20 lat w NATO i co z tego?

Rzeczywiście rozglądając się wkoło nie widać specjalnie obecności NATO w Polsce, bo te parę Abramsów które pokazano w telewizji to nie zasługa paktu, ale dobrej woli Trumpa który podesłał je nam na pociechę.
Zresztą pokaz czołgów przy takiej okazji może świadczyć o tym że propaganda bolszewicka, a w ślad za nią putinowska ma rację że NATO jest paktem agresywnym,  a nie obronnym, gdyż czołg jest bronią wybitnie ofensywną.
Wprawdzie nowoczesne czołgi posiadają zdolności „manewrowe” i mogą być używane też w walkach obronnych, lecz dla przeciętnego odbiorcy informacji kojarzą się z atakiem mając szczególnie w pamięci ich masowe użycie w II wojnie światowej w Europie.

Obronny charakter mogła  zademonstrować broń antyrakietowa, co w przypadku Polski ma specjalne znaczenie.
Oto bowiem ciągle wisi nad nami „miecz Damoklesa” w postaci enklawy królewieckiej uzbrojonej w rakiety wymierzone w nasz kraj.
W swoim czasie Jelcyn oferował Polsce Królewiec, nie wykluczone że w stanie ciężkiego opilstwa, ale z polskiej strony nie podjęto tego tematu, a przecież aż prosiło się przynajmniej o demilitaryzację tego terenu i ogłoszenie wolnej strefy handlowej. 
Mógł z tego być Singapur, czy Hongkong Bałtyku z wielkim handlem i dobrobytem dla różnorodnej ludności. Skorzystałaby z tego i Rosja i Polska i inne kraje, a tak jak jest to Rosjanie muszą finansować ten wojenny przyczółek, a ludność enklawy przeżywa kłopoty z tego tytułu nie mówiąc już o dość nędznym poziomie życia.

Rządzący wówczas Polską powinni za to zaniechanie ponieść najsurowszą karę, my natomiast nie wiemy jak do sprawy zagrożenia z tego kierunku Polski i jej sąsiadów podchodzi NATO, bo to co zademonstrowano w telewizji to jest tylko zabawa w wojsko.

Do mojego wpisu na temat „konia i wozu” otrzymałem szereg uwag, do niektórych z nich ze względu na poziom merytoryczny i formę nie będę się odnosił.
Mam natomiast takie nieco smętne spostrzeżenie że uszło uwadze moje z lekka sarkastyczne nastawienie do tych rozważań ze względu na okoliczność że nie wiemy i niestety obawiam że nie tylko my, jakie są rzeczywiste zamiary tych którzy faktycznie sterują NATO, a nie wynajęte urzędasy udające dowódców. 
Trzeba bowiem dorosnąć, a raczej „wyrosnąć z krótkich portek” w odniesieniu do tej organizacji.
Byłby to twór humorystyczny gdyby nie groźba opłakanych skutków jego istnienia.
Wystarczy zestawić budżety wojskowe pięciu największych europejskich członków tej organizacji sięgające 300 mld dolarów rocznie z budżetem wojskowym jedynego liczącego się ewentualnie przeciwnika na terenie Europy –Rosji w granicach 60 mld. dolarów.
To Rosja powinna trząść portkami ze strachu przed taką potęgą, a nie odwrotnie jak to ma miejsce obecnie, a przecież wymieniłem tylko 5 krajów nie wspominając o USA.   
Tymczasem te wielkie pieniądze są wydawane na utrzymanie biurokracji, a nie wojska i trwonione w wyimaginowanych działaniach, a także w zwykłej korupcji.

Pod jednym względem Polska ma znakomitą sytuację, mianowicie może realnie postraszyć całe to niewydarzone towarzystwo stawiając sprawę na ostrzu noża, a nie czyniąc umizgów, - albo na serio bierzemy się do obrony całego obszaru krajów wchodzących w skład NATO, albo będziemy zmuszeni do poszukania innej drogi rozwiązania problemu.
Sytuacja przypomina przedwojenną w której Piłsudski zagroził możliwością innego rozwiązania, a Rydz w pierwszym kroku swojego urzędowania spalił wszelkie możliwości manewru oddając się całkowicie wiarołomnym Francuzom.

Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę że historia nie kończy się, mam nadzieję, na współczesności i możliwość zmian na mapie istnieje w przyszłości, tak jak to miało miejsce w przeszłości. Nie ma w tym niczego „wiecznego”, jeżeli by tak miało być to powinniśmy mieć granice z traktatu polanowskiego bo on był zawarty na „wieczność”.
A ponadto nie możemy się wyrzec naszej historii do której należy Polska nie tylko w obecnych granicach.

A z NATO jest trochę tak jak w tym starym żydowskim kawale w którym ojciec mówi do syna: - chcesz się żenić na Salcze, przecież ona nie ma posagu. Ale tato ja z nią będę szczęśliwy.
No dobrze, będziesz szczęśliwy – tylko co ty z tego „szczęścia” będziesz miał?
Podobnie i my jesteśmy szczęśliwi że jesteśmy w NATO, tylko co z tego mamy?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-03-2019 [08:15] - Marek1taki | Link:

NATO i Unia związały nam ręce. Siła tych układów posłużyła do umocnienia podziału wzdłuż linii Cursona - to jest baza do polityki w Eurazji. Spodziewać się należy w następnej kolejności konsumpcji kolejnych korzyści z tego podziału np. w postaci realizacji amerykańskich interesów w Rosji drogą przez Królewiec i Białoruś. My robimy za flankę.

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-03-2019 [22:09] - Marek1taki | Link:

Nie mogę tym "naszym" tej Białej Rusi wybaczyć. A odkąd byłem w Nowogródku to już całkiem. A żeby było śmieszniej wzgórze zamkowe to całkiem pogańskie miejsce, w którym pogodziłem się z niezrozumieniem Dziadów Mickiewicza, zwł. III części. Poprzez irracjonalizm oczywiście.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

05-03-2019 [11:46] - rolnik z mazur | Link:

@ owsinski,

Przepraszam, ze obrazilem pana nie odczytujac ironii. Ten tekst dokladnie apeluje do pragmatyzmu. Jsk dlugo mzna byc z Salcze szczesliwy ?  Salce sie puszca po miescie?  E, co to za miasto ! - mowi Icek. Pozdrawiam i zycze zdrowia.

Obrazek użytkownika maxilampus

05-03-2019 [12:36] - maxilampus | Link:

...' ..."Mam natomiast takie nieco smętne spostrzeżenie że uszło uwadze moje z lekka sarkastyczne nastawienie"...
Waw...co za wysublimowany sarkazm...nawet nie zauwazylem..Jestem pod wrazeniem...Powtarzam pytanie do tak wysublimowanego przedstawiciela klasy politycznej w Polsce ; "co zrobiliscie przez ostanie 30 lat w odzyskaniu przez Polske Suwerennosci i Samostanowienia ??? Dlaczego przyzwoliliscie na obecnosc Anty-polskich Agentur  w Polsce???
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-03-2019 [16:45] - zbieracz śmieci | Link:

Po co sie rozdrabniać-sieć się domknie i razem was wszystkich się zagarnie !

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-03-2019 [12:40] - zbieracz śmieci | Link:

NATO jest paktem agresywnym bo ma czołgi a putin jest miłujacym pokój faciem a czołgi też ma.
Putimn cos dawał a my nie braliśmy [Okręg Kaliningradzki} a tych co odmówili to rozszarpać bo mielibyśmy Singapur ba ,cała żółta produkcja to byłby pikuś....!
Podobnych bredni dawno nie czytałem ....!?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

05-03-2019 [15:06] - Trotelreiner | Link:

Pan Owsiński jest też stałym użytkownikiem s24....czyli dawnego salonu24.
Wyskoczył razem z Szeremietiewem jak diabel z  pudełka....
O czym to świadczy? Pomyślcie sami...blogerzy NB.