Paweł Adamowicz – dwa ciosy w serce

16 grudnia 1922. Warszawa.

Prezydent Gabriel Narutowicz uczestniczył w otwarciu dorocznego Salonu Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Podczas zwiedzania wystawy w sali nr 1 Niewiadomski oddał do Narutowicza z małej odległości trzy strzały z rewolweru, powodując natychmiastową śmierć prezydenta.
Zamachowiec poddał się bez oporu, został uwięziony i postawiony przed sądem. 30 grudnia 1922 skazano go na karę śmierci za dokonanie zamachu na życie prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wyrok wykonano przez rozstrzelanie 31 stycznia 1923. [wikipedia]

Niemalże sto lat temu dokonano mordu politycznego zabijając prezydenta RP Narutowicza. Zabójcą nie był jakiś młodociany bandzior, tylko starszy profesor i malarz Eligiusz Niewiadomski. Jak opisują go znajomi – porywczy i niezrównoważony.

78 lat później.

19 października 2010 roku przed południem w biurze poselskim posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Wojciechowskiego oraz posła na Sejm RP Jarosława Jagiełły, przebywało pięć osób. Do biura wtargnął mężczyzna, który – zdaniem świadków – od razu zaatakował jednego z pracowników biura, Marka Rosiaka, oddając w jego kierunku strzały z broni palnej. Jak poinformował później w Sejmie RP minister spraw wewnętrznych, było to 8 strzałów, tj. cała zawartość magazynka. Cztery z nich dosięgły Rosiaka, powodując jego śmierć na miejscu zdarzenia. W dalszej kolejności sprawca rzucił się na znajdującego się w tym samym pomieszczeniu Pawła Kowalskiego. sprawca najpierw zaatakował Pawła Kowalskiego paralizatorem, rażąc go w nogi, a następnie zadawał Kowalskiemu ciosy nożem, próbując mu poderżnąć gardło. Ugodził go dwukrotnie w szyję, zadając siedmiocentymetrową ranę; poranił także ręce, którymi Kowalski się zasłaniał. Według świadków w czasie ataku sprawca krzyczał, że nienawidzi PiS i że chce zabić Kaczyńskiego. [wikipedia]

Wczoraj wieczorem, około godziny dwudziestej, w Gdańsku w czasie imprezy na ulicy, na estradę wtargnął 27 letni kryminalista, niedawno wypuszczony z więzienia i przez nikogo nie zatrzymywany (miał identyfikator prasowy) podszedł do prezydenta Gdańska Adamowicza. Zadał mu dwa ciosy nożem z zamiarem zabójstwa. Jeden uszkodził serce, a drugi rozerwał przeponę i naruszył narządy wewnętrzne.
Teraz, gdy to piszę, dziewięć godzin po ataku, Adamowicz jest po pięciogodzinnej operacji i stan jego określany jest jako ciężki.

Mimo przytoczonych danych historycznych, zabójstwo polityczne w Polsce nie jest typowym sposobem rozwiązywania konfliktów. Trzy usiłowania, w tym dwa niestety skuteczne, na całe sto lat, to nie jest coś, co klasyfikowało by Polskę w grono państw, gdzie mord jest jednym z możliwych sposobów walki politycznej.

Nie uwzględniam tu Zamachu Smoleńskiego z 10 kwietnia 2010, bo sytuacja nie do końca jest wyjaśniona i w tragedii udział miały również siły obce.

Wczorajsze usiłowanie zabójstwa kontrowersyjnego prezydenta Gdańska niestety jest efektem gry na emocjach i nastrojach społeczeństwa; planu działania dla anty-rządowej opozycji, zaprojektowanego gdzieś tam, poza granicami kraju, przez ekspertów od manipulacji.
Strona rządowa, jak to obserwujemy od trzech lat, bardzo słabo sobie radzi z tymi raz po raz wrzucanymi granatami medialnymi – prowokacjami, fake newsami, butą, arogancją i chamstwem. Nie potrafiła wymyślić na to sposobu. Tym bardziej, że te działania opozycji są wspierane, lub jak wielu z nas sądzi, sterowane z wrogich ośrodków za granicą.

Prezydent Paweł Adamowicz niestety również demonstrował publicznie butę, arogancję i chamstwo.
Był w konflikcie z władzami państwa uprawiając klasyczne, staropolskie sobiepaństwo na powierzonym mu przecież, nie jego własnym terenie.
Świadomie prowokował emocjonalne incydenty, jak choćby ten z 1 września ubiegłego roku, gdy zdecydował na niedopuszczenie Wojska Polskiego do uroczystości na Westerplatte.
Działając w taki sposób w Gdańsku -ognisku zapalnym, gdzie od dawna tworzy się historia państwa, doprowadził do ostrego podziału miejscowego społeczeństwa. Wspierany przez jednych, najczęściej beneficjentów układu gdańskiego, przeciwników doprowadzał niemalże do furii. Jak wiemy, drażnienie jakiegokolwiek zwierza jest zawsze niebezpieczne, bo nigdy nie wiemy, kiedy zdecyduje się na śmiertelny atak.

Czy PiS i władze państwa, za którymi ta partia stoi, jest współwinny tej zbrodniczej napaści? W pewnym sensie tak.
Zjednoczona Prawica przeciwstawiając się brutalnym, nie fair, ciosom poniżej pasa opozycji, usiłuje walczyć rozdętym do granic legalizmem prawnym i spolegliwością. To także rozwściecza fanatyków prawej strony.
Prezydent Paweł Adamowicz już od paru lat ma dobrze udokumentowane zarzuty karne i karno – skarbowe, a nawet toczą się sprawy sądowe.
Gdyby w oparciu o to, potraktowano tego człowieka z pełną, słuszną sprawiedliwością Temidy, zatrzymując go, nawet w areszcie domowym, to dzisiaj nie walczył by on o życie.

Pomódlmy się chociaż przez chwilę o to, by Paweł Adamowicz szybko wrócił do zdrowia.

,

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2019 [07:11] - jazgdyni | Link:

Czy nikt nie kojarzy, że to pewien, wyraźny znak?
Owsiak podarował Adamowiczowi dokładnie w precyzyjnym momencie ŚWIATEŁKO DO NIEBA?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

14-01-2019 [08:05] - RinoCeronte | Link:

Powinno się wyjaśnić w jaki sposób zamachowiec otrzymał identyfikator prasowy? Dlaczego ochrona działała w tak powolnym tempie? Dlaczego Jurek Owsiak w swoim bezpośrednim komentarzu był tak spokojny i pewny siebie dla mnie aż nieprzyjemny...

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2019 [10:21] - jazgdyni | Link:

Mnóstwo detali tu śmierdzi. Lecz nie wątpię, że sprawa zakończy się tezą o samotnym wilku. Bo wszystkim to politycznie pasuje. Jak nieszczęśliwy wypadek w Smoleńsku.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2019 [07:16] - jazgdyni | Link:

Jak to jest, że TVP Info ma tylko jeden marny filmik ze smartfona, a TVN24 praktycznie profesjonalny zapis zbrodni? Zabrakło forsy, bo wydano wszystko na Sylwester Marzeń?!

Obrazek użytkownika Czesław2

14-01-2019 [07:51] - Czesław2 | Link:

Na urodzinach Hitlera TVP INFO też nie było. Wiem, że to spiskowa teoria, ale prowokacji już było wystarczająco, aby ją wygłosić.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2019 [10:23] - jazgdyni | Link:

Nieporozumienie. Ja w żadnym wypadku nie sugeruję morderczej "ustawki". Ja tylko podejrzewam, że TVP schytrzyło przy szybkim zakupie materiałów filmowych.
Ponadto min. Ziobro winien to mieć natychmiast, jako ważny dowód rzeczowy.

Obrazek użytkownika Czesław2

14-01-2019 [17:28] - Czesław2 | Link:

Ja nie twierdzę, że Pan to sugerował. Sam też tego nie sugeruję. Po prostu mimowolnie tamta sytuacja się kojarzy.

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-01-2019 [13:07] - Pani Anna | Link:

"Jak to jest, że TVP Info ma tylko jeden marny filmik ze smartfona, a TVN24 praktycznie profesjonalny zapis zbrodni? Zabrakło forsy, bo wydano wszystko na Sylwester Marzeń?!"
  Naprawdę to jest to istotne pytanie, które Panu się nasuwa po wczorajszych wydarzeniach? Dlaczego PISowska telewizja nie zdobyła najlepiej pełnometrażowego filmu na którym byłoby dokładnie widać taniec wojenny najwyraźniej psychicznie chorego człowieka? Kto chce, ten obejrzy sobie w internecie lub na TVN, podobnie jak relację z urodzin Hitlera. To jest wie pan, "inna grupa docelowa" tak, to się chyba nazywa. Szkoda, że nie zadaje pan pytań o zabezpieczenie owsiakowych imperez, tej i wielu innych, łącznie z łudstokami, gdzie doszło do 4 niewyjaśnionych zgonów, a o gwałtach, rozbojach i narkotykach nawet nie ma co mówić. Dlaczego owsiak po tej tragedii nawet nie przerwał imprezy, za to jego "konferencję prasową", w której odpowiedzialnościa obarcza Barbarę Pielę i bredzi coś o bramach Auschiwtz może pan sobie obejrzeć  na you toube, bo nawet TVN już tego nie pokazuje. I to raczej nie ze względu na brak finansów, chyba nawet tam się zorientowali, że z owsiakiem jest coś mocno nie halo. Ale panu  tylko jak widać "sylwester marzeń" wciąż w głowie... No i, mordy "polityczne" oczywiście.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2019 [14:36] - jazgdyni | Link:

Ja tak nie myślę zazwyczaj. Nie jestem skrupulatny, jak większość kobiet potrafiących pięknie poukładać skarpetki i gacie w szufladach. Więc nie brałem się za katalogowanie błędów i uchybień tragicznej imprezy.
Zdaje sobie Pani sprawę, że piętą achillesową prawicowej koalicji jest przekaz i komunikacja z opinią publiczną i jak musimy wchodzić na znienawidzone tvn, by zobaczyć co się dzieje, bo tvp nie zdobyło materiałów dziennikarskich z jakichś powodów, to zalewa nas krew. Szczególnie gdy kolejno usuwa się na prawdę świetnych ludzi, jak Cejrowski, Rachoń, czy Basia Piela, a takim świetnym ludziom, ja Witek Gadowski, czy dr Targalski nie daje się wypowiadać, biorąc w zamian niegramotnych, wąsatych emerytów Solidarności.
Proszę się nie martwić - są sprawy na teraz i sprawy na jutro. Temat organizacji imprezy tego paskudnego Owsiaka, zatrudnienia amatorskiej firmy ochroniarskiej "Tajfun", wyjaśnienia, jak zamachowiec z bagnetem się na scenę przedostał i całe 50 sekund nikt się nie ruszył i dlaczego po tragedii Owsiak był taki obojętny i mówił to, co mówił.
Przypuszczam, że to będzie wałkowane przez następne dwa tygodnie. A jak Adamowicz nie dożyje wieczora, to znacznie dużej.
A Pani by chciała wszystko od razu.

Obrazek użytkownika angela

14-01-2019 [08:10] - angela | Link:

Przecież wiadomo że na ta antypolska bandę, tylko armia podziemna moze być skuteczna.
W imieniu Panstwa Polskiego,  za zdradę... .Awanturnicy  teraz wiedzą,  ze nie mogą być bezkarni, bo komuś puszczą nerwy,  I pomimo że obstawili się własnymi sądami,  ktos wymierzy sprawiedliwość. 
A kto miałby osądzić pana Adamowicza?
Może pani Gersdorf? która ze swoimi przybocznymi robi co chce, i drwi z prawa.
Niech się mocno zastanowia nad tym co robią i mówią wszyscy, bo ich bezczelność i fałsz, może otworzyć cala serię takich działań. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-01-2019 [08:51] - wielkopolskizdzichu | Link:

Zaraz się dowiemy od Angeli ze nożownik ze sceny to taki Wołodyjowski i Pilecki w jednym. Zbiórka na paczki do pierdla już zaczęta? Prawdziwi Polacy i Polki do skarbon. Wasz idol pomocy potrzebuje i wsparcia.

Obrazek użytkownika angela

14-01-2019 [09:08] - angela | Link:

@Zdzichu, a dla swojego idola  p.Cyby już nazbieral?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-01-2019 [10:10] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nie przypominam sobie bym słowem się wypowiedział w duchu usprawiedliwiania czynu Cyby, w odróżnieniu od Ciebie.
Wszak wiążesz  wywijanie nożem przez tego przestępcę z walką polityczną.
Za kratami jest całkiem sporo świrusów, którzy gotowi są oblec swe mordercze instynkty, w szaty mścicieli krzywd ludu.
Wlewasz kojący miód w ich zbolałe, nienawiścią do wszystkiego, serca.
 

Obrazek użytkownika angela

15-01-2019 [00:31] - angela | Link:

@Zdzichu , "" zaraz się dowiemy.....""Ale się nie dowiedziałeś,  I tworzysz swoje fantasmagorie nie na temat.

Obrazek użytkownika angela

15-01-2019 [05:40] - angela | Link:

@Zdzichu.
Ale się nie dowiedział, ni teraz , ani potem, że Stefan to drugi Pilecki. 
Zdzichu nie chce zrozumieć,  że przestępstwo rodzi przestępstwo.
Buta i zarozumialosc na dodatek, bulwersuje każdego. 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

14-01-2019 [10:21] - RinoCeronte | Link:

Gdańsk to Gotham City, a mafii nie zdradza się bezkarnie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2019 [10:25] - jazgdyni | Link:

Angelo,
dajmy sobie z tym dzisiaj spokój.
Pewne szczegóły zachowania lekarzy wskazują, że człowiek może niedożyć południa.

Obrazek użytkownika HenrykH.

14-01-2019 [09:25] - HenrykH. | Link:

Myślałem że NB już mnie nie zaskoczy.A tu proszę:
"Czy PiS i władze państwa, za którymi ta partia stoi, jest współwinny tej zbrodniczej napaści? W pewnym sensie tak.
Zjednoczona Prawica przeciwstawiając się brutalnym, nie fair, ciosom poniżej pasa opozycji, usiłuje walczyć rozdętym do granic legalizmem prawnym i spolegliwością. To także rozwściecza fanatyków prawej strony."
Przykro to pisać ,ale logiki w tym ni huhu.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2019 [10:30] - jazgdyni | Link:

Bardzo proszę o wskazanie braku logiki. Będę wdzięczny. A jest też zdrowy rozsądek i działanie polityczne.

Ps.Oczywiście interesuje mnie logika klasyczna. W żadnym wypadku logika rozmyta.

 

Obrazek użytkownika HenrykH.

14-01-2019 [14:31] - HenrykH. | Link:

Witam.W odpowiedziach innych blogerów jest kilka faktów .Może źle to zabrzmiało 'brak logiki" ,może i logika w tym jest ,jak i w  całej sędziowskiej kaście ,tyle że to logika bardzo pokrętna.Gdyby siedział to odwiedziłby go  być może seryjny .....Doskonale Pan wie ,że PiS czy też cały układ ZP nie ponosi winy żadnej .Powiem więcej ,po prawej stronie jest "lud wierzący" i trudno w czasach pokoju myśleć o nienawiści czy tez zabijaniu,a wojny póki co nie ma.Podejrzewam że ten "nożownik ' też na PiS nie głosował ,a w sieci  jego stosunek do Ziobry i Kaczyńskiego jest znany .
Jeżeli Pana obraziłem ,serdecznie przepraszam ,czasami nie zgadzam się co do Pana poglądów ale jest Pan jednym z nielicznych których warto czytać.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2019 [21:43] - jazgdyni | Link:

Z mojej strony to był taki gorzki sarkazm. Chociaż chciałbym by ZP byłatrochę twardsza i stanowcza.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jaworowski

14-01-2019 [09:28] - Jaworowski | Link:

angela>>A kto miałby osądzić pana Adamowicza?
Może pani Gersdorf? która ze swoimi przybocznymi robi co chce, i drwi z prawa.
Niech się mocno zastanowia nad tym co robią i mówią wszyscy, bo ich bezczelność i fałsz, może otworzyć cala serię takich działań. <<<
Świetnie napisane, ale to mrzonki,  oni  nie zastanowią się na czymkolwiek, gdyż grupa degeneratów jest bezkarna i ma prawną osłonę innych degeneratów z mafii prawniczej. . Na dodatek mają osłonę prawną i polityczną z Brukseli i Luksemburga, więc hulaj dusza piekła nie ma.
>>Gdyby w oparciu o to, potraktowano tego człowieka z pełną, słuszną sprawiedliwością Temidy, zatrzymując go, nawet w areszcie domowym, to dzisiaj nie walczył by on o życie.>>
Co za wierutne bzdury. Temida miałaby przymknąć swojego człowieka, z własnego gdańskiego układu? Temida nosi koszulki z napisem jak nasi wrogowie:   https://paczaizm.pl/konstytucj...
Ludzie widząc, że komuszo-lewacko- splatfusiałego betonu prawniczego  w żaden sposób nie da się zreformować, po prostu sami postanowili wymierzać sprawiedliwość. Ja się temu nie dziwię. Adamowicz jest uosobieniem bezkarnej patologii w tym północnym bastionie zdegenerowania. On kpił w żywe oczy z prawa i moralności tak czysto ludzkiej.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2019 [10:18] - jazgdyni | Link:

Pacanie bez wyobraźni i wiedzy: - co robi Trump w USA, jak mu wszystkie lewaki fikają. Ci z kongresu, FBI, Sądu Najwyższego i Hollywood? Zaczyna rządzić dekretami i gotów jest wprowadzić stan nadzwyczajny. Są legalne sposoby, jak się chce.
A Temida to sprawiedliwość, a nie polskie sądy z panią Gersdorf na czele. Głupki typu Bolka i jak widać, również tutaj, myślą, że SN, czy Konstytucja to są tablice z Góry Synaj, prawo objawione, czy nawet wytwór szanowanych mędrców. Wszystkie te kodeksy, prawa, są dziełem częściowo ludzi ułomnych.

Jedno nie ulega wątpliwości - są miasta, gdzie burmistrze, prezydenci mogą swobodnie wmieszać się w tłum, bo wszyscy ich lubią i szanują. Są też i tacy, co publicznie powinni być zawsze w kasku i kamizelce kuloodpornej.

Obrazek użytkownika angela

14-01-2019 [11:01] - angela | Link:

@jazgdyni, Polska jak USA, to dobre. Tylko że nie żyjemy w USA,  A mieszają w Polsce,  jak w kotle.Kto chce domaga się swoich praw, już nie mówiąc o unii. Jazgdyni sam pisał wcześniej , że Polska za słaba,  trzeba poczekać, się wzmocnić,  I dopiero podskakiwac .Brak wspolmiernych do zdarzenia emocji Owsika, wiele mówi. 
Czyzby i oni mieli dość barona. 
 

Obrazek użytkownika Jaworowski

14-01-2019 [13:30] - Jaworowski | Link:

Słuchaj pacanie z rzekomą wyobraźnią i z rzekomą wiedzą..Ta wiedza to dno.>>> co robi Trump w USA, jak mu wszystkie lewaki fikają<< Tam to typowy system prezydencki, u nas parlamentarny. Zakres władzy Prezydenta USA a naszego to dwa różne światy. Tam funkcja prezydenta i szefa rządu jest połączona, nie ma rządu, premiera i ministrów, cała władza jest skupiona w ręku prezydenta, nie ma zdolności ustawodawczych ale ma prawo wetowania ustaw, może wydawać dekrety i rozporządzenia. U nas jako władza wykonawcza rządzi prezydent ( w bardzo ograniczonym zakresie) i rząd czyli Rada Ministrów powołana przez  Sejm. Prezydent i Rada Ministrów posiadają inicjatywę ustawodawczą. Prezydent posiada  prawo wetowania ustaw(3/5 może odrzucić), ma prawo wydawania dekretów w formie ustawy ale tylko w sytuacjach nadzwyczajny np.wojna. W dużym skrócie również Rada Ministrów i jej dekrety muszą mieć bezwzględną większość w głosowaniu.
>>Zaczyna rządzić dekretami i gotów jest wprowadzić stan nadzwyczajny.<< Wyobraża sobie waść wprowadzenie stanu nadzwyczajnego i reakcja Eurkołchozu na coś takiego u nas? Bundeswehra by u nas wpadła w trymiga.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2019 [14:47] - jazgdyni | Link:

Widzę Jaworowski, że kochacie słowo rzekomy.  Każdy psycholog tu powie, że to wyraz niskiej samooceny. Bo jak sobie nie mogę ufać, to jak ufać innym. Dlatego podskakuję i pienię się.
Bundeswehra (proszę sprawdzić) nawet gdyby dzisiaj do nas wpadła, to dostałaby srogie bańki. Chyba żeby poprosili swoich moskiewskich przyjaciół.

Wyobraźni mi Jaworowski zazdrościcie? Nie mieliście szkolenia z planowania strategicznego. Fakt, to się zaczyna dopiero od kapitana (czy nawet majora) w górę. A na oddziały specjalne mi nie pachniecie, bo dobrze znam gości z pobliskiej Formozy.
Więc się Jaworowski nie wymądrzajcie, bo nawet na dobrego hejtera trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje, no i jaja.

Toteż nie będąc okrutnym sadystom - tym razem tylko 50 pompek.

Obrazek użytkownika paparazzi

14-01-2019 [16:59] - paparazzi | Link:

Dobre porównanie. Od tego mamy prezydenta żeby pokazał skuteczne zmiany są możliwe. A tak tylko hadko wygłasza peany nie mające wpływu na zlikwidowanie patologi. Trump pokazał cojones i nie zawahał się postawić całej elicie politycznej łącznie z niektórymi republikanami. Od tego są dekrety bo na rewolucje nas nie stać.

Obrazek użytkownika Jabe

14-01-2019 [10:13] - Jabe | Link:

Wczorajsze usiłowanie zabójstwa kontrowersyjnego prezydenta Gdańska niestety jest efektem gry na emocjach i nastrojach społeczeństwa; planu działania dla anty-rządowej opozycji, zaprojektowanego gdzieś tam, poza granicami kraju, przez ekspertów od manipulacji. – To może i zabójstwo Marka Rosiaka było efektem gry na emocjach i nastrojach społeczeństwa przez opozycję? Władze były wobec niej zbyt legalistyczne i spolegliwe, rozwścieczając zwolenników lewej strony.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2019 [13:05] - jazgdyni | Link:

Słusznie jabe. Pracuj dalej. A ja zgłaszam publicznie wniosek do twoich byś dostał premię.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-01-2019 [11:43] - Ula Ujejska | Link:

Witaj

To kolejna odsłona wojny między Tuskiem a Schetyną. Adamowicz być może jest kluczem w sprawie Amber Gold, więc jest zagrożeniem dla Tuska. O tej wojnie pisałam TUTAJ

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2019 [13:03] - jazgdyni | Link:

Czy ja wiem?
To nie są osobnicy na takim poziomie. Owszem, są cwani. Lecz do przebiegłości opartej na mądrości, jeszcze daleko.
Jak już, to ktoś w cieniu aranżuje przebieg wydarzeń.Dokładnie tak, jak to zrealizowano w Amber Gold. Tam też przestępca został wykorzystany i prowadzony na smyczy.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-01-2019 [14:51] - Ula Ujejska | Link:

A jednak są na odpowiednim poziomie … zbrodnia smoleńska o tym świadczy. Nie zapominaj o niej. Nie zapominaj także o gen. Petelickim i wielu innych ofiarach.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2019 [15:05] - jazgdyni | Link:

Ulo!
Uwierz! To blotki. Większe mózgi to planują i realizują. I duże pieniądze na to pozwalają.

Obejrzyj sobie w HBO instruktażowo, jakże aktualny "Brexit".

Pozdrawiam

 

Obrazek użytkownika xena2012

14-01-2019 [11:47] - xena2012 | Link:

,,Kaczyńskiego zastrzelimy,wypatroszymy i bedziemy obwozić po Europie''.........,,Dorżniemy watahę'........,,Bedziecie(PiS) wyskakiwać przed nam oknami''........,,Jeszcze jeden,jeszcze jeden''  podczas rozrywania zabawek-kaczek.........czy makabryczne komentarze po śmierci posłanki Jolanty Szczypińskiej to mowa miłości? Dlatego uważam ,że po wczorajszym ataku słowa takiego ,,autorytetu'' jak Mazguła,Owsiak czy Borusewicz są kolejnym aktem takiej własnie miłości .Czy damy radę tym ludziom przetłumaczyć kto jest siewcą nienawiści? Wątpię.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2019 [12:59] - jazgdyni | Link:

Witaj

To, na co tutaj zwróciłaś uwagę, jest m.in. przedmiotem mojego następnego felietonu. Na razie nie będę zdradzać, ale jest to świadoma, dobrze przemyślana strategia polityczna. Nie ważne, że trup będzie padał gęsto.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-01-2019 [14:25] - Imć Waszeć | Link:

Święta prawda. Obiektywnie rzecz biorąc, z tej swołoczy może się niebawem zrodzić nowy Cyba. Podwaliny w psychice zostały już położone. Jest to poczucie wyimaginowanego zaszczucia, totalnej inwigilacji, a teraz jeszcze krwawej ofiary rzekomego reżimu. Dla mnie to jest pewne, że nad tym stanem umysłu pracują jakieś służby. Nie będę już wskazywał palcem jakie. Módlmy się o stworzenie polskiego kontrwywiadu. Nie jakiegoś europejskiego, szkolonego w Unii, bo taki to ma raczej internacjonalistyczne i obce nam cele.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

14-01-2019 [14:40] - Lech Makowiecki | Link:

Paweł Adamowicz nie żyje...

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2019 [14:50] - jazgdyni | Link:

R.I.P.

Spodziewałem się. Powiedziano mi, że to będzie około południa.
Każdego człowieka bardzo szkoda i czuję żal. Tym bardziej, że prezydentem to by już raczej nie był.

Ps. Jak myślisz, co się teraz rozpęta?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

14-01-2019 [19:33] - Trotelreiner | Link:

Dobry wieczór Panom....dobry...bo ja wiem...
Moją wersję teorii spiskowej pt. co teraz będzie....Admin zatrzymal dla siebie....pisałem u Contessy.
Nie będę sie powtarzał....bo a nóż widelec....znowu coś będzie nie cacy...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

14-01-2019 [19:34] - Trotelreiner | Link:

Dobry wieczór Panom....dobry...bo ja wiem...
Moją wersję teorii spiskowej pt. co teraz będzie....Admin zatrzymal dla siebie....pisałem u Contessy.
Nie będę sie powtarzał....bo a nóż widelec....znowu coś będzie nie cacy...

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

14-01-2019 [20:46] - Lech Makowiecki | Link:

Jazgdyni. Będzie to co zawsze. Już się rozpętało (vide: Jarosław Kurski z GW, Tusk et consortes). Nieważne, że Prezydenta Adamowicza zabił wariat. Nieważne, że sami wyrzucili go z partii. Szukali na gwałt dramatu, którym mogliby obciążyć PiS. Prowokowali zajścia, wchodzili w konflikty, szukali krwi. I mają to podane na tacy.

Obrazek użytkownika Jabe

14-01-2019 [21:31] - Jabe | Link:

Myślę, że władza teraz się zabierze za wariatów. Odpowiednie przepisy odnośnie psychuszek mogą się w przyszłości przydać.

Obrazek użytkownika Jaworowski

14-01-2019 [18:20] - Jaworowski | Link:

jazgdyni>>Każdy psycholog tu powie, że to wyraz niskiej samooceny. Bo jak sobie nie mogę ufać, to jak ufać innym. Dlatego podskakuję i pienię się.<< To nie jest podskakiwanie, to jest pokazywanie świętym krowom tego blogu gdzie jest ich rzeczywiste miejsce i jak w gruncie rzeczy, te krowy nie mają nic prawdziwego i ciekawego do przekazania, nam tu zaglądającym. Nonsensy poganiające nonsensy. Kasandryczne pienia, zajmowanie się pierdołami, przykrywanie  pustymi wywodami  spraw istotnych, małostkowość, pogarda dla własnego(naszego) zdania, które kolidują z waszymi stetryczałymi rojeniami wręcz majakami. Nieumiejętność przyjmowania słusznej krytyki jest przez was symptomatyczna. Momentalnie w szale obrażenia powołujcie się na psychiatrów(bardziej by się wam przydali, choć w tym wieku, to i tak już nic nie pomoże)., nam przypisujecie hejterstwo, nieuczciwość, brak wiedzy chociaż sami ją posiadacie w stopniu niewstarcząjącym, by robić z siebie guru i to w każdej sprawie. Robienie z siebie trepa z wybitnymi kwalifikacjami to najmniej waści pasuje, po tym, co tu płodzi.>>Wyobraźni mi Jaworowski zazdrościcie? Nie mieliście szkolenia z planowania strategicznego<<< Facet, takiej bufonady to tu jeszcze nie było, można pęknąć ze śmiechu. Pamiętam tę strategiczną wielce e-receptę, której brak powinien  był obalić rządy PISu wg. waści. >> Bo jak sobie nie mogę ufać, to jak ufać innym.<< Psychologia płytka jak przystało na żołdaka słabo rozgarniętego. Czy można zaufać wam? Never, jak mawiali starożytni Indianie:) Kierować się własnym rozumem i zdrowym osądem, podchodzić z rezerwą do tego,  co plotą rzekome autorytety, częstokroć sztucznie wykreowanych, fałszywych, sprzedajnych  demagogów.., powielekroć samozwańczych. Nie bać się wyrażać własnych myśli, być pewnym siebie i bronić własnych racji bez uniżoności, bezpardonowo.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2019 [21:06] - jazgdyni | Link:

Widzicie Jaworowski, ja jestem cierpliwy i tutaj ciebie edukuję, bo wykształcenia nie masz, a w szkołach powszechnych pewnie uciekałeś z lekcji.
Żeby pouczać ex cathedra trzeba mieć autorytet. Do tego mozolna droga wiedzie. A trzeba przejść jeszcze jedną zaporę - trzeba zdobyć szacunek.
Niestety, przykro to wam, Jaworowski mówić, lecz szacunku to nie macie nawet u swojego kota. A bez szacunku to wasze pisanie to tylko takie pitolenie frustrata; aspiranta, który chciałby się dyzmowato wkręcić do lepszego towarzystwa.
Pracujcie Jaworowski wytrwale, a wtedy może za 10 lat...

Obrazek użytkownika Jaworowski

15-01-2019 [08:56] - Jaworowski | Link:

jazdyni..>>Żeby pouczać ex cathedra trzeba mieć autorytet<<
Człowieku, ja nie mam ambicji by być autorytetem, mam to głęboko w d.pie, tym bardziej "autorytetem samozwańczym jak waść. Autorytety typu waści już dawno się skompromitowały i to po wielokroć. Ja ich nie uznaję i by żyć do szczęścia mi nie są potrzebne. Co do szkół, to waści trepowskie wykształcenie jest śmiechu warte, tylko funta kłaków, a nawet i nie.
>>- trzeba zdobyć szacunek.<<
Szacunek? A waść go posiada? Czy raczej  przypisał go sobie sam w amoku trepowskiej bufonady?
>> który chciałby się dyzmowato wkręcić do lepszego towarzystwa.<<
No nie Panie trepie, to już szczyt megalomaństwa i to takiego chorego. Towarzystwo wzajemnej adoracji miałoby być lepszym towarzystwem? To tak serio? Ten samozwańczy autorytet  wyraźnie poniosło. Nie dziwię się, nie pierwszy już raz.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

14-01-2019 [18:57] - zbieracz śmieci | Link:

Pewnie by żyłgdyby nie tradycyjna pogarda dla obowiązującego prawa przez fundację i władze miasta-nie zgłoszono koncertu policji jako imprezy masowej bo trzeba by wydać więcej na ochronę-nie zgłoszono bo mieli świadomość ,że im głos z głowy nie spadnie na terenie adamowicza ale to nie oni decyduja co może siewydarzyć i sie wydarzyło .Gdyby zatrudnili więcej ochroniarzy to i tak by sie stało a tak ponoszą odpowiedzialność !

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-01-2019 [21:07] - jazgdyni | Link:

Zgoda. Chytrość, cwaniactwo i gnuśność.Jak my to dobrze znamy.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

14-01-2019 [18:57] - zbieracz śmieci | Link:

Pewnie by żyłgdyby nie tradycyjna pogarda dla obowiązującego prawa przez fundację i władze miasta-nie zgłoszono koncertu policji jako imprezy masowej bo trzeba by wydać więcej na ochronę-nie zgłoszono bo mieli świadomość ,że im głos z głowy nie spadnie na terenie adamowicza ale to nie oni decyduja co może siewydarzyć i sie wydarzyło .Gdyby zatrudnili więcej ochroniarzy to i tak by sie stało a tak ponoszą odpowiedzialność !

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

14-01-2019 [20:23] - zbieracz śmieci | Link:

Co innego jest przekazać komdolencje rodzinie marłego a czymś zupełnie innym jest podjęcie decyzji politycznych po kego śmierci i tutaj dudaczewski mnie nie zawiódł .Ogłosił bowiem dzień pogrzebu dniem żałoby narodowej,dniem żałoby narodowej aby uczcic pamięć po człowieku który w sposób jawny robił wszystko aby Gdańsk oderwać od Polski,po czlowieku który miał poważne zarzuty prokuratorskie-dudasczewski nie oszalał ale takimi ruchami szuka gwałtownie elektoratu który by go wsparł w nowych wyborach,szuka a ,że to obraża tych dla których prawo to nie puste słowo to ma gdzieś .

Obrazek użytkownika Jaworowski

15-01-2019 [08:21] - Jaworowski | Link:

>>Ogłosił bowiem dzień pogrzebu dniem żałoby narodowej,dniem żałoby narodowej aby uczcic pamięć po człowieku który w sposób jawny robił wszystko aby Gdańsk oderwać od Polski,<<
Masz pełną rację. Ruch dudaczewskiego szalony i koniunkturalny, godny potępienia. Zdrajców powinno się wytykać(w czasach wojny wieszać) a nie gloryfikować.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

15-01-2019 [12:02] - zbieracz śmieci | Link:

Chadzam ze znajomym po lekarzach i widzę jak przysiege Hipokratesa należy właściwie odczytywać -spadaj i nie zawracaj mi głowy bo mi sie nie chce i nawet kasa dawana do łapy niczego nie zmienia,Żdrada Stanu okazuje się być czymś pozytywnym a nie karana ,jeśli ktoś mówi o prawie to znaczy ,że popiera bezprawie i je stosuje i nie jest dla mnie zaskoczeniem która strona je stosuje.Odwrócenie wartości słów ważnych o 180 o....ma swój cel i coraz więcej tych co ukrywają sie pod słowem narut to  łyka..
Wczoraj gruby rychu dał popis nazywając adamowicza obrońcą prawa a Gdańsk jego ostoją a siedzący obok kowal poza rozdziawieniem japy nie zareagował ... 
Wczoraj łże 24 cały czas kombinowali jak zwalić wine na PIS ale tego co dało TVP info to już m,nie kompletnie zaskoczyło ,cały dzień było słychać wycie i płacz zatrudnionych zawodowych płaczek żydowsko-muzułmańskich które za kasę rwą sobie kudły z czerepów a lica dra pazurami bo nie mogą sie pogodzić z odejściem zmarłego.
Takiego oceanu hipokryzji nigdy nie widziałem,cały dzień i całą noc ...!
Nie lubię grzebać w nazwiskach ale zastanawia mnie dlaczego nosi żony -to raczj niecodzienny zwyczaj...!?

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

19-01-2019 [18:42] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Prezydent Paweł Adamowicz niestety również demonstrował publicznie butę, arogancję i chamstwo.
Był w konflikcie z władzami państwa uprawiając klasyczne, staropolskie sobiepaństwo na powierzonym mu przecież, nie jego własnym terenie.
Świadomie prowokował emocjonalne incydenty, jak choćby ten z 1 września ubiegłego roku, gdy zdecydował na niedopuszczenie Wojska Polskiego do uroczystości na Westerplatte.
Działając w taki sposób w Gdańsku -ognisku zapalnym, gdzie od dawna tworzy się historia państwa, doprowadził do ostrego podziału miejscowego społeczeństwa.

Panu Autorowi naprawdę nie jest wstyd za te kalumnie,za obrażanie dziesiątków tysięcy Gdańszczan okazujących swoją szczerą żałobę i żal po Zmarłym na pacach, na ulicach, w kondukcie do  Bazyliki Mariackiej, w pogrzebie - naprawdę? Musi ich Pan wszystkich obrzucać takimi kalumniami? Włącznie z prezydentem RP, premierem i wielu posłami PiS?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-01-2019 [22:05] - Imć Waszeć | Link:

Nie widzę, żeby "ci wszyscy" wymienieni z dolnego akapitu znaleźli się w pogrubionym fragmencie. Problemem lewactwa jest niestety alogiczność podnoszona do rangi wyznania.

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-01-2019 [05:35] - jazgdyni | Link:

Pan wybaczy, ale jakich wszystkich ma Panna myśli? Nie zna Pan ludzi, których układy i korupcja grupy Adamowicza mierziła? Czy znajomy, który właśnie zbankrutował, bo jego food-track nie mógł znaleźć atrakcyjnego miejsca w mieście, bo wszystko było zajęte "przyjaciółmi urzędu"? Gdy on serwował fantastyczne dania za 12 zł, to "przyjaciel urzędu" w sieci tandetnych bud sprzedawał pajdy ze smalcem po 8 zł sztuka.
Chce Pan dalej? Mam mnóstwo przykładów Gdańszczan, którzy w żadnym wypadku nie byli ani klientami urzędu miasta, ani beneficjentami patologii.
Jeżeli tego nie chce Pan zauważyć i przyjąć do wiadomości, to oznacza, że Pańska percepcja i ocena faktów jest znacznie ograniczona.
W dużym też stopniu nie poparcie Adamowicza było ważne, tylko wdrukowany w umysły antypis. Tylko z wymianą pokoleń to się będzie radykalnie zmieniać. Odejdą z wiekiem wszyscy gdańscy homo sovieticus, jak chamski A. Hall, mędrzec Chwin, zakręcona komunistka Senyszyn, tragicznie bierny i nieskuteczny J. Śniadek, oraz ciężko chory L.B. Wałęsa.
A służby, które rządzą zza kurtyny, stracą swą moc.

Teraz niech Pan się zastanowi - jakie kalumnie, gdzie obrażam dziesiątki tysięcy Gdańszczan?

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

20-01-2019 [14:58] - hr.Levak-Levatzky | Link:

S z.Pan Jazgdyni!
I ci wszyscy tak ciężko skrzywdzeni przez śp.prezydenta Gdańska  pre cały tydzień w wielotysięcznych manifestacjach  przy trumnie, na placach, w kondukcie, w bazylice i przed nią, także i dzisiaj, ci manifestowali co? Może Pan powie,że  wszyscy oni to byli kolesie zmarłego prezydenta,a za tych skrzywdzonych wystąpił zabójca (jak stwierdził w swoim nikczemnym wpisie poeta(!) Marek Baterowicz) ?

Obrazek użytkownika xena2012

20-01-2019 [06:24] - xena2012 | Link:

A wezwanie na komisję w sprawie Amber Gold też było obrazą,albo pomyłką?