach,o porcie Elbląg, czy nawet Truso. Po prostu jak zwykle musisz wypluć tą żółć, co się w tobie gromadzi (1,5 -2 kg?).
Zaraz też powiesz, że gówno warte są również te udokumentowane złoża bursztynu, wstępnie szacowane na blisko 1 miliard zł, co czyni przekop zrobionym za darmo.
A jak już przestaniesz pieprzyć o szuwarowcach, jeśli wiesz, co to znaczy, to polecam wyprawę do Amsterdamu i zwiedzanie sztucznych akwenów obok - Markeemer i IJseelmeer i zastanowienie się -po co ci durni Holendrzy to wybudowali. Żebyś tu triumfalnie nie buczał - maksymalna głębokość 7 metrów. Lecz kto powiedział, że kanał żeglugowy do Elbląga, gdy to stanie się ekonomicznie uzasadnione, nie może być pogłębiony nawet do 9 metrów?

I nie czepiaj się prostej pirolizy. Jeśli to twoja dziedzina, to znasz metody podziemnego zgazowywania nie tylko, jak tu bujasz, tylko wysokoenergetycznego węgla, lecz nawet pożarów torfowisk bez dostępu powietrza.

Popraw się, a żółć zwalczaj Essentiale Forte.

Obrazek użytkownika paparazzi

14-03-2019 [00:50] - paparazzi | Link:

Aleś ty głupi, jedna nadziejia żeś z rodu  Chrabiego Bula godła Lewatywa.

Obrazek użytkownika Jabe

13-03-2019 [18:58] - Jabe | Link:

Rozruszanie gospodarki trudno nazwać planem, raczej celem. O innowacjach dużo się mówi, ale ile rząd w tej kwestii może, przekonaliśmy się w PRL. Pieniądze zostaną wydane, to pewne. Moim zdaniem, działalność rządu skupia się właśnie na wydawaniu i pozyskiwaniu pieniędzy. No i propagandzie sukcesu.

Obrazek użytkownika Jabe

13-03-2019 [17:35] - Jabe | Link:

Projekt trójmorza okazał się bardziej instrumentem do mamienia ciemnego luda w kraju, niż pomysłem na pomyślne dla nas ułożenie stosunków w tej części Europy. Pomysł Jedwabnego Szlaku pogrzebało aresztowanie pewnego Chińczyka. Port Centralny jest chyba tylko powodowany kompleksami, bo rachunek ekonomiczny zastąpiły ambicje wielkościowe. Podobnie z przekopem, który jest przede wszystkim kosztownym sposobem pokazania Rosjanom gestu Kozakiewicza.

Instrumentem zarobkowym państwa są urzędy skarbowe. Im więcej zabiorą, tym więcej władza może rozdać tubylcom. Gdzie tu sens?

A przywódca? Jego zastępują obcy ambasadorzy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-03-2019 [19:16] - jazgdyni | Link:

Witam nadwornego, dyżurnego defetystę.
Tak, oczywiście - wszystko jest do dupy. Totalne oszustwo i ściema -patrz - rok 1952 Philip Dick "Ubik".

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-03-2019 [17:56] - jazgdyni | Link:

@@@ Trotelreiner, Cyborg, Jaworowski, xena2012

Jestem bardzo wdzięczny za te liczne i w dużej mierze słuszne uwagi. Coś jednak na początek wzbudziłem. A to ważne.
Widzę jednak pewne niedobre zjawisko, któremu niestety często ulegamy, tracąc na horyzoncie cel strategiczny. To zjawisko zaburzające spojrzenie to dystrakcja percepcyjna. Ulegamy mu gdy naszą uwagę i cały proces myślowy mamy skierowany na sprawy (w tym wypadku) mające mniejsze, aczkolwiek ważne znaczenie.
[ "...Wegner przedstawia teorię paradoksalnych procesów kontroli umysłu. Dystrakcja jest tu warunkiem sine qua non tłumienia myśli. Według autora tłumienie dokonuje się dzięki działaniu dwóch procesów: procesu poszukiwania dystraktorów (zwanego też procesem operacyjnym) oraz procesu monitorującego występowanie unikanej treści. Działanie pierwszego z procesów polega na znajdowaniu treści innych niż ta niechciana i wypełnianiu nimi umysłu."  http://www.ejournals.eu/pliki/art/10530/  ]
Tak więc:
- to prawda, że sytuacja medialna obecnie w kraju jest pod zdechłym psem i koniecznie trzeba ją szybko naprawić. Na gwałt potrzebni są młodzi, niezalezni dziennikarze, jak choćby Michał Rachoń, lub Mikołaj Janusz (to oczywiście tylko przykładowo);
- to prawda, że PJK jest już niemłodym i nieco zmęczonym człowiekiem. Lecz właśnie przed chwilą oglądałem papieża Franciszka, lat 82, czyli o 13 lat starszego od 69 letniego Kaczyńskiego, w danej chwili na rekolekcjach, jednak między jedną zagraniczną podróżą a drugą. A przez te 6 lat pontyfikatu napisał i wygłosił 1200 ważnych przemówień.Nie róbmy w XXI wieku z 70-latka niedołężnego starca, który już tylko w kapciach, przykryty kocem, siedzi z kotem. To obraz fałszywy, a trochę podejrzewam, że Prezes świadomie go fałszuje.
- to prawda, że po zwycięstwie w 2015 nikt od nas nie spodziewał się takiego zmasowanego ataku. Ataku totalnego. Mimo tego nie zdołali związać  puczami i prowokacjami tak mocno, by już nie mogła robić coś pozytywego. Jakoś im się nie udało.
- to prawda, że prezydent Duda sprawdza się tylko połowicznie
- ..........

Jednakże publikując ten apel zwracam uwagę na bardzo ważny element prawidłowego sprawowania władzy - jest to dystrybucja szacunku. Czy uważacie państwo, że jest w RP postać tak istotna, jak Jarosław Kaczyński, w której ten szacunek narodu, oraz zagranicznych nacji należałoby ulokować? Czy nie słyszycie w sejmie z ust wrogów PISu istotnej zbitki pojęciowej " jak to jest, że zwykły poseł Kaczyński ... "? To deprecjonowanie idzie w świat i zagranica jest zdezorientowana.
Tak więc należyta dystrybucja szacunku jest ważnym i niezbędnym aspektem sprawowania władzy.
A ja niestety poza Jarosławem Kaczyńskim nie widzę nikogo innego, który by na to zasługiwał.

 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-03-2019 [18:12] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Jarosław Kaczyński, w której ten szacunek narodu'
Proszę o pańską definicję narodu.
Chyba nie jest czynnikiem warunkującym   stosunek do osoby Kaczyńskiego.
Jako polityk  dbający o przetrwanie PiS jest niezły, jako polityk na miarę kraju jest denny. ponieważ wykształcony został przez komunistyczny system, to nie tylko, w przenośni tylko faktycznie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-03-2019 [21:13] - jazgdyni | Link:

Adolf Hitler był niewykształconym malarzem i niestety został przywódcą narodu. A jakim cieszył się szacunkiem! Powiem więcej - był uwielbiany.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

15-03-2019 [11:30] - wielkopolskizdzichu | Link:

Pojechałeś Pan z tym Hitlerem jak cyngiel z Czerskiej, prawie jak red. Czuchnowski.
Ale do rzeczy.
1. Czy wypada by Przywódca Narodu, jakby nie patrzeć z królewskiego szczepu piastowego, poruszał się niemieckim panceraudi?
Należało by sprezentować jakąś Kasztankę. Zysk dla ludu byłby, oto mógłby Pan ładować to co Kasztanka za sobą zostawia, do zastawy rodowej by podwyższyć jej wartość.
2. Czas odkurzyć Berezę, bo Brześć w wrażych łapskach, by mnie i innych "gawnojedów"  co mają tu polew, nauczyć moresu, karcerem o głodzie i chłodzie.
Myślę że  red Targalski doskonale Kostkę Biernackiego by zastąpił.
3. Instytut tarza powołać, w którym po zejściu z padołu łez, Mózg Ukochanego Przywódcy można byłoby na cieniuteńkie plasterki pokroić, by źródła geniuszu znaleźć.
Na czele tej placówki widzę Suskiego.

Nad uczniem jest nauczyciel
Nad nauczycielem – dyrektor
Nad dyrektorem – minister
Nad ministrem – premier
Nad premierem – prezydent
Nad prezydentem – marszałek Piłsudski
Nad marszałkiem Piłsudskim – Bóg
Nad Bugiem – Brześć
A nad Brześciem – Kostek-Biernacki

 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-03-2019 [18:31] - zbieracz śmieci | Link:

Jest jak jest i niech tak zostanie a gdyby cos to Pan Prezes zostanie premierem.Zagranica dobrze wie kto jest kto w Polsce i z kim warto po cichutku porozmawiać -dwa tajne spotkania na prosb e Merkel coś mówią !

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-03-2019 [21:10] - jazgdyni | Link:

Też myślę, że może zostać premierem. Jasne, że zagranica wie. Lecz taka nieformalność powoduje duże zgrzyty dyplomatyczne.
Dziś cały świat żyje według procedur.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-03-2019 [21:26] - zbieracz śmieci | Link:

Trump ma w d.... procedury i dotychczsową dyplomację 

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-03-2019 [12:26] - jazgdyni | Link:

Lecz my nie jesteśmy USA i PJK niema dla swobody ruchu miliardów jak Trump.

Obrazek użytkownika xena2012

13-03-2019 [18:43] - xena2012 | Link:

Zbitka pojęciowa-,,zwykły poseł Kaczyński'' wcale nie jest jedyna ze strony opozycji,bo równier często przedstawia go sie jako dyktatora .Jak więc widać  opozycja działa pod wpływem chwili a także zapotrzebowania różnych osrodków medialnych główniw niemieckich.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-03-2019 [21:07] - jazgdyni | Link:

Z ich strony to bezsensowny bełkot. Mówią w danym momencie to, co polecają im zewnętrzni mocodawcy.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

15-03-2019 [10:54] - wielkopolskizdzichu | Link:

Masz rację xeno, zwrot " zwykły poseł Kaczyński " jest obrazą dla Najukochańszego Przywódcy

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-03-2019 [21:05] - jazgdyni | Link:

Szanowni dyskutanci.

Widzę, że pojęcie dystrybucja szacunku w polityce, jest dla wielu pewnym novum. Proszę się więc skupić i pomyśleć, o kim w cytacie może być mowa.

Odpowiedź i źródło cytatu jutro. Zwycięzcę zapraszam na wódkę + etc.

" ... politycy o zdolnościach przywódczych są wybitnie inteligentni i szybko pojmując istotę gry "na dystrybucję szacunku" nader często ulegają pokusie prowadzenia polityki budowania własnej, osobistej politycznej potęgi wobec zarówno swoich współpracowników jak i rywali politycznych [...] wewnątrz kraju w oparciu o "dystrybucję szacunku" pochodzącą z zewnętrznego mocarstwa. To niestety buduje strefę wpływów owego zewnętrznego mocarstwa i szybko uprzedmiotawia politykę państwa wobec niego, powodując często rozziew jego realnych interesów z interesami dominującego coraz bardziej nad nim mocarstwa.".

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-03-2019 [21:51] - rolnik z mazur | Link:

@ jazgdyni,

panie Januszu biez pal litra nie razbieriosz. Po prostu przywodcy nie da się wykreowac. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-03-2019 [22:17] - jazgdyni | Link:

Proszę się nie poddawać.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-03-2019 [12:29] - jazgdyni | Link:

Przecież od razu widać, że jest to, wypisz, wymaluj, o Donaldzie Tusku.
Trzeba przyznać, że drań, którego do dzisiaj nienawidzimy, i w kraju i za granicą szacunek miał. Własnie za podporządkowanie kraju Niemcom.

Obrazek użytkownika Jabe

15-03-2019 [13:57] - Jabe | Link:

Niesprawiedliwość to, bo za podporządkowywanie kraju USA jest jeno otwarta pogarda i pomiatanie.

Obrazek użytkownika Valdi

13-03-2019 [21:17] - Valdi | Link:

To jest chore !
Ta formuła bloga jest absurdalnie dysfunkcyjna. Nie można prowadzić sensownego bloga na którym prowadzi się uczciwe dyskusje w sytuacji ostrego konfliktu politycznego. "Nasze Blogi" są opanowane przez "naszych" przeciwników politycznych uprawiających w sposób zorganizowany propagandę czarnowidztwa.
Plusem jest to że można rozpoznać charakter tej propagandy.
Niestety ogólne wrażenie jest przygnębiające ponieważ nawet jeśli wykaże się manipulacje do dzieła przystępuje kolejny manipulator i tak bez końca.
W zasadzie dyskusja jest w takiej konfiguracji niemożliwa.
Prowadzący bloga pownien mieć możliwość blokowania niepożądanych gości.

Obrazek użytkownika Jabe

14-03-2019 [10:26] - Jabe | Link:

Gdy brakuje argumentów, trzeba wprowadzić cenzurę, by zapanowała jednomyślność. Mamy wszak czas wyborczy.

Obrazek użytkownika Valdi

14-03-2019 [23:38] - Valdi | Link:

Jaką cenzurę dobry człowieku !
To że nie odpowiada mi dyskutowanie z gościem z pod budki z piwem lub np. z tobą to jest cenzura ?
Blog jest własnością blogera i ma on prawo dbierania sobie towarzystwa.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-03-2019 [12:35] - jazgdyni | Link:

W pełni się zgadzam. Na początku była na portalach społecznościowych funkcja moderatora, a i bloger - autor tekstu miał możliwość usuwania śmieci trolli, wulgaryzmów, pyskówek, itp. Lecz w imię "wolności słowa" i politpoprawności zrobiono aktualne szambo. Tu, w moich komentarzach udziela się autentyczny, rozpoznany agent sił prorosyjskich? I co?
Robimy się gnuśni.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

15-03-2019 [13:22] - zbieracz śmieci | Link:

Waldeczku ,blog jest własnościa blogera ale nie portal i właściciel portalu decyduje co i jak .Dac do łapy blogerom możliwośc banowania to dyskutował by sam z soba albo z przydupasami swoimi -tak było na sralonie 24 a tu niech zostanie jak jest..
Blogerzy mają powiększone do rozmiarów kosmosu swoje ego a bredzić ,łżeć czy konfabulować też potrafią tak ,że kopara opada a tez i pełnią rolę obcej agentury to też widać słychac i czuć. a dać im banowanie to dopiero mieliby jazdę bez trzymaki !Papatki

Obrazek użytkownika Valdi

16-03-2019 [01:18] - Valdi | Link:

No jasne ... Żaden bloger nie powinien mieć większego ego niż zbieracz śmieci. I żeby broń Boże nie banowali - no bo gdzie zbieracz będzie się publikować.
Przypomnę tylko że nawet komuna była niezdolna do zmuszenia ludzi do czytania Trybuny Ludu. Czytasz co chcesz i ego blogera nie ma nic do rzeczy. Nikt ci nie zabroni na swoim blogu krytykować innego blogera.
Popapratki

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-03-2019 [08:08] - jazgdyni | Link:

Tylko, że wówczas nie mógłby realizować swojego celu jakim jest wywyższanie się klasycznego besserwissera. To wbrew pozorom nie mania wielkości, tylko silny kompleks niższości,który rekompensuje złośliwością i pogardą do wszystkich.
Nieszczęsny człowiek.

Obrazek użytkownika Jan1797

13-03-2019 [21:22] - Jan1797 | Link:

Oficjalnie nie może być w Polsce takiego przywódcy z prostej przyczyny bałwochwalczej histerii
wiernopoddańczego uwielbienia wszystkich zagranicznych, zakodowanej w społeczeństwie grubo
przed rozbiorami. Ten wcale nie dzisiejszy kryzys autorytetu w prostej linii wynika z ciemnoty elit
przeważnie powstałych (co celowo piszę) z różnej maści, niezrodzonych i wychowanych jak drzewa
w czwórnóg tradycji naszej, dla potomności. Ci zrodzeni i wychowani z naszych w ilości mizernej
odchodzili w chwale kolejnych batalii na zatracenie narodu. Stąd nie stać nas na żadne straty co JK
doskonale wie, trzeba mieć z kim, by budować. Tu proste pytanie, co proponujecie Państwo budować
w Europie, wspólnie z dzisiejszą totalną drużyną? Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika paparazzi

14-03-2019 [00:59] - paparazzi | Link:

A przepędzić Polaków przez pustynie na jakieś 50 lat. Tudzież naszych blogowiczów, niektórych.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-03-2019 [12:36] - jazgdyni | Link:

Też o tym myślałem...
30 lat wystarczy.

Obrazek użytkownika maxilampus

13-03-2019 [23:42] - maxilampus | Link:

At Author..."Tak więc należyta dystrybucja szacunku jest ważnym i niezbędnym aspektem sprawowania władzy.
A ja niestety poza Jarosławem Kaczyńskim nie widzę nikogo innego, który by na to zasługiwał."..
O Boze....Przyszlosc Panstwa i Narodu ,uzaleznina od jakiejs "dystrybucji szacunku"...w wystarczajacej ilosci...
Przez te wszystkie lata czytalem rozne opinie na NB...Ale takiej jeszcze nie..bije ona na glowe wszystko co do tej pory napisano..
Jezeli stan umyslu Narodu jest podobny Autorowi to ja sie wypisuje i jade na Madagaskar.....

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-03-2019 [05:54] - jazgdyni | Link:

Dołożę się do biletu.
Madagaskar to ojczyzna lemingów.
Fajne dziewczyny-to się rozerwiesz. Choć wygląda na to, żeś z LGBT.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-03-2019 [06:03] - jazgdyni | Link:

Prowadzenie miarodajnej i wiarygodnej dyskusji jest na portalach społecznościowych praktycznie niemożliwe.To kraina frustratów i agentów. Przeraża brak propaństwowej myśli i konstruktywnych rozważań.
Tak, jak totalni negują i rozwalają każdą inicjatywę władzy, tak tutaj niby prawicowi internauci rozwalają każdą dyskusję. Miał rację dr Targalski wpuszczając tu kiedyś ludzi sprawdzonych. Lecz widocznie coś się zmieniło i redakcji zmiękły kolana. A potrzebna jest teraz projekcja siły, a nie głaskanie się po genitaliach.
Oni bedą nadal walić młotem po głowach, a my zaśpiewamy - Szła dzieweczka do laseczka?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

14-03-2019 [09:56] - rolnik z mazur | Link:

@jazgdyni,
tak toczna. Będziemy wpuszczac do dyskursu tylko tych , ktorzy nas popierają a resztą parowkowych skrytozercow pad stienku.Dr Targalski nazywa takich gawnojedami ale jak by mu dali giwere...... pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-03-2019 [12:39] - jazgdyni | Link:

Za moich czasów dzieci rolników dostawały 10 punktów, by dostać się na uczelnię. To ja - inteligencik cierpiałem.
I pacz - co my dzisiaj mamy?! Martwa świnia w jabłkach na ważnym warszawskim rondzie!

Ps. Dzisiaj parówki boję się tknąć. jest tam jakieś mięso Rolniku?

Obrazek użytkownika Jaworowski

14-03-2019 [11:19] - Jaworowski | Link:

jazgdyni>>>- to prawda, że sytuacja medialna obecnie w kraju jest pod zdechłym psem i koniecznie trzeba ją szybko naprawić. Na gwałt potrzebni są młodzi, niezalezni dziennikarze, jak choćby Michał Rachoń, lub Mikołaj Janusz (to oczywiście tylko przykładowo);<<
To nie brak  niezależnych dziennikarzy jest problemem, lecz w czyich rękach są te media, a więc kto i jakich dziennikarzy zatrudnia i jaką linię polityczną  każe propagować. 80% mediów jest  w rękach brunatnych i współpracujących z nimi, jak w czasie II WŚ   Szwajcarów, i Żydów. Wiadomo czyich interesów te media bronią i  jaką linię światopoglądową propagują. Jeśli u Szwaba prawnie obcy kapitał w mediach nie może przekroczyć 10%, to dlaczego doprowadziliśmy, że u nas wszystko postawione  jest na głowie i  wrogowie nasi urabiają i tak już zidiociałą publikę jak plastelinę.
Pisze  Pan, że trzeba szybko naprawić, Konkretnie. Jakie działania należy już podjąć, by zacząć zmieniać nadzwyczaj patologiczną sytuację? Bez radykalnych zmian w strukturze mediów i  mafijnej strukturze sądownictwa, kraj nasz nigdy nie wyjdzie z brunatno-komuszego bagna w jakim jest zanurzony po szyję. Nie zajmujmy się dystrybucją szacunku dla kogokolwiek, gdyż to pojęcie w realu tak się zdewaluowało, że szkoda czasu, by się tym zajmować. Szacunek mają tylko te kraje, które posiadają silną, wydajną i świetnie zorganizowaną gospodarkę, a nie ten, w których cyrk odgrywa jakiś charyzmatyczny goguś. 

>> Lecz właśnie przed chwilą oglądałem papieża Franciszka, lat 82, czyli o 13 lat starszego od 69 letniego Kaczyńskiego, w danej chwili na rekolekcjach, jednak między jedną zagraniczną podróżą a drugą. A przez te 6 lat pontyfikatu napisał i wygłosił 1200 ważnych przemówień<<
Watykan to nie Polska. Problemy mają kompletnie odmienne z jakimi przywódcy muszą się zmagać. Samymi przemówieniami nie nakarmi się 38 milionowego narodu i nie zapewni się jemu bezpieczeństwa. Watykanem nie targają targowiczanie, V kolumna brunatno-bolszewicka, mafia sądownicza i nie ma realnego zagrożenia sowieckiego. Skala odpowiedzialności przywódców jest nieporównywalna.

Obrazek użytkownika Jabe

14-03-2019 [14:02] - Jabe | Link:

To, ile procent medów jest w rękach „brunatnych”, zależy od jakości tych „niebrunatnych”, a one zajmują się znichęcaniem do siebie co bardziej wymagających odbiorców. No ale rozwiązaniem okazuje się być nie jakość, lecz ograniczenia administracyjne wobec konkurencji. Taka mentalność.

Obrazek użytkownika Teutonick

14-03-2019 [12:42] - Teutonick | Link:

Poza tym, że nieco ekscentrycznym wydaje mi się pomysł przeciwstawiania nadsekwańskiego chłoptasia wykreowanego przez swoją panią wychowawczynię (jako domniemanego "niezależnego, silnego polityka" - nie wiadomo czy śmiać się czy płakać - wystarczy obejrzeć sobie któreś z jego kampanijnych przemówień podczas których wymachuje piąstką zawodząc niczym muezzin z nieprzebytą mutacją) z rzekomo "nieaspirującymi do odgrywania wiodącej geopolitycznej roli" Indiami (oj to się niektórzy mogą zdziwić za parę lat), przypomnę jedynie, że już to przerabialiśmy, Prezes już piastował fotel premiera. Jak się to skończyło wszyscy wiemy - potęga tzw. "środowisk medialnych" specjalizujących się m. in. w dorabianiu gęby temu czy innemu politykowi, a także panująca w narodzie podatność na przyjmowanie produktów tego rodzaju manipulacji za swoje własne refleksje jest jak widać nadal u nas w kraju przez niektórych wyraźnie niedoszacowana:) Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-03-2019 [13:44] - jazgdyni | Link:

Skąd ten pomysł, że Macrona uważa się za poważnego gościa? Tu nie o to chodzi. To jest tak, jak w sprzedaży produktów - tworzy się markę, brand. W takim działaniu dzisiejsza Francja jest do Macrona przypisana.
W 2006 był falstart prezesa. Miał bardzo słabe zaplecze i paskudną koalicję. Mam tu wyliczyć przywódców, którzy parę razy powracali?

Obrazek użytkownika Teutonick

14-03-2019 [14:20] - Teutonick | Link:

A teraz to zaplecze miałoby być niby więcej warte? Poza jednym posłem - notabene z Gdyni - nie widzę, nie słyszę. O zapleczu medialnym szkoda strzępić papieru. A samego Prezesa jeszcze niedawno niemalże pokładano do trumny (i robili to także ludzie z tego osławionego zaplecza). Morawiecki miał być właśnie takim brandem. I z dwojga złego niech już lepiej zostanie, nie ma co przy tego rodzaju socjotechnicznie niezbyt udolnie zaplanowanych projektach zanadto majstrować bo cały misternie skonstruowany domek z kart(onu) się posypie.

Obrazek użytkownika maxilampus

14-03-2019 [13:40] - maxilampus | Link:

@ autor ..."A potrzebna jest teraz projekcja siły, a nie głaskanie się po genitaliach."...O Boze....Niech pan uwaza panie Januszu..Ktos moze wziasc te panskie rady na powaznie i bedzie pan chodzil z obolala geba...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

14-03-2019 [19:10] - zbieracz śmieci | Link:

Ile to matki musiały śniegu się najeść aby takich bałwanów urodzić a ci się produkują na NB i tak na moich oczach powstała nowa rasa baranów'nasze blogi" a pan Januszek przywdzial zdarta skórę baranią aby pokryć wilczą sierść i wiedzie stado na zatracenie ,durne to i jako jednostka i w stadzie tak ,że żałować nie ma kogo!
Pan Januszek rzucił myśl i rozgrzały się baranie czerepy leca akty strzeliste ,Januszek poprawia swoimi ale grzeje rożno i maca który głupszy ale tłuścieszy i zapasik do wyborów już ma!
Tak sobie kombinuję skąd blogowe barany maja swoje korzonki i wyszło ,że to ci co swoich przodków powinni szukać w w Głubczycach i okolicach bo tam mieszkało plemie "Głupie głowy" upierdliwi dla sąsiadów aż ci wkurzeni rozpędzili ich na cztery strony świata...yeraz już wiecie skąd genotyp głupoty w sobie nosicie!
Tera bedzie jak krowie na rowie bo inaczej nie skumacie-Januszek robi dokładnie to samo co Echo 24tylko nie tak prymitywnie i od lat rolami się podzielili ..
Pan Prezes Przywódcą to ostatnie rzecz jakiej by sobie Januszk życzył i jego środowisko ! 
Papatki duraki a raczej "Głupie głowy" !

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-03-2019 [04:51] - jazgdyni | Link:

Ha, ha :))))

Świetna kombinacja rozumowa. Ciąg logiczny nieważny. Oto klasyczna pokrętność i kombinatoryka jak zawsze nieufnego polskiego chłopa. Tyle razy go dymali, więc nawet na słońce patrzy z nieufnością, że zaraz go wydyma.

Strony