To rozpoczęło się od wyniesienia Bandery

Ostatnie uderzenie Rosji w Ukrainę rozpoczęło się od wyniesienia Bandery. Jakie uderzenie? Za cenę paru łusek karabinowych Rosja weszła w posiadanie obszaru morskiego wielkości Holandii i zablokowała możliwości rozwoju całej wschodniej Ukrainy - gospodarczy silnik usiłującego wybić się na niepodległość państwa.

Mogła, to zrobiła. A mogła, bo, po pierwsze, Niemcy wyobrażają sobie, że z pomocą lokalnych oligarchów skolonizują Rosję, tak jak dawne satelity Rosji. Z satelitami nie całkiem wyszło, Polska, Węgry wyzwalają się z „przyjacielskiego” uścisku Merkel, a w kolejce czekają następne kraje. W dodatku ta NRDowska podwładna Putina idzie w odstawkę. Czeka ją co najwyżej jakaś fucha, należna jak psu kość, czy Schroederowi zarząd NS, albo jeszcze bardziej. Armia kolaborantów wszystkich krajów musi widzieć, że opłaca się.

Wraz z Niemieckimi amatorami łatwych zysków weszli inni, z Francji, Włoch, Holandii, Belgii, już do krwi wgryzieni w Rosję wespół z lokalnymi oligarchami w kolonialnym  „joint venture”, a w poczekalni następni. Wchłonięcie Ukrainy przez Rosję, a do tego zmierza Putin, oznacza powiększenie masy padliny, na której będą mogli żerować, płacąc jedynie Putinowi za bilet wstępu.

Tak sobie wyobrażają, bo nie mają wyobraźni, by widzieć, że bilety na padlinę to dla Putina tylko sposób, by nie przeszkadzali w odbudowie imperium. Gdy cel osiągnie strząśnie wszystkich jednym dekretem.

Po drugie, poziom dezinformacji na Ukrainie jest niewyobrażalny nawet dla tych, którzy co dzień widzą ją w TVN i zaprzyjaźnionych mediach. Uczestniczą w niej elity, partie i ośrodki opiniotwórcze – nie ma ucieczki przed nią. Podtrzymywane są fałsze i uprzedzenia hodowane w czasach ZSRR, mnożą się nowe. Ukraina dryfuje bez sternika i busoli. Pękają więzi narodowe jeśli gdzieś się zawiązały i państwo rozkłada się od wewnątrz.

Po trzecie, jak przez 25 lat w Polsce tylko na większą skalę, ludzie uwikłani w różne zależności, często o charakterze przestępczym są licznie reprezentowani w najwyższych organach państwa. Nie można mieć pewności czy działa w dobrej wierze sam prezydent Poroszenko. Jego kurs wyraźnie proniemiecki mimo North Stream budzi najwyższe zdziwienie. Jeszcze większe zdziwienie wywołuje robienie z Bandery bohatera narodowego. Praktycznie uniemożliwia to Polskiemu Rządowi i Prezydentowi takie zaangażowanie w obronę przed imperializmem Rosji na forum międzynarodowym, na jakie zdobył się śp. Prezydent, profesor Lech Kaczyński w przypadku Gruzji. Rząd, który ignorowałby uczynienie kolaboranta okupantów, ludobójcy-psychopaty symbolem niepodległej Ukrainy szybko straciłby poparcie, bo Polacy tego nigdy nie zaakceptują.

Pojawiają się głosy, że wobec spadającego poparcia sprowokował Rosję, by na fali "obrony" przed nią wygrać wybory. To wydaje się mało prawdopodobne, zbyt karkołomne, jak na zakładany cel, chyba że  Putinowi udało się założyć mu smycz, tak jak bezpiece Wałęsie, z zadaniem doprowadzenia Ukrainy do pełnego rozkładu i izolacji z zachowaniem niepodległościowego zalegendowania, bez którego przestałby być prezydentem.

Tak więc mamy drobny incydent skutkujący wyłączeniem ukraińskiej gospodarki i, w dalszej perspektywie, rozkład i upadek państwa. Zamknięcie portu spełniającego taką rolę jak Gdynia przed wojną odbije się na i tak niskim poziomie życia jeszcze przed wyborami i ludzie jak w Gruzji, słysząc dodatkowo chrzęst gąsienic wokół granic, wybiorą dla świętego spokoju kukły Putina. ZBIR za jakiś czas przekształci się w ZBUR i Rosja znów będzie wielka, a świat mały swoim strachem.  
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

30-11-2018 [20:49] - Zygmunt Korus | Link:

Trzy okręty Poroszenki wpłynęły do strefy przygranicznej Putina (na wody terytorialne, przekraczając ustaloną granicę 12 mil od brzegu), czyniąc to rzekomo zgodnie z prawem o możliwości tzw. szybkiego przepływu. I co? Ano są więc takie prowokacje, w które należy wejść z całą mocą. Skorzystać. I Putin to zrobił. Co to znaczy szybki przepływ pod moim nosem? Zaaresztował te brzęczące muchy, nawet nie trzmiele. I będzie już miał na wyłączność ten płyciutki i niemożebnie zasolony (byłem i smakowałem) akwen azowski wielkości Holandii. A na ten przedwyborczy myk chazara-Poroszenki, jako pierwszy nabrał się nasz Duduś, dając mu wsparcie, jakby co najmniej lubił jego czekoladki. OK. Tylko że już na wyższym piętrze tej układanki pojawił się sam gigant Trump: " - Własność materialna ma być oddana, a ludzie uwolnieni!" - nakazał carowi na Kremlu. Ano zobaczymy, co USA z tego oświadczenia ugra? Okręty i żołnierzy, po zbadaniu przez śledczych ich prawdziwych intencji, Rosja komuś po Poroszence zwróci, ale wyłączność kontrolowania akwenu pozostanie. Potem się zrobi dalszy krok w plasterkowaniu sąsiedzkiego przybrzeżnego salami. Z naszego, ruskiego już Donbasu do Mariupolu, gdzieśmy nie tak dawno przecież jedną nogą byli, tylko 16 km! Rzut beretem, pardon - granatnikiem.
A Poroszenko? Dalej liczy na Makrelę. Ukraina i Niemcy w wiecznym sojuszu, aż strach pomyśleć. Tylko Orban czeka na rozpad Ukrainy, żeby odzyskać swoje tereny, przywracać wielkość Madziarom. A Polska? Gdy tam mamy nasze nadal ważne księgi wieczyste... Bo z tego powodu właśnie Ukraina to "państwo" (cudzysłów konieczny) bez demarkacji granic, czyli masa upadłościowa szarogęsząca się. Zbój mi ukradł mieszkanie, mnie wypędził z rodziną, wstawił tam lokatorów, a ci, gdy chcę wrócić na swoje, pokazują mi figę, ale też pałę zza pleców, którą co jakiś czas, dla odstraszenia, się zamachną. Zatem polski rząd w przyjaźni z Kijowem - dobre sobie!

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-11-2018 [16:51] - Marek1taki | Link:

Propagowanie Bandery, jak Chmielnickiego, jest oczywistym narzędziem dzielenia naturalnych sprzymierzeńców: Polski i Ukrainy. W dodatku sprzymierzeńców o wielkiej tradycji cywilizacyjnej z czasów Rzeczpospolitej Obojga Narodów, któremu zabrakło przeistoczenia się w Rzeczpospolitą trojga narodów.
Proniemieckość Poroszenki nie wydaje się być pierwotną. Wynika z jego związku z USA i Izraelem, która zawiadują tym terenem, wysyłają swoje wyspecjalizowane służby do zarządzania (Sakaszwili, Balcerowicz, Nowak, pracownica depertamentu stanu USA). Poroszenko jako tamtejszy magnat o wymaganym zaufaniu. To dlatego nie ma z kim rozmawiać, bo nikt nie reprezentuje interesów Ukrainy. Z naszej strony zresztą nie jest prowadzona polityka polska proukraińska, tylko doraźne działania zlecone.
Dotacja bezwarunkowa  na nieznanych bliżej zasadach prezydenta Dudy, dotacje do dróg pod byłego min.PO (aktualnie oskarżonego w zw. z aferą Vat), dotacje min. rolnictwo wbrew interesom polskich rolników. O wierności prawdzie historycznej nie wspomnę, ani o polityce historycznej, która powinna być prowadzona w imię prawdy - to rzadki luksus w polityce, ale okazuje się nieistotny. Pozwalamy pisać historię Ukrainy i innych ziem Rzeczpospolitej propagandzie rosyjskiej, niemieckiej, żydowskiej. Na pohybel i nam, i Ukraińcom ją piszą.

Obrazek użytkownika Janko Walski

30-11-2018 [18:22] - Janko Walski | Link:

W jaki sposób proniemieckość miałaby wynikać z rzekomych związków z USA i Izraelem? Dlaczego owych związków miałoby dowodzić przewijanie się Sakaszwilego, Balcerowicza i Nowaka, skąd pomysł, że wymienieni to wyspecjalizowane służby USA i Izraela?.Kto nam zleca doraźne działania?

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-12-2018 [00:11] - Marek1taki | Link:

"Nie można mieć pewności czy działa w dobrej wierze sam prezydent Poroszenko. Jego kurs wyraźnie proniemiecki mimo North Stream budzi najwyższe zdziwienie. Jeszcze większe zdziwienie wywołuje robienie z Bandery bohatera narodowego. Praktycznie uniemożliwia to Polskiemu Rządowi i Prezydentowi takie zaangażowanie w obronę przed imperializmem Rosji"
To jedno z bardziej prawdopodobnych rozwiązań. Hipotezę, że stoją za tym asyryjscy migranci na marsa uważam za mniej.

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-12-2018 [00:16] - Marek1taki | Link:

P.S. Związki z USraelem nie oznaczają podległości wobec ludu pracującego miast i wsi. Raczej geofinancialreserve company.

Obrazek użytkownika Janko Walski

02-12-2018 [11:38] - Janko Walski | Link:

Proszę jedno-bitowych świrów (Żyd - nie Żyd), tłumaczących każde zdarzenie ogólnoświatowym spiskiem Żydów kontrolujących wszystko, a przede wszystkim Amerykę i czyniących z  tego kraju, dzięki któremu świat nie stał się jednym wielkim sowieckim obozem pracy, narzędzie rządów nad światem, o nie zaśmiecanie mojego bloga tym kompletnym debilizmem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-12-2018 [14:26] - Imć Waszeć | Link:

Ale on ma trochę racji z tym wskazaniem. Jest tu celowo włączony wątek manipulacji za pomocą fałszywej kwantyfikacji, że "jeśli nie wszyscy, to znaczy nikt", albo "jeśli ktoś, to znaczy, że wszyscy". Matematycznie tych bzdur nie ma potrzeby wyjaśniać. Problem jest więc zgoła innej natury, że z racji na wrodzoną umiejętność jednoczenia się wobec nawet wyimaginowanych zagrożeń są "oni" przez wszystkich wykorzystywani instrumentalnie. W tym przez związane z nimi samymi "więzami krwi" grupy władzy. Przez to powstaje właśnie to fałszywe wrażenie, że wszyscy "oni" w czymś maczają palce. Z takimi prostackimi wnioskami odwołującymi się do chłopskiego rozumu należy jak najbardziej walczyć. Tymczasem nikt nie zaprzeczy faktom, że oligarchia ukraińska/rosyjska jest ukraińska jedynie z nazwy, zaś my od ćwierćwiecza stykamy się z jej mafijnymi wykwitami. Przypomnę tylko nazwisko Mogilewicza. Biorąc na warsztat tylko Ukrainę i (z racji zależności) Rosję, można łatwo rozszerzyć tezę na każdy inny kraj, w tym na USA.

1) Mafiozo grasujący po demoludach i Austrii, Semion Mogilewicz: https://en.wikipedia.org/wiki/...
2) Najlepszy sponsor diaspory w Ukrainie, Ihor Kołomojski: https://en.wikipedia.org/wiki/...
3) Roman Abramowicz: https://en.wikipedia.org/wiki/...  (rekomendował Putina)

Podaję źródła angielskojęzyczne, bowiem w polskiej wiki panuje pewien wytresowany już za komuny odruch alergiczny na użycie pewnych słów na określenie narodowości. Jest to oczywiście celowe działanie, mające na celu obezwładnianie ofiar. W wyniku tego doszło już do takiego ześwinienia Polaków, że jesteśmy w stanie gładko przełknąć, że Niemcy nazywają nas bez żadnych konsekwencji złodziejami niemieckich samochodów, a wcześniej śmierdzącymi leniami, Brytyjczycy łachudrami w sandałach i skarpetkach zabierającymi pracę, wreszcie niemal wszyscy faszystami i naziolami. Dopiero niedawno okazało się, że za tą falą oskarżeń stoi kapitał oraz wpływy w mediach diaspory z USA. Jakby Polak powiedział, że żydzi w Izraelu są mordercami, bo zabijają Palestyńczyków, to niechybnie zostałby antysemitą. Ale jak rabin Schudrich wszystkich Polaków nazywa faszystami i mordercami żydów, to jest cisza. Do tego właśnie prowadzi ta alergia - do raka w łonie polskiej kultury i do śmierci.

Obrazek użytkownika Janko Walski

02-12-2018 [17:39] - Janko Walski | Link:

Trudno nie zgodzić się z tą tak obcą naszej kulturze żenadą, którą Pan oględnie, ale trafnie ujął:
"Problem jest więc zgoła innej natury, że z racji na wrodzoną umiejętność jednoczenia się wobec nawet wyimaginowanych zagrożeń są "oni" przez wszystkich wykorzystywani instrumentalnie. W tym przez związane z nimi samymi "więzami krwi" grupy władzy. Przez to powstaje właśnie to fałszywe wrażenie, że wszyscy "oni" w czymś maczają palce"
Natomiast nie mogę zgodzić się z inną tezą:
"W wyniku tego doszło już do takiego ześwinienia Polaków, że jesteśmy w stanie gładko przełknąć, że Niemcy nazywają nas bez żadnych konsekwencji złodziejami niemieckich samochodów, a wcześniej śmierdzącymi leniami, Brytyjczycy łachudrami w sandałach i skarpetkach zabierającymi pracę, wreszcie niemal wszyscy faszystami i naziolami. Dopiero niedawno okazało się, że za tą falą oskarżeń stoi kapitał oraz wpływy w mediach diaspory z USA"
Każde z wymienionych ognisk dyfamacyjnych ma wiele źródeł i nie w każdym przypadku jest to "kapitał oraz wpływy w mediach diaspory z USA" tylko dlatego, że antypolonzm z mlekiem matki wyssali czy też dlatego, że mają przed oczami potencjalne korzyści finansowe. Żyjemy w czasach, w których wielkie masy ludzkie, a także elity mogą całkowicie odlecieć i nikt nie jest w stanie tego zatrzymać. Głupota nie ma narodowości. W jaki sposób powstał fałszywy obraz - próbowałem zasygnalizować w jednym z poprzednich wpisów. Udział Żydów w tym nie podlega dyskusji, ale to byli specyficzni Żydzi - stalinowski aparat. Ci Żydzi, którzy temu stalinowskiemu obrazowi Polski i Polaków rysowanemu przez Baumanów, Szechterów dali wiarę, to prawda, że zbyt skwapliwie, są również ofiarami stalinowskiej propagandy.

W przypadku podboju Ukrainy przez Rosję ten wątek, tak jak Pan zauważył używany jest instrumentalnie, ale wraz z wieloma innymi działaniami również o charakterze instrumentalnym. Ogniskowanie się na nim wybija główne cele działania Putina na boczny tor i to jest bardzo dobre dla Putina, czyli wyjątkowo szkodliwe dla Polski dla Ukrainy, dla świata.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-12-2018 [18:57] - Imć Waszeć | Link:

Abstrahując od celów Putina, ja tu wyraźnie widzę zupełnie inny cel, właśnie motywowany swoistą solidarnością (za co można tylko pochwalić, bo nam też jest ona potrzebna), którym jest utrzymanie dominującej w Polsce pozycji żydokomuny. Zwłaszcza środowisk intelektualnych, akademickich, finansowych, a nawet w sądach. Dalszą część tej dyskusji zawarłem pod wpisem pana Surmacza. Jest jeszcze inna sprawa, która wiąże się ze wspominanym kilkakrotnie przeze mnie filmem o "opozycji antykomunistycznej" pt. "Pokolenie 98"

https://www.filmweb.pl/film/Po...

który celowo zafałszowuje obraz tamtych czasów. Choć nie lubię grzebać się w plotkach, to jednak ta jest wyjątkowo bulwersująca i przywołuje na myśl najgorsze czasy legendowania agentów: https://www.facebook.com/obser...

To jest oczywiście fałszywka (zdjęcie), ale to znaczy, że służby kontrwywiadu nie ma: https://pl-pl.facebook.com/zbi...

Obrazek użytkownika Janko Walski

02-12-2018 [19:18] - Janko Walski | Link:

Proszę wybaczyć, ale w dominującym przekazie, który codziennie poraża miliony Polaków, każda fraza jest fałszywa i tylko nieznaczną część dają radę dobrzy ludzie demaskować, orząc dzień i noc. W tej sytuacji wymiatanie zakamarków dezinformacji przyciągającej jedno-bitowców jest stratą czasu. Dla nich wszechświat krąży wokół księżyca po którym pewni swoich racji chodzą i nawet ruch gwiazd usiłują opisać wychodząc z tego założenia. Niech sobie liczą te orbity absurdu.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-12-2018 [19:36] - Imć Waszeć | Link:

Zgadzam się. W części wypowiedzi zawartej u pana Surmacza zawarłem to właśnie podejrzenie. Chodzi o Dugina i geopolitykę. Do niedawna tylko jeszcze z uśmiechem traktowałem odniesienia do okultyzmu. Okultyzm jest taką samą sprawną metodą siania dezinformacji, jak teorie spiskowe i duginowskie ruchy "konserwatywne" tworzone obecnie ad hoc w całej Europie. Chodzi właśnie o chaos.

A tak nawiasem mówiąc, mało kto rozumie poprawnie pojęcie chaosu.

Obrazek użytkownika Janko Walski

02-12-2018 [20:59] - Janko Walski | Link:

A jak Pan sądzi, czy Poroszenko jest Wałęsą Ukrainy, czyli zalegendowaną na patriotę wtyką razwiedki, czy też szarpany z różnych stron robi co może by w warunkach potężnych wpływów Rosji we wszystkich obszarach funkcjonowania państwa z niezliczonymi tajnymi i jawnymi współpracownikami wymacać stopą jakieś punkty podparcia, wpadając w kolejne pułapki sytuacji bez wyjścia?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-12-2018 [22:19] - Imć Waszeć | Link:

Wystarczy go posłuchać. Mówił niedawno, że Ukraina powinna zostać częścią NATO. Co to dokładnie by znaczyło? Ano to, że NATO znalazłoby się formalnie w stanie wojny z Rosją. Ja wiem, że takie rzeczy różni ludzie sobie gadają i o podziale Ukrainy też. Ale to, po prowokacji azowskiej, przybiera dziś nowy kształt, prawda? Ponadto Ukraina ma 70% eksport broni do Rosji, Poroszenko ma firmy w Rosji, zaraz po incydencie zostali wypuszczeni polscy harcerze itd. Tak więc z całą pewnością jest on marionetką, która odpowiada wszystkim stronom konfliktu, a problem stanowi jedynie ustalenie, które sznurki ruszają nim bardziej. Z naszej perspektywy jest to człowiek niepewny i może wciągać nas w szambo, gdy na przykład rząd PIS wyrwie się znów jak filip z konopi i ogłosi, że nie odda ani jednego ukraińskiego guzika z naszych spodni. Jako narzędzie diaspory, która jest żywotnie zainteresowana (razem z właścicielem TVN panem Davidem Zaslavem) wyszlamowaniem z Polski 300 mld dolarów może być nawet niebezpieczny. Widzę kilka poziomów tej rozgrywki i uniwersytet ukraiński w Monachium, który podobno kształci kadry dla wolnej Ukrainy (ze statutu), jest niemiecką wtyczką do tego kontrolera. Tak więc oligarchia łączy w sobie wpływy Rosji, Niemiec, USA i diaspory. Golem pójdzie tam, gdzie mu każe najsilniejszy.

Obrazek użytkownika Janko Walski

02-12-2018 [22:52] - Janko Walski | Link:

Wymienione rzeczy nie dają odpowiedzi. Na pewno inaczej trzeba  ważyć słowa niż czyny, a czyny oceniać pod kątem tego co jest możliwe, a co nie, uwzględniając w miarę pełny kontekst. Ja nie mam takiej wiedzy. Dryfowanie jednak może być skutkiem słabości Ukrainy i pozycji prezydenta, a nie przejawem słabości charakteru, czy interesów innych niż państwowe. Pewną wskazówką może być to co wychodzi z ośrodków dywersji i dezinformacji Rosji. Jeśli operacje prowadzą do wyeliminowania go, to mamy odpowiedź. Ktoś o takiej wiedzy jak dr Jerzy Targalski musiałby to przeanalizować. Tu mamy jego komentarz dotyczący ostatniej operacji: https://twitter.com/WalskiJ/st...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-12-2018 [23:09] - Imć Waszeć | Link:

Spróbuję to obejrzeć w wolnej chwili. Dziś już zająłem się "ludźmi w USA o korzeniach ukraińskich": https://en.wikipedia.org/wiki/...
Fascynująca lektura. Zwracam uwagę na nazwisko LaVay.

Obrazek użytkownika Janko Walski

02-12-2018 [23:13] - Janko Walski | Link:

Czego dla kasy Negrale i Owsiaki nie zrobią.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-12-2018 [23:26] - Imć Waszeć | Link:

To jest znacznie grubsza rura niż Owsiaki i Nergale i ma związek z gnostycyzmem wyznawanym przed Dugina (doradcę Putina). Ma też związek z tzw. teoriami spiskowymi popularnymi w USA. Ukraina jest tu miejscem umownym, gdyż chodzi raczej o południe byłego Imperium Rosyjskiego. Jak jeszcze trochę o tym temacie porozmawiamy, to znów będzie kilkanaście tysięcy wejść :) Właśnie zaczął mi się Internet rwać :]

Zanim się na dobre rozgadam, to polecam taką małą listę: https://en.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-12-2018 [01:20] - Janko Walski | Link:

Jeśli nawet, to podobnie jak satanizm instrumentalnie traktowany, na zasadzie, że coś trzeba dać ludziom, którzy nie przyjmują, że wiara to opium dla ludu. Zawsze to bliżej do tego czego co nie dało pranie mózgów przez 70 lat komunizmu.