Antywiadomości TVP

  Dzisiaj [3.03.2019] o 19:30 obejrzałam Wiadomości TVP.  Początek był nawet niezły.  Najpierw mówiono o sukcesach polskich  lekkoatletów w Glasgow, Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się dziś, jubileuszu Związku Podhalan oraz pomocy gminy Żurawica dla chrześcijan w Syrii.  Potem jednak pojawiła się "propaganda sukcesu" w postaci długiego i nudnego materiału o przeładunkach w polskich portach [rosną, a jakże] i planach rozbudowy owych portów.  Minister Ziobro poinformował o swych zamiarach wprowadzenia bezwzględnego dożywocia, bez możliwości zwolnienia warunkowego.

  Zaczęła się następnie autoreklama TVP.  Prezes Jacek Kurski z zachwytem poinformował o rekordowej oglądalności sobotniego programu "Dance, dance, dance", po czym zapowiedziano kilka nowych audycji.  Szczytem wszystkiego był jednak materiał o żonie Ryszarda Kalisza, Dominice K.  Pani ta została w połowie lutego przyłapana na prowadzeniu samochodu po pijanemu [miała jakoby 2,5 promila alkoholu we krwi].  W dodatku wiozła swe 3,5 letnie dziecko.  Fakt ten wykorzystano do wyjątkowo głupiej propagandy politycznej, przypominając liczne antyrządowe wystąpienia małżeństwa Kaliszów.  Co ma piernik do wiatraka? - nie wiadomo.

  Pozostaje mi tylko przypomnieć, że program informacyjny powinien przede wszystkim służyć do informowania ludzi o tym, co dzieje się w Polsce i na świecie.  Tymczasem z Polski było tylko kilka wiadomości, a z zagranicy praktycznie żadnych.  Mieliśmy za to mnóstwo propagandy oraz autoreklamę TVP.  Wiadomości TVP zaczynają przypominać słynny "spust surówki ' z czasów PRL.  A przecież nikt nie musi ich oglądać.  Zniechęceni widzowie skorzystają z oferty innych stacji lub Internetu.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

03-03-2019 [22:35] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.P.elig!
Czy naprawdę dopiero teraz odkrył(-a) Pan(-ni)  nieprzeciętne walory TVPiS i jej szefa?!? Teraz???

Obrazek użytkownika Jaworowski

04-03-2019 [10:10] - Jaworowski | Link:

Gdy się czyta kretynizmy hrabiego Żalka i tych,  co poniektórych z agentury wpływu tu posadowionych ,  to gacie opadają. Gdyby przyłapano nawalonego piśdzielca prowadzącego nawet hulajnogę, to tefałniany zlewościek trąbiłby o tym 30 razy na godzinę. Gdy są sukcesy w czymkolwiek, to czemu się tym nie pochwalić. Po prostu czerwoną swołocz drażni każdy sukces przeciwnika politycznego i nawet najdrobniejsze naszych sportowców. Na  każdy sukces Polaka dostają torsji z obrzydzenia. . Za Ryżej Małpy sukcesy były tylko w obciąganiu kasy państwa do swoich( wypływ samego  tylko VATu 250 miliardów), tylko o tym skrupulatnie milczano i ślady zacierano.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

04-03-2019 [20:46] - hr.Levak-Levatzky | Link:

SzPanie Jaworowski!
Żyłka w mózgownicy, żyłka, na litość Boską! A może już zaczyna pękać, skoro Pan o hrabim Żalku, zamiast o pośle Żalku coś bredzi...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

03-03-2019 [23:32] - Zygmunt Korus | Link:

Przecież to nie pierwszy raz. Autoreklamiarz Kurski jest zwyczajnie żenujący. Ale konsekwentne odurnianie widzów to już jednak jakaś polityka, sterowana raczej świadomie za aprobatą władzy. Z jednej strony polskojęzyczny żmijowy syk, a z drugiej kołchoźnikowy bezładny sik.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-03-2019 [23:47] - Imć Waszeć | Link:

No właśnie. Z jednej strony mamy ewidentny atak propagandowy żydokomuny za pomocą kłamstw i manipulacji, a pan Kurski udaje, że sprawy nie ma i nigdy nie było. Korzonki się odezwały, czy rozkaz z samej góry, żeby się tematem ataków na Polskę nie zajmować i grać głupa póki dają? O ile mi wiadomo, to przedstawienie kilku twardych faktów w kontrze do gangu grossistów z PAN nie kosztuje aż tyle, co sfilmowanie spustu surówki. No chyba, że agentura żydowska w PAN ma poparcie z samej góry, zapewnione finanse na kolejne kalumnie i gwarancję bezkarności, póki tubylcom jaśniepaństwo w koryta żer leją, to wtedy wszystko staje się jasbe.

Obrazek użytkownika xena2012

04-03-2019 [11:01] - xena2012 | Link:

Antywiadomości? Powiedziałabym,że raczej natretne rozwlekanie spraw mniejszej wagi przy znaczacym przemilczaniu tych ważnych i wymagajacych podkreśleniu.Ma Pana całkowita rację pisząc o lekceważacym potraktowaniu ataku na Polskę ze strony uczestników Konferencji Paryskiej.Doszło do tego ,że tłumaczymy się pokornie z antysemityzmu zamiast wyraxnie akcentować antypolskosć tego spędu. TVP nie potrafi niestety dobitnie powiedzieć jak haniebne były stwierdzenia ,,prelegentów'' tego sabatu i oskarżenia o antysemickie zachowania na sali,nie podkreśliła jednoczesnie że przerywano,nie dopuszczano do głosu,tłumiono i atakowano wprost  zebranych tam słuchaczy.Gdzie rzetelność konferencji? Pytań ciśnie sie bardzo wiele i zostają całkowicie bez odpowiedzi: dlaczego Polska finansowała ten haniebny spęd z Grossem na czele? Co tam miał do roboty PAN jako polska placówka naukowa finansowana z budzetu?Media narodowe czy nienarodowe?

Obrazek użytkownika krystal

04-03-2019 [11:33] - krystal | Link:

"Pytań ciśnie sie bardzo wiele i zostają całkowicie bez odpowiedzi"
Komu zadała Pani te pytania? I kto nie odpowiedział?

Obrazek użytkownika Adam66

03-03-2019 [23:34] - Adam66 | Link:

Kurski musi odejść, najlepiej żeby dołaczył do swojego brata i wtedy wszystko byłoby jasne...

Obrazek użytkownika ruisdael

04-03-2019 [07:58] - ruisdael | Link:

A ja po roku grzecznie wróciłem na TV Trwam żeby oglądnąć WIADOMOŚCI.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

04-03-2019 [08:34] - Trotelreiner | Link:

https://naszeblogi.pl/47148-ab...
W tej notce jest też zawarty link do innej notki dotyczącej Kurskiego....Kaczyński jeszcze zapłacze nad tą nominacją!

Obrazek użytkownika angela

04-03-2019 [09:48] - angela | Link:

Wprawdzie, nie wiem o co chodzi w tej notce. 
Czy klamali? Bo do tej pory styszalam tylko utyskiwania blogerów, jak to PiS nie POTRAFI  przebić się z informacją, jakie zmiany wprowadza, że nieudolny kontakt pomiędzy wyborcami, a partią.????
To ja się pytam, w jaki sposób ma przekazywać, skoro zwykle  informacje nazywają propaganda sukcesu  
Może telepatycznie ???
Pewnie niektórzy obawiają się, że opowiedzieć o wszystkich doskonałych zmianach ekipy rządowej, zajmie nie jedno wydanie /i jeszcze będzie malo/, wiadomości, i innych programów informacyjntch. 

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

04-03-2019 [23:12] - hr.Levak-Levatzky | Link:

SzPani Anielo!
i dlatego właśnie tak mi Pani żal; nic nie rozumie Pani o co się gra toczy w Polsce i nawet na tych NB,ale koniecznie musi Pani coś napisać, żeby tylko zaistnieć. Przecież to są Pani słowa:
Wprawdzie, nie wiem o co chodzi w tej notce.
Może więc lepiej byłoby się zająć np. szydełkowaniem albo przetworami czy wypiekami..? To takie pożyteczne zajęcia.Proszę się nad tym zastanowić!
Ukłony załączam!

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-03-2019 [09:51] - Marek1taki | Link:

"Zniechęceni widzowie skorzystają z oferty innych stacji lub Internetu."
I o to chodzi, żeby alternatywy były, a odbiorca miał poczucie wolności wyboru. Poczucie. Za to aby każdy wybór ustawiał punkt widzenia przed tym samym oknem Overtona.

Obrazek użytkownika Ptr

04-03-2019 [12:03] - Ptr | Link:

W najmniejszym stopniu nie akceptuję propagandy mediów opozycyjnych, ale w samych "Wiadomościach" powinny się znaleźć tematy poważne, powazne informacje. A jest cechą  mediów ,trzeba napisać, centrowych, że to się sprowadza do drobiazgów, autoreklamy. I tutaj taki wniosek : Mamy w Polsce silny podział , polaryzację. Ludzie nie chcą ze sobą rozmawiać czasem w rodzinach. Mają w glowach zupełnie inne przemyślenia, dane i emocje ukierunkowane właśnie przez różne media. No dobrze, ale dlaczego nie wykorzystuje się mediów do tego , aby o tym rozmawiać. Jeżeli są jakieś wybory to dalczego media nie pytają kandydatów o wszystko. Dlaczgo nie pytają o poglądy np. o Smoleńsk. Tak samo na przykład były jakieś dwie grupy inżynierów - dlaczego nie zrobicie debaty , aby to wyjaśnić. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-03-2019 [14:51] - Imć Waszeć | Link:

Może certyfikaty na dopuszczalne pomysły polityczne nadal przychodzą z tego samego piętra Marriotta?

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-03-2019 [22:20] - Marek1taki | Link:

Skrzynka kontaktowa? Ktoś wyżej niż centrala J23?