Prawdziwe znaczenie konferencji bliskowschodniej w Warszawie

  Moim zdaniem jest ono inne, niż wszystkim się wydaje.  Uważam, że spotkanie to było listkiem figowym mającym osłonić wycofywanie się Stanów Zjednoczonych z Bliskiego Wschodu.  Pierwszym balonikiem próbnym, wskazującym na tę tendencję, była zapowiedź Donalda Trumpa ogłaszającego wycofanie się amerykańskich żołnierzy z Syrii.  Wczorajsze [14.02.2019] spotkanie prezydentów Rosji, Turcji oraz Iranu w Soczi wskazuje na to, iż sprawa jest poważna.  Oni zabrali się już za dzielenie Syrii między sobą {TUTAJ}.

  Jeśli chodzi o warszawską imprezę, to uwagę zwraca agresywna retoryka USA oraz Izraela wymierzona w Iran, która jednak robi wrażenie całkowicie gołosłownej.  Pence wspomniał tylko o ewentualnym zaostrzeniu sankcji wobec Iranu.  Jak się wydaje, pomysł USA polegać miał na utworzeniu sojuszu Izraela i monarchii arabskich znad Zatoki Perskiej mogącego w przyszłości przeciwstawić się Iranowi podczas stopniowego wycofywania się Stanów Zjednoczonych z tego rejonu.  Na przeszkodzie stanęła jednak sprawa Palestyńczyków, w której Arabowie nie chcą ustąpić.  Dlatego też wyciągnięto plan Jareda Kushnera dotyczący tej kwestii.  Nie doszło tu jednak do żadnego porozumienia i sprawę odłożono do po wyborach w Izraelu, czyli po 9 kwietnia 2019.  Tak więc cała konferencja spełzła właściwie na niczym.  Więcej możemy się dowiedzieć na konferencji bezpieczeństwa w Monachium, która zaczęła się dzisiaj i potrwa do niedzieli.  Tam obecne są wszystkie strony bliskowschodniego konfliktu, a w szczególności Rosja oraz Iran.

  Teraz o żydowskich atakach na Polskę, które tak nas denerwują.  Trzeba przede wszystkim zauważyć, że ewentualne wycofanie się USA autentycznie przeraża Izrael.  Stąd wojenna histeria Netanjahu.  Moim zdaniem Polska odgrywa tu rolę chłopca do bicia.  Żydzi nie maja odwagi atakować Stanów Zjednoczonych, ale mogą wyładowywać swój gniew na Polsce.  Robią to chętnie, bo wielu z nich jest nastawiona antypolsko od zawsze.  My powinniśmy spokojnie dawać odpór tej propagandzie i pamiętać cały czas, że to Izrael ma "masło na głowie", a nie my.  To on jest wiecznie ostrzeliwany rakietami i dronami.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

15-02-2019 [21:50] - Jabe | Link:

Naszym problemem nie są Izraelczycy, tylko ci zza Wielkiej Wody.

Obrazek użytkownika Adam66

16-02-2019 [17:15] - Adam66 | Link:

Tymi zza wielkiej wody rządzą chazarzy dla niepoznaki podający się za izraelczyków...

Obrazek użytkownika Jabe

16-02-2019 [19:02] - Jabe | Link:

Nie sądzę.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

15-02-2019 [22:08] - rolnik z mazur | Link:

Lubię czytać takie fajne teksty, Ja juz daje odpór i groźnie kiwam palcem w bucie.   Pzdr.

Obrazek użytkownika angol

16-02-2019 [01:32] - angol | Link:

Wujek Sam chce zostawic Bibi sam na sam z Alim

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-02-2019 [09:54] - Marek1taki | Link:

Chcą przerzucić koszty ciągle podsycanego pożaru na Bliskim wschodzie na frajera.
"Według Freda Kaplana, Polska zdecydowała się „zbudować namiot dla tego cyrku” z powodu desperackiego pragnienia posiadania w Polsce stałej bazy amerykańskiej."
https://www.m.pch24.pl/szczyt-...

Obrazek użytkownika Jaworowski

16-02-2019 [13:52] - Jaworowski | Link:

>>z powodu desperackiego pragnienia posiadania w Polsce stałej bazy amerykańskiej."
Stałe bazy wypadowe w postaci TVNa, Wybiórczej, Lisweeka, Faktu, Lidla, Kauflanda , Rossmanna, kilku banków mają faszyści niemieccy, do tego czerwone lewactwo komusze kopie wilcze doły pod przyszły atak bolszewickich hord, to dlaczego dla przeciwwagi nie możemy mieć baz żołdaków hamerykańskich? W tym stanie rzeczy desperactwo jest wręcz wskazane. Na zgniłą zachodnioeuropejską, zarabizowaną hołotę nie możemy liczyć w żadnym zakresie, gdyż tam rządzi pruski Ordnung. Czy będziemy frajerami gdy zagości kilka baz hamerykańców u nas? Czas pokaże, ale lepszy rydz niż nic. Walce faszystowskie i bolszewickie się toczą i jeśli nic nie zrobimy, to  stracimy resztki wolności.

Obrazek użytkownika Jabe

16-02-2019 [19:05] - Jabe | Link:

TVN jest sojuszniczy, nie orientuję się co do reszty.

Obrazek użytkownika Zunrin

17-02-2019 [00:35] - Zunrin | Link:

Fakt że teoretycznie jako amerykański jest sojuszniczy. Ale ciekawe jak wypadłoby porządne prześwietlenie pochodzenia kapitału? Obstawiam, że byłoby starozakonne.

Obrazek użytkownika Jabe

17-02-2019 [14:08] - Jabe | Link:

Starozakonny, czyli nadsojuszniczy.

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-02-2019 [21:30] - Marek1taki | Link:

Nie. Niech amerykanie nam płacą za gotowość bojową w Trójmorzu. I niech wystawią TVN na licytację. Właściciel w 70% musi być narodowy.

Obrazek użytkownika Jaworowski

17-02-2019 [09:16] - Jaworowski | Link:

>>Właściciel w 70% musi być narodowy.<<
U Szwaba obcy kapitał nie może przekroczyć dziesięcioprocentowego  udziału, dlaczego nie u nas?.Powinniśmy się w tej materii wzorować  na faszystach.

Obrazek użytkownika Ptr

16-02-2019 [19:02] - Ptr | Link:

Opcja niemiecka  -  obcy patrioci. 
Zjednoczona Prawica - odeszliście od czystego patriotyzmu. Już nie przypisujcie polskiego patriotyzmu sobie. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-02-2019 [21:39] - Marek1taki | Link:

Jest i drugie dno manipulacji konferencją: reakcja!

Obrazek użytkownika Jaworowski

17-02-2019 [09:09] - Jaworowski | Link:

>>16-02-2019 [19:05] - Jabe | Link: TVN jest sojuszniczy, nie
TVN jest sojuszniczy, nie orientuję się co do reszty.<<

Jabe, ty się w ogóle nie orientujesz w czymkolwiek, chyba że "orientujesz się"na Moskwę. TVN kupił żyd rosyjski Dawid Zaslaw obywatel hamerykański(wraz z innymi żydkami ma największe udziały w Discavery Communications, które kupiło SNI(słup Putina), właściciela grupy TVN, więc dla ciebie jest sojuszniczy jak najbardziej.

Obrazek użytkownika Jabe

17-02-2019 [14:04] - Jabe | Link:

A więc amerykańsko-żydowski, czyli jak najbardziej sojuszniczy. Zresztą ambasadoressa zakazała tykać.

Obrazek użytkownika Es

17-02-2019 [11:25] - Es | Link:

Wraca nad ranem pijany gość do domu,spuszcza łomot żonie ,dzieciom psu i kotu,a teściowa orzeka,że on biedak ciężko pracuje ,a szef i koledzy nim ciągle pomiatają.Musi więc się czasem "rozładować". I niech domownicy nie dramatyzują bo przecież nie robi tego codziennie.Per analogiam wystarczająco czytelnie?Ja cież nie p...mogę
Nie dość rządowo-prezydenckiej błazenady,oficjalnej-po obu stronach polskiego sporu- medialnej hochsztaplerki.Zatracenia rozumu doznałjuż chyba cały ten naród, więc w pełni zasługuje na to co go spotyka, skoro taki jest obraz również prywatnych opinii, I dyskusji wokół tych opinii

Obrazek użytkownika Jabe

17-02-2019 [14:04] - Jabe | Link:

Smutne to.

Obrazek użytkownika Jaworowski

17-02-2019 [15:36] - Jaworowski | Link:

Es, a tak wszystko w porządku oprócz tego, że kopnął  ciebie  w głowę  pies , kot, a najprawdopodobniej kaczka.

Obrazek użytkownika Es

17-02-2019 [16:41] - Es | Link:

Jaworowski której części nie zrozumiałeś?