Pogrzeb Ireny Dziedzic

  Wczoraj [14.01.2019] z pewnym zdumieniem przeczytałam na Twitterze następujący wpis:

 "Urszula Buśkiewicz‏ @kulabab
Pani Irena Dziedzic zmarła w wieku 93 lat, w listopadzie i do tej pory nikt się tym nie zainteresował.Ciało leżało w kostnicy przez dwa miesiące i nikt, dosłownie nikt się tym nie interesował. Ksiądz szukał bliskich. Pogrzeb za tydzień dzięki Związkowi Dziennikarzy.
15:50 - 13 sty 2019" {TUTAJ}.

  W informacji tej jest błąd - pogrzeb pani Ireny Dziedzic odbył się wczoraj na cmentarzu w Laskach pod Warszawą.  Sprawozdanie z niego, wspomnienie o Irenie Dziedzic oraz relację wideo można znaleźć na stronie Se.pl {TUTAJ}  Ksiądz, o którym wspomniano wyżej, to ks. Andrzej Luter, duszpasterz związany z Towarzystwem Więź {TUTAJ}.  To właśnie on zajął się tą sprawą i opublikował 12 stycznia na Facebooku piękny nekrolog pani Ireny {TUTAJ}.  Dopiero wtedy media napisały o jej śmierci.  Na stronie internetowej tygodnika "Do Rzeczy" {TUTAJ} ukazał się tekst  "Dziennikarka zmarła w listopadzie. Przez dwa miesiące nie miał jej kto pochować".  Czytamy w nim:

  "O śmierci Ireny Dziedzic poinformowaliśmy w sobotę. Dziennikarka i prezenterka telewizyjna miała 93 lata. Okazuje się, że jej ciało przez dwa miesiące leżało w kostnicy. Nie było osoby, która mogłaby ją pochować.  Na swoim Facebooku ks. Andrzej Luter poinformował w piątek [w sobotę], że Irena Dziedzic zmarła już 5 listopada 2018 roku, jednak "media nie podały informacji o jej śmierci". Prezenterka zasłynęła z prowadzenia programów typu show, kojarzona jest przede wszystkim z "Tele - Echo", którego była twórczynią.".

  Komentarze na temat tego artykułu były różne.  Emigrant napisał:

  "Widocznie nie miala dzieci (chociaz to tez nie zawsze gwarantuje zainteresowanie rodzicem nz starosc); ale zawsze to szkoda, bo to byla bardzo inteligentna kobieta, i jak na topornosc PRL duza telewizyjna osobowosc. RIP. To, ze byla TW SB/UB nie dziwi, bo aby pelnic taka prace w TV w PRLu pewnie 100% personelu bylo TW. Pani Irena juz stanela na "sadzie ostatecznym" i ktos NAJWAZNIEJSZY dokonal sprawiedliwego osadu. Wieczne odpoczywanie racz jej dac Panie.".

  Inne były jednak mniej życzliwe:

  "alfons x  IP wczoraj 19:47
komuszy los
sprawiedliwość dziejowa".

  Mnie zastanawia, jak to jest możliwe, że osoba tak w swoim czasie popularna popadła w tak głębokie zapomnienie.  W końcu zapomniano ją nawet pochować.  Gdyby nie ksiądz Luter to jej ciało leżałoby w tej kostnicy do dzisiaj.  Ksiądz Luter odprawił także mszę podczas pogrzebu.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

15-01-2019 [13:43] - angela | Link:

Szkoda, że ludzie naprawdę nietuzinkowi ida w zapomnienie.
Mimo prlowskiej przeszlosci  miała klasę,  elegancka prezenterka. 
Może szkalujacy księży,  napiszą coś przyzwoitego na temat księdza Lutra.

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-01-2019 [14:42] - Pani Anna | Link:

Znak czasów, niestety. Jeżeli już nie pracujesz, nie masz władzy, ani wpływów to nie istniejesz. To, co to wszystko jest warte okazuje się w godzinie śmierci... Pani Irena nie miała ani męża, ani dzieci, a z racji podeszłego wieku również żadnej rodziny. Można się zastanowić, co ze znajomymi, co z  sąsiadami, mieszkała przecież w bloku, nie w pustelni. Z tym, że w "warszafce", a to chyba tłumaczy wszystko. 

Obrazek użytkownika Novalia47

15-01-2019 [15:45] - Novalia47 | Link:

To, ze byla TW SB/UB nie dziwi, bo aby pelnic taka prace w TV w PRLu pewnie 100% personelu bylo TW. P
Autor-gnida tego paszkwilanckiego "komentarza"  zmarnował okazję, żeby siedzieć cicho, a nie szkalować Zmarłej. Nie mógł bowiem nie wiedzieć, że śp.Irena Dziedzic już w wolnej Polsce przez wiele lat walczyła w sądach o przywrócenie jej dobrego imienia po tym,jak została kłamliwie oskarżona o współpracę ze służbami PRL. Po latach SN prawomocnie i ostatecznie orzekł,że nie miała Ona nic wspólnego z takimi służbami. Doczekała się tego będąc już starą kobietą, a tak bardzo Jej na tym zależało. Ale okazuje się, że jeszcze po Jej śmierci znajdują się takie gnidy i nadal Ją szkalują...

Obrazek użytkownika paparazzi

15-01-2019 [17:10] - paparazzi | Link:

Nova masz jakiegoś linka co do SP Dziedzic o jej niewinności. Wszystko możliwe w tym komuszym bagnie bo pamiętam Niemen tez był oskarżany o popieranie stanu wojennego a to była goumno prawda. Komusz manipulacja nie znała i nie zna granic. Jak to u Gogola, Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator; ale i ten, prawdę mówiąc, świnia. Poka.

Obrazek użytkownika angela

15-01-2019 [18:52] - angela | Link:

Novalia, Ty się licz ze słowami,  nie ublizaj ludziom.

Obrazek użytkownika gorylisko

16-01-2019 [01:00] - gorylisko | Link:

hmmmm no tak...sąd powiedział więc niewinna jest to jak to się ma do owsiaka ? tam też sąd orzekł i co ? ano gucio... widzę, że sumienie ma pani jak gumę z majtek...sąd sądem ale sprawiedliwość musi być naszej stronie...czyli mlecznej stronie mocy,,, albo jaaaaaasnej jak diabli jak kto woli...

Obrazek użytkownika elig

15-01-2019 [23:05] - elig | Link:

Komentarz z S24:

   wiesława
"W końcu zapomniano ją nawet pochować."
Od listopada prowadzone jest
postępowanie ws. nieumyślnego spowodowania śmierci dziennikarki Ireny Dziedzic
– poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin
Saduś. Jest ono skutkiem zawiadomienia złożonego jeszcze w październiku.– Zawiadomienie dotyczyło zawarcia niekorzystnych umów na szkodę
pokrzywdzonej, a także narażenia jej na niebezpieczeństwo utraty życia bądź
zdrowia – powiedział Saduś.
Jak wyjaśnił, kiedy prokuratura zajmowała się już sprawą, nastąpił zgon
pokrzywdzonej. – W związku z powyższym wszczęto postępowanie w kierunku
przestępstwa nieumyślnego spowodowania śmierci – poinformował prokurator.
W toku postępowania została przeprowadzona sekcja zwłok Ireny Dziedzic.– Wstępne wyniki wskazują, że do jej
zgonu nie przyczyniły się osoby trzecie, stwierdzono cechy niewydolności
krążeniowo-oddechowej i zmiany chorobowe, natomiast na ostateczne wyniki sekcji
musimy jeszcze poczekać – powiedział Saduś.
Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga
Południe. Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów.
https://www.tvp.info/40865711/... "

       Wygląda na to, że pogrzeb opóźniono z powodu działań prokuratury.

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-01-2019 [01:18] - Pani Anna | Link:

W takim przypadku pogrzeb mógł być tylko nieco opóźniony, ze względu na konieczność wykonania sekcji zwłok. Nie ma potrzeby trzymać zwłok w loówce przez cały czas trwania śledztwa. Oględziny wykonano, ciało pokrojono, próbki do badania pobrano, więc po co komu zwłoki w lodówce? Nie było jej komu pochować i nikt tym się nie zaineresował, ot cała prawda.