Abstrakcyjny Felieton Aktualny - 2tygodniUFFka

Jak twierdzi klasyk – kotłowy z barejowego filmu – jak jest zima, musi być zimno. A tu mróz taki, aż szyndzioły strzylajom – jak mawiał lud na Śląsku Cieszyńskim (J.Ondrasz PPL – 1954). Wtedy ujawniają się mędrcy & szarlatani od szeroko pojętej energetyki. Mamią, tumanią, straszą. Temat cieplny studzą obrazki niewyobrażalnych ilości CO2, które pono emitują polskie elektrownie. Co tam pióropusze Etny, przekaz medialny mnoży katastrofy tylko z niedorzeczna Wisły. Dyżurną ikoną buchającego w niebo dwutlenku węgla są (o ironio) chłodnie kominowe Bełchatowa itp. kombinatów. Z potężnych gardzieli tych betonowych potworów snuje się coś ewidentnie białawego. Otóż kochani ignoranci, lemingi i im podobni błędni rycerze „globalnego ocieplenia” – to nie CO2 – to jest para wodna zali komórki macierzyste H2O – najzwyklejszej wody. Trzeba zmniejszyć jej temperaturę, by mogła w obiegu technologicznym służyć w wymiennikach podturbinowych i innych. Tu wykład z termodynamiki byłby niestety za trudny. Wystarczy! Trzaskowskiemu wystarczył miesiąc, by wycofać się z kolejnych buńczucznych obietnic przedwyborczych. Nie będzie dopłat do „kopciuchów” czyli pieców na węgiel i wszystko co da się w nich podpalić. Pono czołowy stoliczny bard – felietonista Chołdys już pisze rapa na tę wybitnie ekologiczną tragedię:
Rap w Rabiejowicach – rap rab
Dym – smród – na ulicach
Odory na Woli i Bródnie
Rafał jednak mówi – jest cudnie
Ludu – za maskę się łap
Rap w Rabiejowicach – rab rap…
Tak by the way – gwoli wyjaśnienia to każdy czytelnik wie, że Rabiejowice to nowa wersja Waltzburga (miasta onegdaj rządzonego przez Hajkę Szachrajkę). Jak wieść gminna niesie, Trzaskowski poczyna dbać o kasę. Otóż poduszczona straż miejska zamiast sprawdzać pustostany rżnęła seryjne mandaty pod kościołami podczas pasterki. I idąc tym miazmatem – enuncjacja niezastąpionej telewizorni, zwanej tu na wyrost Telewibratorem. Otóż doniosła ona, że szwedzka telewizja państwowa objawiła, iż Matka Boska sklonowała się , a Jezus był transseksualny. Systematyczne szambienie mózgowia Szwedów to ani chybi kara boska za potop i szczególnie za oblężenie Częstochowy. No i niebagatelny wpływ ubogacenia kulturowego przez rzesze kozoloversów, których Skandynawowie tak kochają, że deklarują pracować na ich zasiłki aż do ostatecznej wizyty Thanatosa. No cóż – żle się dzieje – świat rabieje – jak zauważył jeden ironezjusz.  
Zaliczyłem klasycznie beznadziejnie głupi polski film p.t. „Zabawa, zabawa”, reżyserowany lewa nogą p.Dębskiej. Wiarygodniej wypadłaby psychodrama w kręgu AA z użyciem zupełnych amatorów niż ten wyprany z motywacji gniot finansowany przez PISF. Paf – zatopiony jak kieliszek brandy w kuflu piwa, zali „nautilus”. I szkoda tam talentu Doroty Kolak, zwanej tu na Wybrzeżu Coca Kolak. Ona wszechwszystko zagra.
Syryjskie kobiety do UE: "Wyrzućcie naszych mężczyzn i odeślijcie ich do domu - potrzebujemy ich tutaj". Na co odpowiadają brukselskie kobietony (jak Timmermans et consortes) – jak wyprostujemy praworządność w Polsce – zajmiemy się syryjskimi chłopakami, którzy wpadli nieco na dłużej niż trwają święta. Ale składanie świątecznych życzeń chrześcijanom jest dla wyznawcy islamu gorszym grzechem niż zabójstwo. Szejk Junus Kathrada przekonywał na ten temat muzułmańską młodzież w Kanadzie. Jak widać współistnienie tych religii (sic!) jest cokolwiek wątpliwe, bez względu na szerokość geograficzną. Szerokość: 52°31′27″N  - długość: 13°24′37″E – to współrzędne geograficzne ultranowoczesnej metropolii nad Szprewą – Berlina. Miasta Marleny Dietrych i Stanisława Przybyszewskiego, który onegdaj z winiarni „Zum Schwarzen Ferkel” królował międzynarodowej bohemie (A.Strinberg, Dagny Juel, E.Munch).  Dzisiaj by pospacerować wieczorem po dzielnicy artystów Kreutzbergu, musisz mieć uzi bądź mieć wprawną dłoń do maczety. Gangi imigranckie spacyfikowały to miasto. W Berlinie w minionym 2018 roku stwierdzono 10 000 zachorowań na świerzb, że o HIV nie wspomnę. Ale prasa, która idzie na sznurku władzy, o tym nie napisze mając usta zasznurowane genialnym lewackim neomarksistowskim patentem – „politische Korrektheit“. A przecie tam zawsze „ordnung muss sein“. Polityk aby zachować twarz winien kilka razy dziennie robić sobie zdjątko. Przydałoby sie to takiemu Kierwie czy Joance od „rozwiązania episkopatu“ w porozumieniu z papieżem. A tak przy okazji świeżynka lingwistyczna odłowiona z inFernetu – polska wersja selfie – samojebka. Semantyka rodaków nie pozostaje w tyle – zawsze w punkt.  Komediantka Ostaszewska jandoli (od Janda) o dzikach, ale kto by o niej pamiętał gdyby poniechała walkę o godną śmierć karpia. Dyżurna kontestatorka TeVałeN, tivi która za ewidentne kłamstwa winna być wystrzelona w kosmos niebytu. O repolonizacji mediów nie wspomnę bo „Baltischer Zeitung“ nadal merkelizuje. I jest coś budującego na koniec – spotkanie Kaczyński – Salvini. Dość już cyrku pajaców i baznów Angeli. Pijaków i nierobów zainstalowanych w szklanych sarkofagach Brukseli. Europa to nasz wspólna sprawa! Forza Polonia & Italia!!!
P.s. Po tragedii w Gdańsku przybył krul Europy Seplen I-szy i na Długim Targu judził, brukselizował, kasandryczył…

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jaworowski

30-01-2019 [08:30] - Jaworowski | Link:

Świetnie się bawiłem czytając waści tekst.  Ryża Małpa jako Seplen I-szy krul Europy to wyśmienite określenie. Cały tekst to świetne "smaczki", a jandolić(czyli pier..olić bezsensu w stylu durnowatej, rozhisteryzowanej komediantki Krysi J.) powinno przyjąć się na stałe do słownika polszczyzny. Serdecznie pozdrawiam i proszę o więcej dobrej rozrywki.

Obrazek użytkownika Tadeusz Buraczewski

30-01-2019 [11:32] - Tadeusz Buraczewski | Link:

Jak to pisał Witkacy w "Regulaminie firmy portretowej" - Klient (tu Szanowny Czytelnik) musi być zadowolony - nieporozumienia wykluczone...;)
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-01-2019 [12:18] - Imć Waszeć | Link:

Zdaję się, że Gorowi i jego wyznawcom co nieco przychłodziło ostatnio w głowę. Nie wiem tylko czy to dobrze, czy może źle. Bo przechłodzony umysł takiego kaznodziei nowej wiary może spłodzić kolejną sprytną teorię, że to człowiek jest winien tym wulkanom, bo za mało żarliwie wierzy w Świętą Ekologię i Trójcę Gnostyczną. Co wiek, a już na pewno co milenium, takie rzeczy się ogląda i co? Ano nic, bo typowy człowiek uczy się tylko na tym, co go w danym momencie w dupsko kłuje.

O, już nawet zaczęli tworzyć te nowe teorie:

Niebezpieczny mróz w Stanach. Wszystkiemu winne zakłócenia w wirze polarnym: https://tvnmeteo.tvn24.pl/info...

"W Chicago i na północy stanu Illinois na środę prognozowane są -23 stopnie Celsjusza. Jednak uwzględniając porywisty wiatr, odczuwalna temperatura na Nizinach Północnych, w rejonie Wielkich Jezior i na północnym zachodzie może wynosić nawet od -30 do -60 stopni Celsjusza - poinformowała NWS. Termometry w środę mogą pokazać na tych obszarach od -34 st. C do -40 st. C."

Na pierwszy rzut oka pomyślałem, że pomyliły im się te "farenchajty". A tu taki numer. I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno w oczach roztapiały się panom naukowcom lodowce. Kto za tym nadąży.