Incydenty :)

Miliony Polaków manifestowało wczoraj swój patriotyzm oraz świętowało Rocznicę odzyskania niepodległości. Było parę incydentów, np.: królika Europy ustawiono w 5 rzędzie na Placu Piłsudskiego, przecież nie będzie świecił oczami wśród bolszewików, królik Europy nie podał ręki Grzesiowi Schetynie w myśl hasła królika, że bolszewikom to on ręki nie podaje TUTAJ, czy akcja ABW, która zatrzymała na granicy ponad 400 prowokatorów szykujących się na zadymy podaczas Marszu Niepodległości. Był także incydent z totalniakami którzy chcieli coś blokować, ale po naszych okrzykach: Chdźcie z nami! ... widać było że kopary opadły im na bruk :) Ktoś tam spalił także jakąś unijną szmatę z jakiegoś powodu, ktoś tam zuważył także kilku Włochów podejrzanej kondiuty, których wcześniej żaden z organizatorów na Marsz nie zapraszał ... i tyle. Kilkaset tysięcy Polaków przemaszerowało w Biało-Czerwonym Marszu Niepodległości radośnie i spokojnie. Morze Biało-Czerwonych flag, patriotyczne pieśni, historyczne hasła … było tak jak miało być! Policja nikogo nie skopała, nie spalono budki, nikt się nie bił, nawet z lewicą idącą pod pomnik Daszyńskiego uczestnicy Marszu robili sobie "słitfocie" :) 

Niech żyje Wolna i Niepodległa Polska!

PS. Notkę poprawiłam w dwóch miejscach, dopisując poprawną nazwę Marszu Niepodległości - moja notka nie miała na celu jakiejkolwiek manipulacji :) Urażonych wcześniejszą wersją przepraszam.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

12-11-2018 [11:00] - xena2012 | Link:

Straszna zbrodnia bo królika Europy nie podjęto jak cysorza.A przecież należało przerwać uroczystość,pani prezydentowa powinna co tchu pobiec po jakieś okazałe krzesło z Pałacu Prezydenckiego imitujące tron.Aż dziwne że królik pokonując zniesmaczenie wszedł w ,,bolszewickie'' środowisko o który jeszcze parę godzin wczesniej mówił z takim obrzydzeniem i taką nienawiścią.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-11-2018 [15:12] - Ula Ujejska | Link:

Królik gdzieś na uboczu dostał "marchewkę" żeby pochrupał, bo wielkie uroczystości trzeba zostawić poważnym organizatorom :)

Obrazek użytkownika Es

12-11-2018 [11:10] - Es | Link:

Byłbym ostrożny z przypisywaniem tym Włochom miana 'podejrzanej kondiuty'. U siebie 'jada'oni na gorszym wózku niż nasze organizacje narodowe mając przeciwko sobie komuchów i wszelkiej maści lewactwo ze wszystkimi 'zdobyczami' nowoczesnej propagandy i aktywnością przy których nasi kodziarze to przedszkolaki.A dorabianie komuś gęby czy rzucanie oskarżeń to klasyka w ich arsenale

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-11-2018 [15:06] - Ula Ujejska | Link:

:)

A ironię Pan rozumie? Na Marszu byli różni - od lewa do prawa. Nie mieli prawa tam być?

Obrazek użytkownika Es

13-11-2018 [10:08] - Es | Link:

Forma której Pani użyła we fragmencie tyczącym 'podejrzanej kondiuty' Włochów wskazuje na Pani stanowsko i  ich ocenę a nie takowej oceny krytykę Natomiast proszę wskazać mi w którym momencie wykluczyłem czyjekolwiek prawo uczestnictwa w Marszu

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

13-11-2018 [12:27] - Ula Ujejska | Link:

Szanowny Panie, swoje zdanie na temat Włochów wyraziłam niżej w odpowiedzi do Trotelreiner. Prezydent zaprosił na Marsz wszystkich, bez względu na światopogląd - stąd moje pytanie: Czy Włosi jako goście nie mieli prawa tam być? Podejrzani owszem (ironicznie - bo ich światopogląd wszyscy znają), ale zachowali się przywoicie, wbrew wróżbom medialnych łże kundli. Proszę sobie także przypomnieć opinię szefa polskich spec służb: Włosi są przedstawicielami legalnie działającej w UE partii, a ich przywódca był nawet europosłem :)

Obrazek użytkownika Jabe

13-11-2018 [14:15] - Jabe | Link:

Włosi byli na Marszu Niepodległości, na który pan prezydent nie mógł nikogo zaprosić, bo nie był gospodarzem.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

13-11-2018 [15:49] - Ula Ujejska | Link:

Jabe

Czy ja już Panu nie pisałam, że zanim Pan się odezwie, to musi Pan swoją wypowiedź skonsultować z kimś bardziej rozgarniętym?

Organizatorami Marszu Niepodległości byli (zgodnie z porozumieniem): Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, Prezydent oraz Premier. Prezydent jako głowa państwa objął oficjalnie patronat nad całością. Dodatkowo, Marsz Niepodległości uzyskał status oficjalnej państwowej uroczystości - i wszystko to dotyczy tylko tego Marszu, i tylko ten jeden raz. W przyszłym roku nadal obowiązywać będzie prawo wyłączności dla Narodowców - tak jak było w poprzednich latach. Jasno z tego wynika, że Prezydent, tak i pozostali organizatorzy, miał prawo do zaproszenia wszystkich.

Jasne?

Obrazek użytkownika Jabe

13-11-2018 [16:57] - Jabe | Link:

Jest Pani w błędzie. Gdyby Pani oglądała TVP, wiedziałaby Pani, że prezydent, premier i prezes byli na jakimś Biało-Czerwonym Marszu. Zresztą jakim sposobem zgromadzenie cykliczne mogłoby formalnie zyskać status uroczystości państwowej? Prócz tego porozumienie zawarto dosłownie w ostatniej chwili, a Marsz Niepodległości organizuje się miesiącami. Zapraszali organizatorzy, czyli stowarzyszenie, a prezydent organizatorem nie był.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-11-2018 [11:33] - Ula Ujejska | Link:

No cóż, nic Panu więcej nie poradzę poza tym: Niech Pan zmieni konsultanta :)))

Obrazek użytkownika Es

13-11-2018 [20:31] - Es | Link:

Szanowna Pani .Z podziwem się przyglądam jak z uporem godnym znacznie większej sprawy, dokonuąc ekwilibrystyki umysłowej usiłuje Pani wywoływać kłótnię nawwet tam gdzie powodu do niej-jak wynika z tego co Pani w komentarzach deklaruje- zupełnie nie ma.Wygląda,że ma Pani jakiś problem z uznaniem własnych nawet małych pomyłek,bo wali Pani na odlew jak popadnie i bez względu na fakty,a posuwa się Pani nawet do manipulacji godnej ponowoczesnym totalniakom jak i brukselskim wyznawcom Spinellego-czyli tym odpowiedzialnym za opinię  i atmosferę wokół tym nieszczęsnym(tutaj)Włochom i naszego RN. Wypaczając zupełnie moje słowa usiłuje Pani wmawiać coś czego trudno się w nich doszukać,tylko w imię tzw postawienia na swoim,nawet brew faktom i zdrowemu rozsądkowi.(Czyta Pani to co komentuje?Ze zrozumieniem?)Ja mówię Pani,że coś jest białe,a Pani na to ,że to nieprawda bo to jest białe(tak dobrze napisałem),a pan jest gruby, łysy i do tego głupi.Jak na szanującego się blogera,zabiegi to dosyś i mało eleganckie i godne

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-11-2018 [11:49] - Ula Ujejska | Link:

@Es
Szanowny Panie, przysięgam na wszystkie świętości, że nigdy więcej nie poprawię żadnej notki by kogoś nie urazić, a także nigdy więcej nie będę pytała czy ktoś zrozumiał ironię. :)))
 

Obrazek użytkownika angela

12-11-2018 [11:44] - angela | Link:

Strach paraliżuje antypolskie szuje,  bo gdyby te setki tysięcy ruszyło to ratusz, to bufetowa i jej przyboczni , nie zdążyliby  kapci pozbierac. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-11-2018 [15:08] - Ula Ujejska | Link:

Pewnie tak :))

Jednak nie poszliśmy się bić, poszliśmy pokazać sitwie także swoją siłę.

Obrazek użytkownika Jabe

12-11-2018 [12:43] - Jabe | Link:

A więc jednak Marszu Niepodległości w tym roku nie było. Możliwe, że się wydawało, że nigdy go nie było. I nie będzie.

Obrazek użytkownika angela

12-11-2018 [13:04] - angela | Link:

Jabe uważa, ze manifestowalo ponad ćwierć miliona idiotow,  tylko on mądry. 

Obrazek użytkownika Jabe

12-11-2018 [15:18] - Jabe | Link:

Próbuje się ogłupić trzydzieścikilka milionów.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

12-11-2018 [14:40] - Trotelreiner | Link:

To nie żadni "podejrzani"  Włosi,tylko chłopaki z Partecipa, Scegli, Cambia...przyszłość Italii...tak jak Narodowcy w "tymkraju".

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-11-2018 [15:02] - Ula Ujejska | Link:

Czy ja im coś zarzucam? …w notce  troszkę ironizuję nie tylko na ich temat :) Zachowali się przyzwoicie, więc wszyscy ich tolerowali. 

Obrazek użytkownika Swisspola

12-11-2018 [15:13] - Swisspola | Link:

Ależ pani jest nie konsekwentna! Jeszcze wczoraj pisała pani, że nie ma mowy o zawłaszczaniu Marszu Niepodległości przez prezydenta i premiera a już dziś za Kurwizją powtarza pani wyłącznie o Marszu Biało-Czerwonym! Gratuluje manipulacji! Szanowna pani, kiedy premier i prezydent myśleli, że po zakazie Bufetowej Marsz Niepodległości może zostać już tylko padliną, natychmiast rzucili się na te padlinę jak hieny. A przecież prawdziwy demokrata i dobra zmiana, a przede wszystkim ludzie z zasadami, szanujący i przestrzegający konstytucje i prawo powinni walczyć w sprawie Marszu Niepodleglosci, bo Bufetowa pogwalcila prawo i konstytucje. To było ohydne i nie do wybaczenia!!! Proszę mi wytłumaczyć jak jeszcze w Piątek wieczorem nie można było zagwarantować bezpieczeństwo Marszu Niepodległości a już po kilku godzinach nie tylko można była zagwarantować bezpieczeństwo Marszowi Biało-Czerwonemu a nawet potrafić wyeliminować prowokacje!  Bo tak naprawdę nie tylko totalniacy wycierają swoje pyski konstytucją i prawem a tak naprawdę chodzi o partykularne własne interesy i własnej bandy politycznej. Konstytucja i prawo to tylko parawan, za którym te ściera ukrywają swoje plugawe czyny przed społeczeństwem!
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-11-2018 [15:26] - Ula Ujejska | Link:

Pan by pewnie wolał, aby tych ponad  400 bandytów którym na granicy RP pokazano "środkowy palec", przyjechało do Warszawy i zrobiło zadymę? Pan by wolał aby HGW uniemożliwiła Marsz, a jestem pewna, że sąd apelacyjny by to przyklepał, gdyby nie porozumienie. Co by się wtedy stało?  Przekaz byłby taki: Pisowska policja bije manifestantów! Nie rozmawiali byśmy dzisiaj, bo ja i tak bym poszła na ten Marsz i pewnie bym oberwała jak w poprzednich latach bywało. 
No i niech Pan nie kłamie, polskie służby od miesięcy rozpoznawały zagrożenie, i jednak udało się zapobiec znacznie gorszym wypadkom. A jak było w negocjacjach z Narodowcami? Papiery na stół ! … i dopiero wtedy zrozumieli co się szykowało.

Obrazek użytkownika Jabe

12-11-2018 [15:34] - Jabe | Link:

Czy ma Pani coś na poparcie swoich rewelacji na temat przebiegu negocjacji? Czy gdyby nie przefarbowanie Marszu Niepodległości, tych 400 bandytów wpuszczono by do Polski?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-11-2018 [16:11] - Imć Waszeć | Link:

No to narodowcy musieli dość długo aż do ostatniego dzwonka się nad tym zastanawiać. Tego typu przywództwo od prowokacji do prowokacji źle świadczy o młodocianych wodzach, bo to znaczy, że dają sobą rozgrywać. Tymczasem wielu komentatorów już dawno przewidziało cały przebieg negocjacji lub skutki braku porozumienia. T-Hunowie z arendarzami są przecież przewidywalni jak podatki, albo coroczna grypa, tylko nie wolno odcinać się od historii.

https://www.youtube.com/watch?...

Dowody przewidywalności i bezczelnego wtrącania się w polskie sprawy:
1. Times of Israel: "Polish leaders march with far-right groups to mark Independence Day" - https://www.timesofisrael.com/...
"There were also a few flags of Forza Nuova, an Italian group whose leader, Roberto Fiore, describes himself as fascist."
2. Haaretz: "Polish State Officials to Walk With Nationalists on Independence Day" - https://www.haaretz.com/world-...
"The top march organizer is a leader of the National Radical Camp, which traces its roots to an anti-Semitic movement of the 1930s", "Robert Bakiewicz. He is a leader of the National Radical Camp, which traces its roots to an anti-Semitic movement of the 1930s."

Jeszcze trochę i umiejscowią Hitlera w Warszawie. A PIS śpi.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

13-11-2018 [12:24] - Ula Ujejska | Link:

@Imć Waszeć
Dziękuję za udział w dyskusji i za przykłady medialne.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

12-11-2018 [17:05] - zbieracz śmieci | Link:

Porozumienie zawarte pomiędzy rządem a stowarzyszeniem wbrew czołówki RN I ONR mam nadzieję ,że to koniec tych organizaji a to z powodu odejścia młodych którzy wreszcie zrozumieli ,że byli manipulowani i byli mięsem armatnim agentury.
W porozumieniu uzgodniono ,że podczas marszu narodowcy narodowcy nie będą demonstrowali transparentów ani używali rac czy innych środków pirotechnicznych i z przyjętych zobowiązań sie wywiązali poza niewielkimi grupkami które już wczesniej robili zadymy na polecenie agentury..
Trzeba teraz dla nich znaleść szybko miejsce gdzie mogliby zrealizować się jako patrioci po wyrwaniu z tego toksycznego związku z narodowacami.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-11-2018 [17:51] - Imć Waszeć | Link:

Już jest takie miejsce i realizowane jest dalsze jednoczenie. Nie przeszkadzajcie młodym, bo dla nich nasze wieczne boje o ubectwo, nosicieli ulotek, okrągłe meble i inne historyczne (a raczej histeryczne) bzdety to są dziś bajki o żelaznym wilku, które nijak nie zwiększają naszego bezpieczeństwa i nie powiększają obszaru niepodległości. Narodowcy radykalni oczywiście nie są zadowoleni, ale kij im w ucho, bo nie o gierki teraz chodzi, lecz o bezpardonowy atak całego świata (a w zasadzie jednej czy w porywach tylko trzech zarozumiałych nacji) na Polskę i Polaków: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

12-11-2018 [20:11] - zbieracz śmieci | Link:

Samo niby wszystrko bedzie nam dane i dane zostało ,co ty pieprzysz waszeć.Bez nieogarniętej liczby trupów Polaków w tym tych co rznosili uloki...N ie przeszkadzaćmłodym bo sami wiedza co najlepsze to pozostawić Młodzież Wszechpolską w rękach romka zwanego koniem i jego rodu ...to jest o rodzie o którym mnie masz najmnieszego pojęcia i nie wiesz nawet ,że romek koniu do dziś jest prezesem MW.

Obrazek użytkownika Swisspola

12-11-2018 [17:18] - Swisspola | Link:

Szanowna pani, insynuuje pani i wmawia nieprawdę, nie odnosi się merytorycznie do zarzutów. Pani jest porostu bezmyślnym manipulatorem, który zapomina sam co pisał. Z kimś takim nie warto dyskutować, bo jest to nakręcanie hejtu, którego się brzydzę, obojętnie z której strony pochodzi! Niestety już po politykach widać, że nie stać ich na inteligentniejszych manipulatorów!

A tak naprawdę szanowna pani, to ja bym wolał, żeby prezydent tego kraju czy premier walczyli o prawa obywatelskie i konstytucje, jaka by ona nie była, a nie rzucali się na osiągnięcia innych jak sępy, bo przez 30 lat prezesowi i jego patri(di)otom nie udało się stworzyć czegoś podobnego! Niestety chyba jeszcze trochę poczekam, o ile w ogóle się doczekam! Do tego pragnąłbym, aby najważniejsze osoby w państwie bardziej dbały o bezpieczeństwo obywateli niż o swoje. Bo takie rządy już mieliśmy które wycofywały się przez Zaleszczyki pozostawiają naród na pastwę niemieckich i sowieckich bandytów!  Jak na razie jest odwrotnie, bo Marszu Niepodległości nie można było zabezpieczyć, ale własne dupy to zabezpieczyli bez problemu! Ba zabezpieczyli  nawet w kilka godzin!!!
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-11-2018 [18:19] - Ula Ujejska | Link:

No ok. Płakać nie będę.
Na koniec powiem tak ...
Od pierwszego Marszu mówiłam tym młodym ludziom że: głupota tam gdzie siądzie, tam jej terytorium itd. Posłuchali, choć nie wszyscy. Proszę poczytać zachodnie media te sprzed lat i dzisiaj, co piszą o Marszu i jego przywódcach, co pisały i piszą o Polsce w tym kontekście. To "poletko" skrzętnie uprawiane przez wszelkie szczujnie, ekstremistów i łotrów różnej maści właśnie się kończy. Mimo wszystko nikt niczego Narodowcom nie odebrał i nie zamierza odbierać.... ale łotrom po łapach damy dzisiaj i w przyszłości. Mam wielki szacunek do Młodzieży Narodowej, mam także od lat problem z przywództwem RN.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika mjk1

12-11-2018 [16:56] - mjk1 | Link:

@Swisspola. Nie przesadzaj. Jaka znowu niekonsekwencja? Wczoraj pisała o zawłaszczeniu a dzisiaj zmieniła zdanie. Co, nie wolno? Przecież wiesz doskonale, że tylko krowa nie zmienia poglądów. Jak można nie rozumieć, że w piątek wieczorem nie można było zapewnić bezpieczeństwa a już po kilku godzinach, można było zapewnić nie tylko bezpieczeństwo, ale i wyeliminować prowokacje? Ty naprawdę nie rozumiesz, że jest to dobra zmiana? Dobra? Nie tylko dobra, to najlepsza z najlepszych zmian na przestrzeni kilku ostatnich dziesięcioleci, więc wykazała się sprawnością działania w ciągu zaledwie kilku godzin! Nie tylko najlepsza ze zmian wykazała się sprawnością działania, Ula też. Jak możesz kwestionować brak poszanowania demokracji, nieprzestrzegania zasad, konstytucji i prawa przez najlepszą ze zmian? Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że Bufetowa pogwałciła prawo i konstytucję. To właśnie rządzący, przyłączając się do marszu, udowodnili swą niezłomną postawą, że  do końca będą bronili prawa, konstytucji i demokracji właśnie. Posądzania zaś premiera i prezydenta o myślenie, czy też jego brak, nawet nie warto komentować. Wydaje mi się, że są jakieś granice ironii, których przekraczać najzwyczajniej w świecie nie wypada. Nie chodzi też o żadną obronę własnych partykularnych interesów. Konstytucja i prawo nie są więc żadnym parawanem za którym ścierwa ukrywają prawdę przed społeczeństwem. Pod jednym wszakże warunkiem, że są to ich ścierwa a nie nasze.    
 

Obrazek użytkownika angela

13-11-2018 [08:22] - angela | Link:

Pierwsze wrażenie jakie odniosłam, to reanimacja marszu, I podniesienie marszu jako rzadowy i panstwowy, torego wladze Warszawy nie maja prawa rozwiazac, pan natomiast jako rzucanie się na trupa.
Brak uczestnictwa władz w marszu organizowanym przez Narodowców , rozumiem jako zamknięcie gab światowego lewactwa, że rząd Polski uczestniczy w marszu organizowanym przez skrajną prawicę.
Bo to nie w Narodowcow uderza zachodnie szczeniaczki, tylko w rząd  w Polskę. 
Dlatego fakty, ktore potoczyly sie szybko, uwazam za sukces zarowno Narodowcow , ze potrafili się dogadać, jak i rządu, ze szybko zareagowalzareagował.
No coz, każdy widzi wydarzenie po swojemu.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

12-11-2018 [17:53] - Zygmunt Korus | Link:

Byłem, widziałem, filmowałem z podwyższeń, i nasuwa się jedno pytanie? Dlaczego mówi się o 250 tys. ludzi, gdy tam było pół miliona patriotów? Ja wiem, że 60 tys. faszystów to jednak mniej niż 250 tys. (liczba podana zaraz na początku przez Radio Maryja, gdy marsz jeszcze nawet nie drgnął z Ronda Dmowskiego i potem ten szacunek ad hoc, już oficjalnie, klekotany zgodnie aż do dzisiaj), ale też to, co niby porachowano, jest o połowę mniejsze niż faktycznie ludzie widzieli na własne oczy i zarejestrowały kamery (mam nadzieję z lotu ptaka). Dwa stadiony w Chorzowie mieszczące ongiś po 120 tys. kibiców to ja znam spod boku i umiem także porównać zgromadzenia z wczorajszym przemarszem (od 15,00 do 20,00 pełnym korytem ulic), które tworzył lud boży, gdy Polskę odwiedzał nasz papież. Czekam od wnikliwych na odpowiedź na tak postawione pytanie także w tym roku. Czyżby nic się nie zmieniło w gronie trzymających liczydła?  

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-11-2018 [18:17] - Ula Ujejska | Link:

Panie Zygmuncie
Byłam na Marszu i widziałam i potwierdzam: Było nas co najmniej dwa razy tyle niż oficjalne dane. Dlaczego kłamią - nie wiem. Wiem że w ulicach równoległych do Marszu było także dziesiątki tysięcy ludzi którzy nie mogli przez długi czas dołączyć do Marszu, bo albo ich blokowano, albo kazali iść dalej. Jedynym wytłumaczeniem jest to, że nikt się nie spodziewał aż tylu uczestników i nie potrafiono nad tym zapanować.