Język nienawiści programem POKO czyli jak zniszczyć państwo.

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami opozycji. Czekamy na oświadczenie Premiera. Celem spotkania, bardzo ogólnie pisząc,  ma być wyrugowanie z polskiej polityki tzw. języka nienawiści. Czy to jest realne? Uważam, że nie.
Język nienawiści ma charakter instytucjonalny bo wpisuje się w program totalnej opozycji.      
Mowę nienawiści” nie możemy sprowadzić tylko do wulgarnych wypowiedzi lub poniżających druga stronę. Tego typu wypowiedzi mogą świadczyć tylko o kulturze wychowania osoby używającej takiego języka. Dużo bardziej groźne są gesty i symbole , które realnie napędzają i eskalują skale nienawiści , a tym samym podważają rolę państwa wysyłając sygnały do obcych państw i instytucji międzynarodowych o niewydolności państwa polskiego, w realizacji wewnętrznych funkcji.
           Decyzja ( nie wiem czyja ) aby Prezydent Państwa Polskiego i Premier Państwa Polskiego  podczas uroczystości państwowej, a takim  był pogrzeb Pawła Adamowicza, zajmowali miejsce nieodpowiednie dla pierwszej i trzeciej osoby w państwie,  była skandaliczna. Nie ulega wątpliwości , że była ona inspirowana przez PO,  być może przez samego Tuska
            To był gestów mający charakter upokorzenia , poniżenia i ośmieszenia najwyższych urzędników w Państwie, powinien być symbolem „mowy nienawiści” w polskiej polityce.
            Ten gest jest bardzo niebezpieczny dla Państwa, bo podważa powagę instytucji jakim jest Prezydent i Premier RP , nie ma znaczenia, w tym przypadku,  ocena polityczna tego czy innego rządu.  Tego typu gesty i działania polityczne mające charakter ośmieszania i podważania instytucji państwa wpisują się w politykę obecnej tzw. totalnej opozycji. Takich przykładów są tysiące zaczynając od „walki o krzesła w samolocie” poprzez Trybunału Konstytucyjnego a dziś Narodowy Bank Polski.
Nie wiem czy opozycja totalna zdaje sobie z tego sprawę ale od podważania powagi instytucji państwa zaczyna się upadek każdego państwa i kto jak kto, ale my Polacy, powinniśmy wiedzieć o tym najlepiej.
             Rzeczypospolita Obojga Narodów upadła bo zostały sparaliżowane wszystkie instytucje państwa. Jego rolę przejęła oligarchia magnacka , która prowadziła politykę wewnętrzną jak i zagraniczną opartą o własny interes z pominięciem państwowego. Państwo przestało działać.  Bardzo szybko ościenne państwa zagwarantowały obowiązujący „konstytucyjny” porządek I RP, przede wszystkim wolną elekcje i liberum veto, stanowiące podstawę złotej wolności szlacheckiej. Oczywiście, Rosji i Prusom nie chodziło o wspieranie „praworządności” w Rzeczypospolitej, tylko o anarchizacje życia politycznego i maksymalne osłabienie gospodarcze i militarne I RP. „ Gwarancje” miały służyć, aby nie doszło do żadnych reform państwa. Każdy projekt reform traktowano jak próbę wprowadzenia rządów absolutnych, a „brać szlachecka” miano pozbawić należnej im wolności. Obrońcy złotej wolności oczekiwali pomocy od państw, które były symbolem rządów absolutnych. Jeśli szukamy genezy powstania stereotypu głupiego polaczka to ta okoliczność bardzo pomogła.
            Dziś podobnie jak w XVIII w.  walka polityczna w Polsce ma charakter bardzo ostry wręcz niszczący dla Państwa Polskiego. Są podważane instytucje Państwa. Gwarantem porządku konstytucyjnego przestał być Trybunał Konstytucyjny , Prezydent i Rząd, a zostały nimi instytucje międzynarodowe , nie chcę napisać państwa ościenne. Sędziowie , którzy powinni reprezentować interesy państwa stworzyli komitet obrony własnych interesów. Opozycja i sprzyjające jej media wewnętrzny spór polityczny przenoszą na form międzynarodowe, licząc na wsparcie, podważając jednocześnie porządek prawny w Polsce.
            Mowa nienawiści w Polsce, jak pisałem wyżej,  ma charakter instytucjonalny , wynika on z programu walki politycznej totalnej opozycji, której jedynym celem jest ponowne zdobycie władzy. Opozycja nie przedstawiła i nie przedstawi żadnego pozytywnego programu dla Polski bo takiego nie ma i nie potrzebuje. Na potrzeby bieżącej walki politycznej opozycja posługuje się hasłami antyklerykalnymi , likwidacją konkordatu, wsparcie dla LGTB czy nieśmiertelną obietnicą liberalizacji ustawy aborcyjnej i wprowadzenia in vitro ( o co chodzi z tym in vitro nie wiem i podejrzewam , że i opozycja też nie wie). To są tylko hasła i opozycja ich nie wprowadzi w życie w przypadku stworzenia rządu, bo jej celem jest ponowne wprowadzenie „złotej wolności”, czili „ żeby było tak jak było”,  a język nienawiści czyli podważanie instytucji państwa jest metodą do zdobycia władzy, niestety niszczącą nasze Państwo.
            Totalna opozycja liczy , że doprowadzi do zapaści państwa polskiego, kryzysu społecznego i gospodarczego i w jej ocenie to jedyna droga do ponownego przejęcia przez PO władzy.
            Premier Morawiecki zrobił piękny gest spotykając się z tak agresywną opozycją na pewno licząc na stonowanie walki politycznej w Polsce….ja osobiście ma duże wątpliwości.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zunrin

25-01-2019 [18:31] - Zunrin | Link:

Brakuje spotkania z mediami. To one odwalają większość roboty w tym temacie, Przecież nie bez powodu "Szkło kontaktowe" dorobiło się alternatywnego tytułu "Godzina nienawiści".

Obrazek użytkownika Marek Ossey

25-01-2019 [19:02] - Marek Ossey | Link:

Pełna zgoda. Zastanawiam się tylko jak to jest możliwe aby takie coś jak TVN mogło legalnie funkcjonować w państwie które uważa się za suwerenne.

Obrazek użytkownika mmisiek

25-01-2019 [22:17] - mmisiek | Link:

No właśnie. Widocznie jest potrzebne...

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2019 [18:32] - Jabe | Link:

Ja bym zebrał w jednym miejscu wszystkich wrogów nienawiści i poczekał, aż sobie tętnice poprzegryzają.

Obrazek użytkownika Marek Ossey

25-01-2019 [19:03] - Marek Ossey | Link:

Ja bym dał każdemu po kałachu...szybciej by poszło.

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-01-2019 [10:27] - Marek1taki | Link:

Ależ próżne byłoby to czekanie, że niby Monika Olejnik zagryzłaby Owsiaka? Wrogowie "nienawiści" nienawidzą prawdę, dobro i piękno.

Obrazek użytkownika xena2012

25-01-2019 [19:34] - xena2012 | Link:

Autor ma wątpliwości co do efektów dzisiejszego spotkania,ja mam raczej pewność że to tylko  dobra wola rządu i gest w który i tak nikt nie uwierzy.Oczekiwania,że oto pojawiło się światełko w tunelu jak stwierdził poseł PiS okażą się zwykłym niewypałem,po którym opozycja ze zdwojoną energią przystąpi do dalszego nienawistnego ataku którego głównym celem jest Kaczyński.Nadzieja opozycji układny,usmiechniety,przyjazny Biedroń tak sie wyraził w wywiadzie w Radiu Zet dwa dni temu już po apelach o powstrzymanie się od ataków: ,,Jarosław Kaczyński nie czuje tego co czuje sie na codzień.Jak robić zakupy,jak wysłac przelew internetem jak się wybiera numer na komórce.To są obce rzeczy dla J.Kaczyńskiego''.Pan Biedroń wbrew opinii o nim jest podłym chamskim człowiekiem sugerując złośliwie niewiedzę,nieporadność  czy wręcz niepełnosprawność J.Kaczyńskiego. Dziwi więc apel byłego premiera Jana Olszewskiego,by doszło do spotkania J.Kaczyńskiego z Tuskiem i Wałęsą.Uważam ten apel za wyjątkowo infantylny a proponowane spotkanie za nierealne.Nie rozumiem co kierowało premierem Olszewskim który ze strony Wałęsy i Tuska nie zaznał nic dobrego,została zdjęty z urzedu,posadzony o zamach na Wałęsę i wyprowadzenie wojska z koszar po spisku ,,Nocnej Zmiany''..

Obrazek użytkownika Jan1797

25-01-2019 [21:46] - Jan1797 | Link:

Właściwe słowa w dobrym zestawieniu, nic dodać, nic ująć. Choć oceny stanu państwa
nie podzielam, chwilami czuję się jak w I RP konstatując za przeproszeniem stan świadomości
dziennikarzy. Lecz jak nigdy dotąd muszą pisać o sprawach bardzo trudnych. Prowokacje
agentury przy znikomej świadomości odziedziczonego aparatu urzędniczego. Rozumiem
rozdrażnienie, lecz rosnąca agresja „spadkobiorców prl'u” nie może być argumentem dla
krępowania wolności słowa. Jan.

Obrazek użytkownika Guildenstern

26-01-2019 [00:19] - Guildenstern | Link:

Wszyscy się tak gorliwie odżegnujemy od nienawiści. Wypisz wymaluj stado kapłonów. To tak jakbyśmy się mieli wyrzec ognia, bo kiedy wyrwie się spod kontroli staje się nienasyconym żywiołem. Zrezygnujmy zatem z ciepłego posiłku, ciepłego schronienia... ba nawet z naszych elektronicznych zabawek bo przecież ciepło, które nakręca turbiny elektrowni jakże często pochodzi od ognia (to skrót, proszę mnie nie łajać za kwestie techniczne). Jest oczywiście jeszcze woda i wiatr i słońce ale jakim sposobem chcecie ukształtować części do waszych wiatraków i turbin wodnych?
Tyle, zanim będę zmuszony spakować szczoteczkę do zębów i kilka zmian bielizny.
Opozycja używa nienawiści umiejętnie i nie miejmy do niej o to pretensji. Nikt nie wypomina hufcom Jungingena, że dotarły pod Grunwald uzbrojone w stal nie zaś np. w jaśki (wyobraźmy sobie Jagiełłę jak odbiera od krzyżackich knechtów/prowokatorów dwie nieobleczone podusie).
Jako puenta cytat z filmu Wall Street. Można sobie parafrazować.
"Chodzi o to, panie i panowie, że chciwość – z braku lepszego określenia – jest dobra. Chciwość jest słuszna. Chciwość jest skuteczna. Chciwość oczyszcza, chwyta istotę ducha ewolucji. Chciwość w każdej formie: chciwość życia, pieniędzy, miłości, wiedzy odznaczyła się rozwojem ludzkości. I chciwość, zapamiętajcie sobie, nie tylko ocali Tedlar Paper, ale też inną niesprawną firmę, która nazywa się USA".

Aha, jako alternatywę proponuje słowo Gniew. I Niezgodę. A także Opór. Których się nam odmawia gdyż mamy jak te owce iść na rzeź. Czy tego też już nie wolno? Czy żyjemy w jakiejś przaśnej wersji Equlibrium? Czuje gniew wobec manipulacji, niezgodę na grabież i niesprawiedliwość a także opór wobec propagandy indyferentyzmu głoszonego z głośników, ekranów i ambon. Sączy się wiele trucizn, nienawiść nie jest najgorszą z nich. Nie bez powodu mówimy "ojciec kłamstwa".
P.S.: Wypuszczono Norberta B., za którego prawdopodobnie odsiadywał karę Tomasz Komenda. I co mam kurna czuć, konsternację? Jolancie Brzeskiej przypisano początkowo samobójstwo. Powinienem czuć dysonans? Oskarżeni w sprawie Iwony Cygan będą odpowiadać z wolnej stopy. Mam czuć zapach konwalii?

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-01-2019 [10:41] - Marek1taki | Link:

Premier Morawiecki, podobnie jak Prezydent Duda robią piękne gesty, ale zawsze w jedną stronę. Najwyraźniej jedynie słuszną bo politycznie poprawną. Widać asymetrię. W dodatku te piękne gesty noszą znamiona pokory i akceptowania postaw wrogich Polsce i naszej cywilizacji. Nie robią tego prywatnie. Po części to wynik przekonań, a na pewno to wynik presji. Warto się zastanowić jakiej? Skąd się bierze presja medialna i polityczna ochrona dla niej. Jakie są tego przyczyny i dokąd to ma nas zaprowadzić?
Dostałem link https://www.salon24.pl/u/wawel...
który wskazuje na działanie cenzury politycznej.
"Mowa Nienawiści" to pałka tej cenzury, która ma wytresować społeczeństwo tak, aby przymknąć okno Overtona do rozmiarów lufcika pod sufitem celi.