Grilowanie sitwy?

Do napisania tej notki zainspirowały mnie trzy wydarzenia medialne:

1. Nowe fakty w sprawie  "WafelSS"
2. Tajemniczy świadek w sprawie Tuska i inkryminowanych linii lotniczych
3. Rezygnacja Angeli Merkel z dalszej kariery politycznej

Dwa pierwsze zdarzenia nie noszą znamion kaczek dziennikarskich - organy ścigania weryfikują dane. Ale czy tak jest w rzeczywistości? Może dziennikarze i wymiar sprawiedliwości są tylko sprytnie podprowadzani na "fakty" w toczącej się podziemnej wojnie? 

Ja mam swoją teorię na ten temat.

Po rezygnacji Angeli z dalszej kariery politycznej, świat Tuska legł w gruzach. Czas wracać do Polski, a więc trzeba przypomnieć co niektórym kto tu powinien rządzić, kto trzyma za sznurki. Donek wyjmuje z rękawa asa i mamy ciąg dalszy afery "WafelSS" wyraźnie wskazujący na ludzi Schetyny. Odpowiedź Schetyny nadchodzi szybko: Uważaj Donek, bo moi ludzie zaczną sobie przypominać kto ich namawiał do pewnych interesów, a wtedy po kolejnym przesłuchaniu już nie wrócisz do UE. Myślę że wkrótce będziemy świadkami dziwnych zdarzeń i medialnych sensacji, zwłaszcza jeśli śladami wycieczek Tuska ruszy słynny "seryjny samobójaca". A jak odpowie Schetyna - może teczką "Oskara"? Będzie się działo! Bo coś mi się wydaje, że jesteśmy świadakmi drugiej odsłony ostrej wojny o "schedę" po Kiszczaku. Pierwsza była w Sowie. Stawiam na Schetynę i jego ruską frakcję - Tusk nie ma szans, bo Schetyna zdążył przejąć jego niemieckie "aktywa" po wizycie u Merkel.

Dziękuję za uwagę.

Aktualizacje:

1.
2019.01.14
A nie mówiłam?  Wczoraj ruszył w drogę "seryjny samobójca". Uderzył w legowisku  Amber Gold i mateczniku Platformy. Ofiarą jest prezydent Gdańska Paweł Adamowicz - jeszcze żyje. Możliwe, że to jeden z kluczowych świadków w sprawie afery Amber Gold.
godz. 14.40 - Paweł Adamowicz umarł w szpitalu.

2.  …

3. …

Ciąg dalszy nastąpi już wkrótce …

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

10-11-2018 [09:34] - RinoCeronte | Link:

Zaczyna się jak powieść sensacyjna. Czas pokaże czy Pani ma rację...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

10-11-2018 [09:43] - Trotelreiner | Link:

TROCHĘ TO INACZEJ WIDZĘ...ONI SIE DOGADAJĄ...BO MUSZA!!!
Jak dwaj Donowie...albo podzial stref,albo wojna...NA RAZIE MUSZA ZNISZCZYĆ PIS I KACZORA! 
Nad tym trzymają ręce inni szatani...w UE,NIEMCZECH I ROSJI.
Mafia musi zniszczyć wszelkie marzenia...patriotyzm i wolność Polaków....i dopiero skoczyć sobie do gardeł.
Ale PiS śpi...i śni sie im taniec chochoła...raz dokoła,raz dokola...raz....

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-11-2018 [11:25] - Ula Ujejska | Link:

Król może być tylko jeden - wygra Schetyna, a wojna z PiS to tylko element w grze.

Obrazek użytkownika Jabe

10-11-2018 [10:11] - Jabe | Link:

W Sowie ewidentnie zajęto się zatapianiem Platformy przed wyborami. To Pani formacja wygrała ową rzekomą wojnę o schedę po Kiszczaku. Druga odsłona będzie, gdy w Langley zdecydują się na następną podmianę.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-11-2018 [11:30] - Ula Ujejska | Link:

Cieniutko, bardzo cieniutko. Liczyłam że sitwa bardziej się tu postara coś wydumać.

Ale niech Pan dalej próbuje :))))

Obrazek użytkownika angela

10-11-2018 [10:22] - angela | Link:

A niech się żrą.  Co musi w tej sytuacji zrobić PiS, myślę że pozbyc sie za wszelka cenę niemieckich mediów, i  wzmocnic Polske gospodarczo. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-11-2018 [11:33] - Ula Ujejska | Link:

Oczywiście! 
A w inkryminowanej tutaj sprawie możemy mieć jeszcze wiele okazji do "gry operacyjnej" ku chwale Ojczyzny.

Obrazek użytkownika Jan1797

10-11-2018 [12:45] - Jan1797 | Link:

Kogo dzisiaj oni obchodzą. Świętujmy więc, przyjmując życzenia; https://twitter.com/i/status/1...
Pozdrawiam, Jan

Obrazek użytkownika smieciu

10-11-2018 [10:30] - smieciu | Link:

Stawiam na Schetynę i jego ruską frakcję - Tusk nie ma szans, bo Schetyna zdążył przejąć jego niemieckie "aktywa" po wizycie u Merkel.

Jak to skomentować? :)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-11-2018 [11:24] - Ula Ujejska | Link:

W tej wojence którą nazywam tytułowo : "Grilowanie sitwy", obstawiam wygraną Schetyny :)

Czy to takie trudne do zrozumienia?

Obrazek użytkownika mjk1

10-11-2018 [11:46] - mjk1 | Link:

Ja Ci to Śmieciu „ubersetzen”.  Schetyna dowiedziawszy się o rezygnacji Anieli, pojechał do niej z wizytą i zapytał: „…ja czy Oskar?”. Usia stawia na bezzębnego, bo ma takie pojęcie o polityce jak ślepy o kolorach. Nie tylko Usia.  Większość tak ma. Wydaje jej się i im, czyli tej większości, że Niemcy i Rosjanie mają jakieś przeciwstawne interesy. Podobnie jak w kraju, że to niby  PO jest opozycją dla PiS i na odwrót. W rzeczywistości nie ma najmniejszego znaczenie, która z tych pacynek, wrocławska, czy gdańska, będzie to firmowała. Pytanie: co ma firmować? Cały czas to samo. Budowę państwa niezależnego od międzynarodowych grandziarzy finansowych. Żeby to jednak zrozumieć, trzeba znać historię naszego kontynentu z okresu ostatnich stu lat i mieć olej w „kapsułce”. W sojek „kapsułce” nie tej kupionej w aptece. Pozdrawiam.
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-11-2018 [14:16] - Ula Ujejska | Link:

Tak tak, znamy to: PiS i PeŁO to samo zło ... pod warunkiem że nie ma okazji na zdobycie jakiegoś korytka. Główny strateg tej ideologii namawiał Polaków aby uznać aneksję Krymu i wspólnie z Rosją dokonać rozbioru Ukrainy. Idźmy dalej, PełO już nie było złem kiedy podpisaliście z nimi pamiętne porozumienie wyborcze w Lublinie. Kiedy nadarzyła się następna wyborcza okazja, to było buzi buzi z Komorowskim i skok na mandaty do Brukseli :) 

No cóż, teraz się nie udało. Zadymy na Marszu nie będzie.
 

Obrazek użytkownika mjk1

10-11-2018 [19:29] - mjk1 | Link:

Ulka, Nie wiem kto jest strategiem i jakiej ideologii. Nie wiem kto podpisywał porozumienie w Lublinie. Nie wiem też, kto dał buzi Komorowskiemu i nie wiem za kogo mnie bierzesz. Wiem natomiast co piszę, więc pozwolisz, że powtórzą i sprecyzuję. Nie ma na krajowej scenie politycznej ugrupowania, które reprezentuje polskie narodowe interesy. Ty natomiast nie znasz się na polityce a o historii Europy ostatnich 100 lat nie masz pojęcia. Było tylko jedno państwo w ostatnim stuleciu w Europie, które potrafiło uniezależnić się od międzynarodowych grandziarzy finansowych. To państwo buduje dokładnie te same struktury społeczno - gospodarcze obecnie, tylko w dużo szerszym gronie. Jak się naumiesz chętnie podyskutuję. Pozdrawiam.  
 

Obrazek użytkownika Jabe

14-01-2019 [11:53] - Jabe | Link:

(Aktualizacja) Afera Amber Gold ma już siedem lat i końca nie widać. Nie trzeba seryjnego samobójcy – wystarczy, jak dotąd, czekać, aż wszyscy świadkowie wymrą śmiercią naturalną.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-01-2019 [14:55] - Ula Ujejska | Link:

Jednak sprawa poruszana w tej notce jest bardziej rozwojowa niż Pan myśli. Nie tylko Amber Gold jest zagrożeniem ...