Ustawki, czyli życie na niby

  Ostatnio w telewizji rozpleniły się tzw. seriale paradokumentalne.  O ile dokument to film pokazujący zdarzenia z prawdziwego życia, to paradokument to inscenizacja naśladująca je.  Takie seriale kręcone są z udziałem "naturszczików" według z góry znanego scenariusza.  One nie opisują rzeczywistości - tylko starają się ją kreować na potrzeby telewizji.

  Ta metoda działania zaczęła przenosić się z ekranu do realu.  Najlepszym przykładem były tu tzw. "urodziny Hitlera".  Ktoś zapłacił 20 tysięcy złotych niszowej grupce narodowców za odegranie sceny obchodów tej rocznicy.  Nakręciła to telewizja TVN i w stosownym czasie wyemitowała, chcąc stworzyć wrażenie, iż w Polsce szerzy się faszyzm.

  Coś podobnego zdarzyło się w nocy z 20 na 21 lutego 2019 r. w Gdańsku.  Trzech mężczyzn obaliło pomnik księdza Jankowskiego koło kościoła św Brygidy {TUTAJ}.  Od kilku tygodni trwa kampania oskarżeń pod adresem księdza o molestowanie seksualne.  Zniszczenie pomnika było jej fragmentem.  Warto wspomnieć, że ks. Jankowski zmarł w lipcu 2010.  Pomysłodawcy tej akcji wykazali się więc tzw. refleksem szachisty.  Co ciekawe na miejscu zdarzenia pojawił się red. Tomasz Sekielski z telewizji i je nakręcił.  Wiele wskazuje na to, iż to znów była ustawka.  Sprawcy podłożyli opony pod pomnik, by się za bardzo nie zniszczył.  Ich akcja cieszyła się poparciem władz miasta Gdańska, które chciały natychmiast przewieźć pomnik do magazynu.  Udaremnili to związkowcy ze Stoczni Gdańskiej.

  W sobotę, 23 lutego postawili oni pomnik na nowo. {TUTAJ}.  Władze Gdańska straszą teraz nadzorem budowlanym (?) i zapowiadają, że 7 marca będzie głosowanie w sprawie pomnika:  

  "Pomnik wrócił na swoje miejsce w sobotę po godzinie 7. Członkowie komitetu nie wykluczają, że będzie teraz pilnowany przez społeczną straż. Być może jednak nie zostanie tam długo. Na marcowej sesji gdańscy radni mają bowiem głosować nad pozbawieniem księdza Jankowskiego honorowego obywatelstwa i nad zmianą patrona skweru, na którym stoi pomnik. Z samym pomnikiem sprawa jest trudniejsza, gdyż należy nie do miasta. (http://www.tvn24.pl)" [op.cit].

  Mnie interesuje w tym wszystkim postawa telewizji, zwłaszcza TVN.  Wygląda na to, iż zamiast informować ludzi o tym, co dzieje się w Polsce, inscenizuje ona różne wydarzenia stosownie do potrzeb wyznawanej przez siebie ideologii.  Jeszcze kilka takich "ustawek" i stacja ta kompletnie straci wiarygodność [może to i lepiej?].

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

24-02-2019 [20:09] - xena2012 | Link:

To nie była niszowa grupka narodowów tylko za pieniadze wynajeci ludzie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-02-2019 [20:13] - Marek1taki | Link:

O wiele większa była finezja kreowania faktów medialnych poprzez rozmowę Wałęsa-Miodowicz, okrągły stół i tzw.wolne wybory.
TVN jest usprawiedliwiony. Ci reporterzy nie byli przecież wprowadzeni w scenariusz obejmujących sekwencję zdarzeń późniejszych z aktem447,  ekscesem Azari (kiedy odpalono materiał) po konferencję "Bliskowschodnią" i hucpy, które dopiero nastąpią.
To i tak jest najlepszy z reportaży - domyślam się, że było ich więcej i część leży na półkach TVN.

Obrazek użytkownika Zunrin

24-02-2019 [20:20] - Zunrin | Link:

Proszę zwrócić uwagę na prawdopodobny udział władz miasta Gdańska w tej ustawce. Ledwo pomnik został zrzucony, a już był gotowy pojazd do jego wywiezienia.

Obrazek użytkownika Adam66

24-02-2019 [21:33] - Adam66 | Link:

Przecież obalenie pomnika jest czynem karalnym bez względu na to czyj jest to pomnik...
Dokładnie, z przytoczeniem odpowiednich paragrafów jest to opisane na blogu Wielguckiego aka MatkaKurka:
https://www.kontrowersje.net/b...

Znając jednak realia to ani politrukowi z tvnu ani użytecznym idiotom, obalaczom nic się nie stanie bo rozgrzana kasta zawsze ich wybroni...

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

25-02-2019 [00:05] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Szanowna Pani elig i jej komentatorzy zapewne mają rację, opartą na sprawdzonych faktach, że wszystkie media "nienarodowe"  (a w szczególności TVN24 specjalizująca się w wielogodzinnych transmisjach na żywo wielokrotnie potem powtarzanych z wszystkich "eventów" PiS, w tym zwłaszcza z przemówień złotoustych liderów),pokazują wyłącznie ustawki. Albowiem każde z wydarzeń, które nie są np.konwentem PiS to oczywiście ustawka. Jeszcze żeby tak jakieś dowody przedstawić...

Obrazek użytkownika angela

25-02-2019 [07:25] - angela | Link:

@Panie Levak Novalia, zrzuć ten kapilinder, to może więcej prawdy dotrze do twego rozumku. 
 

Obrazek użytkownika Adam66

26-02-2019 [00:06] - Adam66 | Link:

Politruk Sekielski z tvnazi "przypadkiem z tragarzami przechodził" o trzeciej nad ranem w okolicach pomnika, który obalono... a i jeszcze "przypadkiem" zrobił profesjonalne nagranie tego przestępstwa a nie zgłosił na policję....  Logiczne inaczej...  jak praktycznie każdy lewacki wywód...

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

25-02-2019 [00:09] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Szanowna Pani elig i jej komentatorzy zapewne mają rację, opartą na sprawdzonych faktach, że wszystkie media "nienarodowe"  (a w szczególności TVN24 specjalizująca się w wielogodzinnych transmisjach na żywo wielokrotnie potem powtarzanych z wszystkich "eventów" PiS, w tym zwłaszcza z przemówień złotoustych liderów),pokazują wyłącznie ustawki. Albowiem każde z wydarzeń, które nie są np.konwentem PiS to oczywiście ustawka. Jeszcze żeby tak jakieś dowody przedstawić...

Obrazek użytkownika angela

25-02-2019 [07:41] - angela | Link:

@Novalia, dowody, to sami przedstawcie, na ks. Jankowskiego. Niszczycie wszystko co jest Polskie, szczególnie nasilily się ataki na KK,  który jest ostoja patriotyzmu  i polskości.
A tych "walczących z komuną" , którzy rozkradli Polskę wespół z komunistami, a teraz obalaja Jego pomnik, ks Jankowski powinien psami poszczuc, zdradziecka  zgraje, a nie wspomagać żarciem, i pieniędzmi  
Judaszow przyjmował pod swój dach. 
 

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

25-02-2019 [19:31] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pani  Angelo!
Już wcześniej prosiłem Panią o wyjaśnienie dlaczego zalicza mnie Pani do jakiejś partii opozycyjnej czy poprzedniego rządu zwracając się do mnie w liczbie mnogiej, ale Pani nie odpowiada i  nadal się tak do mnie zwraca - czyżby Pani aż tak nie znała polskiej gramatyki...? Może powinna Pani w znany sobie sposób zwrócić uwagę śp.ks.prałatowi, żeby "ich" (czyli kogo?) jednak poszczuł psami...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-02-2019 [09:47] - NASZ_HENRY | Link:

"Kodziarska" bojówka wynajęta przez TVN obala pomnik księdza! PANowska bojówka w Paryżu firmuje przemysł  Holokaustu!
 Konferencja opluwaczy Izraelskich w Warszawie i Międzymorza w Izraelu . Wszystko w tym samym czasie. Może reżyser tych nienawistnych ustawek się ujawni bo aktorzy są już znani ;-)

Obrazek użytkownika Jaworowski

25-02-2019 [13:26] - Jaworowski | Link:

Jeszcze kilka takich "ustawek" i stacja ta kompletnie straci wiarygodność [może to i lepiej?].
Nie można stracić czegoś, czego nigdy się nie posiadało. To zlewościek informacyjny, wygenerowany na potrzeby czerwonego i brunatnego  tałatajstwa zarządzanego przez mojżeszowych wyznawców.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

25-02-2019 [20:41] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Panie Jaworowski!
Im częściej nawinie mi się przed oczy Pański komentarz (a w każdym razie tekst, który Pan za komentarz uważa),tym bardzie robi mi się Pana żal - zaiste!
 

Obrazek użytkownika Jaworowski

26-02-2019 [07:57] - Jaworowski | Link:

To - zaiste, jest świetne.  Waści teksty pełne zakłamania, przeinaczeń, wręcz pierdoły wierutne niegodne człowieka myślącego , to zaiste szambo umysłowe, typowe dla waści klasy bez klasy. Szkoda Krzysiu na ciebie czasu. Nie potrafię wykrzesać z siebie odrobiny litości dla ciebie.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

25-02-2019 [23:38] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Panie Jaworowski!
Im częściej nawinie mi się przed oczy Pański komentarz (a w każdym razie tekst, który Pan za komentarz uważa),tym bardziej robi mi się Pana żal - zaiste!
 

Obrazek użytkownika angela

26-02-2019 [07:36] - angela | Link:

@zaraz się Pan Levak Novalia poplacze, taki żal.
I mnie też żal, że musi Pan Levak każdy wpis komentować, a głębia ripost w obronie,,, było, jak było, ,  poraża, niech juz  popłacze sobie. 
 

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

27-02-2019 [00:52] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pani Angelo!
I Pani tez mi żal: za nieumiejętność czytania czyichś nazwisk bądź nicków, za to że Pani prawie nigdzie nie pisze swoich komentarzy, a jeśli już, to  komentarzami te tekściki raczej nie są. Naprawdę: żal mi Pani!

Obrazek użytkownika Czesław2

25-02-2019 [18:35] - Czesław2 | Link:

Znam wielu ludzi, wydawałoby się inteligentnych którzy wiedzę ścisłą biorą z reklam i paradokumentów.

Obrazek użytkownika xena2012

26-02-2019 [10:01] - xena2012 | Link:

Dziękujmy Bogu że mamy taki tandem Pasierbiewicz-hr.Levak-Levatzky.Przynajmniej pośmiac się można w tych smutnych czasach.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

27-02-2019 [00:46] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pani Xeno!
A więc Pani zdaniem żyjemy w smutnych czasach? Doprawdy? A doj...pardon: dobra zmiana też Pani smutek budzi? A jak to Gogol powiedział: "Z kogo się śmiejecie?...etc"

Obrazek użytkownika xena2012

27-02-2019 [09:43] - xena2012 | Link:

Tak,żyjemy w smutnych czasach.Trudno bowiem sie cieszyć widząc donosicielstwo do Brukseli,radośc takich Lewandowskich,Thunów, Schetynów,Bonich że im w Polsce gorzej tym lepiej i wypraszanie u takiego indywiduum jak Timmermans czy Tusk sankcji na Polskę.Nie ma się z czego cieszyć widząc jak łby podnoszą kanalie ,aferzyści których nie interesuje czy ta Polska będzie i jaka bedzie, Czy jest się z czego cieszyć,że opozycja totalna wręcz nawołuje do przemocy,kamieniowania,palowania,wyrzucania oknami,podpalania biur poselskich a w najlepszym razie oplucia?Czy mam sie cieszyć widząc,że niszczy się zabytki kultury sakralnej,podpala drzwi kosciołów,bezcześci figury świętych? To nie dobra zmiana we mnie ten smutek budzi,tylko to że opozycja dla koryta ,władzy i profitów zapomina o tym że jest i żyje w Polsce. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

27-02-2019 [10:23] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Czy jest się z czego cieszyć,że opozycja totalna wręcz nawołuje do przemocy,kamieniowania,palowania,wyrzucania oknami,podpalania biur poselskich"
Ośrodki władzy i kooperujące z nimi media,  lansują tezę jakoby ci co nie głosują na PiS nie są Polakami, jest to kłamliwa teza, uderzająca bezpośrednio we mnie i moich przodków, czy w związku z tym te ośrodki i media zasługują na inne niż w/w traktowanie?
Nie rozumiem dlaczego miałbym mieć pozytywny stosunek do osobników, którzy przejawiają wrogość i pogardę w stosunku do mnie i do tych którzy takie zachowania wspierają. 

Obrazek użytkownika Jaworowski

27-02-2019 [11:31] - Jaworowski | Link:

wielkopolskizdzichu >>to kłamliwa teza, uderzająca bezpośrednio we mnie i moich przodków,<<
Waść Polakiem nie jest i proszę by waść nie powoływał się na swoich bolszewickich i folksdojczkich przodków, gdyż ich dokonania w naszej historii są powszechnie znane.  Cel was jest jasny. Odbić kraj, i by było , jak było.

wielkopolskizdzichu >>Nie rozumiem dlaczego miałbym mieć pozytywny stosunek do osobników, którzy przejawiają wrogość i pogardę w stosunku do mnie i do tych którzy takie zachowania wspierają. <<
Stosunek twój do nas jest mi obojętny, ale czy można tolerować wprowadzony  przez was w czyn mord  elity politycznej państwa pod Smoleńskiem, tolerować morderstwo Cyby z PO, podpalanie budynków z siedzibami posłów PIS, niszczenie pomników Polaków ważnych dla naszej historii, czynne napaści na naszych dziennikarzy, zdradzieckie donoszenie do naszych wrogów i zachęcanie ich do najazdu?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

27-02-2019 [12:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

Dzięki ludziom takim jak moi przodkowie Polska po I WŚ odzyskała Wielkopolskę ,Śląsk i Pomorze, dzięki nim w zaborach niemieckich przetrwał język polski i katolicka wiara, Pan ich nazywasz bolszewikami, tym samym dajesz mi prawo do nazwania swej rodzicielki stalinowską k...ą, czyli jesteś Pan najzwyklejszym stalinowskim skur......m.

BTW

Delegatura Rządu na Kraj wręcz zachęcała do podpisywania list niemieckich, ponieważ był to jedyny sposób na dostęp do informacji przechodzących przez pocztę, do, leków, planów produkcyjnych, środków transportu na terenach wcielonych do Rzeszy. sytuacja Polaka w Kraju Warty była zupełnie inna niż w Generalnej Guberni
To w wyniku działań ludzi takich jak Twoja matka  - stalinowska k...a, historia została zniekształcona po to by zrobić z Polaków niedouczoną sterowalną hołotę.
 

Obrazek użytkownika Jaworowski

27-02-2019 [13:57] - Jaworowski | Link:

>>>To w wyniku działań ludzi takich jak Twoja matka  - stalinowska k...a, historia została zniekształcona po to by zrobić z Polaków niedouczoną sterowalną hołotę.<<
Typowy, chamski wist propagandowy czerwo-brunatnej swołoczy, kolaborantów i zdrajców. Przypisywanie  cech własnych matek, matkom polskich patriotów. Nic nowego w brutalnym świecie wojny propagandowej.  Wybitnie łatwo sterowalną hołotę to uosabia waść swoim chamskim wpisem. Splatfusiała hołota do tego uzurpowała sobie prawo bycia jedynej wykształconej w tym kraju. Też nic nowego. W swoim czasie spłodziłem na ten temat to poniżej. Proszę zastąpić Robert Gren  wielkopolskizdzichu.

DO Robert Gren. Roberciku Gronkowaty, nie przypisuj traumy z dzieciństwa innym, gdyż wyraźnie ją przeżyłeś sam i to była trama bardzo silna, i na twojej psychice odcisnęła się bardzo mocno. Pewnie pani przedszkolanka nie lubiła ciebie wyjątkowo i dzieciństwo spędziłeś w kącie, co odcisnęło się na twojej psychice szczególnie mocno, gdyż pozostałe dzieci wytykały ciebie, jako ruską i żydowską niedojdę. Ten niedowład umysłowy jest widoczny jak na dłoni. A może jakiś klecha zaproponował byś mu zajrzał pod sukienkę i to, co tam ujrzałeś, walnęło ciebie w głowę, stąd to pomieszanie zmysłów i rozprostowanie zwojów mózgowych, a także niezrozumiały u was lemingów durnowatych ciąg na słownictwo, którego w ogóle nie rozumiecie. Piszesz o postępie ewolucji jakby ten postęp ciebie objął, chełpisz się nim, ale ja za grosz tego postępu ewolucyjnego nie zauważyłem. Jesteś wręcz typowym przykładem troglodyty, który cudem zawitał w ten wiek, po odmrożeniu z lodowca alpejskiego, i nazwany Otzi 2. A tu każdy, zdrowy na umyśle i zdrowym osądzie rzeczywistości ma jak na tacy: kompletnego dupka lemingozowatej proweniencji, z opozycji bagażnikowej, rozgarniętego inaczej, który sam za taboreta jest niewidoczny, a który nawet na materiał dydaktyczny się nie nadaje. Jesteś typową umysłową, bezmózgową ofiarą faszystowsko-bolszewickiej propagandy powtarzający bzdury za tą ohydną fabryką werbalnych i obrazkowych kłamstw, czyli TVN, fabryką klozetowych fetorów słowa pisanego, czyli Wyborczą, gdzie rzekomo sama prawda całą dobę, a w rzeczywistości to bujanie naiwnych gości w sposób tak prymitywny i mało wyrafinowany, że tylko mongoidalne dziecko może wierzyć jak ty, w taki przekaz, przecież rzekomym odbiorcą ma być inteligencja celebrycko-mieszczańska do której się łasisz, rzekomo światła, bywała w świecie, a tak w rzeczywistości i w gruncie rzeczy jesteście prymitywami intelektualnymi, zwykłymi kmiotkami, o płytkim, wręcz powierzchownym wykształceniu. Tak naprawdę odór smrodu waszej durnoty jest niedościgniony i zalatuje jak z przepełnionego klozetu.. c.d.n

Obrazek użytkownika Jaworowski

27-02-2019 [13:59] - Jaworowski | Link:

c.d.
Zgrywacie tylko ludzi na wysokim poziomie, wykształconych, z dużych miast, bywałych w świecie, obytych, szampanem na Monmartrze opitch, a tak naprawdę, stanowicie szambo umysłowe. W rzeczywistości, co? Umysłowy debilizm, imposybilizm intelektualny, wąskie horyzonty umysłowe, zaściankowość intelektualna godna zapadłej wiochy Podola,..połączona z hiper megalomanią, posuniętą do absurdu, i właśnie godną zainteresowania psychiatrii. Ten wasz rzekomy luz i swoboda to umysłowe żulostwo. Jesteście zwykłą, wściekłą bandą troglodytów. Gdy pozamykano wasze świątynie fetyszów(sklepy kolonizatorów) na niedzielę, to wyliście z frustracji, gdyż nie wiecie, co ze sobą zrobić w wolny czas.. Jesteście biednymi umysłowo ofiarami konsumpcjonizmu i to takiego płytkiego, bo kupienie książki to nawet wam na myśl by nie przyszło. W gruncie rzeczy to jesteście skiśniałymi umysłowo i intelektualnie małpami, powtarzającymi skalkowane z TVNa kłamstwa i manipulacje. Grenek kochanieńki. To, co tu napisałem, jest idealnie twoim odzwierciedleniem. Małpa wydobyta z lodu , która zapisała się do PO, i teraz czuje się w tym stadle, jak wśród swoich pobratymców.
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

27-02-2019 [14:26] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jaworowicz, szabespatrioto.
Szampan to się owszem pija, niedaleko Reims, nazywa się ci on Monmarthe.
Natomiast na Montmartre, może z wyjątkiem Czerwonego Młyna, szampan nie był nigdy modny tam królował absynt, do dziś czerwone wino i likiery.
Po prostu j...e coś ci się pod czerepem kacapskim.

Obrazek użytkownika Jaworowski

27-02-2019 [10:38] - Jaworowski | Link:

Xena>>To nie dobra zmiana we mnie ten smutek budzi,tylko to że opozycja dla koryta ,władzy i profitów zapomina o tym że jest i żyje w Polsce. <<
Trudno by od zdrajców wymagać zainteresowania dobrem Polski. Ich interesuje koryto i nic więcej. Dla zdobycia dostępu do koryta gotowi są są spalić wszystkich stojących im na drodze. Zawsze czerwoni i brunatni do władzy dochodzili po trupach.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

28-02-2019 [19:42] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Nie ma się z czego cieszyć widząc jak łby podnoszą kanalie ,aferzyści których nie interesuje czy ta Polska będzie i jaka bedzie
 Święta racja Sz.Pani Xeno, święta racja: GetBack - KFN - NBP - MON - Srebrna - PCK – SKOK-i i takie tam za paręset milionów, albo i miliardy. Ich nie interesuje jaka ta Polska będzie; po nich choćby potop - nieprawdaż?
 

Obrazek użytkownika Jaworowski

27-02-2019 [10:28] - Jaworowski | Link:

Drogi hrabio, czym się waść znowu opił, że się żali nad wszystkimi tu myślącymi logicznie? W gruncie rzeczy, to waść żali się nad sobą, gdyż oderwanie od koryta, a żarliście bez umiaru i jakiejkolwiek kontroli  ponad 70 lat,  zabawne nie jest. ZAISTE. Ja was rozumiem jak nikt inny, gdyż jestem pełen empatii nawet dla świń.

>>>Nie jestem, co prawda ekonomistą, więc pewności nie mam, ale nos mi podpowiada,....<<<

Waść jest takim samym ekonomistą jak Balcerowicz i Jan Antony Vincent-Rostowski. Z nich,  jak i z Pana  ekonomiści, jak z koziej d..py trąba. Ich poczynania  doprowadziły do drenażu majątku narodowego i naszych finansów na niespotykaną dotychczas skalę. Ogrom ich niekompetencji i przyzwolenia na okradanie   tego kraju  można śmiało   porównać tylko z grabieżą podczas potopu szwedzkiego. To fakt bezprecedensowy  w naszej najnowszej historii, by z debili ekonomicznych zrobić  autorytety i ikony postępu. Dysfunkcyjność państwa do której doprowadzili  czerwoni wespół z  brunatną V kolumną jest systematycznie , pomalutku  naprawiana przez pisowców. Oby Allach, który podobno jest Wielki, "dał" im następną kadencję.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

28-02-2019 [19:38] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pani Xena
daje popis stanowiący kwintesencję immanentnych cech żelbetonowego elektoratu - nic dodać, nic ująć, wystarczy przeczytać. To do takich mówiono o prezencie pana prezesa, któremu się wdzięczność należy, to tacy są złaknieni wyborczej kiełbasy i nie chcą wierzyć w prostą prawdę, że jest to właśnie wyborcza kiełbasa.
Ale adresatem takich prezentów są także zadżumieni wojownicy w rodzaju Pana Jaworowskiego i jemu podobnych, choć mniej zacietrzewionych i zaślepionych swą bezdenną głupią nienawiścią.