AFA - Abstrakcyjny Felieton Aktualny - 2tygodniUffka

Jak gdański arcyhierarchiat
Grzechy swe odczynia –
- Gocłowski wiódł orszak Nikosia
- generał Głódź pożegnał Budynia…
Czyli rendez – vous lewościeku w Bazylice Mariackiej w Gdańsku – w pierwszej ławie 2 x TW + „Deutsche nasz”, wszyscy, czyli cała trójca z małżonkami.  Michnik miast requiem zanucił „jesteś moją melatoniną” i odpłynął do Morpheusa. Komunista Święcicki był jak to oni (homonimicznie) u komunii, Hall moralizował, a partia Teraz zali Petru & vicepetru (Joanka, co aby rozwiązać episkopat zmierza do papieża) – zmieściła się na 1/3 długości jednej ławy kościelnej. W piątym rzędzie modlił się Duduś… A pod sufitem, popod gotyckimi rozetami bazyliki, fruwała „jaskółka uwięziona” tu onegdaj przez poetę Kazimierza Szemiotha w wierszu genialnie wyśpiewanym przez Stana Borysa. Poezja była wysoko, poniżej pogrążona w egzekwii – przaśna proza „przepastnych wyżyn władzy i opozycji”, zali elit buzujących na oktanach patriotycznego pogrzebowego obowiązku i destylatu najczystszej hipokryzji.  Amen.
Z językoznawczego obowiązku odnotowuję stworzenie nowego czasownika -„brexitować”. Ujmuje on sytuację międlenia tematu, z założeniem, iż jest to tzw. bezwyjśćnik, ale dla dobra dysputy molestowany przedmiot sporu do imentu, (do końca świata i jeden dzień dłużej – jak utrzymuje sprytek Jurek (prezes żebraków żyjący jak sułtan), czyli do znieczulenia interlokutorów. Terminy zbliżone to hollandyzm czy jandolenie (od Janda).  Z wydarzeń rangi światowej jest bojkot TVP przez PO. Może to efekt tabletki „poPO” i rozmiękczenia pofuneralnego albo też wódz – kabareciarz (zwany przez Sikorskiego pieszczotliwie – Grzesiem - żulikiem) – Schetyna zmienia garnitur uzębienia i trzeba chwilę poczekać na finał zabiegów wrocławskiego protetyka. Naturalną koleją rzeczy zwiększy zatem wydatnie częstotliwość ekspozycji tivilnych platformistów główny Telewibrator kraju czyli tevałen. HGW, która przekazała Waltzburg (dawniej W-wa) Czaskoskiemu, mimo emablowania prośbami Brudzińskiego,  nie dostała osobistego goryla do ochrony. A co się z kolei marzy i majaczy Rabiejowi?
Świat rabieje – źle się dzieje
Po paradach – nowe leci
Kusi diabeł – chcemy stadeł
No a potem – chcemy dzieci.
No i dla akcji wspomagającej LGBT+ kumpel Rafał przesunął dlań nieco szmalu z kultury. W ramach dalszego rozparcelowywania instytucji Rabiejowic (dawniej Waltzburg) zwanego niewinnie deglomeracją – Ministerstwo Energetyki proponuję przenieść do Wejherowa, zwanego przez tubylców Wiocherowem. Stąd o rzut kamieniem mamy wszystkie rodzaje źródeł pozyskiwania energii.  Trup atomowego Żarnowca znany jest wszystkim, obok pracuje koncertowo i niezawodnie największa Elektrownia Wodna Żarnowiec (4 x 168 MW), wokół Pucka wirują miłe sercom ekologów wiatraki prądowe, a w 1993r. w Czymanowie miał miejsce festiwal – Energia Sztuki. Panie Tchórzewski – mamy nawet Filharmonię, wprawdzie Kaszubską, ale zawsze coś. Tutaj miejscowi koneserzy sztuki wypracowali nowy świecki obyczaj. Czy na scenie bryluje biskup Gajos, Ferdek Kiepski, czy też orkiestra symfoniczna ze wsi Głucha Dolna – na finał dostają wszyscy takie same decybelicznie satysfakcjonujące „standing ovation”. Ale to tak tylko by the way.
Nasz impulsywnie prezydentujący Duda „przeukrainizował” IPN i podał rękę Poroszence, który stanął politycznie w cieniu pomników wznoszonych Banderze. W Czortkowie główna ulica im.Adama Mickiewicza zmieniła patrona na nacjonalistę pederastę, no i dostawiono doń stosowną statuę. Wydaje się być to krok histeryczny na miarę zawetowania reformy sądów dwa lata temu, co definitywnie uwłaszczyło powrotnie „nadzwyczajną kastę” przez chybotliwego ojca narodu.
Wyszedłem po gazety i omal mnie nie przejechała na pasach redzka Policja. Szedłem o kuli, a oni spieszyli się wybitnie jak mniemam patrolować park nad rzeczką Redą. Dla usprawnienia chłopcy jeżdżą tam alejkami parku autkiem bodajże KIA – widziałem tę akcję.
Tusk nieoczekiwanie znalazł się wśród 100 najważniejszych intelektualistów (sic!) wg „Global Thinkers”, bo jak uzasadniają ynne yntelekty - „jako przewodniczący Rady Europejskiej coraz częściej konfrontował się ze swoim narodem, broniąc europejskich wartości integracyjnych przed rosnącym nacjonalizmem”. Q mać – zaklnę pieszczotliwie… Dostał to mało, przyjął ją…I takiej formułki „zdrady” pewnie będą nauczać w szkołach i uczelniach wielbiących Baumana.
Papa Franciszek: Jezus Chrystus jest prezydentem mojego/swojego ojca...??? Co to za schiza, czy może białe myszki od nadmiaru bieli..?
Jako że zbliżam się do wieku gdzie dylemat – marmur czy lastryko – poczyna zwiększać częstotliwość dywagacji, chciałbym naszym dobroczyńcom od 500+, matka czworga+ etc. plusy (mają chłopaki rozmach – jakby podliczył filmowy Siara), zwrócić uwagę na ewidentną grandę wokół trumny. Od 26.11.2010r. zasiłek pogrzebowy został zmniejszony z 6 395,7 do gołych 4000zł. Manewr ten wykonało dwóch kondotierów władzy – jeden od ekonomii – minister dyletant Rostowski (co wyłazi jak słoma z adidasów przy komisji Horały) i najbezczelniejszy po wojnie premier a aktualnie król Jewropy – Seplen I-szy. Panie premierze Morawiecki – czas na naprawienie tej żałosno – żałobnej hucpy tych POpaprańców. Czas na prawidłowy zasiłek „Pogrzeb+”.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

27-02-2019 [10:22] - xena2012 | Link:

To że Tusk znalazł sie w gronie 100 najwybitniejszych intelektualistów nie powinno nikogo dziwić.Wszak swojego czasu ,,mędrcem Europy'' został półanalfabeta i prostak Wałęsa.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

27-02-2019 [10:38] - wielkopolskizdzichu | Link:

"półanalfabeta i prostak Wałęsa"
Co wobec tego powiedzieć o tych, którzy z półanalfabety i prostaka, zrobili prezydenta i na niego głosowali, ba nawet piosnki o nim pisali i gromadnie do jego Komitetu Wyborczego leźli.
Pewną prawidłowość zauważam, im kto więcej na Boleczka psioczy teraz,  tym bardziej do rozwoju jego kariery się onegdaj przyczynił, nie bacząc na jego prostactwo i uwikłania z służbami. 
 

Obrazek użytkownika Sępisław Zapsigrosz

27-02-2019 [19:34] - Sępisław Zapsigrosz | Link:

Pamiętasz, jaki wybor mieliśmy wtedy? Najpierw niby Mazowiecki, a że niektórzy wiedzieli, kto zacz, nie wszedł do drugiej tury i został Wałęsa z niejakim Tymińskim. Nie miej za złe ludziom, że wybrali sam wiesz, kogo. Trupy z szafy wypadły dużo później.

Obrazek użytkownika angela

27-02-2019 [11:37] - angela | Link:

Wystarczy popatrzeć na poczynania  tzw  opozycji,  że cała ta 'klasa'  polityczna, to zbieranina prostakow, ludzi miernych, antypolakow, bez polskich korzeni, którymi łatwo kierować.
Takich ludzi rządcy świata stawiają na piedestal, jak pacynki w teatrzyku szmacianych lalek, którymi powoduje ukryta pod sceną czyjas ręka.
U nich wartości się nie liczą, bo ich nie mają. 
Elektorat, LUDZIE z kręgosłupem  moralnym, powinni się mocno zastanowić na kogo głosują, i pokazać ? im gest ? Kozakiewicza. 

Obrazek użytkownika angela

27-02-2019 [10:26] - angela | Link:

Jesionka+ ??