Kraina bezkarności

  Jest nią niewątpliwie III RP.  Wczoraj napisałam notkę "Talibowie w Klewkach - dokładnie pozamiatana afera" {TUTAJ}.  Przedstawiłam w niej historię tajnych więzień CIA w Polsce.  Co zwróciło moją uwagę?  Kompletna bezkarność sprawców.  Z osób próbujących opisać tę aferę robiono wariatów.  Cała rzecz została ujawniona w listopadzie 2005 roku przez Amerykanów.  Rada Europy i Parlament Europejski rozpoczęły śledztwo w tej sprawie.  W końcu Trybunał Sprawiedliwości w Strasburgu wymusił na Polsce wypłatę odszkodowań ofiarom tortur na terenie Polski.  Tylko polski wymiar sprawiedliwości się tym zbytnio nie interesował.

  Owszem - polska prokuratura wszczęła śledztwo w 2008 roku, ale pomimo upływu 10 lat nie przyniosło ono żadnych wyników.  Jak pisał Paweł Zyzak w 2014 roku:

  "Na początku 2003 r. oficerowie CIA przywieźli do siedziby Agencji Wywiadu 15 milionów dolarów zapakowanych w kartonowe pudła. Ładunek odebrał zastępca szefa AW Andrzej Derlatka, człowiek, jak zresztą większość kadr w tych latach, z drużyny weteranów PRL. Zawarto umowę, w ramach której Amerykanie zgodzili się zainwestować dodatkowe 300 tys. dol. w bazę szkoleniową polskiego wywiadu w Starych Kiejkutach.".

  Ta umowa do dziś dnia jest tajna i nie wiadomo co stało się z pieniędzmi.  Rządzący wówczas Polską premier Leszek Miller i prezydent Aleksander Kwaśniewski musieli wiedzieć o tym, co robi CIA.  Ciekawe, czy otrzymali swoją "dolę"?  Napisałam wczoraj:

  "Po zwycięstwach PiS w wyborach roku 2015 zapanowało głuche milczenie.  Prawdopodobnie nikt nie chce drażnić amerykańskiego sojusznika.  Całą aferę zamieciono pod dywan.  Rudolfa Skowrońskiego nie odnaleziono do dziś.".

  Gdy spojrzymy na historię III RP, to zauważymy, iż to samo działo się ze wszystkimi głośnymi aferami - od Art B po aferę reprywatyzacyjną w Warszawie.  Sprawcy tej pierwszej poczekali aż ewentualne zarzuty się przedawnią, a potem chwalili się, że uzyskane pieniądze poszły na akcję ewakuacji Żydów ze Związku Sowieckiego do Izraela.  W sprawie FOZZ skazano tylko Grzegorza Żemka [drugorzędnego wykonawcę], a przesłuchiwani w sprawie złodziejskiej reprywatyzacji w Warszawie śmieją się komisji w nos, pewni, iż nikt im nic nie zrobi.  Istna kraina bezkarności.

  To irytuje ludzi coraz bardziej.  Podejrzewam, że to, iż PiS uzyskało w ostatnich wyborach tylko 33% głosów zamiast prognozowanych 36-40% wynika m.in. z tego, że partia ta nie próbuje nawet wdrożyć program Cela+ i wymierzyć sprawiedliwą karę różnym złoczyńcom.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

27-10-2018 [22:17] - xena2012 | Link:

Czyli na PiS spada całe oburzenie społeczeństwa od 2003 roku?Wypadało by więc zamiast dróg,przekopów na mierzei,stoczni zacząć budowę dodatkowych więzień by program. cela+ realizować zgodnie z harmonogramem afer Tylko jak to zrobić kiedy sądownictwo w Polsce jest pierwszą władzą dodatkowo wspieraną przez władze UE? Dlaczego przez tyle lat społeczeństwo nie było w żadnym stopniu zainteresowane aferami,przekretami,pieniędzmi wyciekającym z budzetu jak z dziurawego worka?Czyżby teraz az tak wzrosła świadomośc obywatelska i potrzeba sprawiedliwości? Wątpię,to raczej krecia robota opozycji,chamskie zachowanie i arogancja wzywanych przed komisje osób powoduje,że społeczeństwo nie odwagi i nie jest zainteresowane programem PiS co przekłada się na głosowanie.

Obrazek użytkownika elig

27-10-2018 [22:42] - elig | Link:

Ludzie mieli nadzieję, że PiS skończy z tą bezkarnością.  Rozczarowali się.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

27-10-2018 [23:34] - Zygmunt Korus | Link:

I o to chodzi, żeby się co i rusz, sinusoidalnie, rozczarowywali. Żeby uzyskać ten efekt, to trzeba dawać nadzieję. Patrz moja notka, przez przypadek podążająca za Tobą, droga Elig. [ http://naszeblogi.pl/51799-pie... ]

Obrazek użytkownika marsie

27-10-2018 [23:19] - marsie | Link:

"Droga „elig” – wchodzę  teraz  tu tylko, by w bagno nie wdepnąć, bo „nie zabrałem gumiaków” (patrz wpisy tutejszych prawicowców!), ale Ty powinnaś wiedzieć – nie da się, w ciągu 3 lat zaledwie, naprawić „III RP”, mając takie (najwyższa kasta!) sądy, i taką „totalną”, i takich (patrz tutaj choćby!), zwolenników !
Trochę  cierpliwości – bezkarność też się skończy! Pozdrawiam i wytrwałości życzę!
 

Obrazek użytkownika angela

28-10-2018 [00:04] - angela | Link:

A po co karać zlodziei,  żeby potem im odszkodowania płacić;, za każdy dzień odsiadki?
Dopoki nie bedzie porządku w sądach,  nikogo się nie zamknie, bo nakradli tyle, że stać ich na każdą kaucję,  a sądy postępowania będą ciągnąć w nieskończoność. 
Zresztą sędziowie sami też kradną. 
Czy to tak trudno zrozumiec?
Bez reformy sadownictwa i wymiany zurkow i tulejow , Rząd nie zrobi nic.
Emerytowani sedziowie  pobrali odprawy, wrócili i pracują????
I odpraw nie oddaja. To PiSu wina?
Dlaczego o prezydencie nikt nie wspomni,  bo sprawa na gorąco byłaby już załatwiona. 

 

Obrazek użytkownika Teutonick

28-10-2018 [00:19] - Teutonick | Link:

Już jakiś czas temu zniesmaczony całym szeregiem działań ugrupowań rządzących uznałem, że za wyznacznik tego, czy aby warto udzielić OZP szansy na kolejną kadencję, uznam stopień realizacji programu Cela+ na koniec tej obecnej, przy czym z góry zaznaczam, że nigdy nie interesowały mnie żadne płocie, a na wyzbycie się ciągot ku dziecinnym tłumaczeniom w rodzaju "myśmy bardzo chcieli ino nadzwyczajna kasta nie dała" czy - na ten przykład - stosowną przebudowę wraz z przekierowaniem obszaru zainteresowań służb, czasu w moim skromnym mniemaniu było dla pozostających obecnie u władzy aż nadto. Tymczasem odnoszę wrażenie, że wciąż niezmiennie kręcimy się w kółko pożerając własny ogon, podczas gdy tego rodzaju cezura stanowiłaby nie tylko słuszną zapłatę za rozliczne wałki, ale również, a właściwie w pierwszy rzędzie, właściwe memento dla tych wszystkich czekających w kolejce, którzy z całych sił przebierają dziś nogami aby móc tylko pójść śladami tak wielu legendarnych już aferzystów III RP, którym nigdy i nigdzie nie przytrafiła się żadna krzywda. Nieuchronnymi krokami zbliża się czas weryfikacji - póki co zaś trzeba przyznać, że wypada to dosyć blado.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-10-2018 [01:38] - Imć Waszeć | Link:

Myślę, że akurat program Cela+ wywołałby entuzjazm jedynie w środowiskach skrajnych i bezmyślnych. Nie tędy droga, żeby okupantom pokazywać jakim jesteśmy strasznym reżimem. Zwłaszcza rażąc ich po oczach aresztami wydobywczymi, po których jest dłuuuugo nic. Należałoby raczej skrupulatnie zbierać ziarnko do ziarnka i z pełnym dossier uderzać do sądów, żeby narodowi pokazać jednocześnie ilu jest łajdaków w państwie i jakim syfem jest Wymiar S. Jeśli pozwala się polszewikom bezkarnie gdakać wszelkie kłamstwa, to lud syfu nigdy nie zobaczy. Oczywiście nie zrobi się tego bez sprawnych i wolnych od brukselsko-niemieckich wpływów służb. Służby ładnie wyleszczyły biznesmenów od lewych faktur i siódmej boleści, ale połamały się jak zapałki na ewidentnej niemieckiej (i innej) agenturze. To o czymś świadczy, prawda?

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-10-2018 [08:43] - Marek1taki | Link:

Cela+ będzie jak będzie Gersdorf-.
SN odpowiada za sprawy dyscyplinarne, za" kasacje i środki odwoławcze" - ma władzę.
I za "rozpoznawanie protestów wyborczych" - czy nie istotne dla demokracja+ ?