Konferencja bliskowschodnia w Warszawie się zakończyła

  dzisiaj [14.02.2019] około godziny 17:00.  Jest to właściwie jedyna dobra rzecz, którą można o niej powiedzieć.  Przed jej rozpoczęciem wielu uważało, że będzie to narada wojenna w sprawie ataku na Iran.  Nastroje te podsycał premier Izraela Netanjahu pisząc na Twitterze o wojnie w sposób otwarty {TUTAJ}.  Potem jednak został wyraźnie zmuszony do wycofania się z wojennej retoryki i zaczął się tłumaczyć błędami przekładu.  Wygłosił jednak potem ostre antyirańskie przemówienie.  Również wiceprezydent USA, Pence atakował Iran, przechodząc jednak potem do tematu wojny w islamskim terroryzmem {TUTAJ}.  Zagroził Iranowi ewentualnym dalszym zaostrzeniem sankcji,  Nie spełniło się więc marzenie Izraela o wojnie USA z Iranem.

  Polscy politycy zajęli postawę pojednawczą.  Premier postulował rozwój Bliskiego Wschodu {TUTAJ}, a minister Czaputowicz na wspólnej konferencji z sekretarzem stanu USA, Pompeo mówił o procesie pokojowym {TUTAJ}.  Wydaje się, iż cała impreza skończyła się na niczym.  Wysłuchaliśmy tych samych potępień Iranu oraz islamskiego terroryzmu, jakie amerykańscy politycy powtarzali od dawna.  Premier Izraela też powiedział to, co zawsze.  Przed konferencją zapowiadano ogłoszenie planu Jareda Kushnera dotyczącego pokoju miedzy Palestyną a Izraelem.  Jego ogłoszenie przesunięto jednak na okres po wyborach w Izraelu [9 kwietnia] {TUTAJ}.

  Wyniki tej konferencji są mizerne, gdyż nie zaproszono na nią Iranu, Autonomia Palestyńska, Rosja i Turcja oraz Chiny odmówiły uczestnictwa, Francja i Niemcy przysłały delegacje niskiego szczebla, a pani Mogherini [minister spraw zagranicznych UE] też się nie pojawiła.
  Polska na organizacji tej konferencji wyraźnie straciła.  Antypolscy Żydzi wykorzystali  ją do plucia na nasz kraj, w czym wyróżniła się jedna z amerykańsko-żydowskich dziennikarek, a sekretarz stanu Pompeo poparł żądania przedsiębiorstwa Holocaust, dotyczące pożydowskiego mienia w Polsce.  Usłużność wobec Amerykanów zupełnie nam się nie opłaciła.

  Konferencja bliskowschodnia miała jeden konkretny skutek.  Umocniła ona zdecydowanie antyamerykański sojusz między Rosją, Turcją oraz Iranem.  Państwa te zorganizowały 14 lutego własną konferencję w Soczi, na której mowa była o sytuacji w Syrii {TUTAJ}.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Adam66

14-02-2019 [19:51] - Adam66 | Link:

Na konferencji same "sukcesy", prawie jak za Gierka...

Relacja dziennikarki telewizji NBC i MSNBC. Andrea Mitchel stojac w centrum Warszawy tlumaczyla widzom swojej stacji, ze powstanie w getcie w 1943 roku bylo wymierzone przeciw "polskiemu i nazistowskiemu rezimowi".
Mike Pompeo w trakcie konferencji bliskowschodniej zwrócil sie do "polskich kolegów", by przyspieszyli prace nad ustawa, która umozliwialaby obywatelom amerykanskim uzyskanie odszkodowan od... Polski. Chodzi o osoby pochodzenia zydowskiego, które utracily nieruchomosci w dobie Holocaustu.
To o tyle zaskakujace, ze kwestia roszczen majatkowych zostala zamknieta juz w 1960 roku. Rzad USA na mocy umowy z Polska przejal na siebie wszelkie roszczenia wlasnych obywateli i zobowiazal sie, ze nie bedzie wysuwal, ani popieral zadnych dalszych roszczen.
Pompeo w tym samym przemówieniu pochwalił Franka Blajchmana, obywatela USA o polsko-żydowskich korzeniach. Zmarły przed kilkoma tygodniami deweloper po wojnie był stalinowskim oprawcą - pracował w Urzędzie Bezpieczeństwa w Kieleckiem
A na koniec Pence zacytował słowa "wielkiego polskiego bohatera" Lecha Wałęsy. - Trzymamy głowy wysoko w górze, bo wiemy, jaka jest cena wolności - powiedział.

Same "sukcesy"... 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-02-2019 [23:41] - Imć Waszeć | Link:

Sukces jest, ale kołchoźniki zajęte żydami zupełnie go pomijają. Onet za to pamiętał o tym i to warto zauważyć:

https://wiadomosci.onet.pl/kra...

"Polska potrafi oprzeć się politycznej poprawności, dogmatom Unii Europejskiej i bronić własnych interesów, zamiast wyłącznie naśladować polecenia organizacji międzynarodowych. Podziwiamy także dynamizm gospodarczy Polski - stwierdził w rozmowie z "Rzeczpospolitą" szef MSZ Brazylii Ernesto Araujo. (...)Dyplomata przyjechał do Warszawy z okazji konferencji bliskowschodniej. - Przed wylotem z Brasilii do Warszawy rozmawiałem z prezydentem Bolsonaro. Mówił o swoim podziwie dla Polski jako kraju, który pierwszy obalił komunizm, który od wieków kultywuje ducha walki, niezależności, przywiązania do tradycyjnych wartości, wiary, tożsamości narodowej - stwierdził minister."

Obrazek użytkownika Adam66

15-02-2019 [03:44] - Adam66 | Link:

Kołchźnikiem nie jestem ale na onet bardzo rzadko zaglądam bo od dawna tam nie było nic innego oprócz nawalanki na Polskę.
A tu pełne zaskoczenie bo onet raczej przyjaznych Polsce a zwłaszcza temu rządowi tekstów nie zamieszcza.  No chyba, że znowu nas pod włos biorą, cholera, od tej całej polityki to w paranoię można popaść bo jeśli wróg nas chwali to znaczy, że coś knuje...
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

15-02-2019 [00:58] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Za te słowa v-prez.Pence'a o prez.Lechu Wałęsie Polska powinna niezwłocznie zerwać stosunki dyplomatyczne z USA!!!

Obrazek użytkownika Zunrin

14-02-2019 [19:51] - Zunrin | Link:

Eee... To już koniec? Tyle bicia piany o taki króciutki zjazd?

Obrazek użytkownika xena2012

14-02-2019 [20:50] - xena2012 | Link:

A ile nas kosztowała ta ,,wspaniała'' narzucona nam konferencja?-ochrona,wyżerka,obsługa? Ile zapłacił polski podatnik za bezczelne opluwanie Polski?

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

15-02-2019 [01:22] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pani Xeno!
Co racja, to racja. I jeszcze te obraźliwe dla Polski słowa v-prez.Pence'a o prez.Lechu Wałęsie wołaja o pomstę do nieba. Albo o zerwanie stosunków dyplomatycznych z USA!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-02-2019 [22:10] - Imć Waszeć | Link:

Tak. Dobrze powiedziane. To jest właśnie dziennikarka amerykańsko-żydowska. W Wikipedii czytamy: "Mitchell was raised in a Jewish family, in New Rochelle, New York, the daughter of Cecile and Sydney (Rubenstein) Mitchell. (...) She married her second husband, former Federal Reserve Chair Alan Greenspan"

https://en.wikipedia.org/wiki/...

Mamy jeszcze dwóch inspiratorów pokojowej konferencji w Warszawie na temat wojny z Iranem: Jason Greenblatt oraz Jared Kushner. Tak właśnie wyglądają "Amerykanie" Trumpa w programie wyborczym "America" First... https://www.jta.org/quick-read...

Obrazek użytkownika Adam66

14-02-2019 [23:52] - Adam66 | Link:

Netanjahu wygłosił ostre antyirańskie przemówienie jak również "podziękował" Polakom za gościnę poraz kolejny plując nam w twarz i to na dodatek w czasie "pokojowej" konferencji w Polsce.  No ale Polska w zwiazku z tym przygotuje następną ustawę wyjaśnającą kwestie "współudzialu" w holokauscie...
Będzie prawdopodobnie tak "dobra" albo jeszcze lepsza jak poprzednia a następnym krokiem będzie potulne wpłacenie 300mld na konto "holocaust industry".
A chazarzy się cieszą jakiego to twardziela mają za premiera:
https://www.jpost.com/Breaking...
https://www.haaretz.com/israel...
https://www.thestar.com/news/w...

No ale Kaczyński w nagrodę został poklepany po plecach... 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-02-2019 [11:10] - Imć Waszeć | Link:

Obywatele szmaciaki dorwały się do koryta i mamy tego efekty.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

14-02-2019 [23:56] - Zygmunt Korus | Link:

Sz. Elig, łagodnie to widzisz i opisujesz. Jest znacznie gorzej.
Stało się dużo złego dla naszej sytuacji w świecie (jesteśmy uwikłani przez sojusznika, warczące USA, którym rządzi ogon psa), bo nie ma już teraz dobrego wyjścia z całej sytuacji, gdyż sprawy zaszły za daleko. Skutki braku asertywności w polityce międzynarodowej na wszystkich kierunkach, 360 stopni dookoła. Konferencja Bliskowschodnia dla Polaków miała jednak jeden dobry skutek: otworzyła ludziom oczy na jankeskich ordynusów: takich buców, dostojników z USA, to tylko z komunistycznymi ruskimi można by teraz w przywołaniu porównać. Te dwa Majki..., oślizgłe z wyglądu, a butne, że o mało z nadęcia nie "rozpękły się" w Warszawie - toż  to obrzydzenie brało na takie dwa główne indywidua, przybyłe zza Oceanu (jak do bantustanu), patrzeć!
I nie będą to tylko "pierwsze wrażenia". Ludzie się tylko będą utwierdzać w swoim już dobrym rozpoznaniu, gdzie PiS nas prowadzi... Montowanie koalicji wojennej pod flagą polską w obronie Izraela jest s...ństwem bez dwóch zdań. Brak słów!

Obrazek użytkownika xena2012

15-02-2019 [08:47] - xena2012 | Link:

To prawda ,jest znacznie gorzej niż to jak my widzimy i piszemy w internecie.Telewizja cały obraz tego obrzydliwego spędu przekazała bowiem jako wielki sukces polityczny i wizerunkowy Polski.Media stanęły na wysokości zadania by nieco zakryć najbardziej chamskie wobec nas wypowiedzi ale po prostu i całkowicie nie dało się już przemilczeć.Tylko półgębkiem  podano wypowiedź Netanjahu w Muzeum Historii Żydów Polskich całkowicie zgodną z wersją tej starej pseudodziennikarki. A to miało miejsce w obecności premiera Morawieckiego!!!!

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

15-02-2019 [10:28] - Kazimierz Kozio... | Link:

teraz licznik startuje. wkrotce zaczniemy liczyc ofiary kolejnej wojny zydowskiej za amerykanskie pieniadze. oprocz poleglych zolnierzy beda ofiary cywilne bo ajatollachowie nie moga nie dac nauczki pozytecznym idiotom