Antypolonizm i antysemityzm

  W Izraelu antypolonizm musi być głęboko zakorzeniony.  Widać to po tym, że tamtejsi politycy uważają plucie na Polskę za najlepszy sposób pozyskania głosów izraelskich wyborców w wyborach 9 kwietnia 2019.  Zresztą - po każdej tego typu wypowiedzi polityków w izraelskim Internecie wybija antypolskie szambo.  Ja widzę analogię miedzy izraelskim antypolonizmem a antysemityzmem w Niemczech czasu Hitlera.  Obie te ideologie są równie irracjonalne i niszczące.  Różnica polega na tym, że Hitler miał dość siły, by zorganizować Holocaust, a Izrael jest raczej słaby, otoczony przez wrogów i zależny od USA.  Może tylko denerwować Polaków i psuć wizerunek Polski w świecie.

  Hitler walczył z całym światem, ale zamiast na froncie, skoncentrował się na mordowaniu Żydów, osłabiając swoje państwo.  Izrael zaatakował jeden z niewielu europejskich krajów, który mógł być jego sojusznikiem.  Wszystko to z irracjonalnej nienawiści podszytej rasizmem.  Rafał Ziemkiewicz wskazał {TUTAJ} na inne analogie miedzy postępowaniem Niemców oraz Izraela.  Napisał:

  "Wszystko to już historia przerabiała. Stałe zagrożenie wytresowało ten naród w wierze [typu] Starego Fryca, że Żydzi nie mają innego przyjaciela, niż swoja armia. Izrael stał się Prusami swojego regionu, a Żydzi - tropikalnymi Prusakami. Niestety, z grubsza wiadomo, co czego to prowadzi (...) Podsumowując: Żydzi nie wysysają nienawiści do nas (i nie tylko nas) z mlekiem matki - są nią nasycani przez swe szkoły, media i liderów. Nieliczni tylko pamiętają, że, jak to ujął rabin Moskwy, "za winy Trockich cierpią Bronsteinowie" i widzą, że to droga do kolejnej katastrofy (...) Kolejni politycy opozycji coraz większym półgębkiem czują się zmuszeni potępić Izrael. Niewykluczone, że „Bibi”, Lapid i dwóch Katzów załatwią nam upragnione pojednanie narodowe - pod hasłem „bij Żyda” ".

  Jest w tym dużo racji.  Ja sama napisałam nieco ponad rok temu notkę "Pułapki na Żydów" {TUTAJ}.  Stwierdziłam w niej:

  " Mogę się oczywiście mylić, ale mam wrażenie, iż podobną pułapką miało być utworzenie państwa Izrael.  Wykorzystano tu odwieczne marzenie żydowskie o powrocie do Jerozolimy.  "W następnym roku w Jerozolimie" - mówili.Żydzi.  W efekcie spełnienia tego pragnienia - 70 lat temu powstało państwo  żydowskie na terenach od wieków należących do muzułmańskich Arabów.  Zaraz po jego proklamowaniu w 1948 roku wybuchła pierwsza wojna izraelsko-arabska.  Potem były następne, w 1967, 1973, 1982.  W 2014 był krwawy konflikt w strefie Gazy.  Izrael ma militarną przewagę, dorobił się nawet broni jądrowej.
  Zbrojenia i nieustanna mobilizacja kosztują.  Nie da się wiecznie żyć w oblężonej twierdzy, a taki właśnie jest los izraelskich Żydów.  Izrael wiąże koniec z końcem dzięki niemieckim reparacjom wojennym, hojności USA i zrzutkom diaspory żydowskiej.  Te źródła jednak pomału wysychają.  Niemcy nie chcą już więcej płacić, USA pomału tracą zainteresowanie Bliskim Wschodem, a diaspora jest zbyt mało liczna, by wziąć Izrael na swe utrzymanie.".

  Można się zastanawiać, dlaczego mamy akurat teraz kolejną odsłonę izraelskiej kampanii przeciw Polsce.  Moim zdaniem wynika to z rozczarowania Izraela wynikiem konferencji bliskowschodniej.  Jerzy Haszczyński napisał {TUTAJ} w "Rzeczpospolitej":

  "Dowodzą tego reakcje na warszawski szczyt bliskowschodni. Od jego oficjalnej zapowiedzi, a dokonał tego niestety sekretarz stanu USA, nie zaś polscy dyplomaci, uważany był za antyirański. Bo tak go przedstawił Mike Pompeo. Jego wypowiedzi w Warszawie też były antyirańskie, jeszcze dalej poszedł wiceprezydent Mike Pence, który mówił o zagrożeniu nowym Holokaustem ze strony Teheranu.
Ale w deklaracji końcowej, na której treść czekali niezaproszeni Irańczycy oraz zaproszeni Zachodni Europejczycy i niektórzy Arabowie – np. Katarczycy, o Iranie nie ma ani słowa. To sukces polskiej dyplomacji. Obiecała to zatrwożonym i spełniła. A trzeba podkreślić, że jest to deklaracja polsko-amerykańska. USA, mimo wszystkich wojowniczych antyirańskich słów, które padły w Warszawie, nie wymusiły na Polsce zapisania ich w dokumencie.
Polska nie odcięła się od unijnego stanowiska, wspierającego nuklearne porozumienie z Teheranem z 2015 roku. I dyplomacje czołowych krajów wspólnoty nie głoszą, że Warszawa rozbija UE, mimo że dużo o rozbijaniu można przeczytać w mediach. (...) To najważniejszy wniosek ze zorganizowanego w stolicy naszego kraju spotkania. Pozytywny. ".

  Rzeczywiście - nie powstała żadna koalicja antyirańska, a arabskie monarchie znad Zatoki Perskiej nie zawarły sojuszu z Izraelem, przywołując sprawę Palestyny.  Izrael moze więc tylko wyładowywać swa frustracje na Polsce, która zawsze uważał za dogodnego "chłopca do bicia".  Ten ostatni konflikt ma jednak i korzystny skutek dla nas do szerokiej polskiej opinii publicznej przebiła sie wreszcie prawdo o Żydach.  Coryllus {TUTAJ} ujął to tak:

  "Samego mnie to zaskakuje, ale zaczynam lubić Jacka Kurskiego. Obejrzałem wczorajsze „Wiadomości” i wygląda na to, że Grzegorz Braun straci robotę czołowego polskiego antysemity, a Jonny Daniels doczeka się, że jego portrety będą wisieć w holu telewizji z podpisem „tych klientów nie obsługujemy” . Okazało się, że można powiedzieć w głównym wydaniu wiadomości o żydowskiej policji wydającej swoich braci w wierze na śmierć. Można powiedzieć, że ojciec Icchaka Szamira zginął w okolicznościach niewyjaśnionych, a zanim zginął wstąpił do judenratu, żeby ułatwić gestapowcom grabienie i mordowanie innych Żydów. Nie jest więc prawdą to co powiedział dawno temu jego syn, a co powtórzył teraz Kac Izrael, rzekomy minister, wyglądający jak złodziej wyrzucony z jesziwy za molestowanie młodszych kolegów. Można zrobić to wszystko i wszystko pokazać. I nic się nie stanie. A wiecie dlaczego? Ponieważ dopiero teraz wychodzi na jaw sprawa najważniejsza – gangi rządzące Polską nie mają na to rządzenie żadnej legitymacji. Rząd zaś Morawieckiego i cała dobra zmiana dopiero o taką legitymację występuje. Jeszcze dwa wyskoki rzekomego ministra i PiS otrzyma prawdziwą legitymację na sprawowanie władzy, a rządził będzie nie pięć ale dziesięć kadencji. Okazało się, że można być polskim antysemitą i nie niesie to ze sobą żadnych, nawet towarzyskich, konsekwencji, a nawet jeśli by niosło, to już premier Izraela i jego ministrowie postarają się o to, żeby konsekwencje te unieważnić. Tak jak to pokazali wczoraj.".

  Ocenił też polityków izraelskich:

  "Politycy w Izraelu to banda zdemobilizowanych złodziei wojskowego grosza wkładanego do budżetu przez Amerykanów. Nic więcej. Oni mają w nosie antysemityzm, Polaków, wojnę, okupację i holocaust. Nic ich to nie obchodzi. Oświęcim zaś potrzebny im jest do tego jedynie, by dysponować jakimś sposobem dyscyplinowania elit w Polsce. Elit, które nie mają legitymacji na sprawowanie władzy, a więc chętnie korzystają z tego, podsuwanego im przez polityków izraelskich narzędzia, jakim jest Oświęcim i wszystko co wiąże się z holocaustem i antysemityzmem Polaków. Powtórzę więc – od wczoraj te zaklęcia nie działają. Kurski je unieważnił".

  No cóż - oglądałam wczorajsze [18.02.2019] Wiadomości i doszłam do tego samego wniosku.  Jacek Kurski zrobił dobrą robotę.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

19-02-2019 [15:52] - Zygmunt Korus | Link:

Najlepszą robotę robią w Polsce rzekomi antysemici poprzez Sieć; Kurski tylko, zmuszony sytuacją, musiał się dostosować do wychynięcia z tej kloaki, w której już tym, których reprezentuje, nosy zatykało. Ale wkrótce będzie tak jak było, czyli kneSejm nad Wisłą. Nie należy mieć złudzeń, których Coryllus przecież nie ma.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-02-2019 [16:14] - Imć Waszeć | Link:

Jednakowoż ja bym dodał jeszcze jedno e i może jakieś z, czyli "kneeszejm", poprawniej "knee shame" :/
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika xena2012

19-02-2019 [16:42] - xena2012 | Link:

Szukam i szukam w internecie i nijak nie moge sie dowiedzieć jakież to wspaniałe interesy robimy z naszym ,,sojusznikiem i przyjacielem'' Izraelem.Nawet minister Dworczyk nadmienia ,że jesteśmy najwazniejszym partnerem Izraela w Europie ale i on jakoś nie wyszczegolnia choćby jednego przykładu. Trzy rozwiazania mam do wyboru-takie tajne-wcale ich nie ma-albo ja jestem zbyt wscibska i upierdliwa.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-02-2019 [22:01] - Imć Waszeć | Link:

Gadowski mówi jak jest. Pępowina z PRL-em doprowadziła do wytworzenia się nowej esbecji, która zajmuje się głównie dogadzaniem sobie, zbieraniem haków i sprzeda je każdemu, kto tylko zapłaci (na przykład Niemcom, USA i żydom): https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika mmisiek

20-02-2019 [00:39] - mmisiek | Link:

Ależ przykłady (niestety) są - na ten przykład Izrael będzie się zajmować naszym... cyberbezpieczeństwem w sektorze energetycznym.
Mówi się też o przejmowaniu naszych wodociągów. Więc pan Dworczyk w swoich zapewnieniach może wcale nie być taki daleki od prawdy, tyle że nie całkiem w ten sposób jak większość wyborców sobie wyobraża.

Obrazek użytkownika paparazzi

20-02-2019 [01:05] - paparazzi | Link:

Z tymi wodociągami to mnie pan przestraszył. W Hiszpanii to już było, żydzi zostali wygnani i niczego się nie nauczyli.

Obrazek użytkownika Adam66

20-02-2019 [02:50] - Adam66 | Link:

Proszę sprawdzić kto rzeczywiście stoi za "Wodociągami Polskimi"...
 

Obrazek użytkownika mmisiek

20-02-2019 [06:09] - mmisiek | Link:

Proszę sprawdzić co to są "Wodociągi Polskie" i nie mylić ich z przedsiębiorstwem wodociągowym.

Obrazek użytkownika Adam66

20-02-2019 [19:01] - Adam66 | Link:

Tak, nie wyraziłem się ściśle, chodziło mi o wykupywanie ważniejszych ujęć i centr dystrybucyjnych wody w Polsce przez izraelską firmę Tahal.
https://justice4poland.com/201...

A tu co jest izraelskie w Polsce:
https://wspieramrozwoj.pl/arty...