Strach, „Kler” , rap…czyli dlaczego Patryk Jaki przegrał w W

 Porażka PiS w dużych miastach jest wynikiem kilku czynników.  Strach, czyli obawa warstwy urzędniczo-korporacyjnej, a ona dominuje w Warszawie i innych dużych miastach, przed wpajanym przez GW i TVN "polexitem" , " łamaniem konstytucji" przez PiS i jednocześnie, a może przede wszystkim poczuciem , że warstwa urzędniczo-korporacyjna stała się chłopcem do bicia i naturalnym wrogiem obecnej ekipy.
    Drugim czynnikiem było wejście na ekrany filmu "Kler" , który wprowadził do kampanii wyborczej czynnik ideologiczny i stał się spoiwem elektoratu PO i N.
    Patryk Jaki jako raper, bloker i dresiarz wskazał elektorat do którego jest adresowany przekaz Jakiego.
    Od początku swoich rządów PiS nie wysyłał jasnych sygnałów, zrozumiałych dla warstwy urzędniczo-korporacyjnej o powodach reform np. sądów bo do tej warstwy trzeba mówić językiem ....TVN i GW . TVN i GW trafia do tych ludzi poprzez rozbudowany przekaz medialny, ale sama TVN24 nie jest tutaj najważniejszym medium. Dużo więcej pracy wykonują media tzw. bulwarowe oparte o przekaz celebrytów i tzw. fakenewsy . To właśnie oni i one budują „świadomego” wyborcę PO i N, a wcześniej SLD, UW i KLD. Ośmieszają , krytykują , poniżają każdego przeciwnika i krytyka ich wartości i obyczajów. Jednocześnie promują te właściwe z ich punktu widzenia postawy i poglądy. Oni tez wypracowują postawy moralne , wskazują co jest dobre w kinie, w sztuce . Jak należy patrzeć na historie jak ją interpretować. Uczą „nowoczesnego” patriotyzmu. Budują system edukacji oparty o ich wyobrażenie o etyce , normach czy stylu życia.
    Klasyczny wyborca PO i N wywodzący się z warstwy urzędniczo-korporacyjnej ma już dziś ukształtowany światopogląd i wyrobione zdanie o problemach współczesnego świata.  Prowadzi „nowoczesny” styl życia znany z telenowel w TVN i Polsat. Wszyscy mają mieszkania z podobnym rozkład, podobnie umeblowane w „modnej” tonacji, jak za Gierka, wszędzie była obowiązkowa meblościanka i dwa fotele z ławą. Rozkład dnia, 9 -18 praca, czasem dłużej , w dobrym tonie po 21:00 trochę sportu…Dzieci, szkoła to norma i obowiązek , ważna ilość zajęć poza lekcyjnych, angielski, hiszpański, tenis, pływanie…im więcej tym lepiej, jest się czym pochwalić w korpo. Wolne dni to zakupy, wycieczki rowerowe z dziećmi lub dla zamożniejszych wyjazdy rodzinne do SPA. Zdecydowana większość z nich to osoby przyjezdne z małych miast. Dla nich praca w urzędzie czy agencji a przede wszystkim w korpo to awans. Awans finansowy i społeczny.
    Wybory samorządowe, pojawia się Patryk Jaki, młody przebojowy polityk i zaczyna do nich mówić językiem , który znają,  ale jest kojarzony w ich głębokim przekonaniu z ich wcześniejszym życiem, kojarzonym z małomiasteczkowym stylem życia. Do wyboru mają swojaka – Trzaskowskiego. Ten sam styl życia, te same marzenia, poglądy, język. Ogląda te same filmy przegląda te same strony w necie.…tak samo myśli. Ścieżki rowerowe , kładki rowerowe, handlowe niedziele, państwo świeckie – LGTB – pedałów nie cierpię ale jesteśmy w Europie po drugie to teraz modne.
    Wspólnym mianownikiem, pewnie z nielicznymi wyjątkami, warstwy urzędniczo-korporacyjnej jest antyklerykalizm i antykatolicyzm, który ma charakter zerwania z ich wcześniejszym życiem i podkreśleniem obecnej ich pozycji i przynależności do „elity”. W ich przekonaniu współczesny, nowoczesny Europejczyk ma poglądy lewicowe i jest antykatolicki może nawet antychrześcijański.
    Antyklerykalizm Zachodu jest wynikiem historii , który przez ponad sto lat był uwikłany w krwawe wojny religijne, wymordowano miliony osób tylko dlatego , ze byli katolikami lub protestantami. To , ze na naszych ziemiach obowiązywała Konfederacja Warszawska nie jest ważne. Ważne natomiast jest , powtórzone za prymitywnymi propagandówkami z PRL-u, że przyczyną zacofania Polski jest polski KK w postaci ciemnego, chciwego, bogatego kleru.
    Ten stereotyp został potwierdzony w ideologicznym i propagandowym w filmie „ Kler” i wg mnie miał on charakter spoiwa elektoratu PO i N. Umocnił on w nich antykatolickie poglądy co przełożyło się na poparcie dla Trzaskowskiego – swojaka, myślącego podobnie o KK i jego roli w Państwie.
    Tutaj też pojawia się inna część elektoratu PO i N, niemożliwa do przejęcia przez PiS , również, skupionego głównie w dużych miasta. Są to wyborcy związani emocjonalnie z PRL, dawni pracownicy nie tylko MSW , milicji SB czy innych struktur siłowych, ale również ogromna rzesza osób powiązana towarzysko, rodzinnie, emocjonalnie z osobami powiązanymi z dawną PZPR i pełniącymi istotne funkcje w ministerstwach, sądownictwie, edukacji i mediach szeroko pojętych.
    Zwycięstwo PiS w 2015 roku dla tej warstwy było sygnałem jak powiedział Michnik…PiS ukradł nam Polskę, ale największym zagrożeniem nie jest to, że PiS dominuje w Sejmie i zbudował samodzielny rząd, ale to , że rozpoczął budowę niezależnego sądownictwa od ich wpływu. Oznacza to utratę przez tą część elektoratu PO i N realnej władzy w Polsce.
    PiS wystawiając kandydatury Jakiego , Wasserman w dużych miastach liczył na pozyskanie wielkomiejskiego elektoratu poprzez pokazanie miliardowych przekrętów osób powiązanych z PO. To jednak nie zadziałało, bo ten elektorat oceniał i ocenia kandydatów PiS poprzez zagrożenia swojej egzystencji i pozycji społecznej, jak też od strony ideologicznej.  To jest ten szklany sufit , który na obecna chwilę jest niemożliwy do przebicia przez PiS.
    Dodatkowo , poziom na którym zawisł sufit ustawił go sam Jaki, dając się wmanewrować w chłopaka z blokowiska w dresach i miłośnika rap. Czy tak wygląda przeciętny klient klubu lub pubu w W-wie ? Taki wizerunek mógł zadziałać na Pradze i…zadziałał.
Czy PiS jest wstanie przebić ten sufit ?
    Do tego niewątpliwie potrzebne są media, ale samo TVP nie wystarczy ponieważ dla tego elektoratu już jest zaszufladkowane jako „prawicowe” i obce ideowo.
    Warstwa urzędniczo-korporacyjna jest warstwą przekonana o swojej wartości , nieomylności. Są dumni z bycia w Europie i święcie przekonani , że wszystkie pozytywne wartości pochodzą z Zachodu. To przejaw ukrytych kompleksów i strachu , że w przypadku wygrania kandydata PiS obudzą się w rzeczywistości od której uciekli.
    GW i TVN bardzo umiejętnie podtrzymuje te obawy. Zadaniem obecnej ekipy jest budowanie narracji , obalającym te obawy poprzez filmy , muzykę , własnych celebrytów czy też stworzenie własnych autorytetów „ uznawanych przez świat” i możliwych do zaakceptowania przez ten elektorat. Tym już chyba zgubionym ideologicznie ludziom trzeba uświadomić , że nie tworzymy filmów i sztuki w Polsce tylko tworzymy polskie filmy i sztukę. Nie budujemy firm w Polsce tylko budujemy i rozwijamy firmy polskie. Nie uprawiamy w Polsce polityki europejskiej tylko polską politykę w Europie.
    Jest to bardzo subtelna różnica w postrzeganiu roli Polski w Europie. Prowadząc polską politykę w Europie przekazujemy nasze wartości i naszą wizję Europy, w odróżnieniu od prowadzenia polityki europejskiej w Polsce. Krytyka polityki obecnej ekipy sprawującej władze w UE nie ma nic wspólnego polexitem tylko przekonywaniem do naszych racji w ramach norm walki politycznej obowiązującym w każdym państwie demokratycznym.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika adarus2

31-10-2018 [00:25] - adarus2 | Link:

To w Warszawie jest tylko warstwa urzędniczo-korporacyjna? A gdzie Pan zgubił kasjerki z Biedronki, budowlańców i wszystkich prostych ludzi? Dość często jestem na montażach w Warszawie i powiem że wszyscy na słowo PiS dostają wysypki. I tak było już dużo wcześniej przed Klerem. Dlaczego? Nie wiem. Opisuję tylko moje osobiste obserwacje.

Obrazek użytkownika Jaworowski

31-10-2018 [09:26] - Jaworowski | Link:

>> A gdzie Pan zgubił kasjerki z Biedronki, budowlańców i wszystkich prostych ludzi?<<<
A od kiedy to kasjerki i inni prości ludzie chodzą na wybory w Warsiawce? W wolnych chwilach siedzą przed TVN z rozdziawionymi ustami  i oglądają wszelkiej maści cwelebryctwo w tańcu i innych podrygach, na gotowaniu, śpiewaniu i dobrze że jeszcze nie dawaniu d...y na ekranie. Komusze lewactwo z Czersko-Wiertniczej szczujni  wie jak zabawiać tumanów by siedziało na d...pie i interesowało się tylko płytką, otumaniającą  rozrywką i niczym więcej, a warstwa urzędniczo-korporacyjna załatwi resztę, świadoma wpływu jaki ma przez gremialne głosowanie na swoich złodziei i lodziarzy.

Obrazek użytkownika Lektor

31-10-2018 [11:16] - Lektor | Link:

"  To jednak nie zadziałało, bo ten elektorat oceniał i ocenia kandydatów PiS poprzez zagrożenia swojej egzystencji i pozycji społecznej, jak też od strony ideologicznej.  To jest ten szklany sufit , który na obecna chwilę jest niemożliwy do przebicia przez PiS. "

Sedno sprawy !  Super wyciągnięty wniosek !
A ja po wyborach pisałem kto np. w Warszawie głosował za Patrykiem, a kto za Rafałkiem:

Na Jajkiego nie głosowali: - byli funkcjonariusze sb i wsi - kasta sędziowska i celebryci medialni ,  komuchy z sld, razem, zsl i ich zwolennicy - wszyscy z po i Now., pracownicy ratusza i ich rodziny - feministki, mafie, złodzieje i więźniowie, celebryci i aktorzy (w tym Stuhr, Janda , Gajos ...), pracownicy wyższych uczelni, LGBT, KOD i łobywatele RP.
Na Jakiego głosowali ludzie wyrzuceni na bruk w wyniku złodziejskiej reprywatyzacji HGW.
W takiej sytuacji Jaki po prostu nie miał szans !

Co teraz powinien zrobić Patryk Jaki ? Założyć spec- konto dla Komisji  i każde odzyskane pieniądze od mafii tam wpłacać, uważając  je jako zamrożone, a odmrozić je dopiero Prezydentowi z PIS. 
 

Obrazek użytkownika Marek Ossey

31-10-2018 [16:38] - Marek Ossey | Link:

Mnie jedna rzecz zastanawia...Trzaskowski przejął całą schedę po HGW więc logiczne jest że zostanie wezwany przed komisję Jakiego...czy się stawi ?

Obrazek użytkownika Lektor

01-11-2018 [22:21] - Lektor | Link:

Nie wiem czy się stawi, Ale teraz oni oboje HGW i Rafałek będą wzywani, a za każdą odmowę po co najmniej 10 tys. kary, i tak co miesiąc. Zobaczymy ?!
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

31-10-2018 [12:45] - Chatar Leon | Link:

I znowu teoria spisku, że TVN, czy Wybiórcza, że ubekistan, że kodziarze.... Nie wiem jak w Warszawie, wiem jak jest w Krakowie. Krakowskie struktury PiS-u prowadzą od lat politykę samobójczą.
- Selekcja negatywna kadr, promowanie "wiecznych radnych", którzy umieszczani na biorących miejscach mieli wygrywać każdą kadencję, niedopuszczanie do partii ludzi nowych.
- Dziwne układy ludzi z PIS z Platformą i postkomunistami od Majchrowskiego (patologia zwana krakówkiem).
- Arogancja wobec zwykłych mieszkańców (proszę spróbować dostać się na audiencję do biura poselskiego posła z PiS i spróbować przedstawić jakiś poważniejszy problem, życzę powodzenia....).
- Kompletne zero zainteresowania problemami lokalnymi oraz oddolnymi inicjatywami mieszkańców. Ludzie, nawet przychylni wobec PiS, spotykając się z arogancją, po prostu od PiSu się odwracają.
- Obojętność PiS-u na przekręty reprywatyzacyjne w Krakowie.
Z ostatnich dni:
- W ostatnich wyborach PiS w Krakowie nie tylko uzyskał gorszy wynik niż ostatnio, ale jeszcze ze swoich list (!!!) wprowadził do rady miasta i sejmiku ludzi którzy parę miesięcy temu byli aktywnymi działaczami Platformy. Co to są za deale i jaką korzyść ma mieć z nich PiS?
- Parę dni temu - również głosami PiSu - uchwalono kolejny plan zagospodarowania przestrzennego zgodnie z którym prezydent Majchrowski poświęca kolejne tereny zielone pod zabetonowanie.
- Premier Morawiecki przegrał w trybie wybiorczym proces z Majchrowskim (w sprawie smogu). Tylko dlaczego Morawiecki gadał ogólnikami zamiast wyciągnąć Majchrowskiemu konkrety, jak np. spalarnia śmieci postawiona w korytarzu przewietrzania miasta czy systematyczne zamienianie terenów zielonych w betonową pustynię? Może dlatego że lokalny PiS również bierze w tej patologii udział.
- Proszę sobie spojrzeć na billboardy Małgorzaty Wasserman, na jej wizerunek, który wykreowano. Przecież to jawny przykład antykampanii. 

Obrazek użytkownika Marek Ossey

31-10-2018 [16:35] - Marek Ossey | Link:

Pan z komitetu wyborczego Majchrowskiego ?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

01-11-2018 [00:12] - Chatar Leon | Link:

Nie reaguję na zaczepki. Proszę przeczytać raz jeszcze i na spokojnie.
W Krk wiele osób aż rwało się do pomocy PiS-owi, ale leśne dziadki terleckie tylko marnowały tą energię. Niestety lokalne struktury zachowują się tak, jakby chciały tej partii zaszkodzić. Gdyby PiS naprawdę chciał, miałby władzę w Krakowie.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

31-10-2018 [14:14] - Zygmunt Korus | Link:

"[...] ludziom trzeba uświadomić , że nie tworzymy filmów i sztuki w Polsce tylko tworzymy polskie filmy i sztukę. Nie budujemy firm w Polsce tylko budujemy i rozwijamy firmy polskie. Nie uprawiamy w Polsce polityki europejskiej tylko polską politykę w Europie.
    Jest to bardzo subtelna różnica w postrzeganiu roli Polski w Europie."

Bardzo to ładne i celne, ale nie ma pokrycia w poczynaniach władzy. Akurat jest na odwrót, każdy widzi jak tracimy suwerenność a rząd to tylko marionetki sił obcych, i to powoduje odwrót od PiS-u.

Obrazek użytkownika Marek Ossey

31-10-2018 [16:34] - Marek Ossey | Link:

Miejmy nadzieję , że to się zmieni :)

Obrazek użytkownika Jan1797

01-11-2018 [09:37] - Jan1797 | Link:

Takie wypowiedzi, mogą powstawać jedynie w wyniku nieznajomości tematu lub, i oderwania
od rzeczywistości ostatnich dziesięcioleci. Z przykrością to stwierdzam zwłaszcza część
druga jest tego książkowym przykładem. Jan
.

Obrazek użytkownika tomo1958

01-11-2018 [01:09] - tomo1958 | Link:

Śmieszą mnie te niby naukowe dywagacje a wszyscy wiedzą, że wyborcami w dużych miastach rządził tylko i wyłącznie strach przed zmianą układów i lokalnych wieloletnich powiązań biznesowych, tyle i tylko tyle..

Obrazek użytkownika Jabe

01-11-2018 [11:08] - Jabe | Link:

A więc propaganda porażkę tłumaczy tym, że dużych miastach większość jest w układzie i ma jakieś wieloletnie powiązania biznesowe. Desperacja.

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-11-2018 [12:42] - jazgdyni | Link:

Tylko, że tak właśnie jest.
Pan się nie załapał?
Bidulek...

Obrazek użytkownika Jabe

01-11-2018 [14:13] - Jabe | Link:

Skąd ta wiedza?

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-11-2018 [07:32] - jazgdyni | Link:

Witam!

Z dużą satysfakcją i zadowoleniem przeczytałem ten artykuł. To odbicie moich przemyśleń, a nawet poglądów. Pisałem o tym fenomenie wielokrotnie, częstokroć powołując się na pana Jourdain z "Mieszczanin szlachcicem" Moliera. To, co u Pana jest warstwą  urzędniczo - korporacyjną, nazywam klasą aspirującą. Nuworyszowska, egoistyczna, bezmyślnie podatna na trendy i zapatrzona w tych na szczycie - celebrytów i trendmaker'ów. Jednocześnie ciągle jeszcze pełna obaw, bo właściwie żyją na kredyt. A co najgorsze - całkowicie amoralna i spolegliwa stadnym reakcjom. Patry Jaki ich przerażał. Zagrażał ich poczuciu bezpieczeństwa. Zresztą całkiem słusznie. Motto tych ludzi, które wielokrotnie od nich słyszałem, to - "praca jest nieważna, ważne jest tylko robienie pieniędzy". To jest dla nich tak silny imperatyw, że większość się nie zawaha, gdy te pieniądze będą związane z przestępstwem. Pójdą na to. Zresztą mają u góry wzorce.
Nie tak dawno, wrzuciłem krótką wzmiankę metaforycznie nazwaną "kokaina". Konsumpcja narkotyków wśród tych ludzi jest niesamowita. To ważna część stylu życia. Tych piątkowo - sobotnich orgii aż do utraty przytomności. Czy przy Jakim, lub Wasserman możliwa byłaby kontynuacja takich zachowań bez zakłóceń? To oni się bez przerwy o to pytali.

Wspinający się do góry aspirant to bardzo niebezpieczny człowiek. Szczególnie, jak jest zdemoralizowany.

Pozdrawiam

Ps. Przepraszam, lecz głównym powodem, że o pana zahaczyłem, było to, że bardzo lubię i szanuję Osborna i wychowałem się na Iron Man

 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

01-11-2018 [11:08] - wielkopolskizdzichu | Link:

"To odbicie moich przemyśleń, a nawet poglądów."
Stanowi Pan przykład skutecznego oddziaływania na podane umysły, propagandy pisowskiej, wedle której, nie głosujący zgodnie z widzimisię Prezesa i jego otoczenia to wnuki przywiezionych na ruskich tankach.
Jest druga możliwość. 
Taka, że stanowi Pan w pełni świadomy trybik agitacji, której na końcu beneficjentem jest Kreml i Berlin.
Nie wiem czy wie  Pan o tym, że wizje, które tu reprezentujesz są lustrzanym odbiciem poglądów najbardziej ortodoksyjnej części elektoratu PO i wyznawców Michnika.  
Oni też  dali sobie wmówić i wmawiają innym, podobne powody decyzji podejmowanych przy urnie przez takich jak Pan.

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-11-2018 [12:40] - jazgdyni | Link:

Grubo się pan mylisz. Praktycznie na wpływy zewnętrzne jestem niepodatny. Ciężka praca na świecie i wyczulona czasami do bólu percepcja pozwoliła mi samemu obserwować i wyciągać wnioski. A kognitywistyka i filozofia pozwoliła mi na pewną kategoryzację. Pisowska propaganda, której pan się tak obawiasz, to śpiew przedszkolanki w żłobku. Bardzo prymitywna i mało skuteczna. Antypisu jest o niebo bardziej profesjonalna i wielopiętrowa. Tu trzeba uważać.
Zarzucasz pan mi agitację. To bardzo interesujące. Bardzo jestem ciekaw, za czym to ja agituję. Czy pisząc "Tchórzostwo Kaczyńskiego" agitowałem za PISem? Czy pisząc o turańskiej, mongolskiej cywilizacji ruskich agituję za Moskwą? A o bizancjum szkopów za Berlinem? A może za Tel Awiwem opisując moje doświadczenia z żydami amerykańskimi. Wiem - jestem pewnie na usługach CIA.
Ortodoksi z PO, Michnik i ja. Fantastyczny trolling. To właśnie jest dobra manipulacja. Lecz niestety, również prymitywna. Niech pan porzuci warcaby i zacznie grać w szachy. Ciągle się uczymy.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

01-11-2018 [13:16] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Czy pisząc "Tchórzostwo Kaczyńskiego" agitowałem za PISem?"
Typowa technika dla zalegendowania się jako obiektywny obserwator. 
Wystarczy przeczytać pańskie wywody by wiedzieć, iż krytyka PiS w Pana wykonaniu, dotyczy na przykład nadmiernej swobody jaką dysponują tacy jak ja w wyborze źródeł informacji.
Tchórzostwo PiS dla Pana związane jest z tym, że Lis i Michnik jeszcze nie wiszą na hakach.
BTW
Widzę, że prawda bardzo Pana zabolała. Tak, tak. 
W swej logice jest Pan bardzo podobny do wyznawców boskości  Tuska.

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-11-2018 [14:05] - jazgdyni | Link:

Pan jesteś wyznawcą jakiegoś Spagetti? Bo to ten sam rodzaj fanatyzmu i przemądrzałości osoby, która doznała iluminacji.
Pan mnie zranić, by zabolało? To jest tak, jak byk reaguje na gza, który go w dupę gryzie. Wystarczy machnąć ogonem na pana, panie wielkopolskizdzichu.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

01-11-2018 [14:17] - wielkopolskizdzichu | Link:

Toś Pan z parzystokopytnych. Nie wiedziałem, ale wypada pogratulować.

Obrazek użytkownika Jan1797

01-11-2018 [10:20] - Jan1797 | Link:

<Warstwa urzędniczo-korporacyjna jest warstwą przekonana o swojej wartości , nieomylności.
Są dumni z bycia w Europie i święcie przekonani , że wszystkie pozytywne wartości pochodzą z Zachodu.>
Urzędnicy korporacyjni :-)), a wiem to z rozmów z nimi, ogromnie przejęli się oceną sędzi z Hiszpanii
wiceprezes TSUE, Rosario Silva de Lapuerta.
Szanowny Panie, nie zadając sobie trudu sprawdzenia, jakiej wartości decyzyjnej jest ten jednoosobowy
pogląd, kim jest ta osoba, bez nuty zastanowienia jak ohydna jest ta manipulacja przedwyborcza.
Podporządkowali się w dniu wyborów, (czy zdziwiłbym się gdyby zanosili screeny karty wyborczej
do pracy?) czym jednoznacznie potwierdzili pańską ocenę.
https://wmeritum.pl/prezes-sto...
To następni, że tak ich nazwę rycerze wolności, co zrobili w temacie?
Pozdrawiam, Jan

Obrazek użytkownika Seryjny-Samobójca

04-02-2021 [09:01] - Seryjny-Samobójca | Link:

JAKI to szkodnik  Pis obecnie. Krzykacz w europarlamencie z bardzo słabym angielskim na poziomie gimnazjalisty. Tyle było gadania o reparacjach od Niemiec, że już jest projekt i w ciągu 5 lat Polska otrzyma odszkodowania, tyle pisania o tym w W Sieci, Gazeta Polska i u Pospieszalskiego. Zwykłe bicie piany. Poza tym rewolucyjne pomysły ekipy z Solidarnej razem z Ziobr mają wysadzić w powietrze Jaosłąwa i zająć jego miejsce. Tam od wielu miesięcy trwa już podkopywanie izemi pod nim i zajęcie po nim schedy, gdyby odszedł na emeryturę lub zmarł. Pomysł aby w środku pandemii zajmować się tematem aborcjii albo wprowadzeniem przymusoweo przyjmowania mandatów, to strzał w kolano PiS i woda na młyn dla lewaków.