Czego nie rozumieją niektórzy moi komentatorzy?

  Wczoraj [11.12.2018] opublikowałam notkę "Uszczęśliwianie na siłę", w której skrytykowałam zakaz handlu w niedzielę.  Wywołała ona liczne komentarze w większości pochodzące od zwolenników owego zakazu.  Odniosłam jednak wrażenie, iż niektórzy komentatorzy nie rozumieją konsekwencji wprowadzenia takiego zakazu.  Podam dwa przykłady.  Komentator Jan1797 kończy swój komentarz {TUTAJ} słowami:

  "Bronię naszych handlowców, więc zachowując
zasady, nie napiszę więcej. Ibris potwierdza, 52% respondentów za utrzymaniem zakazu.
Pozdrawiam.".

  Problem jednak w tym, że ok. 40% respondentów było owemu zakazowi przeciwnych.  Jeśli tylko co dziesiąty z nich zdecyduje się z tego powodu nie głosować na PiS, będzie to znaczyło, że partia ta straci ok. 4% głosów.  Nic przy tym nie zyska, bo te 52% i tak nie robiło zakupów w niedzielę, więc ich preferencje wyborcze nie ulegną zmianie.  Te 4% głosów mogą zadecydować o tym, że PiS nie będzie rządzić w następnej kadencji.  W portalu Niepoprawni.pl  Dratwa3 pisze:

  "Czy to znaczy, że zakaz niedzielnego handlu dla sklepów wielkopowierzchniowych jest sprawcą upadku małych sklepów? Jak również upadku wiary?
Choć bardzo się staram, nie ogarniam.
dratwa3" {TUTAJ}.

  Nie ma to przecież nic z wspólnego z wiarą, tylko ze sposobem jej wyrażania.  Można iść do kościoła, albo obejrzeć nabożeństwo w telewizji.  To nie to samo, ale zawsze coś.  Aby odwiedzić kościół trzeba wyjść z domu.  Otwarte galerie handlowe do tego zachęcają, zamknięte - nie.  Paskudna pogoda do spacerów raczej zniechęca.

  Na zakończenie polecam komentarz UPARTEGO {TUTAJ}.  Stwierdza on m.in.:

  "Niestety, największym zagrożeniem
UPARTY, śr., 12/12/2018 - 08:26
dla naszej formacji jest prymitywizm. Wielu ludziom wydaje się, że jeżeli jakaś norma prawna jest szkodliwa, np. Taka normą było uchylenie zakazu handlu w niedzielę, to jeżeli się ja wycofa, czyli wprowadzi zakaz handlu, to wrócą "stare dobre czasy". Nie wrócą! System społeczny wytworzył sobie nową równowagę i jeśli, znowu dot. to kwestii handlu, przywróci się stan poprzedni, to po prostu burzy się równowagę, a przy tym cierpią najsłabsi. Silniejsi skompensują sobie kłopoty właśnie ich kosztem.
Po dojściu PiS do władzy rozpoczął się istny festiwal roszczeń, w większości głupich. PiS zaś chcąc być partią zakorzenioną w społeczeństwie je realizuje.
Odrębna sprawa to kwestia inwigilacji. Tak rozbudowanego systemu inwigilacji jaki teraz tworzy PiS nigdy u nas nie było. Nie zwraca się uwagi na fakt wprowadzenia tzw. "jednolitych plików kontrolnych" . Teoretycznie jest to narzędzie mające ukrócić kanty podatkowe ale rewersem jest łatwo dostępny rejestr wszystkich transakcji elektronicznych. Bo istotą tego rozwiązania jest możliwość spersonalizowania każdej transakcji. Czyli jak za parking zapłacę kartą płatniczą, to ta płatność znajdzie się w rejestrze Ministerstwa Finansów. W tym rejestrze jest mój numer karty i data jej użycia. O ile do sprawdzenia obrotów na mojej karcie potrzebna jest zgoda sądu i jest to działanie rejestrowane o tyle wyciągnięcie z rejestru JPK wszystkich transakcji dokonanych moją kartą nie jest już nigdzie rejestrowane i może to zrobić każdy w każdej chwili.".

  Ta rozbuchana inwigilacja, to kolejna - po zamiłowaniu do zakazów i nakazów - przyczyna słabości [a nie siły] władzy PiS.  Nikt nie lubi być nieustannie śledzony.

  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

12-12-2018 [18:23] - Jabe | Link:

Ja też odbieram to zamiłowanie do inwigilacji jako przejaw lęku przed tubylcami. Zakaz handlu w niedziele (to jest norma, a nie brak zakazu) też jest skierowany w tubylców, bo ile montowni w niedziele nie pracuje? Myślę, że większość pracuje, a władza nie kwapi się zakazywać (dla dobra robotników, oczywiście). No ale montownie pracują dla koncernów, a sprzedaż w sklepiku za rogiem to usługa dla tubylców właśnie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-12-2018 [19:39] - Imć Waszeć | Link:

Ja bym wprowadził zakaz i ostre sankcje za spotykanie się przedstawicieli władz z niezweryfikowanymi przez służby polskie przedstawicielami wywiadów obcych i najczęściej wrogich nam państw. A zwłaszcza picia wódki w przebraniu (w mycki) w prywatnych domach tychże "lobbystów". Coś jak dożywotni zakaz uprawiania polityki i utratę biernego prawa wyborczego.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-12-2018 [21:27] - Marek1taki | Link:

No, ale kto ma zrobić kocówę u Łyskacza skoro policja asystuje nielegalnej demonstracji na autostradzie. Przy okazji okazuje się, że są możliwe legalne takie akcje!!! Do tego przyjeżdża minister pogadać przed kamerami.
Na Krymie zielone ludziki to najpierw spacerowały, a nie blokowały dróg. Jeżeli tego typu blokady nie wywołują reakcji policji i antyterrorystów to jak odróżni władza początek wojny? Aresztować mogą przedszkolaka za telefon o podłożeniu bomby?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

12-12-2018 [18:31] - RinoCeronte | Link:

A jak sprawdzą nasze wpisy na NB to dopiero będzie się działo...

Obrazek użytkownika xena2012

12-12-2018 [18:45] - xena2012 | Link:

Jesteśmy jednak zadziwiającym społeczeństwem jeśli zakaz handlu w niedziele jest miarą wygranej bądź nie w wyborach.

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-12-2018 [18:58] - Pani Anna | Link:

Tak, tak, racja jest po Pani stronie, tylko komentatorzy są za głupi, żeby to zrozumieć. Tak w skrócie można przedstawić dzisiejszy Pani wywód. A już najbardziej  rozczulił mnie Pani wczorajszy argument, że najgorzej to straci Kościół, bo jak ludziom pozamykają galerie, to stracą motywację, żeby iść na mszę. Ciekawe dlaczego ludzi wychodzili z domów bez względu na pogodę przez ostatnie 1000 lat? Czyżby też mieli "galerie" otwarte w niedzielę?
Coś mi się zdaje, że u Pani na forum za niedługo będzie tak jak u pewnego nauczyciela akademickiego - jego też nikt tu nie rozumie, oprócz niejakiej Novalii...

Obrazek użytkownika mmisiek

12-12-2018 [19:30] - mmisiek | Link:

Inwigilacja i wolne niedziele... groch z kapustą. Mieszanie wszystkiego razem bez ładu i składu to raczej nie jest najlepszy pomysł i do niczego sensownego nie prowadzi. Jedynie chaos na wejściu i chaos na wyjściu.

Obrazek użytkownika xena2012

12-12-2018 [21:20] - xena2012 | Link:

Receptą na te wszystkie wymienione bolączki: rozbuchana inwigilacja,zamiłowanie do zakazów i nakazów będzie przejazd bezpłatny Tramwajem Różnorodności autorstwa Trzaskowskiego. Odetchnie Pani pełna piersią w rozmowie z mistrzynia tolerancji panią Krzywonos i już żadne zakazy ,nakazy i inwigilacja PiS-u nie bedą straszne oprócz zwyżki cen biletów,no ale to chyba nie PiS je wprowadzi.

Obrazek użytkownika Jabe

12-12-2018 [23:57] - Jabe | Link:

Co ma piernik do wiatraka?

Obrazek użytkownika xena2012

13-12-2018 [09:24] - xena2012 | Link:

A no ma,bo pani Elig i inni bedą mogli się odstresować w miłych rozmowach z panią Krzywonos zamiast np.pójściem do Kościoła.Przy okazji dowie się,że to nakaz Trzaskowskiego,który z kolei otrzymał nakaz z góry od jakiś organizacji lewackich.No proszę,same nakazy,ale ten tramwaj to taki europejski.

Obrazek użytkownika Jabe

13-12-2018 [12:58] - Jabe | Link:

Miłe rozmowy z panią Krzywonos nakaże nam pan Trzaskowski? Dalej nie rozumiem.

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-12-2018 [13:10] - Pani Anna | Link:

Jabe, wcale się nie dziwię, że nic nie rozumiesz. Już dawno zauważyłam, że ty należysz do tego gatunku, co to potrafi pisać, ale zupełnie nie potrafi czytać. Może ew. książeczki z obrazkami.

Obrazek użytkownika xena2012

13-12-2018 [19:46] - xena2012 | Link:

Ja też nie rozumiem dlaczego pan Trzaskowski akurat wytypował Krzywonos na te miłe rozmowy o tolerancji.Chyba lepiej by było zorganizowac tramwaj zwany pożadaniem,więcej osób chciałoby skorzystać a Trzaskowski nie musiałby reklamowac jakieś róznorodności i nakazywać wsiadanie do pojazdu by te różnorodności poznać.

Obrazek użytkownika mmisiek

13-12-2018 [04:05] - mmisiek | Link:

O ile dobrze pamiętam to tęczowy wiceprezydent był też zainstalowany w pakiecie pisowskim. Gdzie by się wyborca nie obrócił tam już i tak czeka Tramwaj.

Obrazek użytkownika Jan1797

12-12-2018 [21:34] - Jan1797 | Link:

@ Elig, nie tylko ja starałem się sumiennie wykazać Pani błędne wnioski; http://naszeblogi.pl/comment/2...
Oczywiście zastanawia wyliczenie strat w elektoracie, z tym że nie Solidarność a minimum empatii
dla pracujących w piątek-świątek i niedzielę wymaga, by przyjąć do wiadomości, że tez mają rodziny.
Tu kolejna uwaga nie przypominam sobie wypowiedzi zawiedzionych, gdy kasjerce kazano stawać w punkt
przy potrzebie wyjścia do toalety. Proszę zapytać rzeczoną o minioną skalę "rozbuchanej inwigilacji".
Troska o elektorat PiS w pani wypadku, co raz częściej traktuję z równym poważaniem, jak Stankiewicza.
 

Obrazek użytkownika Jabe

13-12-2018 [00:00] - Jabe | Link:

Empatii dla wszystkich pracujących, czy tylko w handlu? Czy empatia musi oznaczać przymus, nakaz?

Obrazek użytkownika Ptr

12-12-2018 [21:54] - Ptr | Link:

Może niektórym politykom też PiSu wydaje się , że całokształt polskiego prawodawstwa , przepisów , działania prawa jest daleki od doskonałości w szczególach,  jednak w istocie i duchu nie wymaga radykalnych zmian. Odnoszę wrażenie, ze według nich powinniśmy po prostu bardziej cieszyć się życiem, ponieważ nieco upiekszono otoczenie. Tymczasem większość tego prawodawstwa nadaje się na śmietnik. Tu jest duszno pod różnymi względami. Od samej góry poczynając, gdzie nic nie działa, nic nie można. To nie nasza wina. Ale przyzwyczaić się do tego jest już błędem.  A z praktycznej strony. Przecież wyłudzania VAT nie zlikwidowano do końca , tyko zmniejszono i ono jest prawdopodobnie ogromne. Ma być zero , bo inaczej to będzie oznaczać ,że ktoś to ustawia. A jeżeli nie będzie można zrobić zero,  trzeba będzie opuścić ten niemiecki kolchoz.

Obrazek użytkownika Jabe

13-12-2018 [00:02] - Jabe | Link:

Autonomia nadwiślańskiego kraju jest ograniczona.

Obrazek użytkownika angela

13-12-2018 [07:36] - angela | Link:

Nikt nie rozpacza we Włoszech,  gdzie wszystkie galerie sa pozamykane w niedzielę i święta.
A wydłużone godziny, to zwykła odgrywka handlowcow na rządzie, i też nie wszystkich, żeby niektórzy publicyści mieli co ćwierkać na dobra zmianę.

Obrazek użytkownika Jabe

13-12-2018 [13:00] - Jabe | Link:

To jednak wzorujemy się na postępowej Europie pierwszej prędkości.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-12-2018 [17:26] - zbieracz śmieci | Link:

Jabuś ,to była jeszcze Europa nie zarażona przez francę i jeszcze gorszą jej odmianę "teutońską".!
Nie możesz tego wiedzieć bo żyłeś w kraju wiecznej szczęśliwości nawet jak w ziemiance a mieć jak sobie zamarzyłeś letni obuw to wystarczyło wejść na lipę!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-12-2018 [16:01] - zbieracz śmieci | Link:

Ponieważ nie uwierzę ,że ktoś z jakiejś sieci zapłacił elig za notkę to pozostanę przy swojej od dawna opinii -pisze od lat w podobnym stylu ale wybaczam bo nie wie co czyni !