Przesławne lanie

Otrzymali kandydaci [w miastach] popierani przez PiS w drugiej turze wyborów samorządowych.  Antypis wpadł w ekstazę i założył specjalny hasztag #kleskapisu na Twitterze.  W nocy z 4 na 5 listopada 2018 przeglądałam zawarte tam wpisy.  Oto kilka z nich:

  "Michał:
 Arcyciekawa mapka pokazująca jaki jest układ sił w miastach wojewódzkich sprzed reformy: 20 miast - KO (wliczyłem w to Kielce oznaczone na mapce jako "niezależny")  3 miasta - SLD  2 miasta - PSL  2 miasta - PiS  1 miasto - Kukiz15  21 miast - niezależni {TUTAJ}.

  Tomasz Siemoniak:
 Kto obudzi jutro rano prezesa i przekaże mu, że stracone Kielce, Nowy Sącz, Ostrołęka, Siedlce? Że Radom nie został odbity? Że Elbląg nie kupił lipy z łopatką? Że Sanok nie nabrał się na superautobusy? {TUTAJ}.

  Łukasz Kowalski:
 Kraków, Kielce, Ostrołęka, Siedlce, Radom, Elbląg, Sanok, Lesko, Ustrzyki Dolne, Kraśnik, Konin, Trzcianka, Piaseczno, Łomża, Żory, Garwolin, Łomianki, Łowicz, Łańcut, Lubartów, Łuków, Mielec, Zagórz, Nowy Sącz - NIESTETY też {TUTAJ}.

  Łukasz Pawłowski:
 Korekta: Na 11 miast prezydenckich jakie miał PIS po wyborach 2014 zostanie mu 2: Zamość (64 648), Stalowa Wola (62 636) oraz zdobywa jedno nowe Chełm (63 734) w tej sytuacji Zamość jest największym miastem w którym rządzi prezydent startujący z komitetu PIS {TUTAJ}.".

  Te nieoficjalne informacje znajdują dziś [5.11.2018] potwierdzenie w danych PKW {TUTAJ}.  Jan Grabiec zauważył:

  "W tych wyborach poparcie Kaczyńskiego, Dudy czy Morawieckiego było dla kandydatów pocałunkiem śmierci" {TUTAJ}.

  Piotr Wielgucki [Matka Kurka] pociesza:

  "O większości konstytucyjnej mówią debile, ale wynik PiS w miastach na poziomie 35% to nie żadna porażka, ale rewelacja. 15% elektoratu wielkomiejskiego nie jest śmiechem, tylko kluczem. Nie wiem, co będzie za rok, ale tu i teraz PiS ma 42% w wyborach parlamentarnych. {TUTAJ}.
  Wyniki 35% dla PiS w wielkich miastach to jest maks, co PiS może osiągnąć. Jak pisałem parę godzin temu, wszystko ponad 40% byłoby sensacją. Jeśli taki wynik osiągnie PiS w miastach w 2019 roku, to łączny wynik powyżej 40% jest pewny. {TUTAJ}".

  Proroctwo Wielguckiego może się nawet spełnić, ale pod jednym warunkiem - twarzą kampanii PiS przed następnymi wyborami nie będzie już Mateusz Morawiecki.  Rekonstrukcja rządu na przełomie 2017 i 2018 r. była bardzo źle przyjęta przez elektorat [cały - nie tylko ten PiS].  Wszechobecność Morawieckiego nieustannie o niej przypominała.  Co więcej nie ma on charyzmy i umiejętności nawiązywania kontaktu z wyborcami.  Jest dla nich wciąż przybyszem z innego świata - świata korporacji oraz banksterów.  Owszem, ludzie mogli się nawet poczuć zaszczyceni tym, że sam premier pofatygował się do nich, ale woleli głosować na dotychczasowego burmistrza czy prezydenta [jaki był, taki był, ale dało się z nim jakoś wytrzymać], względnie na przedstawiciela lokalnego komitetu, przedstawiającego się jako "swój chłop".

  To nie toporna propaganda Jacka Kurskiego, ale wszechobecność Mateusza Morawieckiego spowodowała tę porażkę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

05-11-2018 [11:05] - Lektor | Link:

Ja pierdolę, ale jaja ..... polska inteligencja wybrała pezydentów. Najwięcej głosów otrzymali oszuści z wyrokami lub oszuści w trakcie procesów sądowych, pozatym komuch z Krakowa.Głównymi kandydatami na prezydentów byli członkowie partii, która okradła głosujących na kilkaset miliardów zł . Zdumiewające !  To za ich rządów doszło w historii Polski do największych oszustw narodu polskiego: - tylko w ciągu 3 dni ukradli Polakom 153 MLD z OFE beszczeszcząc Kostytucję, przyzwolili mafiom watowskim PO i PSL wykraść ponad 250 MLD z budżetu państwa,  tylko w przeciągu 8 lat naliczyliśmy ok 42 afery złodziejskie i korupcyjne. To za ich rządów jednych Polaków wyrzucano z ich domów i mieszkań (złodziejska reprywatyzacja), innych grabiono z oszczędności (Amber Gold, GetBack).  Twierdzę, że mieszkańcy, szczególnie dużych miast to ludzie nienormalni, to psychy !  Wg Lubnauer, należałoby się zastanowić czy jest to inteligencja już zdegradowana, czy jest jeszcze gorzej ?!
Sytuacja, mimo przegranej w dużych miastach,  jest dobra, bo „inteligencja” w dużych i średnich miastach zrozumiała co to jest zrównoważony rozwój.  Za rządów PO i PSL  rozwijane i finansowane były głównie duże miasta i zachodnia część Polski (program niezrównoważonego rozwoju). Najwyższy czas zająć się małymi miastami, wsią i co najważniejsze wschodnią Polską. Tam powinne iść dużo większe środki finansowe z centrali na inwestycje rozwojowe i infrastrukturalne.
A co teraz powinien zrobić rząd ?  Zamrozić program 500 plus w dużych miastach i tym samym zakończyć wylęgarnię i hodowlę wrogów Polski !  Jest to program pro-rozwojowy. No to po co nam rozwój:
-tępego lewactwa głosującego na Trzaskowskiego, Zdanowską, Adamowicza, i tym podobnych,
-leniwych gnojków, którym nie chce się raz na 4 lata przejść i wrzucić kartki do urny wyborczej.
Program 500 plus dla dużych miast odmrozić dopiero wtedy, kiedy sytuacja zmieni się diametralnie.
 

Obrazek użytkownika Jabe

05-11-2018 [11:39] - Jabe | Link:

Co to jest zrównoważony rozwój?

Obrazek użytkownika Lektor

05-11-2018 [12:08] - Lektor | Link:

Jabe głąbie, odpowiadam ci precyzyjnie:  http://pl.memgenerator.pl/mem-...

Obrazek użytkownika Swisspola

05-11-2018 [13:39] - Swisspola | Link:

To samo co ten zrównoważony wpis. Po prostu bełkot!
 

Obrazek użytkownika damascen

05-11-2018 [12:06] - damascen | Link:

W sprawie Pani opinii o premierze Morawieckim przytoczę taką anegdotę zamieszczoną w "Dziedzictwie" Zofii Kossak-Szczuckiej:

Lucyna Ćwierciakiewiczowa, w roku 1862 w katedrze św. Jana, stała się bohaterką szeroko komentowanego poruszenia - gdy nowo mianowany metropolita warszawski arcybiskup Zygmunt Szczęsny Feliński w kazaniu wzywał do lojalności wobec imperatora; Ćwierczakiewiczowa miała majestatycznie podnieść się z kościelnej ławy, wznieść oskarżycielski palec w kierunku ambony i zagrzmieć: "Powolny sługo carski, arcybiskupie Feliński, w imieniu dobrych Polaków, co wyszli z katedry, w imieniu całego narodu polskiego, przeklinam ciebie, przeklinam do trzeciego pokolenia!". Jak wiadomo abp. Feliński został świętym Kościoła...
Wniosek: kucharki najlepiej sprawują się przy garach.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-11-2018 [14:15] - zbieracz śmieci | Link:

Metropolita przeszedł prawidłową drogę -od kanali do świętości .
Odmawiając kucharkom prawa do wyrażania swoich poglądów to już jawny seksizm i nie tylko ,jestes kolejny do zapisu w klubie echo 24 !

Obrazek użytkownika Swisspola

05-11-2018 [13:38] - Swisspola | Link:

Powiedzmy sobie szczerze, że jedno i drugie. Z tymi sondażami też bym poczekał i nie wpadał w nieuzasadniony optymizm. Wyniki sondaży zawsze kierują się w stronę zamawiającego badanie. Już wielokrotnie się o tym przekonywaliśmy! Przede wszystkim pomimo takiej koniunktury PiS nadal zadłuża Polaków i już jawnie i bezczelnie kupuje sobie elektorat za pieniądze podatnika. Do tego nacjonalizuje sie co się da, żeby mieć jak najwięcej stołków dla swoich. Politycy sprzedawali bądź zezwalali sprzedawać za grosze majątek narodowy a dzisiaj odkupują go za ciężkie miliardy! Reformy medialnej nie ma, służba zdrowia dogorywa, podatku od wielkopowierzchniowych sklepów nie ma, Frankowicze sami musza walczyć z banksterami, kwota wolna od podatku poszła się ...... Żaden polityczny złodziej i bandzior nie odpowiedział za swoje czyny, i to ma być dobra zmiana, polegająca na absolutnym zatrzymania zwrotów VAT i terroryzowaniu tych którzy się o taki zwrot upomną. To jest bomba z opóźnionym zapłonem, bo kiedyś tę kasę trzeba będzie oddać. Najsmutniejsze jest to, że już sam nie wiem co dla Polski i Polaków lepsze czy rządy tych idiotów czy tamtych złodziei, a tylko taką mamy w Polsce alternatywę. Obojętnie jednak kogo wybierzemy to i tak wybierzemy kłamców i chamów gardzących społeczeństwem! Fakt, praktycznie zlikwidowali skrajna nędzę, ale rozszerzyli biedę. Czy nie widzi pani co się dzieje z cenami? A co na to renciści i emeryci, dla których rewaloryzacja nie pokrywa nawet 10% wzrostu kosztów utrzymania. Leki za darmo tez chyba wyłącznie takie, żeby przedawkować i skończyć tę gehennę dobrej zmiany. Forsę wyrzuca się na pomniki, komisje smoleńska no i na propagandę. I oni nazywają się prawicą?  Kaczyński zawsze był w lewej nogawce sceny politycznej! Jak ktoś mogli na poważny wziąć na serio tę licytacje na ilości stacji metra w Warszawie jaką nam ci dwaj idioci-kandydaci zafundowali?

Panie Kaczyński Polakom niepotrzebna jest pańska jałmużna za ich własne pieniądze. Czego co Polakowi potrzeba to godnej pracy i płacy, aby godnie żyć a to jest jedynie wtedy możliwe, jeśli nie będziecie Polakom kradli 80% zarobków w postaci podatków i rożnego rodzaju danin! Wystarczy Polaków nie okradać i im nie przeszkadzać, to bez „DOBREJ ZMIANY”, Kaczyńskiego, jego kota i całej bandy przydupasów staną się prawdziwą potęgą, a nie taką propagandową z kur wizji! Jednak żaden lewak nie jest w stanie tego pojąć!
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-11-2018 [14:18] - zbieracz śmieci | Link:

Ja na twoim miejscu to bym sie pohlastał !

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-11-2018 [14:09] - zbieracz śmieci | Link:

Poprzednie wybory samorzadowe w warszwce-masowo dopisywano nalisty wyborcze tych co snm wiecznym spoczywają -i nic!.
Ostatnie wybory -masowe wpisywanie na listy wyborcze tych co chcieli zagłosowac w warszwce-wbrew procedurze dopisywano co juz jest przestępstwem urzędniczym,godzina 21 hermeliński ogłasza koniec ciszy wyborczej mając świadomość ,że przed siedmioma komisjami stoja nieprzeliczone tłumy tych co chcieli zagłosować i zagłosowali a jak to widać ,odbyło sie bez drugiej tury i o to chodziło ....!?PKW popełniło przestępstwo godząc się na takie rozwiązanie Tasiemcowe kolejkki przed tymi siedmioma komisjami nie powstały tak sobie ale ze śiwdomego ulokowania ich siedzib w maleńkich salkachco musiało spowodować mały przepływ i zapewne wiele osób zrezygnowało z głosowania nie chcąc czekać .'
Gdzie jak gdzie ale w warszawce wybory powinny zostac powtórzone.
Piszczy jak po kopie chowając zęby z ceramiki sanitarnej  schetino -wygraliśmy,kamasz toże ,ten wodzu z lsd toże ,nie wspomne o kukizowac co sie ostali -wszyscy wygrali ale PIS dostał lanie ,pani Elig nie wstyd powtarzać brednie...?
 

Obrazek użytkownika xena2012

05-11-2018 [18:39] - xena2012 | Link:

PiS prowadzi politykę gospodarcza w skali makro.To wymaga czasu i środków.Społeczeństwo natomiast chce tylko poprawy finansowej swojego bytu i przyslowiowej ciepłej wody w kranie ale  zaraz nawet jeśli ta zmiana byłaby niewielka. W wielkich miastach ludzie juz się finansowo ustawili i zadnych zmian nie oczekuja ani nie chcą.Dla nich pozytywne PKB i czy pochwały Polski przez różne grupy ekonomiczne jest nieistotne.